Kuşları Eşe Atım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kuşları Eşe Atım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuşları Eşe Atım

+24
muratakay
KuşcuCengiz
reisbeyorhan
mobilet
oddrech
yılmaz_SAGLAM
bozkurt61
Dr. Sedat
GÜVERCİNCİ
photoshopar77
cihat_58
Kuscu-Murat
batuhan31
ömeröncül
iso9002
halis42
talha54
karaseytan
BlackJack
sefaaa
tugay50
buazza
gecityok
Forum Admin
28 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Kuşları Eşe Atım Empty Kuşları Eşe Atım

22/11/2008, 9:31 pm
Bölgelere göre değişmekle beraber, kışı ayrı geçiren eşler genellikle şubat ayı içerisinde eşe atılırlar. İlk kez eş olacak güvercinlerin, eşe atılma tarihinden 1-2 hafta önce birbirlerine tanıtılmaları, yani yeterli büyüklükte boş bir bölmeye kapatılmaları, eşe atma tarihinde bu kuşların eş olmalarını kolaylaştırmaktadır.

Eşe atma tarihinden çok önce eş olacak kuşların belirlenmesi, eşsiz olanlara eş bulunması tamamlanmalıdır. Mümkünse tüm kuşlar aynı zamanda eşe atılmalıdırlar. Böylece, eşe atma tarihinden 8-12 gün sonra tüm çiftler yumurtlarlar. Yavru alınmayacak çiftlerin altına yumurta sürülmesi gerektiğinde, tüm kuşlar neredeyse aynı zamanda yumurtladıklarından hiç sorun yaratmaz. Yine yavrular yumurtlamadan 17 gün sonra toplu olarak çıkarlar. Anaçların yavru dönemine göre beslenmeleri sorunu da böylece çözülür.
Hazırlayan:
Doç. Dr. Türker Savaş

En son Forum Admin tarafından 20/4/2009, 7:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
gecityok
gecityok
Ad Soyad : erkan KUMAK
Doğum Tarihi : 12/11/77
Forum Kayıt : 02/10/08

Kuşları Eşe Atım Empty Geri: Kuşları Eşe Atım

23/11/2008, 10:46 pm
ewet güzel yazmış sağolsun
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

14/5/2009, 6:50 pm
ben eşe atalı bır hafta oldu ama daha tık yok butun kızıştırıcı yemlerını verıyorum sorgun,kenevir v.s ama hala yabancı gıbı erkek cıkıyoo dunegıne ole duruyo arasıra yem yemek ıcın asagı ınıyo dısı hırpalıyooo yıne dunegıne cıkıyoo yoksa benım erkek ıktıdarsızmı? daha kac gun bekleyım yada daha seksı dişi mi alayım napayım bende sasırdım lol!
tugay50
tugay50
Ad Soyad : tugay toktaş;memiş Toktaş
Doğum Tarihi : 30/07/93
Forum Kayıt : 13/02/09

28/5/2009, 9:44 am
bende kuşları eşe attım.Çiftleştiler 3 hafta oldu daha yumurlamadı.
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

30/5/2009, 11:46 pm
en sonunda daha olgun ve alımlı bır dısı aldım erkege harem kurucam boyle giderse
sefaaa
sefaaa
Ad Soyad : sefa aysel
Doğum Tarihi : 12/07/90
Forum Kayıt : 12/09/08

31/5/2009, 7:37 am
Arkadaşlar siz ugun şartları verdikten sonra onlar kısır olmadıkça yumurtlarlar cinsiyet çok karıştırılıyor erkek dişi oldugundan emin olun çünkü erkek erkek te çiftleşiyor ve geniş bir alana bırakın follukları olsun yerleri belli olsun onlar yumurtlar ama şuda bir gerçek ki kuşu yumurtlasın diye bekledikçe yumurtlamıyor ele felan almayın kendi hallelinde bırakın yumurtlarlar saygılarla
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

23/8/2009, 8:05 pm
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

3/9/2009, 2:47 pm
saol ama ben eşe attım 4 hafta kadar oluyo ama icraat yok ndn acaba?????????????????**
talha54
talha54
Ad Soyad : talhaakdeniz
Forum Kayıt : 08/01/10

31/1/2010, 1:39 pm
[b][i][u]paylaşım için sağol
halis42
halis42
Ad Soyad : halis öztürk
Forum Kayıt : 11/01/10

9/2/2010, 8:22 am
s.a türkiye genel olarak ne zaman yumutlar hangi ayda yumurta verimi almaya başlarız cevap yazarsan sevirnim
iso9002
iso9002
Ad Soyad : kemal Maraba
Forum Kayıt : 09/02/10

15/2/2010, 8:06 am
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla çoğu kuşçu arkadaşın kümesi özensiz yapılmış bunun yanında büyük kümesi olanlar yavru alamazken çok küçük kümeslere sahip arkadaşlar cayır cayır yavru alabiliyor. 20 yıldan fazla olan tecrübeme dayanarak şuna inanıyorum kuşlar fazla rahatsız edilmedikçe, huzursuz olmadıkça vede düzenli beslenince zaten kendi kendilerine çok güzel yavru büyütüyorlar. Kısacası onları kendi hallerine bırakalım her gün sularını değişelim ve temiz yem verelim. Ayrıca şunu da paylaşmak istiyorum bendeki kuşlarda yumurtalar çok ince çıkıyor ve kuş yumurtaya yatınca bile ezilip kırılabiliyor. Sebebi kireç yetersizliği buna da dikkat edelim en azından haftada bir kaç kez çıkarım güneşlensinler ve taş toprak kireç ihtiyacını karşılasınlar temiz suyla banyo yapmalarını da ihmal etmeyelim. Saygılarımla hoşçakalın
ömeröncül
ömeröncül
Ad Soyad : ÖMER ÖNCÜL
Forum Kayıt : 24/02/10

27/2/2010, 9:33 pm
arkadaşlar eşe atımda bazı kuşlar hemen yumurtlamazlar.birkaç arkadaşımız çiftleştı ama yumurtlamadı diyor bu çok normal emin olun 2 haftaya kadar yumurta olacaktır yanlız kuşlara kireç-yumurta kabuğu gibi kalsiyumu bol olan malzemelerden verin yumurta gelişimini tamamlamazsa fos çıkar:)
batuhan31
batuhan31
Ad Soyad : batuhan demirbaş
Forum Kayıt : 25/05/10

26/5/2010, 8:24 pm
Arkadaşlar Karısık Yem kullanın Üretim Zorlugu Ceken Arkadaslar Size Seslenıyorum Karısık Güvercin Yemi Alın faydasını cok cabuk goruceksınızz benım kuslarım cevcıvler buyumeden yumurtluyorlar ve cokta ıyı gıdıyor haddıen fazal yem parasını cıkarabılıyorum ve tabi en öenmlisi kusun kumesı kumes cevresini yuvasını es yaptıgınız kusu kumes sıcaklıgı soguklugu bunlar cok öenmlı bunlara dıkkat edin.....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

26/5/2010, 8:35 pm
Bende birseferinde mesela, ciftlestiklerini kendi gözüm ile gördügüm halde ilk yumurtalarini 1 aydan fazla bir zaman sonra gördüm, ... sebebi o zaman neydi bilmiyorum, ama ondan sonra dügüm cözüldü, cift cift aliyorum yavrularini masallah, bu isler hic belli olmuyor, ...
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

29/5/2010, 11:20 am
sa arkadaşlar 1 çift mardini eşe attım fakat erkek iri ama dişi erkeğe göre biraz küçük fakat dişi yuvada 5-8 arası takla atıyo bu dişinin yumurtası olurmu?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/5/2010, 7:16 pm
Yok olmaz, o kusu derhal BANA getir Kuşları Eşe Atım Lol

Tabiki olur Cihat`im, o kadar karamsar olma, biri erkek biride disi ise olur, tabiki kisir degilse herhangi biri, hayrini gör ve güle güle beslersin insallah ;) !

Kuşları Eşe Atım 686484
cihat_58
cihat_58

30/5/2010, 8:09 am
bişeydaha sorcam ya bu dediğim 1 çift kuş eş oldular ama erkek yuvada kafasını eğip yatıyor bunun sebebini öğrenebilirmiyim
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

30/5/2010, 9:31 am
nasil egiyor ??? Kuşları Eşe Atım 691241
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

30/5/2010, 9:46 am
simdi yatiyor diyorsun, sen yattiginda nasil hareketler yaptigini biliyormusun ?!?!

O kadar karamsar olma, yani kusun kafasini bükmesi (elde ve yürüdügü an belli olur, hatda yem yiyemez dogru dürüst, ...) okadar anormal bir durum degil bence, yatiyor diyorsun, kafasini belki dik tutamiyor uykusuzluktan, bence yorgun bir anini gözlemledin, ...

sende masallah, kümesin icindemi yasiyon Kuşları Eşe Atım Lol

Ese verdigin kuslari fazla rahatsiz etme bence, ürkütürsün, STRESS yapma, ne kendine, hele helede onlara, cünkü o an iste bir bakarsin gercekten kafasi döner, bu öyle kolay kolay olmaz ama STRESS büyük bir faktör bu durumlarda, bence en büyügü !!!

Temizligini ihmal etme, taze yem ve su ver, temiz tut yerini, gerisinide Allah`a birak, ok ?

Saygilar Cihat`im

En son Kuscu-Murat tarafından 30/6/2010, 2:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cihat_58
cihat_58

30/5/2010, 11:19 am
Abi mesela kuşlar eşleşti ,ve yumurta çıktı çıkacak ,ama kuş takla atıyor yuvada ,bu takla attığı için yumurtası bozulurmu ,içerde?
cihat_58
cihat_58

30/5/2010, 3:22 pm
abi müjde bügün çiftleştiklerini gördüm inş yumurtaları olur 1 çift mardinimin dişi sinekli erkek mavi yavruları ne renk olur acep?mavi çıkma ihtimali varmı ben mavileri çoq seviyomda
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

31/5/2010, 9:26 am
Yok, ama ac tutuyorsan kuslar cok hareketli olur, yumurtasi gelebilir diyorsun, iyi besleme vakti geldi demek, kusu yem bolluguna az alistirman gerek, yem olacakki yavru yapsinlar, Göcmen Kuslar mesela yemin oldugu yere yerlesirler ciftlesme sartlari uygun oldugu vakit, yem`in veya suyun olmadigi yerde zaten durmazlar, Kus bu, cenabi Allah ona o yetenegi vermis, hatda, cenabi Allah her can verdigi canliya bir yetenek vermistir, önemli olan o yetenegi kesf edip uygulamaya gecirmek, ...

Kusun takla attiginda yumurtan bozulmaz, ama yumurtlamak üzere olan kusu kaldirmada SEN, nolur nolmaz, tavuk kümesi gibi bu ara yumurta topluyoruz yine kümeste, her yumurtadan yavru alirsak yandik vallahi Kuşları Eşe Atım 686484

Bozulsa bile yumurtan birdahaki sefer alirsin artik insallah, ...

Bekle ve ne oldugunu kendin gör, kimisinde öyle oluyor, kimisinde böyle, herkesin deneyimleri ve tecrübeleri kendine has, önemli olan bunlari benimseyip tedbirli 1 sekilde yola cikmak, sonucu kimse bilemez Allah`tan baska, ...

Saygilar kardesim ( Hava güzel, biraz cik istersen kümesinden Cihat, gez toz ) Kuşları Eşe Atım Lol Kuşları Eşe Atım 686484 Kuşları Eşe Atım Lol
cihat_58
cihat_58

31/5/2010, 2:49 pm
hayı abisen beni yanlış anladın ben sadece yeni olduğum için bilmediklerimi yazıyom hep kümeste değilim Kuşları Eşe Atım 1390399058
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

31/5/2010, 9:05 pm
Kuşları Eşe Atım Lol saka yaptim canim, takildim sana, sayende ahirete antreman ile gitmis olacagim, burda yeni cok, herkes bu sorulari hemen hemen sormustur, cevabida burda, yeterki sen oku, bos vaktinde hergün kümesinde gördüklerini unutma, kafana takilana benziyen basliklar vardir, güvercin yeni gelmediya Dünya`ya, ama sorman güzel, aklina geleni sor tabiki, ama okuda vaktin olursa, hemen isin kolayini secme demek istedim, okudukca aklina dahada yatar bazi seyler, haaaa, anladim Kuşları Eşe Atım Icon_king Kuşları Eşe Atım Icon_king Kuşları Eşe Atım Icon_king deyip durursun ;) Kuşları Eşe Atım 686484

Yasin genc, oku, isin ne Kuşları Eşe Atım 686484

;) merakli Cihat kardesim

En son Kuscu-Murat tarafından 12/8/2010, 2:39 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cihat_58
cihat_58

2/6/2010, 5:13 pm
s.a abi bizim erkek kuş yerden çöp fln topluyo yuvaya götürüyor bende ona yardım ediyom yumurtlarmı dişi kuşum ? kısır değildir demi? Kuşları Eşe Atım 4245286173
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/6/2010, 10:10 pm
Kuşları Eşe Atım Icon_king yardimmi ediyon ? Kuşları Eşe Atım Icon_king

Yumurta gelsin hele, bazen 1 ay sürebilir, yani hani nerde diye panik yapma, birde bir bakmisin yumurtan gelmis, Allah gönlüne göre versin Cihat`im !
Öyle bir soru sordunki, sanki kusu benden aldinKuşları Eşe Atım Lol
Senin kadar bende merak ettim simdi aceba yumurta yaparmi diye, geldigi vakit haber et, meraktan catlarim yoksa Kuşları Eşe Atım Lol

ah Cihat`im ahhhh Kuşları Eşe Atım Lol
cihat_58
cihat_58

3/6/2010, 3:57 pm
lol! lol! lol! lol!
cihat_58
cihat_58

4/6/2010, 8:43 am
Abi ben kuşların önünde yem bırakıyom yani yemliğe koyuyorum isteyen gidiyo yiyor ,bu sence doğrumu yoksa açmı bırakayım veya sabah akşam mı yemliyeyim? Kuş yumurtlamaya yakın
Bu arada bazı soruları kardeşim soruyor ben değil king king king
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/6/2010, 6:11 pm
Yem birakirsan kuslarin "simarik" olur !!!

Bir gün ac birak, su ver ama yem verme, tabiki yumurtlamiyanlar icin gecerli bu, ebeveynler`i ac birakma sakin, onlarin ciftlesme sebebi ic güdüsünden gelen yemin var olmasidir, ...
Bir yandan yani !

Bence aksam saatlerinde yemle, günesin battiginda en iyisi olur, kuslarda oh ceker, hem ucurtursun ve "sonra" yemlersin, cikardiginda ama önlerine azar azar atki haaaa burda yem oluyor desinler, zirt pirt`ta yemledigin mevkileri veya alanlari degistirme, kusta sasirir, ... Kuşları Eşe Atım 4245286173

Ne zaman vaktin olur, nasil yaparsin, onu bilemem, neyle ugrastigini bilmedigim icin, sen mümkünse hep ayni saatde yemle, al eline bir teneke, koy yemi icine, teneke kapakli olur ise daha iyi olur, az sallarsin, onlar teneke sesini duydugunda hemen sana dogru gelirler, korkma, bir gün ac kalsalar ölmezler, susuz birakmada, birde fazla yem verme, bakman lazim, yerde yem kalmiyor ise iyidir, ama kalirsa cok veriyorsun demektir, farede gelir, lahim fareside, yabanide, ... ondan sonra kedi`de gelir, ... Kuşları Eşe Atım 4245286173

Anlamadiysan sor, alistik nede olsa lol!

Neee, kardesinmi ? ? ? Sizden iki tanemi var ? ;) lol! lol! lol!

Gözlerinizden öperim, hadi kolay gelsin ;)

Allah`a emanet olasiniz insallah

Saygilarimla Kardeslerim

En son Kuscu-Murat tarafından 12/8/2010, 2:41 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/6/2010, 6:13 pm
Simarik derken, seni oynatirlar, baslarinda beklersin, Catidan inmezler, yan gelip yatarlar, gel keyfim gel, tok olanin yerde isi ne ... onlari SEN yönetmelisin, unutma !!!

Hadi kolay gelsin !
Similar topics