Güvercin İçin En İdeal Yem - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercin İçin En İdeal Yem - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güvercin İçin En İdeal Yem

+20
kuscuozgur
BaRbArOs
capslock967
BlackJack
HACI MEHMET OĞUZ
çarşı
e.f.s.i_texas
buazza
burhan cengiz
Hasan OLGUN
mermeri_era
kenan500
eric
esatdogan
çevik
halit
bursaposta
Forum Admin
redginseng
zZz
24 posters
miskicireis
miskicireis
Ad Soyad : fatih köteneci
Forum Kayıt : 01/09/10

Güvercin İçin En İdeal Yem - Sayfa 2 Empty Geri: Güvercin İçin En İdeal Yem

22/10/2010, 8:29 am
Güvercine merakçı uçum kuşu ve hobi amaçlı bu işi yapan arkadaşların kendilerinin yapabileceği basit bir karışım öneririm.Forumun en başında ki İpsala daki arkadaşımada bir tavsiyede bulunurun Keşan 24 km isterse Keşanda karışık yem satılıyor.Ama çeşitli nedenlerden gelemiyorsa;Döneme göre değişmekle birlikte,benim yaptığım standart aşşağı yukarı:
Buğday %14
Ayçekirdeği %2
Cin mısır (küçük mısır) %35
Arpa %10
Kırmızı mercimek %5
Pirinç % 5
Kenevir tohumu %2,5
Muhabbet kuşu yemi 1/10 oranında (damızlıklara) %5
Bezelye %35
Fasulye %5
Süpürge darısı %8
Her zairecide bulabileceğiniz ürünlerdir.Küçük yerlerde karışık yemler kurtlanmış olarak karşımıza çıkabiliyor.Güvercinlerimizi iyi beslediğimizi düşünürken sağlığını bozabiliyoruz.Alınan karışık yem her seferinde kontrol edilmelidir.Bozuk yem vermektense alternatif olarak karışımı imkanımız dahilinde kendimizde yapabiliriz.Tavsiyedir,ben kaliteli karışık yem bulamadığımda uyguluyorum.İsteyen uygular,kimseyi bağlamaz.Bol yavrulu kümesler.
HÜLYA CAN
HÜLYA CAN
Ad Soyad : HÜLYA CAN
Forum Kayıt : 20/04/14

Güvercin İçin En İdeal Yem - Sayfa 2 Empty Geri: Güvercin İçin En İdeal Yem

22/4/2014, 4:27 pm
güvercinlerime yeşillik vermezdim, asma yaprağı vereyim, başka hangi yeşillikleri öneririsiniz?

önceden yemi karışık veriyordum, kararlaştırdım eğer bulursam bütün malzemeleri tek tek lakin toptan alşacağım, aynı anda hepsini görmeyince sevinirler belki, 16 çeşidi aynı değilde 4er 4er karıştırıp vereyim diyorum.tabi önce bu 16 ürünleri ayrı ayrı nasıl alabilirim onu bulmam lazım.

daha önce yemde böceklenmeye rastlıyordum, hava aldırmadığım halde niye böcekleniyor bilmiyorum neyse, böcekler gitsin diye balkonda havalandırmıştım, bi arkadaş demiş ki böcekli olanlar daha doğaldır, fabrikalar böceklenmesin diye yemleri ilaçlaıyor, fabrika malından kurtulmak için, araştıracağım, ürünleri tek tek alırsam organik olma ihtimali artarsa, o da olmazsa en azında en faydalı olanı daha bol kullanırım, kimbilir fabrikadan gelen karışık üründe besleyiciliği az olanı ucuz diye daha çok karıştırmış olabilir.

tuz denilen bizim sofra tuzuymuş, onu da kullanırım. ekmek veriyorum bazen pek yemiyorlar fakat unutmasınlar alışsınlar diye haftanın 1 günü ekmek veriyorum.
Similar topics