EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) 411k

Join the forum, it's quick and easy

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ)

+18
ilhan_sarp
aleksi
taliko
ahmet nasıl
altınokguvercin
şahin_-55
fbahmet35
tarık12
pique
galaca _foca
OĞUZKO
salih arslan
rakun69
combomix
izmirli83
kadox
izmirli
Forum Admin
22 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Empty EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ)

25/5/2008, 1:06 pm
EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn0124yh5yz8
EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn0236zd9yo6
EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn0237xd7zt6
EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn0239lv7go9
EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn0245nv7cr2
EMRULAH KÖSE.Dönekçilik camiasında bilinen adıyla KESKİN USTA.1948 Erzincan doğumlu 3 yaşındayken ailesi İzmir'e göç ediyor.Çocukluğu ve gençliği izmirin yenidoğan mahallesinde (tepecik) geçiyor.Dönek güverciniyle tanışması ve hikayeside burada başlıyor.10 yaşından itibaren döneklerle beraber.şu anda buca kozağaçta bahçesinde hala bu ırka gönül verip döneklerini beslemeye devam ediyor.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1761yx3

Abisi ve mahallesindeki dönek yetiştiricilerinin sayesinde başka bir ırka gönül vermem mümkün değildi diyor.bende sözü kendisine bırakıyorum.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1740ro7

Abim Şükrü,Pampili Mehmet amca,Hancı(yemci)Fikret,Paytoncu Hasan amca,Beştepeli Yavuz Abi,Pule Hüseyin amca yetişmemde ön ayak olan başlıca ustalar.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1669cn9

Yıllar içinde karakanat ve palkanat ağırlıklı soyu arif bey ve rıza beyin kuşlarından gelen,yine hasan amcanın,pule hüseyin amcanın soyları bursalı iplikçi ismail beyin kuşlarına dayanan kuşlarından,atomlardan,giderlerden,bursalılardan besledim.halada bu soylara dayanan kuşlara bakıyorum.yine zaman içinde bu soylarla bağlantılı olduğunu bildiğim bir çok yerdende kuşlarıma değişik kanlar kattım.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1683dk2

dönüş özellikleri olarak dönem dönem uzun dönen pal,tekir,mavi renklerde kuşlarla beraber,kısa ama toplu dönen galaca kuşlarla fantazi tabir ettiğimiz kuşlarda uçurdum.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1666bw1

dönek havada görevini tam olarak yapabilmelidir.korkmadan pırıltı atacağım,kümes açabileceğim kuşlar beklentilerimin karşılığıdır.
dönek kendini yerdede sevdirmeli bana göre, benim beyaz kanat beyaz kuyruk özellikle tarcini pallar hoşuma gider.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1695oc1

yerdeki veya elime aldığım bir dönekte önce beslediğim soyların işaretlerini ararım,beslediğim kuşlarla akrabalığına dikkat ederim.birde dönekte kafa yapısı çok önemlidir benim için.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1706ci9

dönekçilik zor ve emek isteyen bir uğraştır.bilginin yanında zaman ,çevrede çok önemlidir.dönek yavruluğundan itibaren sürekli ilgi ister.eğitim çok önemlidir.ben yavruları eş olana kadar sürekli uçurur gözlemlerim.içlerinde dönüş bulan yavruları ayrı katagoride değerlendirmeye alırım.yavruluğunda yeterli şekilde uçurulmamış,gerekli eğitimi almamış kuşlarda uçurulur ama bu tarz kuşların dönüş yapmaları geç olacaktır.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1720aa2

dönüşünde farklı şekilleri vardır.istenen her zaman tam dairedir ama her zaman tam daire olmaz,yarım kapalı tabir ettiğimiz dönüşler vardır,buda göze hoş gelir.kayıkla dönen ama daire kapamayan,kanat uçlarını çekmeyen,kafasına çekmeyen daireyi kapatamayan kuşlarda vardır.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1724nh2

bazı kuş 80-85 dereceden kümes açarsın 5-10 metre sıkar sonra dönüşe girer,bazısı direk döner.bazısı yüksekten döner,bazısı alçakta. alçaktan dönenlere yumuşak kuşlar deriz.alçakta daire göze hitap eder.yani her döneğin dönüş özelliği aynı değildir.

birde şu var kuş her zaman rengine göre döner,rengini yansıtır.siyahı fazla olanda siyahı ,beyazı fazla olanda beyazı fazla görülür.ama ikinci rengini kaybetmez.kostüm dönüşün güzelliğine etkendir,galaca bir kuşun verdiği güzelliği ben diğer kostümlü kuşlarda bulamam.galacalar siyahını beyazını net olarak ayırır.kuruk dar geniş alacalı veya kara olmuş önemli değildir bu kuyrukta kuşlarda dönüşü güzel gösterir.

kuyruk üstü tartışmalarını önemsemem ne kadar kuyruk üstü olmayan kuşum varsa o kadar kuyruk üstülü kuşum oldu,hiçbir zararını görmedim.tozluk konusunda ise bana göre tozluklu kuşlar paçalılarla çaprazdır ve ayrı bir ırktır.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1747ek9

iyi dönüş sadece daire değildir.dönüşe girişi ve çıkışıda en az daire kadar önemlidir.kuş dönüşten rahat ve kusursuz kurtulmalı çıkışı bozmamalı.dönüşü açmamalı,dağılmamalı,şişmemeli(büyümemeli)dönüşten çıktıktan sonra düzgün toplanıp inmeli.dönek kuş pırıltı verildiğinde kuyruk oturmamalı,takla atmamalı.dönüş haricide bu durumlar olmasa daha hoştur ama yaparsada bana göre hata değildir.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1731vd8

hata yapan kuşlarda kusuru o kuşta değilde önce ırkında aranmalıdır.ırkında ne varsa kuş onu gösterecektir bize.hatalı dönüşlerde kuş kadar yetiştiricininde payı vardır.eğitim eksikliği,yanlış verilen pırıltı,kuşla yeterli bağlantıyı kuramama ve tabiki en önemlisi bilgi ve tecrübe.herkez dönek kuşunu uçurmaya vakıf değildir.bilmeyen hazır döneği bile bozdurur.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1713ie0

dönek söylenenlerin aksine aklıllı bir kuştur,kendini hazırlar yetiştiricisine yardımcı olur.eğitime elverişlidir.yavru verimleri bakıcılıkları iyidir.ırkının özelliklerinden çevredeki kümeslere reaksiyon gösterebilir,tutulma riski her zaman vardır.birçok ırkta olduğu gibi.dönek tüm dönücü kuşlar içinde en asil soydur,yaptığı vazifesi çok zordur.devri ve dönüş şeklini başka hiçbir dönücü ırkta göremezsiniz.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1712jr5

başka dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

kümes yapısı önemlidir.uçucular ve damızlıklar ayrı kümeslerde olmalı.uçucuların kümesi içerde kuşu rahat tutabilecek şekilde olmalı,yuvalıkları farketmez.ama damızlık kümesi mümkün olduğunca geniş olmalı kuşlar içerde rahatça hareket edebilmeli,bizde içeri rahatça girmeli yavruların kontrolünü rahatça yapabilmeliyiz.yuvalıklar geniş olmalı.dönek uçarken aç olmalı.dinlenmiş, zinde,stresten uzak kuşlar daha iyi vazife yapar.yemlemede önemlidir.ben buğday,mısır,arpa,çekirdek,bağla veriyorum.yemi her zaman bildiğim yerden alırım.ilaçlı olmamasına dikkat ederim.

damızlık seçimi, kuşların dejenere olması ve çaprazlamalar için neler söylersiniz.

ıslah edilmiş kuşların fazlalaşması için önce yetiştiricilerin dürüst olması lazım.kuş için insanlar yalan söylememeli.tecrübe edilmiş damızlıklar verilmeli,bu kuşlardan üretim yapılmalı,bozuk kuşlarla yapılan denemeler hem bozuk kuşların dahada çoğalmasına hemde yetiştiricinin emeklerine yazık eder.ıslah için kuş uçacak izlenecek,eşlemeler buna göre yapılacak.kuş kendini baktırması için iyi yavru vermeli.tabiki her yavru iyi olacak diye bişey yok ama 5 te 2 iyidir.daha önce denenmiş,bilinen olumlu netice alınmış ırklar üzerinden damızlıklar seçilmeli.en az 2 sene bu kuşların yavruları gözlenmeli.kuşlar kendini kabul ettirmeli,geçer not almalı.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1725tj8

kendim bugüne kadar paçalı-paçasız çaprazlamasına gerek duymadım.benim baktığım kuşlar paçalılar kadar uzun dönmesede beni yeterince tatmin eden kuşlar.ama bu çaprazlamaları yapan var.nuri ve ömer abiler benden dönek alıp paçalılarına girdiler,yavrularda gayet güzel dönenlerini izledim.pınarbaşında uçtu bu kuşlar.ama bunların altından tatmin edici yavrular gelmedi.ama paçasızları ayrı ırklarda değerlendirdiğimizde karakanat,palkanat çaprazlaması yaptım,gayette iyi verimler alındı.karakanatlar dönücülüğü fazla olan kısa ama güzel dönen kuşlardır,2 gözü beyaz olur.daha toplu kuşlardır.palkanatlar daha uzun döner karakanatlara göre daha devirlidir ama dönüşünde karakanatların güzelliği yoktur.işte bu 2 ırk birbirini tamamlar.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1717kn6

peki eski dönekler ve dönekçilerle,günümüzdekiler arasında ne farklar var sizce.?

kostümler ve dönüş şekilleri benim gözlemlerime göre en çok değişim gösteren yönler.eski kuşlarda galaca kostümlülerin yanında düz araplar,düz maviler,süt beyazlar,düz kırmızılar,kara kaplanlar,kara,mavi,kırmızı,pal arka,ak kuyruk araplarikırmızılar,pallar vardı.bu kuşlardan baktım.ama zaman içinde galaça kuşların göze daha hoş gelmesiyle bu kostümlü kuşlar yok oldu.eski kuşlarda döneklik daha fazlaydı, dönüşleri daha büyüktü,şimdiki gibi küçük daire yapanları çok nadirdi.giriş çıkışlarıda çok güzel kuşlardı.yerdede daha iri ve gösterişli kuşlardı.tabiki dönekliği çok fazla olan çarşaf olanlarda vardı.

eski yetiştiriciler bilgili altyapıları sağlam kuşçulardı.saygı,sevgi daha farklıydı. dürüst insanlardı,cemiyet içinde bir büyük konuşuyorsa kimse lafını kesmezdi.yardımlaşma,dayanışma daha farklıydı.eski ustalar pek kolay bilgilerini paylaşmazlardı.ağızlarından laf almak çok zordu.ama tabiki çekememezlikler,gruplaşmalar o dönemlerdede vardı.yeni yetiştiriciler içinde kötülerden daha fazla iyilerin olduğunu düşünüyorum,çok güzel insanlar var,meraklılar ve uğraşıyorlar.artık iletişim daha kolay bilgi paylaşımı daha fazla.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1673pj9

dönekçilik camiasına bakışınız.

bu camiada dönek uçan her yerde ya şahsen tanırlar yada adımı duymuşlardır.birçok dönekçi tarafından sevilir,saygı görürüm.bende bu hobiye emek veren birçok insanı tanırım.her yetiştiricinin emeğine saygı duyuyorum.kimisiyle samimiyim kimisiyle sadece selemlaşırım.herkezin ayrı paylaşımları oluyor.ama benim kimseyle kırgınlığım,düşmanlığım söz konusu olamaz.bazen kızıyorum,sinirleniyorum ama geçiyor.bu iş paylaşıldıkça güzel.iki güzel muhabbet edemedikten sonra ne yapacaz bu kuşları.yeterki insanlar yalan söylemesin,dürüst olsun.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1677ek9

tanıdığınız ustalar.,

11 yaşından beri dönekçilerle iç içeyim,yaşımın yettiği her ustayı ama az ama çok tanımışımdır.birçoğuyla paylaşımlarımız olmuş,bazılarıylada sadece sohbetimiz olmuştur.döneğin döndüğü her yere gitmiş her bölgedeki saygı duyulan ustalarıda tanımışımdır.şimdi burada isim isim yazarsak mutlaka unuttuklarımız olur.

bugüne kadar izleyipte en çok beğendiniz dönek,

valla 1968 de abim şükrüde yandan telli bir erkek vardı (taşçı ali ile iddaa yapan kuş) karşıya tam daire muhteşem bir dönüşü vardı.tabii yıllar içinde birçok yerde çok güzel dönen kuşlar izledim.atçalı mehmette tohumsuz erkek,benzinci kemalde ortadan elifli karabaş erkek,paçacı ismette gider erkek,yavuz amacada gemli atom erkek,tikveşli mehmet amcada hasan ağanın verdiği 1000lik erkek,istanbullu yaşarda markalı erkek,kemal serdaroğlunda pal baska erkek,kasap ramizde çakal erkek,camcı mehmet amcada takla atan erkek,yılmazın yılmaz erkeği,patoscu akşitte bir gün 5 kuş izledim 5 de birbirinden güzeldi, kadifekaleli alide saffetin ortadan elifli erkeği,kömürcü kahya mustafada çakal erkek, izlediğim güzel dönüşlerden bazılarıydı.

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Dscn1662vh6

son söz

tüm dönekçilik camiasını seviyorum,herkezin uğraşısına saygı duyuyorum.insanlar kendilerine nasıl davranılmasını istiyorsa çevresinede o şekilde davranmalı.yıllardır kuş uçurmuş bu camiaya emeği geçmiş insanlara vefa gösterip saygıda kusur etmemeliyiz,yeni yetişen nesillere tecrübemizi,bilgi birikimlerimizi sağlıklı aktarmak onlara bırakacağımız en güzel miras olacaktır.eleştiri ve tenkitler tabiki olacaktır,ama yıkıcı kırıcı değil yapıcı olarak yapılırsa o zaman kuşçuluk bizlere sonsuz mutluluk verecektir.bununları bütün içtenliğim ve yüreğimle söylüyorum.mesajlarımın doğru yerlere ulaşacağına inanıyorum.bütün kuşcular alemine selamlarımı,sevgilerimi yolluyorum.
allaha emanet olun...KESKİN

En son Forum Admin tarafından 28/6/2009, 4:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
izmirli
izmirli
Ad Soyad : CEM VERDİ
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 24/05/08

EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) Empty Geri: EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ)

25/5/2008, 4:27 pm
abicim kuşlara nazar deymesin. tipleri çok hoş. ben aydında görevli astsubayım burda yeni beslemeye başlıcam. ama kime sorsam kuşların fiyatına 150 -200 ytl diyor. ben bıraktığımda bu kadar pahalı değildi. neyse bakalım bir kaç çift bulunca alacağım
kadox
kadox
Ad Soyad : Kamil Şenyurt
Forum Kayıt : 16/01/08

26/5/2008, 7:13 am
baş kuşcunun kuşcuları :)
izmirli83
izmirli83
Ad Soyad : ümit
Forum Kayıt : 17/05/08
http://www.cigliguvercin.tr.gg

27/5/2008, 6:27 am
aga hayalimisüsleyen görüntüler :shock:
combomix
combomix
Forum Kayıt : 20/04/08

19/6/2008, 8:15 am
emrullah abi kuşların 10 numara
rakun69
rakun69
Ad Soyad : onur güven
Doğum Tarihi : 08/08/79
Forum Kayıt : 16/06/08

9/7/2008, 8:59 pm
her şey çok güzelde o kümesleri biraz temizlesen usta daha saglıklı olmaz mı. kolera olursun mazallah
salih arslan
Forum Kayıt : 16/05/08

11/7/2008, 9:23 pm
emrullah amca ben özcanın üniversiteden arkadaşı ben dönekten anlamam ama özcan seni çok anlattı inşllah tanışırız izmire gelince kib by by
OĞUZKO
OĞUZKO
Ad Soyad : xx
Doğum Tarihi : 06/07/90
Forum Kayıt : 31/05/08

24/8/2008, 12:28 pm
abi kümesin çok güzel aynen kuşlarında nazardeğmesin
galaca _foca
galaca _foca
Ad Soyad : fevzi
Doğum Tarihi : 30/03/90
Forum Kayıt : 19/12/08

20/12/2008, 11:44 am
bucalı keskin die ununu cok duydum o senmisin abi bende facada beslyorum buraya berber akının kularına geliyomusun galiba seninle tanısmak isterim
pique
pique
Ad Soyad : mutlu akın
Forum Kayıt : 14/07/08

4/1/2009, 8:28 pm
berber akının kuslarına gelıyor buyur gel
tarık12
tarık12
Ad Soyad : tarık zorlu
Doğum Tarihi : 04/01/72
Forum Kayıt : 06/01/09

8/1/2009, 4:52 pm
ßen Foçadan Tarık Keskin abi sitene yeni üye oldum.Burdan görüşelim bol bol mesajlar yaz bana.Sana oğlumun msn sini verem ekle sen ordan konuşalım msn:efe_5000@hotmail.com bu benim oğlanın.Kendine iyi bak. Saygılarımla Tarık...
fbahmet35
fbahmet35
Ad Soyad : ahmet çopur
Doğum Tarihi : 24/03/83
Forum Kayıt : 02/02/09

3/2/2009, 4:31 pm
namınızı çok duydum ama görmek görüşmek nasip olmadı abi kuşlarınız çok güzel tüyü kadar ömürleri olsun bu kuşları gödükten sonra bendeki 4 taneye dönek diyemiyorum..İNŞALLAH görüşürüz abi kib...bucalı ahmet
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

3/2/2009, 7:07 pm
EMRULLAH BEY PEK NETE GİREMİYOR BİZE RESİMLERİ GEÇTİ YAYINLADIK TELEFONUNU İZMİRLİ ARKADAŞLARDAN ALABİLİRSEK EKLEYECEZ
şahin_-55
şahin_-55
Ad Soyad : fahri koç
Doğum Tarihi : 05/09/79
Forum Kayıt : 20/09/08
http://www.kocguvercin.tk

4/2/2009, 12:55 am
maşşallah..güle güle besleyin...
altınokguvercin
altınokguvercin
Ad Soyad : Bahri ALTINOK
Doğum Tarihi : 20/01/77
Forum Kayıt : 09/09/08
http://site.mynet.com/altinokguvercin/sebablarim/

4/2/2009, 5:36 pm
Allah’ım can pekliği versin sağlıcakla besleyin….
Anonymous
Misafir
Misafir

5/2/2009, 6:07 pm
maşallah bereketli olsun güle güle besleyin
ahmet nasıl
ahmet nasıl
Ad Soyad : ahmet nasıl
Doğum Tarihi : 20/10/53
Forum Kayıt : 08/05/08

5/5/2009, 6:57 pm
Allahın selamı üzerine olsun Keskin usta ben almanyalı Ahmet görüşemiyoruz benim almanyaya gidib gelmelerim bir türlü bitmedi hep aklımdasın ama gelmek bir türlü nasib olmuyor kuşların her zamanki gibi güzeller maşallah bilgini gine yazıyla anlatıyorsun sagolasın bunlara ihtiyacımız var görüşmek dilegiyle Allah yar ve yardımcın olsun.
taliko
taliko
Ad Soyad : dadaş yaşar
Doğum Tarihi : 27/02/64
Forum Kayıt : 22/11/08

16/8/2009, 8:10 am
slm keskin amca ben gedızden zekı amca sana nedret abının slm ını getırdımıstım umarım solemıslerdır cezaevınde tanıstık nedret abıyle sana cok cok slm solememı istemıstı ama gorusmemız mumkun olmadı bende bucadan kavecı mümine solemıstım sana ıletsın dıe amca umarım ıletmıslerdır neyse amca kusların cok guzeller bende donek bakıyorum amca neyse umarım sende uygun gorursun de bı gun gelırım kuslarına bakmaya neyse amca kıb bye
aleksi
aleksi
Ad Soyad : timur kocabıyık
Forum Kayıt : 08/11/09

8/11/2009, 7:32 pm
KESKİN ABİ GÜZEL KUŞLAR SEYRETMİŞSİN ANLATIYON GÜZEL.YAVVV BENDE PALA CEMO DA DÖNEN KUŞLAR GİBİ , ÇAKAL ERKEK , TEK GÖZ ERKEK GİBİ YAKININ DA DÖNEN TÜM TÜRKİYENİN SIRAYA GİRİP SEYRETTİĞİ KUŞLARI YAZMAMIŞIN . HEMDE DİBİNDE DÖNERKEN PESSS DOĞRUSU.
ilhan_sarp
ilhan_sarp
Ad Soyad : ilhansarp
Forum Kayıt : 05/11/09

9/11/2009, 7:07 am
söylenecek söz yok ALLAH nazardan saklasın abi güle güle besle. EMRULLAH KESKİN (KOZAĞAÇ) 1437731403
kemocan
kemocan
Ad Soyad : kemalettin kalaycıklıoğlu
Forum Kayıt : 08/01/10

13/1/2010, 11:56 am
evet önce sağlık.kuşlara gelince incelemek için bakıyorum ben resimlere.pek desen çeşiti yok döneklerde.dolapçılar ve kelebekler daha kostümlü oluyor.tarzım degil fakat gönül verenlere de başarılar dilerim fakat neme lazım kuşlar güzel duruyor .teşekkürler.
ERCÜ
ERCÜ
Forum Kayıt : 08/11/10

27/12/2010, 8:07 pm
Emrullah Abi , ben Çiğli'den Erdoğan

Eğer mümkün ise seni ziyaret edip bilgilerinden canlı olarak istifade etmek çok istiyorum.

Ziyaretine Ertan isminde kuş ortağımla beraber gelmek isterim.

Uzun yıllardır azmancılık,sayacılık yaptık.

Bu kuşçuluğun en zoru olan dönekçilik hakkındaki ününü,şöhretini duyarak senden bilgi

almak isteriz.

Yaklaşık 4-5 senedir de dönek besliyoruz ve bu işi de ömrümüzün sonuna kadar

yapacağımız için püf noktalarını biz gençlere aktarırsan çok seviniriz.

Herkes kuşlarını seyretmeye geliyor ama biz bir kahvede bir çay içip bilginden

de faydalanmak isteriz.

Cep No : 505 440 62 11

Email : ercuhur@gmail.com
yücelgüvercin
yücelgüvercin
Ad Soyad : yücel yurttanır
Forum Kayıt : 21/02/11

29/3/2011, 5:41 pm
selamaleykum Baba maşallah diyecek söz yok adeta mükemmel LER sanırım damarları eskilere Dayanıyor baktıkca bakasım geliyor saglıklı yavrular eyvallah baba
PROFPİYANİST
PROFPİYANİST
Ad Soyad : mutlu
Forum Kayıt : 05/08/11

5/8/2011, 11:16 pm
emrullah abı telefon numaranızı yazarsanız sevinirim sızınle görüşmek isterım
Similar topics