Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım

+16
Erdal ŞAHİN
DMehmeT
osman_kara
himayettin sanlav
capslock967
mahir temel
mehmet bilgin
Forum Admin
yavuzduman
Seymen
Hasan OLGUN
fatih_27su
volkanx
Rauf
kerem_
akrep
20 posters
akrep
akrep
Ad Soyad : Zemin ÇERÇİ
Doğum Tarihi : 03/02/66
Forum Kayıt : 08/06/09
http://www.sebab.tk

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım Empty Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım

9/7/2009, 7:42 am
KEPEZLİ KUŞUN YARIŞMAYA GİRMEMESİ KADAR BEN SAÇMA BİR ŞEY GÖREMİYORUM ÇOK ÇOK KUŞTAN PUAN DÜŞER AMA YARIŞIR MADEMKİ ŞEBABIN ATASI KEPEZLİ DİYORSAK AYNI ZAMANDA YARMASIDA LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM KEPEZLİ KUŞLAR HER GECEN GÜN PİYASADA AZALMAYA BAŞLADI DİKKATLERİ BURAYA ÇEKELİM
VE PİYSADAKİ KUŞLARIN BİR ÇOĞUNDA KAFA VE BOYUN KALINLIĞI SORUNLARI ÇIKMAYA BAŞLADI HADİ KUŞLARIMIZNIN RENKLERİNİ KAYBETTİK

ARKADAŞLAR ŞEBAB KUŞLAR NERELERE GETİRDİK VERMİŞ OLDUĞUMUZ DEĞERLER HER GEÇEN GÜN KAYBOLMAYA YÜZ TUTUYORLAR

ESASEN BU KONULAR ÜZERİNDE DURUP ÇALIŞMALAR YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
kerem_
kerem_
Ad Soyad : kerem kartal
Doğum Tarihi : 03/05/85
Forum Kayıt : 07/07/09

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım Empty Geri: Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım

12/9/2009, 7:50 pm
hocam baskın genler vardır düz bi kuşla kepezliyi vurduğun zaman daima düz atarlar yavruyu ama o genlerde kalırve bi yerdentekrar kepezli atardüz bi kusa vurduğunda kepezli atması milyonda bi ahtimaldir diyebilirim bu insanlardada aynıdır yanlışım varsa düzeltin
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım Empty Geri: Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım

13/9/2009, 9:28 pm
KEREM BEY ÖNCELİKLE SELAMLAR...

KEPEZ OLAYINDA SİZE KATILMIYORUM. ÇİFTE ÇİFT YANİ ANASI BABASI KEPEZLİ OLMAYAN HATTA DEDELERİNDE VE ONUNDA İLERİSİNİ BİLDİĞİM KUŞLARDA KEPEZ OLMAYAN BİR ÇİFTİM ERKEK DİŞİ AYRI SOYDAN BUNLARI EŞLEMEM SONUCUNDA 4. ÇİFT YAVRUM VE 4 ÇİFT YAVRUDA KEPEZLİ... VE 5. ÇİFT YAVRUDA BU GÜN ÇIKTI YUMURTADAN ONLARIDA GÖRECEĞİZ BAKALIM NE ÇIKACAKLAR.... KEPEZLİ KUŞLARIN HERŞEYİ BİR AYRI OLUYOR. KEPEZİ YANİ TAKKALIYI BESLEYENLER İYİ BİLİR. BU KEPEZ ATAN ÇİFTİMDE MİSKİ. ANA BABA MİSKİ... YANİ DÜZ KUŞTAN KEPEZ SOR DENMESİ BENCE SAÇMA... HATTA ATAMAZ DENMESİDE. ÇÜNKİ NE DEDELERİNDE NE NİNELERİNDE VARDI KEPEZ BEN 3 GÖBEK GERİSİNİ BİLİYORUM KUŞLARIMIN ONDAN ÖNCESİNİ BİLMİYORUM DEDESİ NİNESİ VE ONLARIN ANA BABALARINI BİLİYORUM BİLDİĞİMDE HEPSİ DÜZ..... SAYGILAR...
volkanx
volkanx
Ad Soyad : volkan özdemir
Forum Kayıt : 03/12/09

14/12/2009, 1:27 pm
zemin abiyede katılıyorum çünkü madem kepezlilerde şebap o zaman festivallerde onlar içinde kategori yapılmalıdır

misal kepezli kürenk dişi
kepezli miski erkek vs vs.....
fatih_27su
fatih_27su
Ad Soyad : fatih
Forum Kayıt : 24/04/08

24/12/2009, 4:40 pm
kepezli kuş dan şebab olurmu olursa bu urfalı büyüklerimiz açıklasın urfa lı mehmet abi kepezli kuşdan şebab olmaz diyor acaba hangi si dogru... ewet madem bu urfa şebab nın merkezi madem şebab kuşlar urfa kökenli ewet açıklayın gerçekleri de bizde ögrenelim................ saygılarrr
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

18/1/2010, 7:47 pm
Neyın eşleşmesınde neyın verecegı bilimsel bır gercektır arkadaşlar.

Mendel kanunlarına göre;

Kanun 1-

Kepezli bir kuş ile düz bir kuşun eşlenmesinde %100 düz kuş verır. Çünkü kepezlilik özelligi baskın gen degıldır. Ancak o düz yavruların genlerınde kepezlilik özelligi saklı kalır.

Kanun 2-

İşte görünüşte düz olan ama genlerinde kepezlilik özelligi saklı olan kuşların eşlenmesınden Kepezli yavru alınabilir. Bunun da ihtimali 4 /1 dir. Yani bu demek oluyor ki genlerınde kepezlilik olan ama kendısı düz olan kusların her yavrusu da kepezli olmaz.

Kanun 3-

2 kepezli kusun eşleşmesinden yıne kepezli yavrular elde edilir.
Seymen
Ad Soyad : Hakan AKAN
Doğum Tarihi : 26/04/70
Forum Kayıt : 29/04/09
http://www.kurenk-miski.tr.gg

22/1/2010, 4:21 pm
Benim fikrim eğer kuş şebab sa seviliyor ve besleniyorsa neden yarışmasın, mantıklı bir açıklaması varmı kepezli kuşun yarışmamasının?
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

4/2/2010, 7:33 pm
KEPEZLİ:

Bu arada bağımsız düşenilim dediğimiz halde bizler bile atladık,bir arkadaşımız sağolsun hatırlattı, daha evvelde bir şekilde tartışılmıştı KEPEZLİ ŞEBAPLAR ın yarışması meselesi...

Oysa çokda asil bir duruşları oluyor.. Bu konuda masaya tekrar yatırılmalı...

BİR KEPEZLİ ANISI:

Bursa festivalinde iç anadoludan bir yerden getirmişti bir arkadaş, mezat sırasını beklerken evladı gibi seviyordu okşuyordu kuşun başını,iri kıyım bir erkekti,neredeyse 2 kuş ağırlığındaydı,ben arkadaşın kuştan ayrılmak istemediği fakat satmak zorunda kaldığı hissine kapıldım, o hengamede tamda çakal tipli biri kuşu 300 liraya kapattı,adamcağız vermek zorunda kaldı...Fakat kesin o gece ağladı...Şimdi o adama keşke bir şekilde yardımcı olabilsedim diyorum.Pazarlık başlamıştı adamın etrafı kuşatılmıştı,ben edeben devreye giremedim...
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

4/2/2010, 8:15 pm
miski kürenklere kepez nerden girdi ?
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

4/2/2010, 8:18 pm
çok zor soru admin. ilk aldıgımız şebapların altından ayrıca körün de altından kepezli gelince çok şaşırmıştım. eskiden saklanırdı kimseye gösterilmezdi. çok merak ettigim halde hala bu sorunun cevabını bulamadım.
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

4/2/2010, 8:24 pm
Adminin miski ve kürenklere kepezler yerinde.

Bu soru miski ve kürekler en azından belli bir kanalı kepezlilerden mi çıktı diyede sorulabilir mi?

Bidiğimiz kepezlilerin damılık olarak kullanımı sanılandan yaygın
Forum Admin
Forum Admin

4/2/2010, 8:26 pm
kepez nerden geliyor gökte çekmeklıda arapta şebap ama onlarda rastlamak nerdeyse imkansız miski ve kürente neredeyse her kümeste bir kepezli war
mehmet bilgin
mehmet bilgin
Ad Soyad : mehmet bilgin
Doğum Tarihi : 26/04/72
Forum Kayıt : 31/01/09

4/2/2010, 8:31 pm
evet miski kürenkte kepezin olması ve gök çakmaklıda olmaması çok ilginç. cevabının bulunması gereken bir soru.
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

6/2/2010, 9:01 pm
camaklıda gordum sanırım arka tepe
capslock967
capslock967
Ad Soyad : murat sivas
Doğum Tarihi : 27/01/67
Forum Kayıt : 29/11/08

6/2/2010, 11:47 pm
bu forumda çakmaklılarla ilgili sayfada kepezli çakmaklı var yanılmıyorsam.
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

7/2/2010, 8:44 am
Evet Murat abi hatırladım bursa baslıgı altında bir arkadasta var.
himayettin sanlav
himayettin sanlav
Ad Soyad : himayettin sanlav
Forum Kayıt : 11/01/10

12/4/2010, 7:38 pm
bütün arkadaşlara selamlar bana görede kepezli kuş yarışmalı çünkü kepezli kuşlardan,da güzel yavrular aln arkadaşlar var . onlarında kendine göre özellikleri var
osman_kara
osman_kara
Ad Soyad : osman kara
Doğum Tarihi : 05/03/81
Forum Kayıt : 28/03/09

12/4/2010, 7:48 pm
şimdı arkadaşlar benım bıldıhım tuytuk larım abılerımden kebezlı kuş hatalı dermışler buyuklerımız ve kumeslerınde saklamıyorlardı şımdı neolduda bunlar artık beslenıyor ılerıye donuk bakıyorsak bu kuşu benım şahsen duşumcem kebezlının yerıyok bu alemde bence ama ben kebezlı kuşu herkeze sordum kımseden olulu cevap almadım
DMehmeT
DMehmeT
Ad Soyad : mehmet
Forum Kayıt : 18/01/10

12/4/2010, 8:25 pm
akrep demiş ki:KEPEZLİ KUŞUN YARIŞMAYA GİRMEMESİ KADAR BEN SAÇMA BİR ŞEY GÖREMİYORUM ÇOK ÇOK KUŞTAN PUAN DÜŞER AMA YARIŞIR MADEMKİ ŞEBABIN ATASI KEPEZLİ DİYORSAK AYNI ZAMANDA YARMASIDA LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM KEPEZLİ KUŞLAR HER GECEN GÜN PİYASADA AZALMAYA BAŞLADI DİKKATLERİ BURAYA ÇEKELİM
VE PİYSADAKİ KUŞLARIN BİR ÇOĞUNDA KAFA VE BOYUN KALINLIĞI SORUNLARI ÇIKMAYA BAŞLADI HADİ KUŞLARIMIZNIN RENKLERİNİ KAYBETTİK

ARKADAŞLAR ŞEBAB KUŞLAR NERELERE GETİRDİK VERMİŞ OLDUĞUMUZ DEĞERLER HER GEÇEN GÜN KAYBOLMAYA YÜZ TUTUYORLAR

ESASEN BU KONULAR ÜZERİNDE DURUP ÇALIŞMALAR YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

KARDEŞ KUŞCU OLAN KUŞCULUGUNDAN KUŞUNDAN BİR ŞEY KAYBETMEZ .AYRICA BU ŞEBABLARIN HER ZAMAN EN TUTULANI DÜZ OLANLARIDIR DÜZ AKKUYRUK OLANLARIDIR .TEPELİ GÜL PERCİNLİSİDE GÜZELDİR BESLENİR FAKAT ARALARINDA EN EFDALİ TEPESİZ OLANLARIDIR KEPEZLİ PERCEMLİDE KENDİ KATEGORİLERİNDE YARIŞABİLİRLER .
DMehmeT
DMehmeT

12/4/2010, 8:27 pm
mehmet bilgin demiş ki:evet miski kürenkte kepezin olması ve gök çakmaklıda olmaması çok ilginç. cevabının bulunması gereken bir soru.

MAVİNİNDE CAKMAKLININDA KEPEZLİSİ PERCİMLİSİ VAR MİSKİ KÜRENK BESLEDİĞİN İÇİNN BULAMIYORSUN ONLARI
Forum Admin
Forum Admin

13/4/2010, 8:21 am
DMehmeT demiş ki:
mehmet bilgin demiş ki:evet miski kürenkte kepezin olması ve gök çakmaklıda olmaması çok ilginç. cevabının bulunması gereken bir soru.

MAVİNİNDE CAKMAKLININDA KEPEZLİSİ PERCİMLİSİ VAR MİSKİ KÜRENK BESLEDİĞİN İÇİNN BULAMIYORSUN ONLARI

yok diyen yok zaten miski ve kürenge göre yok gibi neredeyse çok az miski ve kürenkte çok var
Anonymous
Misafir
Misafir

13/4/2010, 8:40 am
Miski Kürenk ve Arapta Kepez gördüm. Mavi ve Çakmaklıda görmedim. Hava kuşu olarak koyu renkteki mavi ve çakmaklının kepezi var ama şebabını bende görmedim.
DMehmeT
DMehmeT

13/4/2010, 9:11 pm
Resul demiş ki:Miski Kürenk ve Arapta Kepez gördüm. Mavi ve Çakmaklıda görmedim. Hava kuşu olarak koyu renkteki mavi ve çakmaklının kepezi var ama şebabını bende görmedim.

şebab mavinin kepezlisini gül percimlisinbi görsen bayılırsın :)
Anonymous
Misafir
Misafir

13/4/2010, 9:16 pm
DMehmeT demiş ki:
Resul demiş ki:Miski Kürenk ve Arapta Kepez gördüm. Mavi ve Çakmaklıda görmedim. Hava kuşu olarak koyu renkteki mavi ve çakmaklının kepezi var ama şebabını bende görmedim.

Mehmet Kardeş Perçimlisini gördüm gördümde Kepezini Vallaha Görmedim :) Varmı bildiğin bir sitede resmi yada bursada birinde Sende Bursadasın bende Görelim Merak Ediyorum. Fırata Selam. Yavuz Selimden Resul.
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

14/4/2010, 5:24 pm
Bu da benim 1.5 aylık kepezli yavrum.

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım 20ztutj

Kepezli Şebaplar Hakkında Paylaşım 2rcs9ba
DMehmeT
DMehmeT

14/4/2010, 9:07 pm
Resul demiş ki:
DMehmeT demiş ki:

Mehmet Kardeş Perçimlisini gördüm gördümde Kepezini Vallaha Görmedim :) Varmı bildiğin bir sitede resmi yada bursada birinde Sende Bursadasın bende Görelim Merak Ediyorum. Fırata Selam. Yavuz Selimden Resul.

V.A.S ONUNDA SANA SELAMI VAR ŞU AN TANIDIĞIM KİMSE YOK KEPEZLİSİ HAKKINDA DAHA ÖNCELERİ GÖRMÜŞTÜM KEPEZ COK YAKIŞIYOR BULURSAM HABER VERİRİM YAKINDA ZATEN MAVİ CAKMAKLI PATLIYACAK O ZAMAN DAHA RAHAT SEYREDERSİN
Anonymous
Misafir
Misafir

15/4/2010, 11:10 am
A.s. Mehmet Kardeş haber bekliyorum.
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN
Ad Soyad : Erdal
Doğum Tarihi : 28/07/82
Forum Kayıt : 04/04/10

15/4/2010, 7:41 pm
Arkadaşlar kepezli erkek ve dişi birde yavrusu bende var, tabi bilgim az umarım yanlış söylemiyorumdur. Bu kuşları ben Trabzon dan İbrahim UZUNMEHMET abimizden aldım. Şayet taklacılar bölümünde İbrahim uzunmehmet abimizin kuşlarına bakarsanız 3. sayfasına şuan bendeki kepezli kuşların fotosunu koymuş ordan görebilirsiniz. Yakında bende fotoğraf makinası alıcam o zaman çekip bendeki fotolarınıda yayınlarım. Yakında tekrar yumurtaya yatacaklar ve ilk yavrumu alıcam :)
körfezli
körfezli
Ad Soyad : kader eşol
Forum Kayıt : 17/11/09

20/4/2010, 11:22 am
himayettin sanlav demiş ki:bütün arkadaşlara selamlar bana görede kepezli kuş yarışmalı çünkü kepezli kuşlardan,da güzel yavrular aln arkadaşlar var . onlarında kendine göre özellikleri var
kuşlar niye yarışıyor arkadaşlar niye yarıştırıyoruz biliyormusunuz orjinali saf kırılmamışı diye aranılan özelikler orjinal kuşta olması gereken vasıflar bunlardır vasıflara göre puan verilir ama amaç kuşların saf kanlıgıdır .bence paça koymak için kırılan kuşlardan geliyor tepe şebabların paçasını çogaltmak için malatya kuşlarının girildigini duydum bu kuşlarda tepeli oluyordu.
adanalı
adanalı
Ad Soyad : havalanı sedat
Doğum Tarihi : 28/04/71
Forum Kayıt : 15/02/09

7/6/2010, 10:30 am
ne alakası var arkadaşlar her renk kuşun bir çok çeşidi var mesele, balon,kıvırcık,buhara,tepeli bağdadi gibi,kepezlide şebabın diğer bir çeşitidir konuyu başka taraflara çekmek doğru değildir kepezli kuş orijinal bir canlıdır

saygılar
Similar topics