Yavru Alacağım Kart Kuşlar.... 411k

Join the forum, it's quick and easy

Yavru Alacağım Kart Kuşlar.... 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

Yavru Alacağım Kart Kuşlar.... Empty Yavru Alacağım Kart Kuşlar....

26/8/2009, 9:02 pm
Abilerim yakın bir abimden, bir çift kart posta aldım.. Bende damızlık için ayrı bir kümes yok.. Saldığım güvercinlerin içine koydum ve aldığım kuşların kanatlarını makasladım...Bazı abiler kuşların kanadını makasladığın için kuş rahatsız olup yumurtlamaz diyolar... Bazıları da hiç alakası falan yok yumurtlar diyolar.. Bir anlam veremedim.. Sizce güzelce üretebilir miyim?? Yorumlarınızı bekliyorumm..!!!!!!

!!!...SELAMETLE KALIN...!!!
eskişehirtakkalı
eskişehirtakkalı
Ad Soyad : fatih fb
Doğum Tarihi : 02/12/91
Forum Kayıt : 21/01/09

Yavru Alacağım Kart Kuşlar.... Empty Geri: Yavru Alacağım Kart Kuşlar....

27/8/2009, 6:17 pm
makaslasanda bişey olmaz bnm bir sürü arkadaşım makaslıyor yavrularınıda alıyor ama kuş rahatsız oluyomu bn bilmem bn kendi kuşlarımı makaslamıyorum kümes yüksek olduğu için yukarı çıkamıyorlar ve kanatsız kuşu sevmiyorum...........
mr4521
mr4521
Ad Soyad : emre özbabalık
Doğum Tarihi : 12/05/90
Forum Kayıt : 10/08/09

28/8/2009, 8:53 am
kuş kanadı makaslamak bence çok yanlış kuşmu besliyoruz işkencemi ediyoruz belli deil.arkadaşlar makas yerine bant kullansak daha iyi değilmi? ben şimdiye kadar hiç çekmedim ve makaslamadım.onlarada yazık.bizim parmaklarımızı kollarımızı makaslasalar güzel olurmu sizce.bence çok yanlış.bazıları bana katılmayacaktır ama bant bence en iyi çözüm.istediğin zaman bantla alıştığı zaman sal.bütün kuşçulara afyonkarahisardan selam olsun.SAYGILAR..
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

30/8/2009, 9:20 am
Abicim çok doğru konuşuyorsun ama, bu kuşu düz güvercinle yada mardin güverciniyle karıştırmayalım...Bunlar ilk doğduğu kümesten başka kümes görmez gözleri....Damızlığım da olmadığı için, saldığım kuşlarla bakıyorum....Bu yüzden makas vurdum....
cemal yaşar
cemal yaşar
Ad Soyad : cemal yaşar yıldırım
Forum Kayıt : 04/08/10

12/8/2010, 12:53 pm
mr4521 abicim ya kuşlar kanadını yersecekmeyecekmiyiz birde kuşlar çok bantlı kalınca taklayı unutuyo diyorlar dogrumu Yavru Alacağım Kart Kuşlar.... 3419840488
cabir
cabir
Ad Soyad : ZAFERKARAGOL
Forum Kayıt : 16/11/09

13/8/2010, 7:11 pm
makaslamazsan daha iyi olur en azından neşeli olurlar
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

24/8/2010, 12:42 am
mr4521 demiş ki:kuş kanadı makaslamak bence çok yanlış kuşmu besliyoruz işkencemi ediyoruz belli deil.arkadaşlar makas yerine bant kullansak daha iyi değilmi? ben şimdiye kadar hiç çekmedim ve makaslamadım.onlarada yazık.bizim parmaklarımızı kollarımızı makaslasalar güzel olurmu sizce.bence çok yanlış.bazıları bana katılmayacaktır ama bant bence en iyi çözüm.istediğin zaman bantla alıştığı zaman sal.bütün kuşçulara afyonkarahisardan selam olsun.SAYGILAR..

emre kardesım duygusallıga bakarsan kus beslememen daha ıyı kusun kanadını bandlamak daha ıyı dıyorsun kım soyledı onu sana ??? kımden ogrendıysen yanlıs ogrenmıssın kusun kanadının bandlı olması kusun kanadında ur yapar veya tutulma yapar kus hıc ucamaz hale gelebılır uzun sure kaldıgı zaman bunlarıda ogrenmen gereklı guzel kardesım sen alıstıgı zaman acarsın demıssın kardesımızın bahsettıgı posta oyun kusu degıl :) boyle bısey postalarda cok zor...
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

24/8/2010, 12:48 am
BaRbArOs demiş ki:Abilerim yakın bir abimden, bir çift kart posta aldım.. Bende damızlık için ayrı bir kümes yok.. Saldığım güvercinlerin içine koydum ve aldığım kuşların kanatlarını makasladım...Bazı abiler kuşların kanadını makasladığın için kuş rahatsız olup yumurtlamaz diyolar... Bazıları da hiç alakası falan yok yumurtlar diyolar.. Bir anlam veremedim.. Sizce güzelce üretebilir miyim?? Yorumlarınızı bekliyorumm..!!!!!!

!!!...SELAMETLE KALIN...!!!

selamlar barıs kardesım ben senı az cok anlaya bılıyorum kusun kanadının makaslı olması herhangı bır sorun teskıl etmez sorun teskıl etmez derken hıc bırsey olmaz demıyorum uzun surelı kaldıgında tutulma yapabılır sen zaten kusları damızlık kullanıcan buda senın ıcın sorun degıl makaslı olmasının zararı hayvan ıstedıgı gıbı hareket edemez yuksektekı folluga cıkamaz ucumaz :) ee bunlarda kuslar ıcın yanı dogasında ucmak olan kuslar ıcın sorundur ama yumurtlamada herhangı bır sorun teskıl etmez kumesın kalabalık degılse rahat bır sekılde yumurtlarlar yere yakın bır yerı kendılerıne yer edınırler oraya yumurtlarlar ve yavrularını alırsın tabıkı yere yumurtlamaları bıraz sıkıntı neden dersen dıger kuslar anacları ve yavruları cok rahatsız edıcektır bundan dolayı yavru alman zorlasabılır yanı yumurtaları kırabılırler anacları rahat bırakmaya bılırler yumurtaya yatırmazlar vss bunları goz onune alarak onların yumurtlaya bılecegı bır ortam yaratırsan senın ıcın ıyı olur kardesım saygılar.
Similar topics