Anka Kuşu 411k

Join the forum, it's quick and easy

Anka Kuşu 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Anka Kuşu Empty Anka Kuşu

21/8/2009, 7:00 pm
Anka Kuşunun Hikayesi
Rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan Simurg Anka, Bilgi Ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş...

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

Derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü Simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. Simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte Simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

Ancak Simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan Kaf Dağı'nın tepesindeymiş. Oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. Kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. Yorulanlar ve düşenler olmuş.

Önce Bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

Kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

baykuş yıkıntılarını özlemiş,

balıkçıl kuşu bataklığını.

Yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

Ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen Altıncı Vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu Yedinci Vadi "yokoluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... Kaf Dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

Simurg'un yuvasını bulunca ögrenmişler ki;

"SİMURG ANKA - Otuz Kuş" demekmiş.

Onların hepsi Simurg'muş. Her biri de Simurg'muş. Simurg Anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yokoluşu da yaşadıktan
sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer Simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

Şimdi kendi gökyüzümüzde uçmak, kanat çırpmak ve yer yüzünü izlemek zamanıdır...
buyuk sevdam 34
buyuk sevdam 34
Ad Soyad : ibrahim yildiz
Forum Kayıt : 24/01/12

Anka Kuşu Empty Geri: Anka Kuşu

29/1/2012, 11:19 pm
slm arkadaslar bende basimdan gecen ilginc bir olayi size anlatmak istedim cok sevdigim arkadasim muharremle kahvedeydik sozlesmistik sivasli bir ahmet abi vardi cok guzel oyun kuslari varmis abide devamli gec geldiginden kuslari havada goremedik bizde aksam bakmaya gidecektik kahveden cikarken atilla diye sevmedigimiz bir arkadas bende geliyim dedi bizdende 3 5 yas buyuktu kirmadik geldedik yola ciktik atilla ben evden bisey alacam az bekleyin dedi neyse 5 dk sonra geldi ahmet abin eve varmistik abi sagolsun cay yapti bizde biyandan cay icip bi taraftanda kuslara bakiyorduk hakikatende dedikleri kadar varmis abi gecekondunun komurlugunde besliyodu kuslari hepsi tavanda askiya kaliyo deyim yerindeyse kiremit kaldiriyo ocin kuslar baya kaldik dedik abi biz kacalim tsk ettik atilla dedi abi ben dumanliya hasta kaldim bidaha saliyim sunu saldi hayvan 3 tane vurdu zor indi bu kumesin kapisini cekti cikti kumesten biz ordan ayrillip tekrar kahveye donduk oyuna oturduk biraz sonra atilla yarin aksam ahmet gelip size aglar dedi biz buna bi anlam veremedik ama killandik ozamanlar cepte telefonuda yok arayip desek abi bi bak kuslara felan yolda uzun hayrolsun dedik ertesi aksam kahvedeyiz yine arkadasim muharremle atilla felanda var o baska masadaydi aradan 1saat gecti ahmet abi geldi kahveden iceri girdi slm verdi ardindan yuksek bir sesle herkese caylar benden dedi abi dedik hayrolsun sorma ibo dedi 1senedir kumese geme dadandi kactane yavrumu yemisti dun aksam olusu kumesin ortada yatiyodu dedi bi baktik atilla kipkirmizi megerse herif adamin kumesiine fare zehiri atmis kuslar olsun diye ahmet abide bizden sonra evin icerden lambenin fisini cekince gece fareler yemiszehiri yani ahmet abiyi aglatacakken en buyuk iyiligi yapti bu olaydan sonra selami sabahi kestik atillayla onun yaptigindan haberi yok ahmet abin yoksa dusunemiyorum olacaklari cekememezlik kotu sey elimizdeekilerle yetinmeyi bilelim insllh sevgiler saygilar
Similar topics