FARE... 411k

Join the forum, it's quick and easy

FARE... 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FARE...

+5
mr4521
agokmen
Sipikopat
tolga40
cradletone59
9 posters
cradletone59
cradletone59
Ad Soyad : murat hasan işgören
Forum Kayıt : 20/09/09

FARE... Empty FARE...

30/10/2009, 6:32 am
Slm arkadaşlar akşam kümesimde baya büyük bi fare gördüm baya koşuşturdum ama öldüremedim fakat kapıdan kaçtı gitti acaba tekrardan gelir mi gelirse güvercinlere zarar vermeden onu nasıl öldürebilirim güvercin baktığım yer öyle normalde fare olucak gibi bi yer değil bu vatanadaş sanırım kanalizasyon faresi baya da büyük sayılırdı..ne gibi bi zehir koymalıyım bilgisi olan ya da bu tarz bi şey başına gelenler varsa bana yardımcı olur fikir verirlerse sevinirim.şimdiden teşekkür ederim..
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

FARE... Empty Geri: FARE...

30/10/2009, 8:34 am
pasta şeklinde fare zehirleri var onu kullan kuşların temas etmeyeceği şekilde üstünede bişeyle kapat ,bide kartona halka şeklinde fare yapıştırıcısı var onu sür ortasınada ekmek ufağı,kırıntı bişeyler koy bununda üzerini kapat kuşların yapışmasın fare gireceği kadar açıklık olsun yeter 1 tane fare yakalanınca diğerleride geliyo ,hadi kolay gele
Sipikopat
Sipikopat
Ad Soyad : Halil ÖNER
Doğum Tarihi : 14/09/85
Forum Kayıt : 26/10/09
http://www.rugzo.com

30/10/2009, 8:38 am
Ben Kafes Seklınde Kapanlardan Kullanıyorum Tereyağını Ekmek Parcasına Suruyorum Kapanın Icındekı Çengele Takıyorum Fare Isırığı Zaman Ustune Kapanıyor Kapan Sonra Suda Boğuyorum Ama Kumesın Yanına Kurma Guvercınlerın Ulasamöadıgı Bir Yere Koy Kokusuna Yıne Gelir Girer O Kapana Kolay Gelsın Sımdıden.
cradletone59
cradletone59

30/10/2009, 8:56 am
SAOLUN ARKADAŞLAR BENİM BAŞIMDA 1 TANE FARE VAR ZATEN AMA ALIYIM BUGÜN BARİ O DEDİĞİNİZ ZEHİRİ DE İŞİ GARANTİYE ALALIM GÖZÜM GİBİ BAKTIĞIM YAVRULAR VAR ŞU AN ÇÜNKÜ..ECZANELERDE BULABİLİRİM HERALDE DEDİĞİNİZ ZEHİRİ DİMİ...
Sipikopat
Sipikopat

30/10/2009, 9:04 am
Zehiri Bilmiyorumda Kapanı Hırdavatcılardan Bulabilirsın Ucuzdur Hemde Ölüsünüde Görebilirsin Cunku Kendın Öldüreceksin king
cradletone59
cradletone59

30/10/2009, 9:28 am
öldürürmüyüm hiç onu hemen yaaa:))daha bi zararını görmedim ama yavrularıma bi dokunsun bak ne işkenceler yapıcam kendisine yapıcaklarımın yarısı aklımda yok gerisini sen düşün işte:))
agokmen
agokmen
Ad Soyad : aydın gökmen
Doğum Tarihi : 05/07/64
Forum Kayıt : 31/07/09

30/10/2009, 5:16 pm
dikkat et fare dediğin şey gelincik olmasın valla intikamı acı olur tüm sülalesi dadanır kümese
cradletone59
cradletone59

30/10/2009, 7:12 pm
agokmen demiş ki:dikkat et fare dediğin şey gelincik olmasın valla intikamı acı olur tüm sülalesi dadanır kümese
fare be abicim fareyle gelinciği ayırt edemezmiyiz hiç..fare bile nasıl geldi benim kümesin olduğu yere hala anlamadım ama fare yanii
Sipikopat
Sipikopat

30/10/2009, 7:39 pm
Fare İse Hemen Ya Zehir Koy Yada Kapan Kur Yawru Kusların Beynını İçer O Deyus
cradletone59
cradletone59

31/10/2009, 6:40 am
akşam zehirde koydum kapanda kurdum tahtaya tutkal sürüp üzerine peynirde koydum değişik değişik yerlere dışarı çıkardığımdan beri kendisinden bi iz yok ama genede önlemimi aldım kendisi için tuzaklardan ölmek daha hayırlı olucak benim elime düşerse işi o zaman fena FARE... 3419840488
mr4521
mr4521
Ad Soyad : emre özbabalık
Doğum Tarihi : 12/05/90
Forum Kayıt : 10/08/09

31/10/2009, 6:57 am
en ideal çözüm kapan bence.adamlar benim kümese bi dadandı hemen kapan koydum tam 1 haftada 10 fare infaz ettim.
cradletone59
cradletone59

31/10/2009, 9:23 am
bende bi tane var arkadaşım ya o da büyük ihtimalle tesadüfen girdi çünkü kuşların olduğu yerde fare barınması imkansız etraf kedi dolu şehir merkezi nasıl girdiyse girdi bi kere işte ama ben genede önlemimi aldım.senelerdir yapıyorum bu işi daha sefte fare gördüm mesela ama dediğim gibi kapanlarımla zehirlerimle bekliyorum kendisini:)
cradletone59
cradletone59

31/10/2009, 9:24 am
yok kendisi gelip bana bacanak benim karnım aç havalarda soğudu sen bana haftada 1-2 kilo buğday çıkma yap arada da gönlünden ne koparsa peynir kaşar atarsın lafı olmaz malum mandıra memleketinde yaşıyoruz yeter ki kuşlardan uzak dursun uzlaşırız kendisiyle bi şekilde FARE... 634977988 FARE... 3149687655
cradletone59
cradletone59

4/11/2009, 7:10 am
artık fare yok kafadan kopardım kendisini;) kafadan kodum ona yardımlarınız ve göstermniş olduğunuz nilgi için tşk ederim
Sipikopat
Sipikopat

4/11/2009, 7:52 am
FARE... 745452271
Anonymous
Misafir
Misafir

4/11/2009, 9:24 am
geçmiş olsun bişey dıkkatımı çektı halil bey demışkı suda boğuyorum yakaladıktan sonra. Hayvanları suda boğarak ve ateşte yakarak öldürmek caiz değildir. Dinimiz, zararlı hayvanları fazla acı çekmeden öldürmeyi emrediyor
Sipikopat
Sipikopat

4/11/2009, 9:29 am
Ben 1 Kez Öyle Oldurdum Ne Bıleyım Ben Buyuklerımden Böyle Gordum Bide Kaynar Su Dökerlerdi Koyluler Hep Öyle Oldururlerdi Ben Genelde Havatı Tufek Sıkar Oldururdum.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

4/11/2009, 9:35 am
özellikle yakmayı allah haram kılmıştır halil bey.emrah kardeşimin dediği gibide fazla acı hissettirmeden öldürmek çok önemli.neyse olan olmuş artık bundan sonra daha dikkat etmek lazım kendinize iyi bakın ayvalıktan saygılar
Sipikopat
Sipikopat

4/11/2009, 9:43 am
1 Kez Suda Bogdum Oda 11-12 Yasındaydım Daha Cocuktum Havalı Tüfek (Tık Tüfekle) Oldururdum Genelde. 1 Sıkısta Olurdu Neyse Sağlık Olsun Kapandada Bırden Olmuyor Zaten Tel Kapanlarla Acı Ceke Ceke Oluyor BenKafes Kapnı İle Yakalardım.
cradletone59
cradletone59

4/11/2009, 10:05 am
benimki pek acı çekmedi heralde akşam baktığımda kapanda ölü duruyodu çektiysede yapıcak bi şey yok sonuçta bizlerde sorumöu olduğumuz canlıları korumakla yükümlüyüz
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

7/11/2009, 10:23 am
murat kardeş slm.
tolga bey'in dediği gibi fare pastası. bu zehir iyi sonuç veriyo.bunu ziraatçılarda bulabilirsin.küçük bir kutu içine pastayı monte et ama eldiven kullan.kutunun karşılıklı iki tarafına fare girebileceği gibi delikler del.çünkü fare familyası girişin çıkışı olan deliklere girerler.sonra bu kutuyu kümese geliş yolu üzerindeki duvar diplerine koymayı tercih et. çünkü fareler duvar diplerinden gitmeyi tercih ederler.duvar diplerinden gitmekle kendilerini güvendeymiş gibi hissederler. bundan 6-7 yıl önce ben fare familyasını inceledim.ve araştırdım.bilgisahibi olmaya çalıştım.bu familyada ilk önce en kartlar ava çıkarlar.yiyecek bulduklarında önce koklarlar.yinede emin olamazlar.giderler.daha sonra tekrar gelip yiyeceği kontrollu koklarlar.bu arada oğulları ve oğulların eşleri ile birlikte yanlarındadır.nine dede yemedikçe gençler yemezler.nine dede yerlerse sonra gençler yerler enson torunlar ve ailenin en küçükleri enson yerler. kokuya'da dikkat verirler.eldiven kullanmakta yarar var.fare pastası hemen öldürmez.bir damla dahi yeseler.yeterli gelir.iç kanama ile 4-5 gün sonra çoğunluğu yuvaya giderler yuvalarında ölürler.dışarıda iken karın ağrısı ve rahatsızlanma hissettiğinde ortalıkta tehlikelere maruz kalmaması için yuvasına gider.ve saatler ilerledikçe rahatsızlığı dahada artar onun için yuvasından dışarıya çıkmazlar.ölümü yuvada olur.iç kanama ile ölürler ve kururlar ölümleri kokulu olmazlar iç kurumadan dolayı iç organlar erken iflas ettiklerinden dolayı koku oluşmaz. onun için bizler öldüğünü pek göremeyiz.fakat ilaç kullandıktan 4-5 günsonra eğer ortalıklarda göremezseniz.bilinki ölmüştür.
bu fare familyasında üreme durumuna gelince yaz ve kış ürerler.fakat üreme sıklığı ve çoğalmaları ortamdaki yemlerin çokluğu ve azlığına göre üreme yaparlar.ortamda yiyecek bol ise bol üreme olur.ortamdaki yiyecek ise az ve kısıtlı ise ona oranla daha az olarak üremelerini yaparlar.
HERKEZE SAĞLIKLI KÜMESLER DİLERİM.
BEYSAN TAŞTAN.
cradletone59
cradletone59

7/11/2009, 10:28 am
teşekkür ediyorum beysan bey vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgilerden dolayı şimdilik bu sorunu ortadan kaldırdım gibi görünüyo ama gene önlemimi alıyorum bi kere geldilerse bi daha gelebilirler diye tekrardan tşk ederim
Beysan Taştan
Beysan Taştan

11/11/2009, 10:23 am
murat ben teşekkür ederim.
kuscugsgs
kuscugsgs
Ad Soyad : gökhan uzun
Forum Kayıt : 08/03/10

8/4/2010, 9:57 pm
beysan abi farelerde özellikle lagım farelerinde kimyasallara karsı bagısıklık kazanma sansları oldunu duydum. ve yasanmıs bi hikayede var . bir deprem sonucu ist da zeytinburnunda farelerle bas edemiyolar, kirecle bugdayı karıstırım yanına bolca su koyuyorlar ve yiyen suyuda icen kaskatı kalıyo. tarifi veren yahudi bi veterinel he ama tabiki fare pastası uygulamak lazımdr yanlıs anlsılmayım sadece paylasmak stedim...
Anonymous
Misafir
Misafir

17/4/2010, 10:56 am
Yapıştırıcı sürersen eğer ki önlem almayıp açıkta bırakırsan kuşların yapışır kurtarman mümkün olmaz kurtarabildiğin olursa şayet onlarda felç olarak kalır ayakları tutmaz...
ya Pasta şeklindeki zehirlerden kullan küçükse öldürür ama lagım faresine bişi yapmaz o yada yumurtanın içine aldirin enjekte et koy biyere hem kuşların zarar görmez hemde fare sülalesiyle yok olur bir damlası dahi öldürür zaten fare öleceğini anladı mı yanında ne kadar fare varsa onları da ısırır bulaştırır böyle bi güzelliği var FARE... 634977988
Beysan Taştan
Beysan Taştan

21/4/2010, 3:54 am
arkadaşlar lahım fareleri zaten her yerde yok.
ama ziraat malzemesi satan yerlerden fare pastası temin edebilirsiniz.
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

21/4/2010, 1:02 pm
gökhan uzun kardeşim kireç değilde o alçı olması lazım un ile karıştırıp suyun yanına koyarlar genelde ama ben hiç görmedim suyu içince içinde donar sertleşir derler alçı ama ben duymadım
kuscugsgs
kuscugsgs
Ad Soyad : gökhan uzun
Forum Kayıt : 08/03/10

25/4/2010, 5:43 pm
aynen murat abi yanlıs yazmısım alcıydı bak uyarmasan hic bakmıcam kusura bakmayın, ama ben cok emin bi kisiden duydum paylasmak istedim
Beysan Taştan
Beysan Taştan

26/4/2010, 3:45 pm
Zirai ilaç kullanmak kesin çözüm olduğunu biliyorum.
mutlaka başka çözümlerde vardır.
yaşlı insanların bulduğu çözümler ilede fayda sağlanabilir.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

14/11/2010, 9:10 pm
Similar topics