Sabuni 411k

Join the forum, it's quick and easy

Sabuni 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zfree
zfree
Ad Soyad : Zafer Egeli
Doğum Tarihi : 17/10/80
Forum Kayıt : 11/06/09

Sabuni Empty Sabuni

15/6/2009, 10:34 am
Merhaba arkadaslar 4 ay önce mezattan dişi bi sabuni aldım. Adam kusu kacak almıs ucurmamıs 2 sene tutmus yavru almış sattı bana 1 2 hafta sonra attım kus oynuyo ama etraftaki kumeslere. Herkesin kusuyla ucuyor o kumeslere bas cekiyo ama inmiyo aksama kadar tarasta beni asker ediyor sırf beni değil herkesi inecek diye bekletiyo zilli :affraid: aksam hava kararırken bir yere atıyor ertesi gun oglen benim tarasa geliyo hatta bir keresinde 4 gun sonra geldi ayağı topallıyordu . Bunu ne zaman attıysam genelde ertesi gunu geldi ciğerli kus benim uzerimde 2 sefer 3 sefer yapıyo ama baska kumeslere 10 sefer yapıo kus kendi basına nam yaptı ama benim kumesimin ustunde ucmuyo ben cözemedim kusu daha, Görüşlerinizi bekliyorum.
zfree
zfree

Sabuni Empty Geri: Sabuni

16/6/2009, 11:34 am
Bu sorunu çözemicez galiba arkadaslar yorum yapan bile cıkmadı
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

16/6/2009, 6:01 pm
zafer bey merhaba şimdi bu sorun öyle burda yorum yapılarak halledilecek bir sorun değil kuş kendini eğer böyle ayarlamışsa buna bişey yapamayız o yerleri bu kuşa unutturmak gerek öncelikle şöyle birşey deneyin birde kuşa 1 hafta falan belli bir yerde yem yedirin orada yem yediğini tam olarak bilince fişeklerini o bölgeye doğru yapmaya başlayabilir en azından denemeye değer.
kahtar
kahtar
Doğum Tarihi : 20/03/89
Forum Kayıt : 04/07/09

4/7/2009, 1:24 pm
kardeş kuşu baya bi kümeste tut uçurma eşi varsa eşini uçurma birde tok uçurma o gitmez alıştıgı zaman istese gitmezz kardeşim benim görüşüm bu...
zfree
zfree

6/7/2009, 1:48 pm
arkadaslar tavsiyeler icin sağ olun kusun kanatlarını makasladım zaten önümüzdeki yaz cekicem kanatlarını yavrularıyla ucurucam gene atarsa bir yerlere hediye ederim birinize yavru alırsınız
kahtar
kahtar
Doğum Tarihi : 20/03/89

6/7/2009, 2:27 pm
aslında gerek yokktu abi ama sen bilirsin yinede rengi cinsi iise eyer yavru al damızlık olarak yaniii...
Anonymous
Misafir
Misafir

6/7/2009, 3:38 pm
oyun kuşu tek uçurulur ama sen yanında 2 kuş daha at beraber uçsunlar uçucağı yerı öğrensın bı zaman sora senın çatına gelmeye başlar benımde vardı öle bulduğu çatıya fişek çekıyordu bı muddet sora alıştı ne başka dama gıttı nede fişek çektı başka çatıya zamanla alışıyor
usta
usta
Ad Soyad : hüseyin koca
Doğum Tarihi : 10/08/70

6/7/2009, 7:11 pm
ya arkadaşım oyun kuşu makaslanır mı yazık posta mı bu
TAYLAN TOPCU
TAYLAN TOPCU
Ad Soyad : TAYLAN TOPCU
Forum Kayıt : 15/09/08
http://www.guvercinci.org

8/7/2009, 2:27 am
Hocam sen kuşu ilk aldığında alışmadan uçurmuşsun yada kusun soyu bozuktur veya senden önceki sahibi kuşu tam anlamıyla yetiştrememiştir.Bundan sonra kuş getirirsen ilk biraz kümeste dursun diğer kuşlara alışsın sonra diğer kuşları sal dışarı yemle o kuşu al elinle 3-4 metreden hafif bırak yanların gitsin hedefe hakimiyer kazansın bir kaç gün günde 2-3 kere bunu tekrarla sonra çevreye konmayan güzel bir kuşla beraber uçur iyice alışınca teke düşürürsün.Ben böyle yapıyorum yararlarını gördüm özellikle yavruları sökerken bu taktik çok işe yarıyor bu ek bilgi olsun yavru uçuursan teke düşünce uçan kuş erkekse yere erkek dişiyse yere dişi kuş koy böylece kuş daha sert gidiyor denenmiş onaylanmıştır kas yapar kuşta.Değerli abimiz Cengiz Mercanoğlu bana demişti denedim ve öye oluyor paylaşmak istedim.