benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev 411k

Join the forum, it's quick and easy

benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rasim
rasim
Doğum Tarihi : 01/11/83
Forum Kayıt : 12/05/09

benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev Empty benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev

15/5/2009, 11:53 pm
slm arkadaşlar ben bi takım kırmızı kelebek aldım 2.5 hafta önce dişisi gençti bunlar çiftleşti tam yumurta beklediğim sırada erkeği kaçtı acaba dişi yumurtlarmı yinede. yumurtlama ihtimali nedir ?
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev Empty güvercin

16/5/2009, 5:22 am
merhaba yumurtlamaya yumurtlar ancak 1-2 gün yatıp kalkacaktır siz yine de hiç ellemeyin ne olacağını gözlerinizle görün ki sizinde bir tecrübeniz olsun:)erkek kuşa gelince çiftleştiği eşini bırakması tuhaf bir durum hele de kaçması bence dişi kuşa yeni bir eş alın yumurtaları zaten atacaksınız yüksek ihtimalle.
rasim
rasim

benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev Empty Geri: benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev

16/5/2009, 11:23 am
benim için yumurtlaması yeterli başka kuşun altına sürcem zannedersem erkeğini şahin kaptı yoksa gelirdi. benim isteğim kuş yumurlasın giden erkekten yavru almam lazımdı çok güzel kuşdu çünkü. benim demek istediğim dişi küsüp yumurtlamak istememesiydi.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev Empty Geri: benim sizlere ufak bi sorum olacak cvplarsanız sev

16/5/2009, 5:26 pm
Yumurtlamak, dışkı cıkarmak vs istege baglı bırsey degıldır.

Şayet döllenme gercekleştiyse ve dişi kuş kısır degılse istese de istemese de yumruta oluşacaktır ve gunu geldıgınde dişi de bunu cıkaracaktır. Eli mecbur.
rasim
rasim

17/5/2009, 10:00 am
teşekür ederim sağolun.