havada kalma süresi 411k

Join the forum, it's quick and easy

havada kalma süresi 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

havada kalma süresi

+7
quaresma
yıldırım
mecu123
MEHMET KARTAL
buazza
Hasan OLGUN
BlackJack
11 posters
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

havada kalma süresi Empty havada kalma süresi

30/5/2009, 6:52 pm
yow arkodaşlar ben kuşları pek uçuramıyorum anca günde yarım saat filan dışarı bırakabiliyorum akşamüstü ondada uçmuyorlar atıyom tekrar iniyorlar uçsalarda 2,3tur atıp iniyolar. sade buğday veriyom akşamları.ne yapsalı yarım saat havada kalsalar yeter bana öle 10,15 saat olmsada olur yardım ltfn
Anonymous
Misafir
Misafir

havada kalma süresi Empty Geri: havada kalma süresi

30/5/2009, 7:21 pm
hangı ırkı beslıyorsun
BlackJack
BlackJack

30/5/2009, 7:23 pm
taklacı hepsi
Anonymous
Misafir
Misafir

30/5/2009, 7:37 pm
o zaman besleme hayvana yazık uçuramıyorsan eziyet etme hayvanlara
BlackJack
BlackJack

30/5/2009, 7:51 pm
ya bi git ya
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

30/5/2009, 9:19 pm
darkpigeon demiş ki:o zaman besleme hayvana yazık uçuramıyorsan eziyet etme hayvanlara

Hakikaten şu tarz cevaplar olmuyor bence de.

Arkadaş bi sorunu için konu acmış anlatmıs durumu.

Biliyorsan bıldıklerini anlat yardımcı ol. Bilmiyosan da yazma , bılen, yardımcı olacak olanlar yazsın.

Alaya almak, ahkam kesmek ne ola ki?

Burası forum. yani bilgi paylaşım sitesi. Forumun kelime anlamı herkesin dusuncesını yazdıgı ve dogruyu buldukları tartısma turudur. Lütfen.
buazza
buazza
Ad Soyad : OLCAY PANGAL
Doğum Tarihi : 01/01/87
Forum Kayıt : 26/04/09

30/5/2009, 10:09 pm
Ağzı olan konuşuyor saygıda kalmamış...
MEHMET KARTAL
MEHMET KARTAL
Ad Soyad : MEHMET KARTAL
Doğum Tarihi : 19/05/75
Forum Kayıt : 17/12/08

31/5/2009, 6:00 am
BlackJack demiş ki:yow arkodaşlar ben kuşları pek uçuramıyorum anca günde yarım saat filan dışarı bırakabiliyorum akşamüstü ondada uçmuyorlar atıyom tekrar iniyorlar uçsalarda 2,3tur atıp iniyolar. sade buğday veriyom akşamları.ne yapsalı yarım saat havada kalsalar yeter bana öle 10,15 saat olmsada olur yardım ltfn

Eğer hasta değilse, yumurtada değilse(genelde yumurtadayken dişi kuşlar gündüz uçmak istemez), tüye girmemişse uçmayan kuş olmaz sadece uzun süreli uçacak performansa gelmemiştir. Bunuda sen sağlayacaksın. Nasıl yapacaksın şöyle:
Bilinen en iyi yöntem uzun süre uçan kuşun yoksa eğer eline uzun bir sopa alıp ucuna siyah bir poşet yada eşarp gibi bir nesne bağlayacaksın. Kuşlarını havaya attıktan sonra kuşların konabileceği yere yakın durup kuşlar konmaya çalıştıkça onları kovalayacksın. Bu süreç zordur. Uğraştıracaktır. İdman yapmamış insan gibi düşün onları. Nasıl idman yapmadan uzun süre koşamaz yorulur ve dinlenmeye çekilirsek kuşlarda aynen öyledir. Ciğerlerimizdeki hava gözeneklerini tam açmalıyız koşmak için daha fazla oksijen depolamak için. Kuşlarda aynıdır. Uçtukça açılırlar merak etme. Aç uçur kuşları. Yanlız şuna dikkat et. Yorulan kuşlar inmeye kalkışınca hemen kovalama bırak biraz soluklansınlar. Zaten anlarsın yorulanı gagasını açıp hızlı hızlı solumaya başlar. Ama dinlenince mutlaka yine kovala. Tembelliğe alışmasınlar. Şimdilik bukadar sana kolay gelsin arkadaşım. Kafana takılan bir şey olursa sor yardımcı oluruz.
Anonymous
Misafir
Misafir

31/5/2009, 6:09 am
saygı kalmamış demışsınız fatıh arkadaşın yazdığını okumadınızmı gunde yarım saat vaktım var ondada uçuramıyorum 2-3 tur atıp ınıyorlar demiş akıl var mantık var arkadaşlar oyun kuşu için yarım saat yeterlı bı zamanmıdır sızce bu hayvanların antrenmana ıhtıyacı var sen o hayvanlara gereklı antrenmanı vermezsen gunde 30 dakka çıkarırsan onlarda tavuk gıbı yayılırlar neden uçsunlarkı başka bı ırk besle ozaman salınca uçan kuş gösterıncede hemen ınen ırklar var senın dedığın gıbı taklacı kuşu 30 dakka uçurucan sure dolcak ınıcekler yok öle iş ben kısa yoldan söledım sana çözumu besleme dedım
BlackJack
BlackJack

31/5/2009, 7:25 pm
merak etme beslemicem zaten artık. 6 yawru çıkacak onlardan beğendiğim 2sini bırakacam gerisini satacam yawruları bol bol uçuracam ağaç yaşken eğilirmiş o zaman çık bakalım karşıma kimin kuşu daha çok havada kalıyor
Anonymous
Misafir
Misafir

31/5/2009, 8:00 pm
heh şöle bol bol uçurkı hayvanlar alışsın uçmaya yarım saat çıkarmayla olmaz bu iş
ama hayvanları seçerkende rengıne aldanıp seçme uçur hangısını beyenıyorsan onları bırak
inş ıstediğin gibi olurlar ALLAH utandırmasın
mecu123
mecu123
Ad Soyad : Mert Korhan
Doğum Tarihi : 11/02/89
Forum Kayıt : 16/05/09

31/5/2009, 8:02 pm
şimdi kardeş kuşları uzun süre kümeste bırakırsan kuşlar salınca taklaya vurur. ama sen sürekli uçmaya teşvik edersen sürekli taş felan atarsan rahat bırakma yani hep uçurt bi süre sonra onlar alışır zaten kuşları uzun süre kapalı tutmamaya çalış.
Anonymous
Misafir
Misafir

31/5/2009, 8:07 pm
sorun orda zaten arkadaşın vaktı yokmuş vaktı olsa emını uçurur böyle bı sorunlada karşılaşmaz ama oyun kuşu zaman ve emek ıster bunu unutmayalım
yıldırım
yıldırım
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/94
Forum Kayıt : 01/06/09

11/6/2009, 12:39 pm
ewet doğru söylüyorsun kardeşim oyun kuşu beslemiyorum ama bir oyun kuşu havaya attığında eğer sorunu yoksa 45 dk ve üstü rahat bi şekilde uçar
Anonymous
Misafir
Misafir

11/6/2009, 12:47 pm
fatih ne yaotın kuşları uçuyorlarmı ??
quaresma
quaresma
Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09

28/6/2010, 9:10 am
misafirin üstüne cok gidiyosunuz diye düşünüyorum sonuna kadar haklısın kardeşim oyunkuşu emek ister daha dogrusu kuşlar emek ister yarım saat sadece bnm yemleme süremdir.
serdar kaya
serdar kaya
Ad Soyad : serdar kaya demir
Doğum Tarihi : 20/09/94
Forum Kayıt : 11/07/10

11/7/2010, 7:42 pm
senin yerinin müsaitline bağlı kardes ben terasta besliyom benim yerim en müsait yer senin yerin de terastaysa hergün ucur o kus 2 haftaya oyuna bile girer ama bak fazla ucmasıda iyi değil atmaca -- doğan falan büyük tehlike benim kuslarımın yarısını doğan aldı
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

12/7/2010, 1:04 am
ucurt ucurt ucurt !!!
freaxs
freaxs
Ad Soyad : ufuk sahin
Doğum Tarihi : 10/05/85
Forum Kayıt : 12/01/10

12/7/2010, 9:03 am
eğer yerin müsait değilse kuşları şaşırtma yöntemine git
mesela eve yakın bir yerden elinle dikle yuvayı direk görmesin ama başlangıçta yakın bir yer olsun kuşlar geldikçe sen mesafeyi aç sisile yöntemiyle kuşlar mecburiyetten ucacak ve istemeden forma girecektir .
tabi bu yöntemi uygularken kanadı çok fazla tutulmuş kuşların varsa bunları ayır ayrı tut
BlackJack
BlackJack

24/8/2010, 8:15 pm
hepinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. havada kalma süresi 582302429
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

24/8/2010, 11:06 pm
fatih sen kuşları yedirmişsin içirmişsin ama çalıştırmamızsın
tabiii onlarda alışmış yatmaya sen Yılmaz Erdoğının bir filmi vardıya hani güvercinlere şöyle diyordu
" takla yok yem yok"
sende kovala kovala uçmakyoksa yemde olmasınnn bu arada ne satacan kuşlarını sen beslemeye devam ettt güvercin yerde de güxeldir be kardeşimmm
BlackJack
BlackJack

25/8/2010, 10:16 pm
düzeldiler ya şimdi.onlardan eleye eleye sattıklarımda oldu satmadıklarımda.indiremiyorum artık.doğru diyon Allah(cc) onları öyle güzel yaratmış ki.
Similar topics