Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. 411k

Join the forum, it's quick and easy

Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zalimyunus
zalimyunus
Ad Soyad : Emre KÖSEOĞLU
Doğum Tarihi : 30/08/95
Forum Kayıt : 24/04/09

Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. Empty Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum..

2/5/2009, 5:24 pm
Değerli Güvercin Abilerim Güvercin Beslemeye Yeni Başlıyom 14 Yaşındayım Yaşım Kuçuk Olduğundan Ailem Pahalı Kuşladan Alamıyorum Sizin İçin Değerli olmayan Benim için Altın Değerinde Ev GeceKondu Olduğundan Beslemeye Yerde Başlıyom Yerden 1metre-1.5metre Olan Bir balkon var Balkon denmez merdiven boşluıyo gibi bişey orda beslicem yeni başlıyom hangi kuşları tavsiye edersiniz yada ne yapmalıyım yardımarlınızı bekliyorum

Lütfen Tercübeli Abilerim Yardımlarınızı bekliyorum....
ankaralı
ankaralı
Ad Soyad : metin demirçin
Doğum Tarihi : 07/06/71
Forum Kayıt : 06/02/09

Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. Empty Geri: Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum..

2/5/2009, 5:43 pm
yeni başlayan biri için zaten ucuz kuşla başlaman iyi besleyeceğin yerin havalandırması şart artı yerin küçük olduğu için en fazla üç takımla başla temizliğine dikkat et yemi yerde değil yemlikte ver
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. Empty Geri: Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum..

2/5/2009, 5:57 pm
Öncelikle güvercinlere gönül vermiş bir kardeşimiz oldugun için kutlarım seni.

Balkonda besleyebılırsın. Guvenli ve oraya sıgacak bir kümesle başla işe. 1 veya 2 çift alman yeterli. Bunların yanında suluk, yemlik gibi lazım olucak bazı eşyaları tamamla.

Mümkünse kümesinin tabanına ızgara koy. Izgara faydalıdır. pisliklere basmaz kuşların. Yerden yem yemezler. hasta olmazlar. temızlık kolay olur.

En son olarak kuş alabilirsin. Bu işe yeni başladıgın ıcın pahalı kuşlarla başlaman dogru olmaz zaten. ailen haklı. kuşları kaçırabılırsın, hasta olabılırler vs. Bu yuzden fazla uzulmemen ıcın daha ucuz kuşlardan alarak işe başla.

Sana tavsıyem yavru bi posta alabılırsın. Yuvalarına çok sadık olurlar. Alıştıktan sonra asla kaçmazlar.

Oyun kuşu sevıyorsan bir çift taklacı da alabilirsin.

Güvercin beslemek guzeldır. temızlıge ve kuşlarına dıkkat edersen daha zevkli hale gelecektir. Ailen de destekleyecektir.
zalimyunus
zalimyunus

2/5/2009, 6:19 pm
saol abilerim istanbulda posta baska bango fiyatlarını biliyormusunuz abilerim yardım edermisiniz bide kümes yerde bu yüzden taklacı zor olur taklacı almıcam(sizce?)saolun bilgi verdiğiniz için....

Sorular king
1.hastalıklı olmadığını nerden anlıyacağım
2.2 cift almayı düşünüyorum 1 cift baska 1 cift bango alacağım fiyatlarını biliyormusunuz abilerimNot:ist G.O.P ArnavutKöyde oturuyorum heryerde aynımı olur yada ortalama fitay verirmisiniz
3.2 cift alcamya 2 erkek kavga edermi yani yemlerini sularını aynımı koymam lazım
Basin Suluk ve yemlik

Bu Suluk kaç paradır abilerim.
Yeni Başıyom Beslemeye Yardımlarınızı bekliyorum.. Evsuluk2
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

3/5/2009, 8:54 am
1- Güvercin alırken nelere dikkat edecegini şu linkten öğrenebilirsin. Forumu biraz gezersen aslında sordugun butun soruların yanıtları var Yunus.

https://thepigeontv.yetkinforum.com/guvercin-satanlar-f1/guvercyn-alirken-dykkat-t1910.htm

2-İstanbuldaki fiyatları bilmiyorum. her güvercin türünün seveni farklıdır. Kiminin 500 YTL verdıgı kuşa başka bir guvercın sever bedava versen almaz. O yuzden öncelikle bu hobine çok pahalı kuşlar almadan başlamalısın. Ne alırsan al şimdilik bir çift kuşa Verecegin para maksimum 30-40 YTL yi gecmesin.

3-Kuşların için 2 çift alacaksan kümesinde en az 2 yuvalık olması gerekir. Kuşları eş olarak alırsan daha rahat edersin. Aynı yemlik veya suluk olması problem yaratmaz.

4-Fotosunu koydugun sulukların 5 Litrelik olanlarının fiyatı 5 TL. daha küçükleri 2-3 TL.

5-ızgaraları ihmal etme. ızgaraların da metre kare fiyatı yaklaşık 15 TL . 1 metre kare için 9 ızgara gereklidir. 33x33 olanlardan.

6-yuvalıklarının içinde ayrıca yumurtaya basabilmeleri için follukların olmalıdır. Onları da hazır alabilirsin. fiyatları 2 YTL dir.

Kolay gelsin.
zalimyunus
zalimyunus

3/5/2009, 9:32 am
eyw saol abi verdğin bilgiler için...msn verebilirmisin abi...
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

3/5/2009, 9:56 am
ıstanbulda yaşayan arkadaslardan gereklı bılgılerı alabılırsın yunus... bence bahar ıle bırlıkte yavru bollugunu da değerlendırırsek tam besleme zamanı...

belkı buyuk kumeslerdekı ıstenmeyen cıkan kırık yavrulardan ıstanbuldakı abılerın sana bıseyler ayarlayabılırler.... yenı baslayan arkdaslarımızın elınden tutmaz lazım arkdaslar
zalimyunus
zalimyunus

3/5/2009, 10:09 am
saolun abilerim ist oturan abilerim yokmu yardım edin....
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

3/5/2009, 8:34 pm
Evet heves etmiş kardeşlerimize yardım edelim. Ben bugün bir çift güvercini mi Yunus gibi guvercınleri seven bir gence hediye ettim. Gün gelir o da başkasına kuşlarından hedıye eder.
zalimyunus
zalimyunus

4/5/2009, 9:49 am
burda sizin gibi kişey yok abim ya burada adım yunus değil emre king saolun herşey için