Dönemeyen kuşlarım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Dönemeyen kuşlarım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mustafa innr
mustafa innr
Ad Soyad : Mustafa
Doğum Tarihi : 24/03/95
Forum Kayıt : 07/05/09

Dönemeyen kuşlarım Empty Dönemeyen kuşlarım

25/5/2009, 6:18 pm
Arkadaşlar benim geçen yazın sonunda çok güzel bir çiftimin yavruları oldu ve kışa doğru uçma dönemine girdiler ama ne yazıkki bir kış boyunca yavruları uçuramadım anlayacağınız geçen yazdan , günümüzden 1 ay öncesine kadar hiç havayla tanışamamışlardı.Ve ilk uçurduğumda yavrulama dönemine girdiler(ne kadar,nasıl uçabileceğini siz düşünün) .Şimdi düzenli uçurmama rağmen kışın kafeste oturmanın da etkisiyle hem süresi az hem de oturamıyo bile ama babası ve annesi çok güzel kuşlar hem süreleri fazla hem de özellikle babaları çok oynuyor.Sizce bu zamandan sonra yavrular da taklaya alıştırılabilir mi? Birde yavrular dönemese bile gelecek nesillerini tam zamanında uçursam soyundan gelen özelliğe sahip oldukları için ilk kuşlar gibi(büyük babaları) dönerler mi?

Yardımlarınızı bekliyorum lütfen...
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

Dönemeyen kuşlarım Empty Geri: Dönemeyen kuşlarım

26/5/2009, 4:52 am
se o yavruları bolca uçur onlar döner uçurmassan taklayı öğrenemezler öylede kalır,bunlar taklayı çevirmesde altından gelenleri güzel uçur büyük babalarını bile geçerler saygılar
mustafa innr
mustafa innr
Ad Soyad : Mustafa
Doğum Tarihi : 24/03/95
Forum Kayıt : 07/05/09

26/5/2009, 5:14 am
Tamam teşekkür ederim.Öyle yapıcam da zaten boşa uğraşmış olmayım diye sormuştum.Teşekkürler..
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

2/9/2009, 1:20 pm
sen o kuşları topla bi kutuya doldur uzak bi yerden bırak geri gelemesinlerki boşa uğraşmış olmazsın lol!
Similar topics