bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bakıcı kuşlar hangileri?

+17
cabir
talha54
Forum Admin
cemal yaşar
capslock967
buazza
miro_kaplama
Hasan OLGUN
subasi16
zfree
kuscuhamit
kuscuozgur
Afyonlu fatih
mermeri_era
sefaaa
mustafa innr
rhn000
21 posters
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 Empty Geri: bakıcı kuşlar hangileri?

12/9/2010, 4:01 pm
On kez okudum yazinizi Özgür beyde, neyi anlamami istiyorsunuz onu merak ediyorum, okuyorum okuyorum yazilani okuyorum, aciklik getirebilirseniz sevinirim, hani birseye dikkat cekiyorsunuz, ben Almanya` dayim, sözü gecen meshur kuslar hem elimdede var, hem etrafimda ve heryerde, benim yazinizdan anliyamadigimi bana aydinlatirsan sevinirim, inanin anlamadim, ... neye dikkat cekmek istediginizi yani, ... bekliyorum, ...
freaxs
freaxs
Ad Soyad : ufuk sahin
Doğum Tarihi : 10/05/85
Forum Kayıt : 12/01/10

12/9/2010, 7:08 pm
murat kardeşim heralde arkadaş postanın açılımını anlatmak istemiş
ve benim anladığım postada karar kılmış yani kesinlikle postadır demiş heralde
ben bunu anladım
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/9/2010, 7:12 pm
Bunun aksini savunmuyorum bende, bendede posta var ve bakiyorumda gercekten aksatmadan bakiyorlar vallahi, hayvanalara gercekten helal olsun, iclerinde var herhalde, ...

hani kendisi yok su an burda, ne demek istedigini kendi sözleri ile aydinlatir ise bilmediklerimize yeni birsey ekliyebiliriz belki, o yüzden sordum, kendisi gelirse aydinlatir insallah, ...

Seninde eline ve yüregine saglik, sagolasin

bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 582302429
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

12/9/2010, 11:05 pm
geldim merakçı kardeş özü şudur postaların iyi bakıcı olma özellikleri posta ırkı olduklarından değil posta üreticilerin posta kuşlarına iyi bakması bu kuşların genetiklerine işlemiş durumda bir şehirden bir şehire uçurdukları için bakımları özel oluyor mesel bundan ibaret
freaxs
freaxs

13/9/2010, 7:14 am
özgür arkadaşım bir yerden alıntı yapıp yazmışsın heralde mesela bendeki postalar bir şehirden başka bir şehire gitmiyor özel bakımda yapmıyorum ben bu kuşlara sadece diğerlerine ne yem veriyorsam onlarada aynısını veriyorum yani ayrıcalıkları yok ve bu şartlar altında bence en iyi bakıcı posta
sonra postalarda kendi aralarında ayrılıyor buda benim fikrim
yarışcısı ayrı bakıcısı ayrıdır diye düşünüyorum
kuscuozgur
kuscuozgur

13/9/2010, 10:17 am
freaxs demiş ki:özgür arkadaşım bir yerden alıntı yapıp yazmışsın heralde mesela bendeki postalar bir şehirden başka bir şehire gitmiyor özel bakımda yapmıyorum ben bu kuşlara sadece diğerlerine ne yem veriyorsam onlarada aynısını veriyorum yani ayrıcalıkları yok ve bu şartlar altında bence en iyi bakıcı posta
sonra postalarda kendi aralarında ayrılıyor buda benim fikrim
yarışcısı ayrı bakıcısı ayrıdır diye düşünüyorum

alıntı yapmadım sana birşeyde söylemedim anlamak istemiyorsunuz sanırım bu 10 senelik 20 senelik bir çalışma değil daha gerilerden gelen bakım postalara daha güçlü oluşları onların genetiklerine işlemiş olması buda üreticilerinin onlara yüksek ölçüde yaptıkları bakımlarla ilgili sen biraz araştır istersen yazılarıda iyi oku senin yorumunu görmedim bile
freaxs
freaxs

13/9/2010, 8:50 pm
özgür arkadaş anlamak istemiyorsunuz demişsin bence sen anlamaya çalış biraz
konunun başlığında postanın tanımını sormamış konuyu açan arkadaş en iyi bakıcı kuş hangisidir demiş
sende tutmuşsun postanın özelliklerini yazmışsın
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/9/2010, 2:45 pm
Postalarin ana ülkeleri, Almanya, Belcika, Hollanda, Ispanya, Italya, ... Dünyadaki hallerine bakin, kuslarina bakin, ... ! ! !

Postalardan "cogu" memnun, kanina islemis deniliyor ise bu bilincli bir takipten dolayidir, elinizdeki kus Posta Güvercini olabilir, ama yavruya ve yuvaya sadik olmasi birazda soyundan gelen birseydir, onuda "rasgele" elde etmediginize göre kuscu özgürün yorumunda gerceklik payi var, ... yani ucusu ile belki siz pek önemsemiyorsunuz, ama Sivasin Kangali misali kusta yavruya cok acayip düskün olmasi mevcut`tur, Kangal`da sahibine nasilsa, ...

Almanlarin elini kolunu 50 yil baglasan, onlarin yerine yine gecemeyiz, onlari solliyamayiz !!!

Bunu aslinda basaracak herseye sahibiz, ama kafayi baska seylere yordugmuz icin, sabirli olmadigimiz icin, böyle garip garip seyler yasiyoruz herdaim, ... ve Avrupali diye gözünüzde büyütmeyin, TV de görmüyormusunuz, Türk genclere Türkiyenin Baskenti soruluyor, Antalya diye cevap veriyorlar, ama Avrupali, kulagi küpeli, Saz bilmez, 50 cent`i bilir ama, ...

Almanlarin Kanunlari bizat KAN ile yazilmistir, uygulama tikir tikir isliyor, örnek vermek gerekirse, Trafik Lambasinda Kirmizi isikta durulmasi, durmadigin vakit ne olacagini yasamislar, biliyorlar, ve bizdeki kirmizi Lambaya bakalim, ne duruyon diye korner calanlar, hala, 4 kisilik arabadan 12 kisinin pikniye gitmesi gibi, ...

Bizde ise harbdeymis gibi hergün gereksiz kanlar akar, ders alan pek yok sanki, sözüm bunlara sebep olanlara, vatanimiz cennetde kiymetini bilen yok ne yazikki sanki, ... bastiginiz yerlerde kim bilir ne sehitler yatiyordur, ama kimin umrunda, ... sözüm kimseye degil, efkarlandin okadar, dikkatinizi cekerim, üzerinize almayin !!!

Aci ama gercek, en azindan bugünkü durumunu göz önünde bulundurursak dediklerim inkar edilemez zannedersem, ... pekte düzelecegi zor gibi ama, ... bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 1668118718

Bakici ve Posta olunca son yazilanlar, bende bunu bu sekilde özetlemek istedim, dogrumu yaptim yanlismi yaptim, onada artik siz karar verin, ... bilginize sunmak istedim o kadar !

Saygilarimla
kuscuozgur
kuscuozgur

15/9/2010, 4:36 pm
freaxs demiş ki:özgür arkadaş anlamak istemiyorsunuz demişsin bence sen anlamaya çalış biraz
konunun başlığında postanın tanımını sormamış konuyu açan arkadaş en iyi bakıcı kuş hangisidir demiş

postanın özelliklerini yazmadım arkadaşım anlama özürlümüsün ben pstalara yapılan bakımdan dolayı bağışıklılık sistemlerinin geliştiğini yazdım ama buda bilimsel bir araştırmaydı kulaktan dolma değil ama neyse sen bunuda anlamazsın
freaxs
freaxs

15/9/2010, 9:02 pm
kuscuozgur demiş ki:
freaxs demiş ki:özgür arkadaş anlamak istemiyorsunuz demişsin bence sen anlamaya çalış biraz

postanın özelliklerini yazmadım arkadaşım anlama özürlümüsün ben pstalara yapılan bakımdan dolayı bağışıklılık sistemlerinin geliştiğini yazdım ama buda bilimsel bir araştırmaydı kulaktan dolma değil ama neyse sen bunuda anlamazsın

tamam arkadaş kuşcu sensin
bakıcı kuşlar hangileri? - Sayfa 2 3167858558 kuştan anlayanda sensin
kuscuozgur
kuscuozgur

6/10/2010, 3:38 pm
öyle tabiki buda seni kuşbeyinli yapıyor
Similar topics