önemli bir sorunum var 411k

Join the forum, it's quick and easy

önemli bir sorunum var 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin2
Metin2
Ad Soyad : Mücahit AVCIOĞLU
Forum Kayıt : 12/09/09

önemli bir sorunum var Empty önemli bir sorunum var

1/10/2009, 2:33 pm
Slm türkiyenin güvercin sewer kuşcuları benim bir sorunum var siz değerli üstadlarımdan yararlanabileceğimi düşündüm.
Arkadaslar ben daha önce 1 tane pacasız ak ve pacalı kırmızı besliyordum.Ancak ak sürekli kırmızıyı dövüyordu.ben kuşların alışması için 2 hafta bekledikten sonra saldım.Fakat 2 hafta gecmesine rağmen eş olmamışlardı.Ak kaçtı. Bende kuş yalnız kalmasın diye bir tane pacalı tepeli mardinli aldım erkek diye tahmin ediyorum.Çünkü boynunu sündürdüğümde kalın.Ama bu sferde kızmızı hep mardinliyi dövüyor hep dövüstükleri için eşleşmiyorlar napaabilirim? YaRDIM
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

önemli bir sorunum var Empty Geri: önemli bir sorunum var

1/10/2009, 3:45 pm
Mücahit bey merhabalar öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki acaba bu iki kuşunuzun cinsiyetlerinden tam olarak eminmisiniz yoksa sadece tahminenmi bunu söylüyorsunuz dişi ve erkekte olsalar ben bu iki cinsin eş yapılmasına karşıyım tür olarak birbirinden farklı türler konuyla alakası yok ama söyleme gereği duydum.Sorunuza şöyle bir yanıt vereyim dişi ve erkek kavga ederler ama bu kavga çok kısa sürer ve dişi bu kavgada yenilir ve sonunda eğer dişi ve erkekte eşleşmeye hazır durumdalarsa eş alır şayet ikisi erkek ya da ikiside dişiyse o zaman bu kavganın sonu gelmeyecektir oradan anlarsınız zaten.Gelişmeleri bizimle paylaşırsanız durumu an ve an daha iyi anlatırız ne yapmanız gerektiğine dair.Selamlar
Metin2
Metin2

1/10/2009, 4:51 pm
Karsı olmanızın sebebini anlayamadım ikiside pacalı güvercin...Pacasız ak zaten kactı.
denigo20
denigo20

1/10/2009, 5:10 pm
Gereğini sana anlattım mücahit önemli bir sorunum var 4245286173
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

1/10/2009, 5:15 pm
eşli bi çift kuş alın paçasızıda akbaşıda elindekileri yani ver :)
denigo20
denigo20

1/10/2009, 5:27 pm
Sayın admin zaten paçasız ak kaçmış paçalı kırmızı ve mardin duruyor bence yeni bir eşli çift almak yerine mardin dediğine bir eş alması ama iyi bir eş alması daha mantıklı zaten yaş olarak küçük bir arkadaşımız bu yüzden maddi sıkıntıya girmesin bütçene uygun tek kuş iyi olur.
Metin2
Metin2

10/10/2009, 12:35 pm
Arkadaşlar kuşlar sanırım artık eşleşti fakat hala asırı derecede kavga ediyorlar.eş oldukları düşüncesine söyle kapıldım çünkü teki catıya kalktımı diğeride kalkıyor birde hiç ayrılmıyorlar hemde catıdan aynı anda iniyorlar ancak yem yerken cok kavga ediyorlar.NE yapabilirim???
flesko
flesko
Ad Soyad : ömer
Doğum Tarihi : 10/08/93
Forum Kayıt : 05/10/09

10/10/2009, 1:34 pm
aynı sorun bendede var
oğuz06
oğuz06
Ad Soyad : oğuzhan OĞUZ
Doğum Tarihi : 11/07/75
Forum Kayıt : 04/03/09

11/10/2009, 7:56 pm
Arkadaşım bence iki kuşta erkek.Erkek ve dişi olduklarına eminsen ki değilsin yazdıkların anlaşılıyor.Öyle olsada tek bir netice kanımca çıkar bazı dişiler eş seçer erkeği kabullenmez.Yuvasınıa benimsediği için yeni gelen kuşu dövmesi gayet normal olur diye düşünüyorum.En güzeli sen bu işten iyi anlayan birine göster emin ol sonrasına bakarsın.
Saygılar..
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

13/11/2009, 8:05 pm
Kavga ederken erkek kalın öter, dişi pek kavga edemez ve sesi incedir. Kuşların ikiside ötüyorsa seslerine bak birbirine yakınsa ikiside erkek veya ikiside dişidir.
BİRKAN
BİRKAN
Ad Soyad : BİRKAN ERGİN
Doğum Tarihi : 25/01/80
Forum Kayıt : 26/01/10

29/1/2010, 11:09 pm
bence sen kuşları bı bilene göster arkadasların dedigi gibi erkek le dişinin duruşu farklıdır erkek dişiye kur yapar dişi kaçar erkek kur yaparken kalın bi sesle öter dişinin boynuyla erkegin boynu bir degildir erkeginki kalın boyunlu olur gagalarından bile anlaya bilirsin üçüncüsü kuyruk altından bakılıyor hangı cıns oldugu onuda her kuscu bılmeye bılır
Similar topics