YUMURTANIN SAKLANMASI 411k

Join the forum, it's quick and easy

YUMURTANIN SAKLANMASI 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

YUMURTANIN SAKLANMASI Empty YUMURTANIN SAKLANMASI

29/3/2009, 3:56 am
ARKADASLAR HAYIRLI KUMESLER,

BENIM SORUM YUMURTALARI KAC GUN SUREYLE VE NASIL BIR ORTAMDA SAKLAYIP DAHA SONRA DAMIZLIKLARIN ALTINA SUREBILIRIZ.

MALUM 1 CIFT BAKICIM YUMURTLAMISTI 1 HAFTA OLDU YATIYOLARDI YUMURTAYA,BEKLEDIM OBUR TAKLACILARIM YUMURTLASIN DIYE 1 HAFTA GECINCE BENDE BAKICILARIN YUMURTALARINI ATTIM.
YENIDEN YUMURTLAYINCA TAKLACILARLA AYNI GUNLERE DENK GELSINKI KURSAK SUT OLUSUMU ZAMANINDA OLSUN.

SIMDI BENIM TAKLACILARDAN 1 CIFT YUMURTLADI BENDE YUMURTANIN TEKINI BAKICILARIN ALTINA KOYDUM AMA YATMADILAR DOGRU DURUST SONRA TEKRAR TAKLACININ ALTINA SURDUM.
SIMDI 1 HAFTA GECSE BILE BAKICILAR YATTI DIYELIM AMA YUMURTA 1 HAFTA GEC CIKACAK O ZAMAN BAKICILAR 18,19 GUNDEN SONRA KALKARMI YUMURTADAN?
tnt_84
tnt_84
Ad Soyad : fatih temel
Doğum Tarihi : 03/03/84
Forum Kayıt : 09/09/08

YUMURTANIN SAKLANMASI Empty Geri: YUMURTANIN SAKLANMASI

29/3/2009, 5:17 am
kalkar abi ben denedim benimkiler kalktı inş kalkmazlar gende
eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

29/3/2009, 10:49 pm
yumurta kac gun ve nasil bir ortamda saklanabilir?
Anonymous
Misafir
Misafir

30/3/2009, 6:53 am
Ali Merhaba, Başka başka forum sitelerinde Yumurtayı 3-4-5-6 ay saklanabileceği söyleniyor. Sivri Ucu Aşağı gelecek Şekilde Tuz Dolu Bir Kabta Hergün Yumurtayı Sivri Ucu gene aşağıda kalacak şekilde döndirmek gerektiğini okumuştum. Denedinmi dersen denemedim. (Yalnız Kuşun Yumurtaya Hiç yatmaması gerekiyor Hatta Yuvalıkları yumurtaya yatmaması için özel bir işlem yapılıyormuş yumrta aşağı düşmesi için.) Benim sana başka b ir önerim olucak. Yumurtasını bakıcılardan önce yumurtlayan kuşların yumurtasına karışma yavrular çıksın Bakıcılarda bunlardan bir hafta sonra yumurtladıysa bunların altına plastik yumurta sür. Bakıcıların yavrusu çıkacak tarihte bu yavruları direk altlarına sür O şekildede bakıcılara yavru baktırabilirsin. Hem İkinci bir maya yiyen yavru çok daha güzel oluyor. Saygılarımla.
oğuz06
oğuz06
Ad Soyad : oğuzhan OĞUZ
Doğum Tarihi : 11/07/75
Forum Kayıt : 04/03/09

31/3/2009, 11:00 am
Arkadaşım resul kardeşimizin dediği yöntemi ben denedim 2 ay yavru çıktı serin bir yerde yumurtanın boşluğu üste gelecek şekilde tuzun içinde sakla.
Kursak sütü konusu 8.günde oluşmaya başlar yaklaşık 1 hafta süt olur.Bunu ayarlayabiliyosan problem olmaz.Ama kursak sütü almayan yavrular çabucak ölür.
İç güdüsel olarak güvercinler kuluçka süresini Mucize bi şekilde sayarlar 17-18 gün sonunda yavru hissedilmezse kalkarlar belki bir kaç oynayabilir.
Saygılar..