bici halsiz baqarmisiniz 411k

Join the forum, it's quick and easy

bici halsiz baqarmisiniz 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

caca425
caca425
Ad Soyad : çağan yapici
Doğum Tarihi : 27/05/95
Forum Kayıt : 09/08/09

bici halsiz baqarmisiniz Empty bici halsiz baqarmisiniz

10/11/2009, 1:42 pm
beyler 2 biciden biri çokj haraketli biri halsiz anasi iyi baqamiyor diyemi sanki ölcek gibi duruyo yardimlarinizi bekliyorum ...
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

bici halsiz baqarmisiniz Empty Geri: bici halsiz baqarmisiniz

10/11/2009, 2:14 pm
Çağan Bey merhabalar bu durum anne babasının iyi bakıp bakmamasıyla alakalı değil bu durum ilk çıkan yavrunun daha baskın olması ve daha çok yem yemesinden kaynaklanıyor.Haliyle ufak kalan yavruda az yem yediği için yorgun düşüp ölme şansı artıyor.Ben bir keresinde bu durum için şu şekil yapmıştım.Anne babası yavrulara kusarken ilk olarak büyük yavruyu alıyordum küçüğüne kusarlardı.Sonra büyüğü tekrar koyardım büyük olan yine yiyeceğini alırdın ebeveynlerinden sizde deneyebilirsiniz yoksa bu şekilde devam ederse yavru pek fazla dayanamaz.Tabiki kuşlarınızı bu dönemde 2-3 öğün tam doyacakları şekilde besleyin.İlk yemi yedikten sonra yavrulara kusarlar.Sonra karnı boşalır anne babanın işte asıl bir noktada burda başlıyor.Anne ve babaya yine yem vermeniz gerekebilir.En azından ben öyle yapıyordum.Selamlar.Saygılar... king
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

10/11/2009, 2:22 pm
doğru bir kere yem verip anne baba aç kalınca hep aç kalıyorum diye yavruya kusmuyor.kussada az kusuyorlar.
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

10/11/2009, 2:52 pm
Ben kümeste ufak kalmiş başka yavru varsa ikisini aynı yuvaya baskın olan ikisinide aynı yuvaya olacak şekilde değiştiriyorum.Güçlü olan yavrunun küçüğü bastırmasına engel oluyor,eşit şekilde besleniyor..Tabii kümeste aynı dönemde yavrulamış kuş olması lazım....