KONYA SEYDİŞEHİR İHALE 411k

Join the forum, it's quick and easy

KONYA SEYDİŞEHİR İHALE 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KONYA SEYDİŞEHİR İHALE

+6
ademyavuz
Forum Müdür
ilker
Forum Uzman
kuşçu26
Serdar Avcı
10 posters
Serdar Avcı
Serdar Avcı
Ad Soyad : SERDAR AVCI
Doğum Tarihi : 05/06/82
Forum Kayıt : 11/01/08

KONYA SEYDİŞEHİR İHALE Empty KONYA SEYDİŞEHİR İHALE

22/4/2008, 9:24 pm
KONYA SEYDİŞEHİR İHALE 17x12x20071mh1

Seydişehir ilçesinde faaliyet gösteren ve ilçede bulunan kuş meraklılarını bir araya getiren
Güvercin ve Kanarya ve Sevenler Derneği, haftanın bir günü ihale düzenleyerek cins güvercinlerin açık arttırma usulü ile alıcı bulmasını.sağlıyor.
Adına ihale dedikleri açık arttırma sırasında ,biribirinden güzel ve cins güvercinlerin oldukça yüksek fiyatlarda alıcı bulmasına yardımcı olduklarını belriten dernek yönetimi :'' Hem alıcıyı hemde satıcıyı memnun ediyoruz'' dedi.Konya çevresinde bu işi yapan başka derneklerinde olduğunu dile getiren dernek başkanı İsmail Erbişim(57) :''10 yaşından beri bu işi yapıyorum.Güvercin için ülkenin dört bir tarafına gider gelirim.Buraya gelen arkadaşlar genelde Seydişehir ve çevre ilçelerde otruran arkadaşlar oluyor.Bize bağlı olarak güvercin besleyen 40 'a yakın bir arkadaş var.Hepsinin elinde biribirinden güzel ve pahallı güvercinler var.Her hafta cumartesi günü ihale günüdür.Bunu bilmeyen kuşçu yoktur.Konyadan ,civar illerden ihaleye katılan kuşçular olur.Güvercinin özelliğine göre fiyat artar yada azalır.Mesela ''Miro'' dediğimiz ırkın çifti 1500 YTL ye kadar çıkabilir.Bazen çifti 2000 YTL olan kuşlar satılır burada.Tek olarak kimse kuş almaz.Bir erkek, bir dişi olmak üzere genelde kuşlar çift olarak satılır.Kısır yada hasta kuşu satmaya çalışan bir kişi bir daha derneğe adım atamaz ve bizden habersiz kuş satamaz''.dedi

Açık arttırma başladıktan sonra tüm dikkatlerini bir birinden güzel güvercinlere veren alıcı pozisyonundaki kuş meraklısı vatandaşların hali ise oldukça ilginçti.İlk olarak satışa sunulan Urfa yöresinden binbir zahmetle getirildiği belirtilen ''Miro'' cinsi güvercindi. Kendi deyimleri ile bu kuşun dam üstü uçuşu uzun gitmesi ve aynı zamanda 25 - 30 tokat atması gibi özellikleri vardı. Çiftini 750 YTL ile satışa sunan ihale sorumlusu ve dernek başkanı Erbişim:'' varmı arttıran'' diye sözüne devam etti.En son ''Miro''lara çiftine 1350 YTl den alıcı bulan başkan, bu kuşu bırakıp diğer kuşu tanıtmaya başladı.Yaklaşık bir yada iki saat süren ihale boyunca bazen 50 bazende 100 kişinin ihaleye katıldığını savunan Erbişim, her satılan kuştanda yüzde on gibi bir komisyonun derneğe kaldığını söyledi.
Bu işle uğraşan kişilerin parayı gözden çıkarmış kişiler olduğunu dile getiren başkan :'' Bunu tarif etmek imkansızdır.Bizde hastalık halini almış farklı bir yeri vardır.Para ile pul ile buna bir anlam vemek yanlış olur'' diyerek yaptıkları işin ticari bir iş değil tamamen merak olduğunu anlatmaya çalıştı.
Seydişehir yöresine ait olduğu bilinen Devetüyü cinsi güvercinin yanı sıra Karagöz,Arap ve Gök Mardinli ihalede en çok satılan kuşlar arasında.Kimisi havada uçarken dokuz takla atıyor, kimiside dam üstü uçuşu yaparak diklemesine havaya doğru süzülerek uçuyor.Hepsinin ayrı bir kabiliyeti var bu kabiliyetlerine göre de değerleri var.
Eğer bu kuşlardan birine sahip olmak istiyorsanız bu ihaleye katılmak zorundasınız.
kuşçu26
kuşçu26
Ad Soyad : Samet Dönmez
Doğum Tarihi : 03/10/88
Forum Kayıt : 06/02/08

KONYA SEYDİŞEHİR İHALE Empty Geri: KONYA SEYDİŞEHİR İHALE

27/4/2008, 2:30 pm
derneğe bak.mezat gibi bişey...dernek dediğin kuşçuları birleştirir ve az kalan kuşların neslini korur benim bildiğim...sonu hayırlı olsun...
Forum Uzman
Forum Uzman
Ad Soyad : ALİ TEMURTAŞ
Doğum Tarihi : 29/03/81
Forum Kayıt : 31/03/08

5/5/2008, 2:57 pm
hadi hayırlı satışlar
ilker
ilker
Forum Kayıt : 20/05/08

3/6/2008, 6:22 pm
seydişehir ilçesi avrupa sıtandartların da bir ilçemiz heralde bu paralara kuş alındığına göre kişi başı milligelirleri aylık 100 ytl var demekki.
ilker
ilker
Forum Kayıt : 20/05/08

3/6/2008, 6:23 pm
pardon 1000 ytl demek istedim
Forum Müdür
Forum Müdür
Ad Soyad : Güner Tunalı
Doğum Tarihi : 28/02/70
Forum Kayıt : 11/04/08

4/6/2008, 12:42 pm
İYİ KUŞ İYİ PARA EDEBİLİR
Forum Müdür
Forum Müdür

4/6/2008, 12:43 pm
KİMİSİ 1 MİLYON DOLARA (BENCE) DANDİK DUNDİK TABLO BİBLO ALIYOLAR 1-2 BİNLİRAYA KUŞ NORMALDİR BUDA Bİ VEVK ODA Bİ ZEVK SONUÇTA
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

5/6/2008, 6:42 am
kuşçu26 demiş ki:derneğe bak.mezat gibi bişey...dernek dediğin kuşçuları birleştirir ve az kalan kuşların neslini korur benim bildiğim...sonu hayırlı olsun...
aga aynen katılıyorum valla ama gel görki yapacak baska bişe yok kimsecikler senin dediğini yapmıyolar onların sayesinde kusccular bir araya gelir bende diyorumki hiç yoktan iyidir saygılar..
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

5/6/2008, 6:44 am
ABHAZYALI demiş ki:KONYA SEYDİŞEHİR İHALE 17x12x20071mh1

Seydişehir ilçesinde faaliyet gösteren ve ilçede bulunan kuş meraklılarını bir araya getiren
Güvercin ve Kanarya ve Sevenler Derneği, haftanın bir günü ihale düzenleyerek cins güvercinlerin açık arttırma usulü ile alıcı bulmasını.sağlıyor.
Adına ihale dedikleri açık arttırma sırasında ,biribirinden güzel ve cins güvercinlerin oldukça yüksek fiyatlarda alıcı bulmasına yardımcı olduklarını belriten dernek yönetimi :'' Hem alıcıyı hemde satıcıyı memnun ediyoruz'' dedi.Konya çevresinde bu işi yapan başka derneklerinde olduğunu dile getiren dernek başkanı İsmail Erbişim(57) :''10 yaşından beri bu işi yapıyorum.Güvercin için ülkenin dört bir tarafına gider gelirim.Buraya gelen arkadaşlar genelde Seydişehir ve çevre ilçelerde otruran arkadaşlar oluyor.Bize bağlı olarak güvercin besleyen 40 'a yakın bir arkadaş var.Hepsinin elinde biribirinden güzel ve pahallı güvercinler var.Her hafta cumartesi günü ihale günüdür.Bunu bilmeyen kuşçu yoktur.Konyadan ,civar illerden ihaleye katılan kuşçular olur.Güvercinin özelliğine göre fiyat artar yada azalır.Mesela ''Miro'' dediğimiz ırkın çifti 1500 YTL ye kadar çıkabilir.Bazen çifti 2000 YTL olan kuşlar satılır burada.Tek olarak kimse kuş almaz.Bir erkek, bir dişi olmak üzere genelde kuşlar çift olarak satılır.Kısır yada hasta kuşu satmaya çalışan bir kişi bir daha derneğe adım atamaz ve bizden habersiz kuş satamaz''.dedi

Açık arttırma başladıktan sonra tüm dikkatlerini bir birinden güzel güvercinlere veren alıcı pozisyonundaki kuş meraklısı vatandaşların hali ise oldukça ilginçti.İlk olarak satışa sunulan Urfa yöresinden binbir zahmetle getirildiği belirtilen ''Miro'' cinsi güvercindi. Kendi deyimleri ile bu kuşun dam üstü uçuşu uzun gitmesi ve aynı zamanda 25 - 30 tokat atması gibi özellikleri vardı. Çiftini 750 YTL ile satışa sunan ihale sorumlusu ve dernek başkanı Erbişim:'' varmı arttıran'' diye sözüne devam etti.En son ''Miro''lara çiftine 1350 YTl den alıcı bulan başkan, bu kuşu bırakıp diğer kuşu tanıtmaya başladı.Yaklaşık bir yada iki saat süren ihale boyunca bazen 50 bazende 100 kişinin ihaleye katıldığını savunan Erbişim, her satılan kuştanda yüzde on gibi bir komisyonun derneğe kaldığını söyledi.
Bu işle uğraşan kişilerin parayı gözden çıkarmış kişiler olduğunu dile getiren başkan :'' Bunu tarif etmek imkansızdır.Bizde hastalık halini almış farklı bir yeri vardır.Para ile pul ile buna bir anlam vemek yanlış olur'' diyerek yaptıkları işin ticari bir iş değil tamamen merak olduğunu anlatmaya çalıştı.
Seydişehir yöresine ait olduğu bilinen Devetüyü cinsi güvercinin yanı sıra Karagöz,Arap ve Gök Mardinli ihalede en çok satılan kuşlar arasında.Kimisi havada uçarken dokuz takla atıyor, kimiside dam üstü uçuşu yaparak diklemesine havaya doğru süzülerek uçuyor.Hepsinin ayrı bir kabiliyeti var bu kabiliyetlerine göre de değerleri var.
Eğer bu kuşlardan birine sahip olmak istiyorsanız bu ihaleye katılmak zorundasınız.
abi herede o paraya satılan kuşlar bir ikincisi mirolar o kadar pahalı değil yane benim bildiğim mirolar yok baska özeliklerivar sa bana bildirsin şişirme haber gibi geliyor samsunda buna benzer şişirmeler çok gördümde:)
Forum Müdür
Forum Müdür

6/6/2008, 10:10 am
şişirme allahın emri zaten her haberde olurda gene bi dere olabilir
tugay
tugay
Ad Soyad : TUGAY KAYAN
Forum Kayıt : 27/04/08

16/6/2008, 8:27 am
şişirme olacak tabi adam kalkıp 500-600 derse haberin güzellğimi olur :D bence şişerme dediğim gibi maksat ilgi cekmek haber yaratmak yoksa o fiyatı vermezler verilecek kusta zaten derneklere düşmez benim düşüncem budur saygılar herkese :sleep:
tugay
tugay
Ad Soyad : TUGAY KAYAN
Forum Kayıt : 27/04/08

17/6/2008, 8:10 am
bence bir kusa o kadar para verilmez ya cok para neymiş bunlar 3-4 milyara tamam derim 5-6 yada tamam derim ama 30 milyar diyor yok devenin nalı hadi aldım öldü o kus ne olacak neyse
Serdar Avcı
Serdar Avcı
Ad Soyad : SERDAR AVCI
Doğum Tarihi : 05/06/82
Forum Kayıt : 11/01/08

21/6/2008, 9:34 pm
BU KUŞÇULUK ALEMİNDE HERŞEY NORMALDİR HERKES KUŞUNA FİYAT ÇEKEBİLİR HABER OLCAKKİ KUŞLARIN DEGERİ ARTSIN SONUÇTA CANLI HAYVAN GARANTİSİ YOK UÇUK PARA VERMENİNDE Bİ ANLAMI YOK .HERKESİN KUŞU KENDİNE GÜZELDİR
xxx
xxx
Ad Soyad : MURAT KAYMAK
Doğum Tarihi : 13/10/70
Forum Kayıt : 13/06/08

1/7/2008, 9:48 pm
ben 5 seneden beri mezat mezat geziyorum bundan en az 6 7 bılemedım 8 sene evvel 500 600 eden kuşlar şu anda 25 30 ytl ben ne ınanırım ne de dogrularım şu an bi kaplama miski ne kadardır arkadaşlar soruyorum mezatta ben en fazla takı bu kuş gribinden sonra 150 200 arası satılanı gördüm ama bu grip dalgasından önce aynı kuşlar 1 2 mılyar arasındaydı ama malesef şimdi ellerinde doldu hanı bi laf vardır satan var alanı seveyım nerde alan ama mezatta dıyorum kümese gittinmi adam bi anda oluyo cengaver hemen yok 1 mılyar yok bu kadar deyıcem bu fıyatlar çok ama çok abartılı sahi geçen mezata kameralar geldi fıyatlar hemen fırladı kameralarında bu fıyatlarda etkisi buyuk .benım düşüncem bu.ister katılın ıster katılmayın selamlar.
mehmet_25
mehmet_25
Ad Soyad : MEHMET ERGİN
Doğum Tarihi : 14/01/81
Forum Kayıt : 11/07/08

21/3/2009, 10:43 pm
KATILIYORUM SANA MURAT ARKADAŞIM ÇOK MANTIKLI SÖYLEDİKLERİN ŞİŞİRME FİYATLAR BUNLAR.....
Anonymous
Misafir
Misafir

28/4/2009, 12:47 pm
Paylaşım için teşekkürler
banagelll
banagelll
Ad Soyad : vedat canbolat
Doğum Tarihi : 24/08/79
Forum Kayıt : 11/04/09

13/6/2009, 2:05 pm
RESIM AMASYADA YAPILAN BIR IHALEYE AYITTIR. SELAM İHALEYI SUNAN ERDAL BEY ALT RESIMDEKIDE BAŞAR BEYDIR
Similar topics