yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. 411k

Join the forum, it's quick and easy

yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mr4521
mr4521
Ad Soyad : emre özbabalık
Doğum Tarihi : 12/05/90
Forum Kayıt : 10/08/09

yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. Empty yardım..! güvercin deli taklasına girdi..

30/9/2009, 3:57 pm
bütün kuşçu kardeşlerim ve kuşçu üstadlarıma afyonkarahisardan selam olsun..bende ala bir kuş var.yumurta eşi taklayı açmasına rağmen diğer teki bel kırıyo fişekliyo yükseliyo tam takla atcak gibi oluyo süratli bi şekilde aşağıya doğru düşmeye başlıyo.bazı arkadaşlara sordum senin kuş del taklasına girmiş dedi.arkadaşlar bu sorun bir türlü çözülmedi.acaba taklaya hiç giremicekmi? yoksa kuş olgunlaştıkça bu sorun çözülürmü? devamlı uçurmalımıyım? sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim arkadaşlar herkese saygılar selamlar..
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. Empty Geri: yardım..! güvercin deli taklasına girdi..

30/9/2009, 4:03 pm
kuş fişeklediğinde aşağı düşerken belmi kırıyo yoksa gagası aşşağı kuyruğu yukarı gelecek şekilldemi düşüyo
mr4521
mr4521

yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. Empty Geri: yardım..! güvercin deli taklasına girdi..

30/9/2009, 4:16 pm
bel kırıyor.kuyruğu bi türlü çeviremiyor ve aşağıya doğru düşmeye başlıyor..
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

30/9/2009, 4:35 pm
emre bey merhaba o sık taklaya girmiş diyenlerden biri de bendim yalnız şuan sizin anlattığınıza göre düşünüyorumda taklayı çevirmeye çalışıyor ama çeviremeyip düşüyor diyorsunuz buna bel kırma diyoruz önceki anlatımınızda sanki taklayı sürekli çeviriyor hissi vererek anlatmıştınız ya da ben öyle hatırlıyorum eğer yanlış anlayıp yanlış cevap vermişsem özür dilerim ama şunuda merak ediyorum bu kuş sadece bir kerelik yükselip taklayı çevirdikten sonra hemen yeremi düşüyor yoksa uçmaya devam ediyor mu bunuda bir yazarsanız sevinirim eğer uçupta sürekli takla atıyorsa tabirimizce sert taklaya girmiştir ama taklayı çeviremiyorsa bel kırıyordur benim bir erkek kuşta çok geç söküldü hep bel kırıyordu zamanla açıldı kuş.
mr4521
mr4521

30/9/2009, 6:28 pm
kuşu uçuyor çok iyi yükseliyor tam fişeğe çıkıyor çatır çatır ama tam takla atıcakken süratli bi şekilde düşüyor ve yeniden toparlıyor bir müddet uçuyor ve yeniden fişekliyor ve aynı durum yeniden söz konusu.artık kuşta fazla dayanamıyor hemen bi çatıya konuyor.deniz arkadaşım kuş 6 aylık bu durumu atlatabilirmi acaba? ben taklayı açması için büyük bi azimle hep uçuruyorum pes etmek yok.ilginize teşekkürlesaygılar..
eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

1/10/2009, 4:44 am
ucur ve sabret duzelir,sokulme asamasinda cok degisik hareketler yapan kuslar var benim butun yavrular degisik sekillerde sokuluyor.gayet normal kafaya takilacak bisey yok sadece ucur ve bekle,
2 ay sonra baya degisir goreceksin.
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

1/10/2009, 5:10 am
bence bu kuş taklayı çevirememiş hava oyunu yapacak onu bile beceremeyen bi kuş ,bu kuşla vakit harcama derim daha önce ankaradan hediye gelmişti bana 1 çift arap aynı senin dediğin hareketi yapıyollardı sonrada kuşlar taklayı çevirdiler bu seferde tek uçurmama rağmen kuşu alçağa indiremedim sürekli havada tepiniyodu bende yol verdim bu kuşlar zaman kaybı oluyo beslemeye devam edersen ne dediğimi ilerde görürüsün kaldıki senin kuş çevirememiş biile taklayı çok uçurman lazımki havacı kuşun olsun ,yangıyada düştüyse kuş bu hareketi iyice abartır
dadaş25
dadaş25
Ad Soyad : MUSTAFA PINAR
Doğum Tarihi : 23/04/80
Forum Kayıt : 30/07/09

1/10/2009, 9:11 am
tolga40 demiş ki:bence bu kuş taklayı çevirememiş hava oyunu yapacak onu bile beceremeyen bi kuş ,bu kuşla vakit harcama derim daha önce ankaradan hediye gelmişti bana 1 çift arap aynı senin dediğin hareketi yapıyollardı sonrada kuşlar taklayı çevirdiler bu seferde tek uçurmama rağmen kuşu alçağa indiremedim sürekli havada tepiniyodu bende yol verdim bu kuşlar zaman kaybı oluyo beslemeye devam edersen ne dediğimi ilerde görürüsün kaldıki senin kuş çevirememiş biile taklayı çok uçurman lazımki havacı kuşun olsun ,yangıyada düştüyse kuş bu hareketi iyice abartır

BEN KATILMIYORUM SIZE.KUŞ BENCE HEVESLI VE DERIN BEL KIRIYOR.IYI VE HEVESLI YAVRU BÖYLE BEL KIRAR.ARKADAŞIM SABRET TAKLAYI ÇEVIRDIMI DİĞERLERINDEN ÖNCE OYUN GIRER. OZAMAN ISTESENDE INDIREMEZSIN.SABRET VE DEVAMLI UÇUR IKI ÜÇ DEFEA GUNDE TAKI TAKLAYA GIRENE KADAR KOLAY GELSIN...
mr4521
mr4521

1/10/2009, 10:35 am
evet arkadaşlar beklenen oldu ve sonunda güvercinim bugün itibariyle taklayı söktü şükürler olsun bu olay başıma ilk defa gelmişti bi kuşumun taklayı sökmesine ilk defa bukadar çok sevindim ya:) kuş bel kırdığı dönemlerde 10 dk enfazla havada kalıyodu ve bugün ilk defa tam yarım saat uçuş yaptı ve resmen takla şov yaptı bu konuyla ilgilenen ve yardımlarda bulunan kuşçu kardeşlerim ve üstadlarıma sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim..hepinize teşekkürler afyonkarahisar dan saygılar selamlar..
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

1/10/2009, 10:48 am
Emre bey çok sevindim sizin adınıza azminizi tebrik ederim uğraşıp başarmak gerçekten çok keyifli bir durumdur yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. 745452271
mr4521
mr4521

1/10/2009, 10:51 am
ilginize ve yardımlarınız için yardım..! güvercin deli taklasına girdi.. 3434830833 deniz arkadaşım selamlar
yattara61
yattara61
Ad Soyad : emre aydın
Doğum Tarihi : 02/06/94
Forum Kayıt : 04/11/09

7/12/2009, 12:35 pm
aynısı bnm mardinimede olmustu kuş söküldü 1.5 saat uçmaya basladı oyundan inemez oldu 2 gün dısarda yattı geri geldi sonra yene saldım gelemedi akşam öldü bence dedim gibi oluosa kuruklarını cek onun[justify]
erding
erding
Ad Soyad : janak
Doğum Tarihi : 03/07/92
Forum Kayıt : 23/03/09

8/12/2009, 5:07 pm
yha aga darısı bnm başıma aynı olay suan bendede var kus yukselıyor bir bel kırıyor resmen taş gibi dusuyor cakılacak diye korkuyorum bende inş bnmkide taklayı acar
carsıonur
carsıonur
Ad Soyad : onur bas
Forum Kayıt : 03/11/09

11/12/2009, 12:29 am
tolga40 demiş ki:bence bu kuş taklayı çevirememiş hava oyunu yapacak onu bile beceremeyen bi kuş ,bu kuşla vakit harcama derim daha önce ankaradan hediye gelmişti bana 1 çift arap aynı senin dediğin hareketi yapıyollardı sonrada kuşlar taklayı çevirdiler bu seferde tek uçurmama rağmen kuşu alçağa indiremedim sürekli havada tepiniyodu bende yol verdim bu kuşlar zaman kaybı oluyo beslemeye devam edersen ne dediğimi ilerde görürüsün kaldıki senin kuş çevirememiş biile taklayı çok uçurman lazımki havacı kuşun olsun ,yangıyada düştüyse kuş bu hareketi iyice abartır

her kus bır degıldır arkadsım senınkı oynamaz ama baskasının kı oynar....!
Similar topics