yumurtlamadı 411k

Join the forum, it's quick and easy

yumurtlamadı 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gökhan37_37
gökhan37_37
Ad Soyad : gökhanözkan
Doğum Tarihi : 01/05/95
Forum Kayıt : 30/12/08

yumurtlamadı Empty yumurtlamadı

2/5/2009, 8:54 am
arkadaşlar ben çakmaklı dişi kuşumdan yumurta almıştım ama 25 gün filan oluyo daha çıkmadı.yumurtayada yatıyolar anlamadım ben ne olucak şimdi cevap bekliyorum
gökhan37_37
gökhan37_37
Ad Soyad : gökhanözkan
Doğum Tarihi : 01/05/95
Forum Kayıt : 30/12/08

yumurtlamadı Empty Geri: yumurtlamadı

2/5/2009, 1:42 pm
arkadaşlar bugün yumurtayı aldım altından.çünkü 25 gün oldu bende çıkmaz diye aldım.yumurtayı bi kırdım ki ne göriyim yumuttanın içerisinde yavru var ama canlı değil ölmüş heralde gözleri filan vardı.neden olur bu ölümler ve diğer yumurtlamalarında olur mu cevap lütfenn
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

2/5/2009, 4:43 pm
Bi şekilde yavru gelişimini tamamlayamadan ölmüş. Çeşitli sebebleri olabilir. örnegin yumurta uzun sure sogukta kalmış olabilir. Yani kuşlar yumurtaya bi süre basmassa bazen olabiliyor böyle şeyler.

Diger yumurtalarda da aynı durum olacak dıye bır sey yok.
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

2/5/2009, 6:00 pm
merhaba çıkamamasının bir nedeni yavrunun içinde tam olgunlaşmamış olabilmesi diğer bir nedende yumurtanın kabuğunun sert olması ve yavrunun bu kabuğu kıramaması kabuk sertliğinin nedenine gelince mineral ve vitamin verebilirsiniz.özellikle toprak yesin kuşlarınız çok önemlidir kuşlar için ve size bir de birşey söyleyeyim kuşlar yumurtladıktan sonra tarih atın ve eğer gününü aşmış yumurtalar olursa hafiften bi delik açın yumurtaya ki yavru belki çıkmak istiyordur çıkamıyordur sizin sayenizde çıkma olasılığı artar tabiki günü geçmişse yapın bunu.saygılar
yıldırım
yıldırım
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/94
Forum Kayıt : 01/06/09

5/6/2009, 11:51 am
fazla kırarsak yavru yaşıyosa bile ölür demi :no:
Similar topics