yumurtlama sorunu!!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

yumurtlama sorunu!!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

asepsus
asepsus
Ad Soyad : barboros
Forum Kayıt : 20/12/09

yumurtlama sorunu!!! Empty yumurtlama sorunu!!!

20/12/2009, 2:25 pm
yumurtlama sorunu!!! 3419840488 Herkese slm.Arkadaşlar bir çift kaplama mardin var iki ay kadar oldu eşleneli neredeyse 1 aydır da erkek yumurtaya kovalıyor fakat bir türlü yumurtlayamadı dişi. Dişi kızmalıktan çıkalı bayağı oldu erkek kart yuva yaptılar fakat bir türlü yumurtlayamadı.Dişinin çatalları da 20 gündür açık. Acaba benim dişi kısır mı?
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

yumurtlama sorunu!!! Empty Geri: yumurtlama sorunu!!!

20/12/2009, 4:53 pm
Barbaros Bey merhabalar.Şimdi sorunuzu genelleme yoluyla cevaplamak istiyorum.Kuşların yumurtlamaması tek kısırlıkla alakalı değildir.Her ne kadar erkek dişiyi yumurtaya kovalasada dişi kuşunuz yuvaya henüz hazır olmayabilir bu da bir neden.Hee tabiki kısırlık sorunuda göz önünde bulundurulacak bir neden 1 ay bence pek uzun bir süre değil,kuşların alışmasına,yerinin güzelliğine bağlı olarak elbette değişir.Bence biraz sabırlı olun,onlar zamanı geldiğinde eğer kısırlık gibi bir problemleri yoksa yumurtlayacaktır.Selamlar...
asepsus
asepsus

21/12/2009, 7:43 pm
sağol Deniz Bey inşallah yumurtlayacaklar.
ufuk58
ufuk58
Ad Soyad : ufuk
Forum Kayıt : 21/12/09

22/12/2009, 3:32 pm
bu çatal olayı anlamıyorum nasıl acık nasıl bakıyorsunuz burda bi kuşcu parmagını spokup bakıyormuş dogrumu
asepsus
asepsus

22/12/2009, 6:39 pm
kuşun kuyruk altında iki tane kemik var.Normal zamanlarda ve erkek kuşlarda bu kemikler birbirine yakın olur.Kuşun yumurtlama gününden iki yada üç gün önceden o çatallar arası açılır yumurtanın dışarıya çıkabilmesi için.bu çatal açılmazsa kuş yumurtlayamaz. Ayrıca parmak falan sokmaya da gerek yok.Hafif bir şekilde ellediğin zaman belli oluyor.Aksi haldi sert bir harekette bazen yumurta oraya gelmiş oluyor hayvanın içerisinde kırılabilir.
cihan58550
cihan58550
Ad Soyad : cihan satılmış
Forum Kayıt : 05/02/10

8/2/2010, 8:12 pm
kardeş benimde başıma göyle bişeygeldi kuşun yumurtası delikteydi 1 hafta öylekaldı zeytinyağıverdim kuş aynı günyumurtladıama tek yumurta