ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ 411k

Join the forum, it's quick and easy

ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ Empty ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ

12/4/2009, 5:41 am
arkadaşlar ben çok kuş alıp bırakıyorum benim 2 tane kümesim var bi damızlıkların kümesi arka kümes bu kümesteki kuşlar eski kuşlarım,birde vakit geçsin diye besleyip uçurduğum ön kümes var.çogu zaman getirir kuşu 1 saat kadar kuşlarla yayılınca kuşu uçururum kuş ilk başta çok geniş uçar yükseğe çıkar kuyruklarını kapatır evini aramaya çıkar bu kuşu havada gören bir çok kuşçu kuş kaldırır çektirmek için kuş eğer asil bi kuşsa bu kuşlar fazla ilgisini çekmez onun amacı evini bulmaktır iyice yorulur evini bulamıyacağını anlayınca çıkar gelir kalktığı yere iner.
ben kuşu aylarca kapatmam ,yeni yuvasını yerini görünce kiş derim alışacak kuş 1 saattede alışıyor ,kaçacak kuş yıllar geçse yine kaçıyor.
dün 6 tane kuş getirdim 3 tanesi oyunlu 6 sını aynı anda 1 saat kadar sonra uçurdum hiç zaiat vermedim. siz kuşu nasıl alıştırırsınız ?
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ Empty Geri: ASİL KUŞUN KAÇIP GERİ GELMESİ

13/4/2009, 7:33 am
genelde çok kus arasındayken damarı saglam olmayan kus kaynar gıder hıc yadırgamaz ama dedıgın gıbı asil bır ıse damarı saglamsa bır oncekı kumesınde yıllarını gecırmıs yada kumesın kodaman kusu ise :) ıllakı bır sekılde yolunu bulmaya calısıcaktır...

ben genelde bosta olan bır kusa es alırım.. aldıgım kusun dıger kumesten hastalık tasıdıgı bellı olmayabılır o yuzden aldıgım kusu elımde olan bostakı kusumla kumesten uzakta bır yerde 2 hafta kadar ayırırm... hem eş aldırma ... hemde karantina dıyebılırız bu duruma ...
Anonymous
Misafir
Misafir

13/4/2009, 8:00 am
dediğin gıbı benımde 1 saatte alışan kuşum olmuştu ama ondan sora bı daha öle kuş bulamadım balkonda beslıyodum hayvan balkona geliyodu sefere kısmet değilmiş kıymetınıde bılemedık ne demişler giden gider kalan sağlar bizimdır :D
kuş yerını severse hiç biyere gitmez
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

19/4/2009, 11:42 am
Şimdi istisnalar olabilir ancak öyle 1 saatte kuş yenı kumesıne , yerıne alışır dersek yanıltıcı olmaz mıyız?

Bence bu durum 2 şekilde cevaplanmalı.

1- Hali hazırda evde bolca kuş varsa ve yeni alınan kuşlar onların arasındaysa alışması kolay olabilir. Zaman olarak daha kısa sürer.

2-yeni kuş beslemeye başlayanlar için hali hazırda ilk kuşları ise yani evde 4-6 civarında kuş varsa alışması ıcın zaman gerekir. En guzel yontem ya kanatlarını bantlamak ya da bır kaç telek cekmektir.

Zaman içinde kanatları cıkıncaya kadar kuş, yeni evini tanır, orada beslenir, bu arada erş tutup yumurta yapabilir. Eger yumurtladıysa zaten korkmadan salın . Ben yumurtasını bırakıp giden kuş görmedim. Yada bendekiler hiçbi zaman gıtmedi.

Tabi POSTA kuşlarını da ayrı dusunmek lazım. Şayet elinizdeki posta sizin evde dogan buyuyen bir kuş degılse kanatlarını ceksenız de fayda etmeyebılır. O kuşlar eskı yerlerıne donebilir. Bu arada yumurtaya yatarlarsa bırakıp gitmezler.

Yani sonuc olarak biraz sabretmek gerekir. yeni kuş alıp hemen salmak kuşun gıtmesıne davetıye cıkarmaktır.
kuşçu_tpckli_19
kuşçu_tpckli_19
Ad Soyad : feyyaz gökgöz
Doğum Tarihi : 14/08/90
Forum Kayıt : 26/06/08

30/5/2009, 9:49 am
Ben damarı en sağlam kuşumu yerde beslemeye başlayınca oyundan inemediği için bi abiye satmıştım onun eci bizden 20 km uzakta kuş tam 6,5 ay sonra yumurtadan kalkıp bana geri geldi adam kapıya kadar geldi kuşu geri verdim kuşun cinside koyu mavi yani damar çok önemli bişi yumurtada 6,5 ay sonra hangi kuş gelir bide oyun kuşu
Anonymous
Misafir
Misafir

30/5/2009, 7:26 pm
efe bey benım 1 saatte alışan kuşum sadece yuvayı gördu başka kuşta yoktu yuvamda
bu kuşu aylar sora bı arkadaşıma verdım arkadaşın anlattığı gıbı yavrusu varken çıkıp geldı
şuan o kuş elıme geçse yuvamdakı butun kuşları gözumu kırpmadan verırım
ne yazıkkı öle kuşların değerını hep kaybettıkten sora anlıyoruz
bu anlattıklarımız ıstısnadır her kuş 1 saatte alışmaz bu da şans işte
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

30/5/2009, 10:09 pm
darkpigeon demiş ki:efe bey benım 1 saatte alışan kuşum sadece yuvayı gördu başka kuşta yoktu yuvamda
bu kuşu aylar sora bı arkadaşıma verdım arkadaşın anlattığı gıbı yavrusu varken çıkıp geldı
şuan o kuş elıme geçse yuvamdakı butun kuşları gözumu kırpmadan verırım
ne yazıkkı öle kuşların değerını hep kaybettıkten sora anlıyoruz
bu anlattıklarımız ıstısnadır her kuş 1 saatte alışmaz bu da şans işte

Aynen katılıyorum. Senin anlattıgın olay ıstısnaymış bence de. keşke vermeseymişsin o kuşu.
mermeri_era
mermeri_era
Ad Soyad : Orçun ÖZ
Doğum Tarihi : 05/08/90
Forum Kayıt : 27/04/09

11/6/2009, 6:21 pm
ben genelde bantlıyorum kanatlarını 1 hafta.Özellikle petshoplardan alınan kuşlar dahada çabuk alışır.

NEDEN;çünkü evini unutmuştur artık aylardır kafesın ıçınde kuşların içine salınca gitmek istemez.

SAYGILAR
bilal51
bilal51
Ad Soyad : bilal YILDIRIM
Doğum Tarihi : 27/05/65
Forum Kayıt : 24/03/09

23/6/2009, 7:06 pm
BEN KUSU YERE SALARIM VE SONRAKI GUN UTURURUM
Similar topics