2009 Babaeski Güvercin Festivali 411k

Join the forum, it's quick and easy

2009 Babaeski Güvercin Festivali 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2009 Babaeski Güvercin Festivali

+12
fethi
kuscuozgur
yattara61
aydın39
tayfun.akar
nebi
zafer39
kerimikiz1953
Beysan Taştan
tolgahan demir
gurkanokur
Forum Admin
16 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

2009 Babaeski Güvercin Festivali Empty 2009 Babaeski Güvercin Festivali

6/10/2009, 8:46 pm
Babaeski kanatlı hayvanları koruma ve geliştirme dernegi 29.11.2009 tarihinde kaliteli güvercin yarışması yapacaktır.bütün kuş severler davetlidir.Yarışacak kuşlar çiftli olarak degerlendirilecektir. Yarışmada yarışacak kuşlar 5 çiftten az olmayacak. 5 çiftten az katılım olursa o ırk değerlendirmeye alınmayacaktır yarışması olmayacaktır.

Yarışacak Kuşlar
Şebaplar çiftli
Kostum Kuşları Çiftli
Trakya Yerlisi Çiftli
Organizasyon Başkanı
Beysan Taştan : 0532 523 80 45
Organizasyon Komitesi
Tezgün sen : 0532 768 39 70
Kıvırcık Ali : 0542 515 54 94
Ertuğrul Sarışın : 0530 391 36 82
Tolgahan Demir : 0532 483 21 32

En son Forum Admin tarafından 9/2/2010, 8:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
gurkanokur
gurkanokur
Ad Soyad : Trakyaguvercin.com
Forum Kayıt : 01/05/09

2009 Babaeski Güvercin Festivali Empty Geri: 2009 Babaeski Güvercin Festivali

6/10/2009, 9:07 pm
inşallah kaliteli ve güzel bir organizasyon olur. ırklara göre kimler jüri olacak acaba ?
tolgahan demir
tolgahan demir
Ad Soyad : tolgahan demir
Doğum Tarihi : 31/05/75
Forum Kayıt : 23/04/09

7/10/2009, 7:19 am
tesekkürler festival amacı babaeski ve etrafındaki güvercin yetiştiricileriyle buluşup fikirlerimizi paylaşmak kuşlarımız yarıştırmatır bu çerçevede jürü üyesi olacak bir çok değerli büyüğümüzden yararlanacaktır. yapılmak istenen kuş yetiştici arkadaşlarımızın bilinçlenmesi ve iyi soylar edinip onları korumasıdır
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

7/10/2009, 12:53 pm
TÜM HERKEZİN DİKKATİNE..!
bu organizasyonda iyi kuşlar sergilenip yarışma yapılacaktır.
28-11-09 tarihinde cumartesi akşamı büyük mezat yapılacaktır.
29-11-09 tarihinde pazar günü tüm gün yarışma ve gösteri amaçlı sergi yapılacaktır.
Şimdiden hayırlısı olsun.iyi bir organizasyon olacağını umuyorum.
iyi kuşlar bekliyoruz.
kaliteli bir yarışma olacaktır.
yaklaşık 50-60 günlük bir süre var.
yarışacak kuşlarınızı şimdiden hazırlamaya başlıyabilirsiniz.
herkeze tatlı teleşlar dilerim.
NOT:güvercinin haricinde süs tavukları,sülün,ördek kaz,keklik,bıldırcın ve benzeri kanatlı hayvanlar sergilenecektir.
BEYSAN TAŞTAN

En son Beysan Taştan tarafından 10/10/2009, 8:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kerimikiz1953
kerimikiz1953
Ad Soyad : kerim ikiz
Doğum Tarihi : 01/01/53
Forum Kayıt : 30/08/08

7/10/2009, 5:16 pm
sayın beysan taştan tüm kuşçu arkadaşlara hayırlı ve başarılı olmasını dilerim kerim ikiz ist avcılar
Beysan Taştan
Beysan Taştan

8/10/2009, 4:12 am
kerim bey teşekkür ederim.
sizleri ve herkezi burda görmek isteriz.
şimdiden kuşlarınızı yarışmaya hazırlamaya başlayınız.
teşekürler.
tolgahan demir
tolgahan demir

2009 Babaeski Güvercin Festivali Empty babaeski festival

9/10/2009, 10:27 am
TÜM GÜVERCİN SEVER ARKADAŞLARIMIZA SONSUZ SELAMLAR

BABAESKİ KANARYA GÜVERCİN VE KANATLI HAYVANLARI KORUMA GELİŞRTİRME DERNEĞİ 1998

DERNEĞİMİZİN LOKALİ

HACI HASAN MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO : 12 TAŞINMIŞTIR

TELEFON : 0 288 512 15 10

GSM : 0 532 483 21 32 ( TOLGAHAN DEMİR)

YER DEĞİŞİKLİĞİN DERNEK ÜYELERİMİZCE DAHA KULLANILIR OLMASI İÇİN KARAR VERİLMİŞTİR YENİ YERİMİZİN 100 M3 BAHÇESİ OLAN İÇERİSİNDE KÜMESLERİMİZİN MEVCUT OLDUĞU BİR CENNET BAHÇESİ OLMUŞTUR .

YAZ AYLARINDA MEZATLARIMIZ AÇIK ALANDA YAPILMASI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR
tolgahan demir
tolgahan demir

2009 Babaeski Güvercin Festivali Empty NİYE İKİ GÜN

10/10/2009, 9:29 am
murat bey

28/11 tarihinde büyük mezat sadece satış amaçlı

29/11 tarhinin günü sergi ve yarışmalar

ilk gün satış amaçlı arkadaşlar istediği ırkta ve kalitede kuş satışı yapabilir
ikinci gün daha çok yetiştirici arkadaşlarımızın emeklerini sergilemek yarışma ile onların haklarını teslim etmektir.
pazar günüde satış kafeslerden yapılabilir

tüm kuş sever arkadaşlarımızı aramızda görmekten son derece memnun olacağız istekleriniz ve önerilerinizede açığız paylaşabilirsiniz
zafer39
zafer39
Ad Soyad : ZAFER
Forum Kayıt : 17/04/09

10/10/2009, 9:58 am
inşallah lüleburgaz festivali gibi olmaz. Trakyada festival yapılıyor ama trakya kuşlarında birtane değerlendirme yapılamıyor,yer gök mardin dolu
tolgahan demir
tolgahan demir

10/10/2009, 10:15 am
ZAFER BEY

PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ÇOK HAKLISINIZ BUNUN FARKINDA OLARAK ÇALIŞMALRIMIZI YAPIYORUZ.DAHA ÇOK YETİŞTİRİCİLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAMIZIN SEBEBİDE BUDUR .SİZLERİNDE KUŞLARINIZI BEKLİYORUZ . YERLİ YETİŞRİBİLERİMİZİN KÜMESLERNE KADAR GİDİP DAVET ETMEYİ AMAÇLIYORUZ .BU FESTİVALDE TRAKYA KUŞLARI ÖN PLANA ÇIKARILACAKTIR.
nebi
Ad Soyad : nebi
Forum Kayıt : 17/05/08

10/10/2009, 2:09 pm
merhabalar arkadaslar hepınıze sımdıden kolay gelsın yanlız soyle bır durum aksetmek ıstıyorum sızce bu festıvalın tarıhı bıraz ters deılmı bayrama denk gelıyor bılıyorsunuz kı bu bayramda kurban bayramı ve coğu arkadaslarımız ya bayram zıyaretlerınde olucak yada kurban telasında olucaklar bunları tabıkı dusunmussunuzdur ama ben yınede bı hatırlatayım dedım daha sonrakı bı hafta yapılsa ıdı bu etkınlık sızce nasıl olurdu. saygılarımla
Beysan Taştan
Beysan Taştan

10/10/2009, 8:34 pm
SAYIN ZAFER KARDEŞ..!
trakya kuşlarıda sergileniyor diğer kuşlarda sergileniyor.
ama damızlıkçılarımız kuş getirdide sergilemedikmi?
burda yetiştirici arkadaşlarımızın samimi özverilerini bekliyoruz.
gerçek trakya kuşlarını bu festivalde hak ettiği yerde görmek istiyoruz.
haydi o zaman şimdiden kuşlarınızı hazırlamıya başlayın.
gerçek yerlileri sandıktan çıkarında iyilerini bizlerde seyredelim.
teşekürler.
BEYSAN TAŞTAN
tayfun.akar
tayfun.akar
Ad Soyad : Tayfun AKAR
Doğum Tarihi : 26/11/78
Forum Kayıt : 03/09/08

12/10/2009, 8:26 am
Tüm dostlara selamlar,

Trakya da yetiştirilen ve ön plana çıkarılması düsünülen yerli ırklarımız icin acıkcası cok sevindim.Ancak Nebi Bey'in de dikkat cektiği nokta ; hic göz ardı edilecek gibi değil.
Bayramın 3.gününde yapılması planlanan bu festivale umarım katılım yogun olur.

Sandıkta tutulan yerlilerimizle ilgili sayın Beysan Bey'in serzenişinede sonuna kadar katılıyorum.Trakyanın orta yerinde Lüleburgaz da yapılan festivalde sergilenen yerli makaracı sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek şekildeydi.Artık Trakyalı yetiştiricilerin şapkalarını önüne koyarak düsünmeleri, ve bu yok olmanın eşigindeki güzelim ırkımızı sahiplenmeleri gerekmektedir.

Bizim sahiplenmekte zorlandıgımız bu güzelim ırkımız yakın zamanda EFU nezninde performans yarısmalara girecektir.

Not: Özellikle paçasız ırklarda künyelemenin önemini festivale katılan tüm yetistiricilere anlatmak gerekiyor diye düsünüyorum.Gerekirse puanlamada 5 puan künyelemenin olsun...

Bir terslik olmaz ise Babaeskide görüsmek üzere....

Saygılarımla

Tayfun AKAR
kerimikiz1953
kerimikiz1953

12/10/2009, 7:33 pm
sayın zafer kuşçu arkadaşım ben şahsen çok festivallere gittim ve bunların için de en güzeli luleburgaz festivali oldu sana kise demiyorki trakya kuşu getirme sen.de eniyisinden 5 takım çıkar sen birinciliği al kusura bakma kuşun en iyisi birinci olur sevgi ve saygılar kerim ikiz avcılar ist
aydın39
aydın39
Ad Soyad : aydın ayıldırım
Forum Kayıt : 13/10/09

13/10/2009, 10:52 am
tüm güvercin sever dostlarımızı 29kasım günü derneğimiz çatısı altında görüp bulusmak isteriz..saygılarımla
Beysan Taştan
Beysan Taştan

5/11/2009, 12:51 pm
ARKADAŞLAR.iyi kuşlarınızı yarışmaya getirin.ama yerli adı altında kırık olan kuşlar yarışmada rağbet görmez.adam ben yerli besliyorum diyor.bakıyosun kuşlar kırıla kırıla tepeleri yakaya inmiş mantolu kırılmasını aynen gösteriyo.şimdi bu kuşu trakya yerlisi olarak nasıl yarıştırıcaksın.herkeze soruyorum.samimi,gerçekçi olanlar bana bu düşüncelerimde haksız isem yorumlama yapsınlar.
iyi kuşlar gelsin paşalar gibi derecelerini alsınlar.bizede kuş sahibini tebrik etmek düşer.
izmir makaracısından trakya yerlisine kadar bütün kaliteli kuşları bekliyoruz.
ama insanlar önce satış düşüncesine kapılmışlar.
yarışmaya kuş getirme düşüncelerini kafalarından silmişler.
hodri meydan diyorum..!ama yerli dalında ama izmir makaracısı dalında gelin trakyadaki en güzel kuşların kimde olduğunu ortaya çıkarmak amacı ile herkez iyi kuşlarını getirsin.getirmeyenler.daha sonra yok bende iyisi varda yarışmaya getiremedim demenin yeri yok.varsa iyisi şimdiden söylüyoruz.buyurun yarışmaya getirin.trakyadaki en iyi kuşların kimde olduğunun belirlenmesi açısından herkeze bu bir fırsattır.ben hodri meydan derken kimseye meydan okuyarak hitap etmedim.burda bir yanlış anlaşılma olmasın. herkezin herkeze meydan okuyacağı bir yarışmaya iyi kuşların gelerek meydanda sergilenmesi davetini yapmış bulunuyorum.
şimdiden herkeze başarılar dilerim.
BEYSAN TAŞTAN.
tayfun.akar
tayfun.akar

5/11/2009, 5:19 pm
Tüm dostlar selamlar,
Beysan Bey serzenişlerinde haklı, ancak ben olaya biraz daha değişik bir noktadan bakıyorum. Performans ırklarının masada yarıştırılamayacağını düşünenlerdenim.Yurtdısında bu işler biraz daha farklı oluyor şöyleki....Önce kuşlar havada yarışıyor, derece yapan örneğin ilk 20 kuş kendi arasında masada ayrıyetten yarışıyor.Tabi bunu Trakya'da bugün itibarıyla gerçekleştirmek hayalden öteye gidemez...

2.konuda da Beysan Bey en önemli konuya değinmiş.Kırık kuşlar...Şimdi sesli düşünüyorum, bugün Trakya'daki X bir festivalde yarışmaya gelmiş ancak kırık oldugu gün gibi ortada olan güvercinlere STANDART DIŞI apoleti verebilmiş bir hakem heyeti varmıdır sizce?

Benim bir yetiştirici olarak birtakım klişelerim vardır.Onlardan biriside Güvercinlerimi asla masada yarıştırmam vede satmam.Lüleburgazdaki gibi bir salmada kuş sergilemek ( Teşhir) istiyorum eğer bir sorun olmaz ise.Kuşculuk camiasının en büyük sorunlarından birisi SATICI apoletli insanların bu camiada barınmasıdır.Bunu da yakın zamanda sadece ve sadece yerel ırklarımızı STANDARTLASTIRARAK çözebilecegimizi düsünüyorum. Trakya Yerlisi ve Alabadem gibi ırklarımızın dünya litaratürüne sokulabilmesi için tüm yetiştiricilerin taşın altına elini koyma zamanları gelmiştir.Konu ile ilgili Babaeskide düzenlenecek festivalde bir stand açmayı düsünüyoruz.Tüm yerli ve alabadem seven arkadaşları orada görmek isteriz.

Saygılarımla

Tayfun AKAR
nebi
Ad Soyad : nebi
Forum Kayıt : 17/05/08

17/11/2009, 9:58 am
festıvale az bır zaman kaldı artık jurı uyelerı bellı olmustur bunları acıklarsanız benım gıbı bır cok arkadası bılgılendırmıs olursunuz sayın organızatörler yoksa x festıvalındekı gıbı o anda mı karar vereceksenız sen gel sız gelın seklınde madem cıddı bır sey dıyorsunuz acıkcası ben cok merak edıyorum trakya makaracısının juru uyelerı tepelı ve tepesız katagoısının kımler olacağını sımdıden emeğı gececek kısılere tesekkurler ınsallah hayırlısı olur cevabınızı beklıyorum.
yattara61
yattara61
Ad Soyad : emre aydın
Doğum Tarihi : 02/06/94
Forum Kayıt : 04/11/09

21/11/2009, 6:41 pm
güzel festivallerin istanbulda olması dilegiyle
aydın39
aydın39

22/11/2009, 1:40 pm
sayın arkadasım bızım festıvaldakı amacımız en ıyılerı en guzellerını bır arada toplamak ve yerlı stadusundekı kuslarımızın yada baska bır cıns misali bunların en mükkemelini , standartını gormek onaylamak seçmek deılmı amacımız? ve hak edenın kazanması ve onaylanması hepımızın ortak amacı..hakemler inlaki cok onemlıdır isteneni görmek ve ne aradıgını bilmek kuşkusuz cok onemidir fakat getirilen kuşta elle gözle görülen bir özellik yada farklılık yoksa burda hakem heyeti kim olursa olsun ister 1aydan onde ister ogün belli olsun buna fayda etmez..anlatmak istediğim anlasılmısıtr umarım ben böle düsünüyorum..saygılar..
tayfun.akar
tayfun.akar

22/11/2009, 3:41 pm
Tüm dostlara selamlar,

Aydın Bey burada hepimizin ortak amacı , düzenlenecek festivalin daha etkin ve güzel olmasıdır.Hakem heyeti bugüne kadar hic bir festivalde önceden açıklanmadı.

Açıklansa fenamı olurdu?

Bir başka konuda heyetin ne şekilde tavır alacagı ile ilgili, ben her paltformda bunu dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.( Gectiğimiz haftalarda Babaeskiden beni ziyarete gelen ve davetiye getiren arkadaşlara da belirtmiştim)

Künyeleme konusunda nasıl hareket edilecek?

Paçasız güvercinlerin tümünün künyelenmesinden yanayım.Ancak bu konuda insanları teşvik etmek içinde festivaller en güzel kaynak değilmidir?

100 puan üzerinden 5 puan künyelemenin olsa güzel olmaz mı? X bir yetistirici 3 puan ile 1.lik ödülünü kacırsa ve sebebi künyeleme olsa , bir dahaki sene künyelemeye gecmez mi?

Bakıyorum Trakyada özellikle tepeli güvercin besleyen arkadaşlar künyelemeye soğuk bakıyorlar?

Biliyorsunuz ki Güvercin Federasyonu kuruldu, yakında tüm festivallerde yarışacak güvercinlerin künyesinin olup olmadıgı sorgulanacak, biz Trakya olarak bu işe öncü olsak ne olur?

Burada amacım kimseyi yargılamak değil,festival düzenlemek cidden emek ve zaman isteyen bir durum, bu bağlamda Babaeskideki güvercin seven arkadaşlar ciddi anlamda olumlu işler yapıyorlar.Amacımız daha iyi nasıl olur u tartışmak...

Saygılarımla

Tayfun AKAR
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

22/11/2009, 11:59 pm
bu yarışmada miro ırkıda girecekmi
aydın39
aydın39

23/11/2009, 12:33 pm
mrb tayfun abi bende gecenlerde babaeski festivalı için ali abiyle davetiye vermeye bende gelmiştim ve bizi agırlamıstın hatırlarsan..dediklerinden cok haklısın ve ileri dusunup bugune gelişemeyen ve hepimizin içindekı sorun olan noktalara cözüm getirmek aşamasında oldugunuzu bende az cok biliyorum.. bence künye bir ınsanın nufus kığıdından farksızdır..bunu 3_4 yıl önce b.eski olarak hepimiz toplasıp künyeleme sorununu ortadan kaldırmak istedık.ogun bunu mantıklı goren herkez buna halen devam ettiriyo.. yurt dısında butun yarışmalarda künyesiz kuş diskalifiye oluyo ve yarışmalara giremiyo, kötümü olurdu bizimde bıgun bi festivalda künyesiz kuş olmasa..suanlık için ole olsa yarıstıracak katagorı cok az bulunur ve hiç reyabet olmayabılır=( ama bu gercek kendımızı her gecen gün geliştirmek zorundayızz ve herşeye bir vesile olunmalıdır saygılar..
aydın39
aydın39

23/11/2009, 12:38 pm
özgür bey burdada mıro besleyen arkadslarım var buyuk ihtımal gelicek burdan ve misafirlerden de getiren olur mutlaka
fethi
fethi
Ad Soyad : Fethi
Doğum Tarihi : 24/02/63
Forum Kayıt : 30/03/08

24/11/2009, 10:12 am
Arkadaşlar, Trakyadaki festivallere king- modena türü büyük ırklardan geliyormu?
Beysan Taştan
Beysan Taştan

24/11/2009, 2:46 pm
fethi demiş ki:Arkadaşlar, Trakyadaki festivallere king- modena türü büyük ırklardan geliyormu?
fethi bey slm.king veya diğer süs kuşları gelebilir ama illaki gelicek diyemeyiz.
inşallah gelirse ben size dönüp bilgi vericem.
Beysan Taştan
Beysan Taştan

24/11/2009, 2:50 pm
arkadaşlar.her çeşit iyi kuşlar yarışacaktır.ama yarışma şartı olan 5 takım tamamlanırsa o katagoride yarışma açılacaktır.
yarışma şartlarında en az 5 takım kuş olmalı'ki yarışmada değerlendirmeye alınabilsin.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

24/11/2009, 4:16 pm
Beysan Taştan demiş ki:arkadaşlar.her çeşit iyi kuşlar yarışacaktır.ama yarışma şartı olan 5 takım tamamlanırsa o katagoride yarışma açılacaktır.
yarışma şartlarında en az 5 takım kuş olmalı'ki yarışmada değerlendirmeye alınabilsin.

festivale yakın abi ozaman yetersiz kalacak katogorilerde kuş getirecek kişiler bi şekilde size ulaşsın kesin kayıt yaptırsın yoksa millet kuşunu ta oraya getirecek kaç km katogori yetersiz diye yarışmayacak buda hiç hoş olmaz
kerimikiz1953
kerimikiz1953

26/11/2009, 9:05 pm
kurban bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz ederim kerim ikiz ist
SampiyonBufe
SampiyonBufe
Ad Soyad : günay güner
Doğum Tarihi : 12/10/78
Forum Kayıt : 27/11/09
http://www.trakyaguvercin.com

28/11/2009, 6:18 pm
Akşam festival hakkında eleştiri ve düşüncelerimi yazmıştım sanırım bazılarının hoşuna gitmedi yazdıklarım ve eleştirilerim Ama gercek bu Gercekler ile yaşamayı öğrenmeliyiz..
Similar topics