Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet..

+6
musamamoste
zirvede
denigo20
Forum Admin
KEMİK-KIRAN
Son Samuray
10 posters
Son Samuray
Son Samuray
Ad Soyad : Günay Gül
Doğum Tarihi : 05/05/90
Forum Kayıt : 09/01/10

Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. Empty Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet..

10/1/2010, 10:19 am
İlk öncelikle mrb
ben aradıgım konuyu bulamıyınca mecburen konu açtım neyse ben güvercin beslemeye karar verdim yanlız benim çevremde çok kuş besleyen var öncelikle bana özellikle kaçak çeken kuş lazım sizin bana önericeginiz hangi cins kuslar kaçak iyi getirirler bu konuda yardım ederseniz sevinirim şimdiden tşk....
KEMİK-KIRAN
KEMİK-KIRAN
Ad Soyad : baran
Doğum Tarihi : 14/02/83
Forum Kayıt : 03/01/10

Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. Empty KEMİKKIRAN

10/1/2010, 1:29 pm
SLM KARDES ARAMIZA HSGELDİN ONCELİKLE SENIN ARADIN KUS CINSI VAR SENIN ARADIN KUS FILO IRKI FİLO IRKINDAKI OZELİKLER FILO IRKINDA SADECE ERKEK OLUR DISIYE YER YOKTUR ERKEK ERKE UCARLAR ERKEK ERKEYE OTERLER BU NEDENLE CANAKCI ADI VERILIR SAN BESLİCEN CINSLERİ SOYLIM (BANGO BASKA BURSA KIRMIZIMUSEBET GÖYKESPİR POSTA UMAN GEREKBUNLARIN HEPSİ ERKEK OLMAK SARTIYLA BESLEMEN GEREK DISI OZAR BUNLARI UCMAZLAR KUSTAN ISTEDIN RANDIMANI ALAMASIN KUSLARI YERINE ALISTIRDIKTANSONRA GUNDE BIR VEYA IKI KEZ UCURMAN LAZIM KI UCTULARMI CEVREYI TERK EDTMELERI LAZIM CUNKU KACAKKUS BASKALARININ KUSUNU TOPLAYIP SANA GETIRSIN BUNLARI IYI ALISTIRDIN ZAMAN 6AY SONA GECE ISTEDIN SAATEDE UCURMA SANSIN VAR AMA ONECE GECE UCUSUNADA HAZIRLAMAN GEREK GECEDE UCUYOLAR EN AZ BU KUSLARI UCURURKEN 15 TANE HALINDE VEYA DAHA FAZLA KURE HALINDE UCURMAN GEREK BUNLAR TOPLU UCMAYI SEVERLER ARALARINA GIREN KUSUN CIKMASI IMKANSIZDIR CIKMAYI DENEYEN KACAK KUS YA KANADINI KIRILIR YADA YOLUNORTASINA DUSER YADA SENIN DAMINAINER :))) KUSLARININ ARASINDA KACAKLARI GORDUNMU HEMEN INDIRME KSLARINI BIRAZDA CATININ USTUNDE UCSUN SONRA YEMLER GIBI YAP ONLAR TEKERTEKER INER YADA TOPLU HALDE INER GENELDE SAHBAHLARI YEMLE AKSAM SAATLERINDE YEM VERMEMEK SARTIYLA UCURKI KUSLAR AVCIOLSUN KUMESINI TERK ETSINKI KUS GETIRSIN BENDE AYNI CIN KUS BESLIYORUM (KEMİKKIRAN GUVERCİN YETISTIRME CİFLİYİ)
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. Empty Geri: Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet..

10/1/2010, 1:35 pm
sen elalemin kuşunu çekmeyi boşver elindekine sahip çık sana yeter
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

10/1/2010, 2:05 pm
Admine aynen katılıyorum.Kendi elindeki kuşlara sahip çıkarsan sana yeter de artar bile .
zirvede
zirvede
Ad Soyad : basri güner
Forum Kayıt : 11/12/09

10/1/2010, 2:47 pm
aynen alimizdekine ship çıkalım biz yeter herkezin kuşu kendine
saygılar:d
Son Samuray
Son Samuray

10/1/2010, 3:28 pm
Forum Admin demiş ki:sen elalemin kuşunu çekmeyi boşver elindekine sahip çık sana yeter

Yanlış anladın admin ben maksat etrafta çok sarhoş kuşlar var yani sahipsiz onları çekme konusunda yardım istmiştim
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

10/1/2010, 4:48 pm
herkesin emeği kendine be kardeşşşş bırak miilletin kuşlarını
bence bir nevi emek hırsızlığı buuuu lol!
Son Samuray
Son Samuray

10/1/2010, 5:16 pm
kardeş sahipsiz gezen kuştan bahsediyorum
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

10/1/2010, 5:31 pm
Son Samuray demiş ki:kardeş sahipsiz gezen kuştan bahsediyorum

sana tavsiyem havadan gelen kuşta hastalık olur bit pire olur sokarsın kümesine kümesine bir hastalık bulaşır 5-10 liralık bir kuş için bütün kümes ölür gider aklında olsun
Son Samuray
Son Samuray

12/1/2010, 6:16 pm
admin ben zaten havadan gele kuşu beslicek degilim ben ticaret yapıyorum kuşlarla yani gelen kuşu beslemiyorum direk dükkana götürüyorum kuşun degeri kadar yem alıyorum veya güzel bi mardin çişidi alıyorum ;)
tyc_tyc
tyc_tyc
Ad Soyad : Taha
Doğum Tarihi : 13/01/90
Forum Kayıt : 24/07/09

21/2/2010, 12:47 am
Son Samuray demiş ki:admin ben zaten havadan gele kuşu beslicek degilim ben ticaret yapıyorum kuşlarla yani gelen kuşu beslemiyorum direk dükkana götürüyorum kuşun degeri kadar yem alıyorum veya güzel bi mardin çişidi alıyorum ;)

demissin ii güzel de kardes kusu götürüp nediosun abi suna bi bak ne eder ona göre yem vermi ha onuda gec mardin çesidyle degişiom diosun hmde güzel mardin k.bakma ama kardes yanlıs yoldasın güzel mardin kusunu zaten adamlar senın sokakdan buldugun bitli pireli kusla degismezler ticarete dökeceksende bulursun bi damar alırsın yavrunu dalgana bakaarsın bu olay bukadardır ayrıca dısardan gelen kuslarda hertürlü bit pire olur ayırt bile edemezsin varmı yok mu diye
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

28/4/2010, 10:17 am
İllede çekmek istiyosan bağdat besle..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

30/4/2010, 10:32 am
Selam, Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. 3419840488

ne desemki, hani ticaret icin yapiyorsan cikacaksin carsiya pazara, alacaksin eline parani, bir bir gezip topliyacaksin, 5`e alip 10`a satarsin, 100`ede, senin olduktan sonra istedigini yaparsin, ama sen hic yorulmadan kus cogaltacaksin, onlar yakaliyacak, getirecek, sahipleri`de kusum kayboldu diye etrafdaki dostlara haber salacak, sende üzerine yatacaksin, bu hangi akla hizmet ??? Kuşcu Ustaları buraya bi zahmet.. 3419840488

hani kacan yine kacar, kaybolan yine kaybolur, av olana zaten birsey yapilamaz ...

Madem öyle ticaret düsünüyorsun, al güzel bir cift Süs kusu, bol bol yavrusunu al madem güzel kus istiyorsun, yani güzel kus iyi para eder anlaminda, yada gez ve topla, ama zahmetini az cek, o kadar güzel zevk alirsin, tabiki sen kurnazlik yapiyorsun, isi bilip isten kaciyorsun, uyanik seni king sonucta bir can pazari bu, günahtir, gerci sade sen degilsin, dolu böyleleri, gök yüzünü temizlemek sanami kaldi ?

O halde Sahin veya Atmaca besle, o hem yakalar hemde kendini besler, ...

Hani ne bilim, Allah gönlüne göre versin ! Hayirli Cumalar, ...

Saygilar king
Beysan Taştan
Beysan Taştan
Ad Soyad : beysan taştan
Doğum Tarihi : 14/03/67
Forum Kayıt : 06/03/09

22/6/2010, 2:20 am
sen o havadan gelen kuşları kümesine sokup tutucaksın kuş senin kümese girdi mikrop geldi.sonra sen bunu satıcaksın gittiği yeri yakıcak.başka bir gün başka kuşlar geldi tuttun onuda sattın oda mikrop getirenlerin yuvasından geçti.oda gittiği yeri bir kaç zaman içerisinde yakıp kavuracak.bu çarkı böyle döndürmeye çalışıcaksın.
peki ben burda herkeze bilgi dağıtımı yapıyorum.sağlıklı kümesler ve sağlıklı kuşların elde edilmesi için çabalar harcıyorum.siz öte taraftan hastalığı yaymaya çalışıyosunuz.bu nedir yahu bunun tarifi varmı.ben böyle düşüncelere karşıyım ve kınıyorum.
yazık. bizlerin ve usulüne uygun kuş besliyen arkadaşların emeklerine ve harcamalarına çok yazık.
ALLAH ÇARŞINA PAZAR VERSİN.
Similar topics