yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür??? 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür??? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mr4521
mr4521
Ad Soyad : emre özbabalık
Doğum Tarihi : 12/05/90
Forum Kayıt : 10/08/09

yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür??? Empty yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür???

17/12/2009, 12:21 pm
arkadaşlar kuş bugünle birlkte 1 aylık oldu kış yavrusu olduğu için tam olarak gelişemedi yeme ufacık bi ilgi duymuyo kardeşi dün öldü diğeride yeme düşmezse ölecek çünkü ana baba artık yavruya ilgisiz.acil cevap bekliyorum teşekkürler..!
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür??? Empty Geri: yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür???

17/12/2009, 12:41 pm
Emre merhaba kuş 1 aylık olmuşsa bence yeme düşmüş olması lazım sen ne yap biliyormusun yavruyu anne babası yem yerken yanlarına koy bir kaç kere onların yaptığını görsün göreceksin ki o da hafiften yere gaga atmaya başlayacak.İlk olarak acemi haliyle elbette yemi yiyemeyecek ama daha sonra yavaş yavaş gagasını vura vura alır yemi merak etme.
Anonymous
Misafir
Misafir

yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür??? Empty Geri: yavru nekadarlıkken ve nasıl yeme düşürülür???

17/12/2009, 1:50 pm
bendekıler normalde 23-25 gunluk olunca yem yemeye başlıyorlar. sendekılerın tam olarak gelışmemesının sebep i ana babasının ıyı bakmamasıdır.bendekıler gayet duzgun gelıştı hava şartlarıda etkılı olabılır.en geç 1 aylıkken yemelerı lazım
Mahmut Çetin
Mahmut Çetin
Ad Soyad : Mahmut
Forum Kayıt : 20/11/09

17/12/2009, 7:21 pm
kardeşim yeme dusmesini beklemene gerek yok palet al sıcak suda erit ice karıstır şırıngayla kendin ver takviye yap yani yeme düşmesini beklersen oda ölür.
denigo20
denigo20

17/12/2009, 7:41 pm
Ben mahmut bey'e şahsen katılmıyorum.Nedenine gelirsek 1 aylık bir yavru artık yem yemeye kendi başının çaresine bakmak zorunda.Palet yeme ben gerek olduğunu düşünmüyorum ki ayrıca yavru kesinlikle aç kalmayacaktır.Annesi bakmasa bile babası muhakkak kusacaktır yavruya en azından dişi yumurtlayana kadar bu da yavruya avantaj sağlayacak.Bence zamana bırakın göreceksiniz.
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

17/12/2009, 7:44 pm
mr4521
mr4521

17/12/2009, 8:55 pm
denigo20 demiş ki:Emre merhaba kuş 1 aylık olmuşsa bence yeme düşmüş olması lazım sen ne yap biliyormusun yavruyu anne babası yem yerken yanlarına koy bir kaç kere onların yaptığını görsün göreceksin ki o da hafiften yere gaga atmaya başlayacak.İlk olarak acemi haliyle elbette yemi yiyemeyecek ama daha sonra yavaş yavaş gagasını vura vura alır yemi merak etme.
deniz arkadaşım bu kuşumun daha ilk yavrusu biraz bakamadı gibi bide hava şartları afyonda çok olumsuz kuş bugün tam bir aylık oldu yere yavaş yavaş gaga vuruyo yemi alıyo geri düşürüyo artık yuvaya koymuyorum yavruyu.alışsın artık acıktığında illaki yemi alıcak diye düşünüyorum.ilgine teşekkür ederim deniz arkadaşım sağlıcakla..
mr4521
mr4521

17/12/2009, 8:57 pm
tavsiyen için teşekkür ederim arkadaşım tavsiyen çok mantıklı eğer gerekirse kesinlikle deneyeceğim.afyonkarahisardan saygılar selamlar
denigo20
denigo20

18/12/2009, 11:00 am
Emre bak kendinde söylemişsin eğer yavru gagasını vurup yemi düşürüyorsa bu yeme düşmenin ilk belirtisidir o kuş kendini her daim kurtarır korkma ama anne babasıyla yedir devamlı tek yeme eğilimi pek olmaz ama toplu haldeyken yavrular yeme daha girişken davranır,bir iki düşürsede sonunda yemi nasıl yiyeceğini öğrenir.Canını sıkma yani kal sağlıcakla :)
YERLİ
YERLİ
Ad Soyad : RK
Doğum Tarihi : 15/06/56
Forum Kayıt : 06/07/09

9/1/2010, 9:17 pm
slm Arkşlar yeğeniminde güvercinleri var.2 ay önce kuşları çalındı.Kümeste 2 adet 2 şer günlük yavrular kalmış.Yeğen suyu ılıtıp palet yemi eriterek özel yem şırıngası ile besledi.Dün yanına gittim.Yavru 2 aylık kocaman kuş olmuş ama hala yerden yemiyormuş.Yeğende şırınga ile beslemeye devam ediyor.Aslında bir aylık yavru yeme düşmesi lazım.Beslemediğinde (2 Gün) yavru yine kendisi yemlikten diğer anaçlarla yem yemiyor ve zayıflamış yeğende beslemeye devam ediyor.Bu konuda düşünceleri olan varsa bekliyorum.
denigo20
denigo20

10/1/2010, 9:47 am
Merhabalar bakın dediğiniz doğru.Yavruları doğduklarından itibaren ya da yeme düşmesine doğru insanın bir etkisi olursa ve yetiştirici yem yiyemez gibisinden ebeveynlerin yanına bırakmazsa yavru hep hazır beslenmeye alışacak ve yerden yem yemeyi öğrenemeyecek.Bu yüzden zamanı geldiğinde anne babanın arasına salmak çok önemli nokta.Ben genelde sıcak havalarda yavruları dışarı erkenden bırakıyordum ki çabuk yeme düşsünler kurtarsınlar kendilerini diye.
Similar topics