yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __ 411k

Join the forum, it's quick and easy

yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __ 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

umudum1978
umudum1978
Doğum Tarihi : 04/06/78
Forum Kayıt : 09/07/09

yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __ Empty yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __

25/11/2009, 7:50 pm
S.A yeni 1 takım mavi posta aldım yeme yeni dusmus. kumesimde 20 kadar beyaz posta var.3 tane mavi şeş posta var uçan bunlarıdn hepsini takım oaralk yeme yeni dusmus olarak satın almıstım
onları yaklasık-2-3 aydır ucuruyorum hiçbiri kacmadan alıstılar.evim 4 . kat ve bulundugum yerde en ust kısımda kuşlar direk uctuklarından havadan kumesin ustune iniyorlar . Bu yeni aldıgım 1 takım yeni yeme dusmus hatta 2 gun ben geldiklerinde yem yeniyorlardı kendim civciv yemi ile kendim doyurdum son kusun kacmasından once sabah kendileri yem yediler. akşam uzeri kumesimi actıgımda benim diğer ucanlar kendileri kumesten fırlayıp ucmaya başladılar onlar hala içerde duruyorlardı. Sonra 1 tanesi daha dışarı hiç cıkmamaıstı ama içerden dışarıyı gorme imkanları vardı neyse. bi sure sonra içerdeki folluktan dısarıya fırladı tek basına ve evin ustunde 2 tur atıp gozden kayboldu benim postaların arasına girmedi. Karanlıga kadar bekledim gelmedi sizce 2 gun içerde yem yemiş ve dısarı hiç görmemiş bu mavi alman postası geri gelirmi ne dersiniz. Bu arada bu kusu aldıgım yerden daha oncede 1 takım aynı şekilde yeme yeni dusmus beyaz postlar vardı onlardan 1 taneside 2 ay once aynı durumda kumesten kactı ve 6 gun dısrada gezdikten sora kumesin ustune geldi akşam uzeri ve suan kumeste en guvendiğim postalardan birisi oldu onunda anne babası kanları cok iyi demişti satın aldıgım yer ve kus gelmesi ile kanıtladı sizce bu mavi postada gelirmi? merak içinde bekliyorum bugun akşam uzeri gitti bugun 1. gun ve sabırla beklicemmm
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __ Empty Geri: yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __

26/11/2009, 8:26 pm
ÖnceLikLe merHaba, benDe posTa güveRcini bakıYorum.. Bu konuda söyLenecek yada beLirtiLecek fazLa herhangi biRşey yok.. Eminim kümesinize az da oLsa aLışmıştır.. Dışarıyı hiç görmedi yazmıŞsınız, kaLktığında da dışaRıyı görMediği içiN, çaTıyı kestiRememişTir. Geri geLmez diyip ümidinizi yiTirmek isTemem ama, yavRu demiştiniz, büyüK ihTimaLLe yakaLanmıştır. kaRt bir kuş oLsaydı aç oLsun yada susuz oLsun geneDe kimSeye inMez, ama yavru demişTiniz, acıktığında yada suSadığında büyüK bi ihtimaLLe başKasına iner.. ama Ne demişLer, ALLAH'tan ümiT kesiLmez, ben çok yaşaDım yıLLar soNra geRi geLen kuşLarım oLdu ve onLarLa guRur duyuyoRum...aMa siz geneDe ümidiNizi yiTirmeyin.. umMadığınız anDa bi bakMışsınız geLmiş, kümesin önüNde sizi bekLiyo... İNŞALLAH da geLir.
...seLametLe kaLın...
umudum1978
umudum1978

yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __ Empty Geri: yeni aldığım postalar 1 tanesi kactı __

27/11/2009, 4:20 pm
Cevap yazdıgınız içim çok tesekkur ederim iyi niyetlerinizden dolayı..Benim bugun evin yan catısIna indi. Akşam uzeri karsı catıya gecti kusları gordu inmek istedi ama inemedi kümese gelmedi daha sora alcak alcak ucarak kayboldu. Bugun gunduz bayramın 1. gunu evin uzerinden yine alcak ucarak gecti kuşları dısarda bırakıyorum. Umarım dedeğiniz gibi olur eve gittiğimde kumesin ustunde gorururum.
umudum1978
umudum1978

2/12/2009, 8:46 am
benim posta gelmedi :S
BaRbArOs
BaRbArOs
Forum Kayıt : 04/11/08

3/12/2009, 7:37 pm
Abicim yapacak bişeyin yok sadece bekLemek ama, ne diyeLim sağLık oLsun...
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

21/12/2009, 2:34 pm
bende posta beslemek istiorum ama alıştıramıorum ne yapmam lazım....
Son Samuray
Son Samuray
Ad Soyad : Günay Gül
Doğum Tarihi : 05/05/90
Forum Kayıt : 09/01/10

10/1/2010, 3:52 pm
bşey sorcam postaların özellikleri örnegin yerine alıştırdıgın zamn ben şuan istdayım misal ankaradan bi yere alıştırmadan havaya salsan ankadardan ist gelir mi?
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

11/1/2010, 7:13 pm
Ankara'dan İstanbul'a gelemez postalar.Hayvanlar o kadar dayanamaz o yolculuğa benim görüşüm bu.
Son Samuray
Son Samuray
Ad Soyad : Günay Gül
Doğum Tarihi : 05/05/90
Forum Kayıt : 09/01/10

11/1/2010, 8:53 pm
böyle bi söylenti duydugum için sordum benimde kafama yatmadı ama olurmu olur yani ALLAHIN işi
Similar topics