kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım 411k

Join the forum, it's quick and easy

kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

deeper34
deeper34
Ad Soyad : mardin delisi
Doğum Tarihi : 27/02/86
Forum Kayıt : 09/11/08

kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım Empty kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım

11/1/2009, 4:42 pm
öncelikle herkese selam... ben yaklaşık 1 senedir kuş besliyorum.. ilk zamanlar kuşlarım her kaldırmamda uçuyorlardı.. son zamanlarda bi haller oldu sürekli karşıdaki dama atıyolar.. sadece kümesi ilk açdığımda 10 dk uçuyolar. sonra dama.. genelde açlar. yem sallayınca benim çatıya geliyolar ama bi kaçak gördüğümde kaldırmaya çalışıyorum ama dama gidiyolar.. kümesim tahtadan yapılı basit ve küçük bir kümes.. şimdi betondan ve daha büyük bi kümes yapıcam ve kuşlarımın hepsini değişdiricem..şu andaki kuşlar karışık türlerden baska, taklasız mardin filibe ve 1 tanede kelebek ( toplam 16 adet ).. yeni kümesi yapınca hepsini göndermek istiyorum.. yeni kuşlar alıcam.. yeni kuşlardada aynısını yaşamamak için ne yapmam lazım.. bi abim baskaların arasına dandik mardin atma onlar yüzünden uçmuyorlar dedi.. verdiğini her bilgi çok değerlidir saygılar ilhan..
deeper34
deeper34

kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım Empty Geri: kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım

13/1/2009, 6:06 pm
ya kimse yardım etmiyecek mi !!!!!!!
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım Empty Geri: kuşlarım eskisi kadar uçmuyor yardım

14/1/2009, 7:45 pm
Abicim ilk olarak hayvanların yuvası su geçirmiyecek kadar güzel olması lazım..Sonra da güzel uçucu kuş istiyorsan benden sana tavsiye (tekir, zeytinli , yada bango) al..Kuşları hiç rahatsız etme... Salarken kuşlarını aç sal ve karşı çatıya gittiklerinde hemen cik cik çek senin çatına gelsinler... Bunu böyle bir ay boyunca devam ettirirsen kuşlar karşı çatıya alışmazlar.. Ama her zorladığında emin ol ki orayı rahat görüp orda pinekleyecektirler...
deeper34
deeper34

17/1/2009, 6:01 pm
evet haklısın abi.. kuşları çok rahatsız etmemek lazım.. bide karşı dama büyük bi poşet bağlasam işe yarar mı ?
TempesTs
TempesTs
Ad Soyad : Uğur ÖZ
Doğum Tarihi : 17/10/75
Forum Kayıt : 18/01/09

18/1/2009, 1:03 am
Soguk oldugu icin olabilir mi? Acikcasi şuan kuş uçurma mevsimide degil zaten. Bu havada kuslar pek keyifli olmazlar. Hava şartlari daha fazla ucmalarini engelleyen sebeplerdendir.

Diger bir ihtimal ise yatik kalmis bir kus almissinizdir. Aldiginiz kusu ucurdugunuzda o dama gitmiştir, digerleride zamanla onun yanına ine ine oraya alismis olabilir. Yatik kusu cikartip, digerlerini ucurmaya kalksaniz coktan alistilar damciliga, onlarda direkt oraya gidecektir artik.

Kuslar konmak istediginde siz bu mevsimde kuslari zorlamaya calismis olabilirsiniz. Onlarda hava sartlarinda rahat ucamadiklari icin muhtemel kendilerini guvenli gordugu bir yere atmistirlar. Orayada alismis olup, kaldirdiginizda gidiyorlardir. Kacak yakalamak icin ise illede bir kusun turlamasi gerekmez. Piriltilik sete dahi kalksa yeter. Hemen kuslari elinizden cikartmayin bence.
deeper34
deeper34

18/1/2009, 9:48 am
abi çok iyi sölemişsinde.. dediğin gibi kuşların çoğu zaten dama alışmış durumda. elden çıkartıp yerine başka kuş almakdan başka çarem yok gibi .. başka fikri olan varsa çok memnun olurm...
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

18/1/2009, 4:23 pm
Abicim karşı çatıya poşet bağlaman sorunu çözmez..Gerekirse daha da uzak olan çatıya konurlar.Bence sen bütün kuşları sıfırla... Yeni kuşlar almaya bak.....SELAMETLE
Similar topics