Güvercin Alıstırma 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercin Alıstırma 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güvercin Alıstırma

+11
dieformetal
by.nobody
Afyonlu fatih
Hasan OLGUN
kuşçu mamyy
baddal555
kenan500
ressam3535
dgunduz
denigo20
jenevar51
15 posters
jenevar51
jenevar51
Ad Soyad : Muhammed Karaaslan
Doğum Tarihi : 26/08/94
Forum Kayıt : 13/03/09

Güvercin Alıstırma Empty Güvercin Alıstırma

13/3/2009, 6:46 pm
Sa arkadaslar forumda yeniyim benim 4 çift güvercinim war 2 taklacı diqerleri 2 dde arap war ben kuslarımı balkonda besliyorum yaklasık 2 gün oldu yuvaya alıstılar balkonun demirine koyuyorum yuvaya geri iniyorlar yemini suyunuda veriyorum kusların kanadı bantlı degil acık ama ucupta kacmıyorlar diyorum ki güvercini atsam havaya geri gelirmi daha yeniym:S:S
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

Güvercin Alıstırma Empty Geri: Güvercin Alıstırma

13/3/2009, 10:59 pm
merhaba muhammet kuşların kanatları açık diyorsun ve demirlerin üzerine bıraktığında yuvaya iniyorlarsa bu iyiye işarettir alışma evresinin en önemli zamanı bu kendin sakın havaya atma kuşlarını onlar kendileri uçarsa uçsun ayrıca eş almayan kuşlarsa elindekiler bence kaçma ihtimali olabilir bence eş olmalarını bekle ayrıca taklacılar balkona zor iner bende balkonda taklacı besliyorum inmeleri çok zaman alıyor söylemedi deme:)bence düz uçucu beslesen daha rahat edersin tabi seçim senin.
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

14/3/2009, 7:52 am
arkdasımızın dedııgne katılıyorum ozellıkle taklacı tabıkı oynamasına baglı ama saglam oynayan bı kus balkona ınmesı zor olur alısmadan havaya atma bırak onlar kendısı ıtedıgı mesafeye ucsun gerı donsun
Anonymous
Misafir
Misafir

14/3/2009, 8:27 am
arkadaşım kuşların kanatlarını bantlama ben geçen gun ılk defa bantladım oda gıttı karşı çatıya alana kadar canım çıktı.balkonda oyun kuşu beslemek te zordur ben yıllardır balkonda beslıyorum 8 gun çatıda yatan kuşum oldu nöbet tutturuyolar ınsana bide balkonun pislığı cabası.beslediğin yerın resmını eklersen daha faydalı olabılırım karşınızda kuşların yuvayı rahat görebıleceği bır çatı varmı ??
jenevar51
jenevar51

14/3/2009, 9:26 am
eet war
jenevar51
jenevar51

14/3/2009, 9:34 am
Dam warda havaya atsam kacar gider diye korkuyorum yada bizim balkon diye baskasının balkonuna konarsa :s
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

14/3/2009, 10:44 am
muhammed bak eğer etrafında bina sayısı fazlaysa bence hiç taklacıya başlama çünkü taklacıları çatılardan toplamak zorunda kalırsın tabiki ilk zamanlar kuşlar normal inerler ama sonradan oyunları açıldıktan sonra bence senin anlattığın kadarıyla senin yerine inme zorluğu yaşayacaklardır umarım alıştırabilirsin ama yine söylüyorum düz uçucu beslesen senin için daha iyi olur bango,baska gibi.
jenevar51
jenevar51

14/3/2009, 10:45 am
hayır 1 tane bina war karsıda oda bina fazla deyil karsımızda
dgunduz
dgunduz

16/3/2009, 10:20 am
denıgo20 arkdasım bırde jenevar51 arkdasımızın besledıgı kusun damarına baglı her taklacı oynamayabılır cok rahat bango vb kuslar gıbı balkona falan konabılır ...
ressam3535
ressam3535
Ad Soyad : ahmet
Doğum Tarihi : 08/12/65
Forum Kayıt : 25/02/09

16/3/2009, 6:54 pm
degerli kardesim
bende libyada calisiyorum burda santiyede basladim guvercin beslemeye daha once eskisehirde terasta besliyordum ilk bende 4 cift guvercin almistim ama benimkiler taklaci degildi bilen arkadaslar alisna kadar kanatlarini bagla demislerdi bizde bagladik neyse terasa girip cikiyorlar gayet guzel benim terasin parapet yuk 1mt o kanadi bagli kus o parafetin ustune ckti geri insin diye mudahale ettim o sirada kus at sen kendini bahceye iki katli benim bina sonra kos asagiya bahceye kedilerde kanadi bagli kusu gorunce az kalsin gidiyordu zor kurtarmistim
demek istedigim burdada ayni oldu gecen hafta benim guvercinleri ilk aldik gene kanatlari bagli burdaki kumesim de yerden 3 mt yukarida ayni olay burdada geldi basima kanatlari bagli cift kumesin kapisini acinca yere attilar kendilerini ikisi ayri bir yere gidinde hangisinin pesine gideyim valla o ara yakalicam derken kafayi agac takoza carptim kafayi yariyorduk az daha o kizginlikla kanatlarini cektim yakalayinca simdi 45 gun beklicez uzasin diye
kisacasi ilk alisma doneminde kanatlari acik olunca kusun ucarsa kacma ihtimali var onun icin sakin havaya atma ben bu sekilde yaptim ve alismayan guvercin bana yakin yerdeki guvercinlerin oldugu yere kondu ordan gelmesi zor onun icin her aksam ayni saatte yem ver
kendileri ucsunlar kumesi ogrensinler ama arkadaslarin dedigi gibi taklaci olanlarin balkona inmesi kalkmasi zor gibi geliyor banada benim gibi duz ucucu guvercin beslemek daha mantikli
sevgilerimler
Anonymous
Misafir
Misafir

16/3/2009, 7:52 pm
arkadaşım yuvanın bulunduğu yerın bı resmını çekermısın balkondan çekme ama dışarıdan çek kuşların nereye ınıp kalkıcanı göruyum ona göre sölıyım sana
dgunduz
dgunduz

17/3/2009, 8:24 am
abımlerım cok zorda kalmadıkca kanat çekmeyin ozellıkle taklacıda hiç çekmeyın dıgebılırım...
jenevar51
jenevar51

19/3/2009, 3:11 pm
Tmm
Cektim Abilerim Yorumlarınızı Bekliyorum...
Güvercin Alıstırma Dsc00073m
Güvercin Alıstırma Dsc00075h
Buda Bizim Evin Balkonunun Dısarıdan Görünümü.
Güvercin Alıstırma 123acn
Buda Evimizin Karsısındaki okulun Catısı
Güvercin Alıstırma 1234unz
https://thepigeontv.yetkinforum.com/resim-paylaym-f42/kularym-t4043.htm
budadada kuslarımın resimleri
ressam3535
ressam3535
Ad Soyad : ahmet
Doğum Tarihi : 08/12/65
Forum Kayıt : 25/02/09

21/3/2009, 1:51 pm
kuslarin guzelmis gule gule besle kardesim
dgunduz
dgunduz

21/3/2009, 1:54 pm
kuslarını sıkıstırma eger ucup bı yere konarlarsa kumesı gormedıklerınden gerıye donmelerı zor olabılır ... kuslarında oyun varsa da balkona ınme sorunu olucaktıri...

ıyı sanslar
kenan500
kenan500
Ad Soyad : kenan basariri
Forum Kayıt : 12/11/08

21/4/2009, 7:54 am
kardeşim bırak balkonu ben bahçede besliyorum zor indiriyorum bazen dışarıda bırakıyorum.. kaldıki balkona inecekler imkanı yok bence yuvanın yerini değiştir eğerki elinde başka bir yer imkanı varsa .yoksa cok zorluk çekersin ve başına sıkıntı olur catı catı gezersin balkonu görmeleri cok zor
baddal555
baddal555
Ad Soyad : ufuk varlı
Doğum Tarihi : 22/11/92
Forum Kayıt : 11/03/09

21/4/2009, 6:14 pm
bana kalırsa bina kendinizin se çatıda besle daha iyi damar yapar
dgunduz
dgunduz

22/4/2009, 6:26 am
taklacı zaten oyunluysa ınmesı cok zor olur alısması da aynı sekılde... ama oyun yok arada bır atar duz ucucu gıbıyse sorun olmaz...
kuşçu mamyy
kuşçu mamyy
Ad Soyad : MuhammeT AKKAYA
Doğum Tarihi : 22/12/91
Forum Kayıt : 08/05/09

8/5/2009, 10:53 am
taklacıların çatıyı görmesii imkansızz...!
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

10/5/2009, 8:16 pm
15-20 gunde bı kuş yenı yuvbasına alışır. Bu surectede bı sekılde etrafı tanıması lazım. Kanatları bantlamak, çekmek veya ip baglamak hepsi ayrı bi yontem. Bu arada kuşun yenı yerınde eş tutması da onemli.
Afyonlu fatih
Afyonlu fatih
Ad Soyad : ahmet fatih
Doğum Tarihi : 20/11/92
Forum Kayıt : 13/05/09

18/5/2009, 1:02 pm
bnce sen dişileri balkondemirine koy aşağıdan erkekleri salla sanırım yanına konar ordan inerler ayrıca eğer çok takla sarıyosa balkona inerken yere çakabilir
Anonymous
Misafir
Misafir

18/5/2009, 2:55 pm
kenan kardeş ben balkonda beslıyorum yıllardır şimdı uçurduğum bı yavrum var yavaş yavaş balkona gelmeye başladı balkona derken hedef balkon yanı balkona fişek çekıyor tam anlamıyla sökulunce sızlerle videosunu paylaşıcam saygılarımla zaralı emrah
by.nobody
by.nobody
Doğum Tarihi : 22/10/90
Forum Kayıt : 15/05/09

18/5/2009, 7:31 pm
slm bende yenı beslıorum taras katım 20 metre kadar ve en yuksek bına bana haıt orada güzel bı manzaraya sahıbım kuslarımın hepsı es dısılere cok duskun erkekler acaba 1 hafta yeterlı olurmu alısmalarına kusların cınsı mermerı kaqıt mavı sabunı vs fll taklacı saatlık kuslar
Afyonlu fatih
Afyonlu fatih
Ad Soyad : ahmet fatih
Doğum Tarihi : 20/11/92
Forum Kayıt : 13/05/09

20/5/2009, 12:48 pm
sendeki bütün koşullar bndede wardı bn önce yuvaya alıştırdım 1 saatte sonra çatıya alıştırdım 2. saatte erkeği saldım gitmedi ama bn yeniyim diosan 1 hafta sana yeter sanırım
dieformetal
dieformetal
Ad Soyad : emre ülker
Forum Kayıt : 30/04/10

30/4/2010, 10:07 pm
ben Kendi imkanlarımla kümesi kurdum , ve kuşların kanadını bantladım. 3 gün boyunca belli aralıklarla dışarı çıkardım yemleyip geri kümese soktum . Çifliydi , erkeği 4 . gün saldım . baya bi uzaklaştı gözden kayboldu . Bekledim gelmedi . Kümesi Kapattım . İster İstemez üzüLdüm . Sabah Açtığımda ise Kümesin arkasına bizim eleman tünemiş :)) yemledim . sonra bıraktım tekrar . uçtu uçtu geri geldi . evin etrafından ayrılmıyor artık :) ... lol!
bayramnurgül
Ad Soyad : Bayram Gül.
Doğum Tarihi : 15/06/98
Forum Kayıt : 11/04/10

6/5/2010, 9:27 am
arkadaişlar bn yeniyim
bn kuşumu iple dikiyodm yanda başka kuş uçmuodu hemen obür kuşların yenına geliodu
ip açcım mermere koydum yaklaşık20 sn uçtu indi sonra kendi kalktı çok yükseldi çatıyı bulamamış olabilirmi arkadaşlarr Güvercin Alıstırma 3419840488
RETUNROCK
RETUNROCK
Ad Soyad : Burak BOZ
Forum Kayıt : 11/06/10

Güvercin Alıstırma Empty .SS.

13/6/2010, 6:25 pm
Slm arkadaşlar bnde bugun kus pazarından 3 tne kus aldım ve kanatlarını bantladım bii baktım bantı sokmus sonra yine daha fazla bağladım saldım smdi kanadını durmadan oynuyor ve kanadını yamuk tutuyor ark ne yapmam gerekir. bide haftaya 3 tane daha alıcam ne tür almamı önerirsiniz ve full takla alırsam ne olur catı flan cok yüksek birde blundugum bölgede herkez kuscu.d.d arklar adm bana disi die verdi kus erkek cıktı suan 2 tane kusun cinsini biliyorum 3. anlamadım nasıl anlıyabilirm şimdiden teşkkkürler arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :) birde yenıyım :D
dieformetal
dieformetal
Ad Soyad : emre ülker
Forum Kayıt : 30/04/10

13/6/2010, 7:47 pm
RETUNROCK , bandı nasıl sökmüş şaşırdım , önce onu söyliyim Güvercin Alıstırma 3419840488 önce bandını bi aç düzgünce bantla , açmadan önce bi üfle kanatlarını açılsın , sonra 5 ini falan tut bantla , ozaman düzelir . full taklacı alırsan, bulunduğun yer itibariyle zorlanırsın . ayrıca ayrıca çok dikkatli olmalısın , dediğin yerde . millete sonra buğday almak zorunda kalırsın söylemesi Güvercin Alıstırma 4245286173 Güvercin Alıstırma 3149687655
RETUNROCK
RETUNROCK

14/6/2010, 10:58 am
2.ye salıyorum kusları ilk saldırıgımda kümes tellerı acıksa hemen içeri giriolardı bnde snırlendim kapadım kümesi sonra hp kümesin önünde durdular sonra 1 kus ne yapıoysa digerleride aynıı seyi yapıor fln uucmaya calıstı 1 2 kere basarısız oldu snra ucmayı denemedi. yakında fotolarını cekip atıcam birde cok kuscu var tam ortasında bn kalıyorum ama iyi oluyor kuslarını arasıra acık bırakıp gidiolar aksam 1 opeerasyon kusu indiriyorum
sonra kutuya koyyurum haftaya kus pazarında 15 lira ya flan satıyorum:D brde hava sıcak baya catıda baya yüksek smdi kusları su koysam bi leğene bunlar banyo yapıcakya bantlar sökülür mü??
RETUNROCK
RETUNROCK

14/6/2010, 11:00 am
bugunde saldım kusları baya gaza gldiler catıda flan gidiyorlar bndednde korkmuyorlar üstüne yürüyorum kümese gitmesi için kapının önünde kacmaya calısıolar bir tanesi cok az uctu sonra kondu hemen dgerleride denedi ama yapamadı sonra bitansi yine ucuodu azcık bi tokatladım sktum yuvaya dıgerlerıde onu ggörünce girdiler yoksa girecekleri yok deliriyorum inş ilerde karsı catıya flan konmaslar :D
Similar topics