Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında

+18
Hasan OLGUN
capslock967
dadaş
alpc
bülent baştuğ
fatih_27su
mahir temel
adanalı
kuscu0424
eray burmacı
daghan
kahvecişaban
ankaralı
Sarioglu
gerçek sebabcı
subasi16
türker saygılı
Forum Admin
22 posters
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Empty Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında

6/3/2009, 9:49 am
Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Miskikrenkrx9hv3il3
Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Ablonebapgw0

Hazırlayaz : Ahmet Betedin Elazığ

En son Forum Admin tarafından 18/2/2010, 6:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Empty Geri: Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında

25/6/2009, 3:46 pm
Bilgilendirdiğin için teşekkürler,
subasi16
subasi16
Ad Soyad : Zafer SUBAŞI
Doğum Tarihi : 01/01/82
Forum Kayıt : 15/06/09

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Empty Geri: Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında

26/6/2009, 11:40 am
bilgilerini bizimle paylaştığın için tşkler
gerçek sebabcı
gerçek sebabcı
Ad Soyad : HÜSEYİN BALCI
Doğum Tarihi : 15/12/66
Forum Kayıt : 29/10/08

29/6/2009, 6:31 pm
nasıl yani her yarışmada kimin elinde ne varsa şebab omu olmalı bir tane doğru vardır buna yanlış diyorsanız doğrusu nedir onuda yazın saygılar hüseyin balcı
Anonymous
Misafir
Misafir

30/6/2009, 6:40 pm
metın abı supersın armut he dogru valla bunu bende anlayamamıstım armut kafa nasıl oluyor dıye merak eder dururdum. lol!
Sarioglu
Sarioglu
Ad Soyad : Şükrü SARI
Doğum Tarihi : 04/05/73
Forum Kayıt : 01/07/09

1/7/2009, 1:59 pm
Metin abi şu resimler bir yere atında hep birlikde bakalım olmazmı?
Anonymous
Misafir
Misafir

1/7/2009, 4:04 pm
Sarioglu demiş ki:Metin abi şu resimler bir yere atında hep birlikde bakalım olmazmı?
sükru abım hos geldın nerdesın sen abı ya.eskısehıre gelıcenmı abi
Sarioglu
Sarioglu
Ad Soyad : Şükrü SARI
Doğum Tarihi : 04/05/73
Forum Kayıt : 01/07/09

1/7/2009, 5:01 pm
Hoşbuldum Ahmet; Eskişehir henuz kesin degil, Gelmeyi arzu ediyorum. Nasip diyelim:)
ankaralı
ankaralı
Ad Soyad : metin demirçin
Doğum Tarihi : 07/06/71
Forum Kayıt : 06/02/09

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Empty Yarışma ve festivaller hakkında

12/7/2009, 12:10 pm
YARIŞMA VE FESTİVALLERDEKİ EKSİKLİKLER VE YALNIŞLIKLAR NELERDİR DAHA İYİ ORGANİZASYON İÇİN NELER YAPILABİLİR eleştiri yaparken yarışmayı düzenleyenlerin çektikleri sıkıntı , zorluk ve emeklerini unutmayalım eleştiri kötüleme boyutuna varmamasına dikkat edersek daha ğüzel şeyler ortaya çıkacağına inanıyorum
Forum Admin
Forum Admin

12/7/2009, 12:36 pm
mesela kürenk tek erkek puanlanıyor 10 kuş geldi ilk etap 7 tanesi elemeliler son 3 taneyi masada yan yana puanlamalılar kuş kuşun yanında belli olur son üç kuş puanlanmadan yanyana gelmelidir.

benim görüşüm
Anonymous
Misafir
Misafir

13/7/2009, 5:37 am
Bir Irktan 1 çift Geldiyse O ırk arasında yarışma olmaz festivale bir çift kuş gelecek oda birincilik kupasını alıp gidecek SAÇMA. Tek Kişilik Yarışma Olmaz.
ankaralı
ankaralı

13/7/2009, 10:00 am
bir katağoride değerlendirme olması için ......katılım teklilerde beş kuş .......çiftlerde beş takım kuş olması lazım .......zaten kupa yapıldı diye derece veriliyor...... buda haksız ünvan oluyor.......bu yalnışlıklardan birisi...... resul bu konuda haklısın
ankaralı
ankaralı

13/7/2009, 10:11 am
Forum Admin demiş ki:mesela kürenk tek erkek puanlanıyor 10 kuş geldi ilk etap 7 tanesi elemeliler son 3 taneyi masada yan yana puanlamalılar kuş kuşun yanında belli olur son üç kuş puanlanmadan yanyana gelmelidir.

benim görüşüm
bu konu hakemlerin değil yarışmanın düzeninin eksikliğinden ileri gelir ......yarışmayı düzenleyen komite hakemlere daha önceden düzen ve tertibat sağlamalı .......şartları komite hazırlar hakemler düzene uyar.....
ankaralı
ankaralı

13/7/2009, 4:43 pm
değerli arkadaşlar türkiyede en ğüzel festival ve yarışma tekirdağın çorlu ilçesinde olur...... ilçe dediğime bakmayın çok ilden büyük ve ğelişmiştir .......ÇORLU EVCİL KANATLI HAYVANLARI SEVENLER VE KORUYANLAR DERNEĞİ .......Türkiyenin ilk resmi derneklerinden birisidir......... burada düzenlenen festival tertip yönünden mükemmel ve benzersizdir ......bence örnek alınacak bir festivaldir......peki nedir bu kadar ğüzel ve iyi olmasının sebebi ..........birinci sebeb demokratik ve her üyenin eşit söz hakkına sahip olması ...........buda üyelerin bir şey yapılacağı zaman özveriyle kendine düşeni yapması ve en iyisini yapma çabasından ileri gelir.....festival çalışmaları altı ay önce başlar ..........her detay hazırlanır ...........uygulamaya geçildiğinde herşey tıkır tıkır yürür ...........gece nöbetçileri bile bellidir ........üçgün sürer....... bütün kanatlı hayvan cinsleri tavuk ırkları , ördekler , kanaryalar ve yarışmaya giren bütün kuşlar......... önceden hazırlanmış yarışma kafeslerinin içerisinde serğilenir......kasımın onbeşinden sonra yapıldığı için bütün kuşlar kış tüyünü giymiş ve hazırdır ve eşit şartlardadır....... yarışma kafesleri yüzyirmi santim yüksekliğinde birmetre eninde ve kafa kafaya dizilmiş masaların üzerinde önlü arkalı boydan boya dizilir......... içlerinde suluk ve yemlikleri mevcuttur....... her masa sırasında ayrı ırk durur masaların aralarında rahatça gezilecek mesafe vardır....... yarışmaya giren her kuş eşit şekilde yanyana görülecek ve incelenecek düzen alınmış olur .......kuş kabulu akşam altıda başlar saat onda biter......... hakem heyetinin ğörevi saat onda başlar içeride sadece hakemler ve onlara yardımcı olacak bir ğörevli olur .....hakemler bütün kafeslerdeki kuşları inceleyip içerisinden beş tanesini alarak hakem masasındaki kafeslere koyup puanlar .......derece alan kuşların kafeslerine gece görevliler tarafından birinciye kırmızı ikinciye mavi ve üçünçüyede yeşil renkli üstünde dereceleri yazan rozetler asar...... hakemler sessiz ve kimsenin olmadığı , bütün kuşları yan yana gördügü , zaman kısıtlaması olmayan bir ortamda rahatca görevini yapmıştır......sabahleyin misafirler yarışmanın yapıldığı salona alınır........açılış konuşması yapıldıktan sonra herkez kafeslerin arasında gezerek yarışmaya katılan kuşları ve derece alanları görür inceler....... sahipleriyle tanışıp sohbet eder ......ayrıca kuş satmak için kuş getirenlere ayrı bir alanda büyük kafesler kiraya verilir.......festival sonunda ödül töreni başlar ilk önce hakemlik yapanlara teşekkür belgeleri ve şiltleri verilir ......daha sonrada yarışmada derece alanların ödülleri verilir .........bütün trakyada olduğu ğibi yarışma komitesinin imzaladığı derece aldığına dair belğede madalyayla beraber yarışmacıya verilerek işin ciddiyeti ve gerçekliği onaylanmış olur.........ayrıca trakyada çok çeşitli ırklar beslendiği için yapılan yarışmalarda ğörsel şölen yaşanır.....onbeş sene trakyada yaşadım memlekete geri dönüp anadoludaki yarışmalara katıldığımda şok geçirdim ......yüzlerce kilometre gidiyor çok iyi ağırlanıyor bütün arkadaşlarla sohbet imkanı buluyor fakat doğru dürüst yarışmaya katılan kuşları görmeden geliyoruz..... bu yarışmaların kutu yarışmasından olmaktan çıkma zamanı gelmiş ve geçmiştir.....bu yarışmalarda hakemler ğürültülü ve kısıtlı bir zamanda kuş bakmaktan ğözleri görmez olmuş , bir öncekini doğal olarak unutmuş , hepsini yanyana göremediği için doğru karar vermekte zorlanmış ve en sonundada bütün yükü yüklendiği halde eleştirilen ve hakarete varan sözlere katlanmak zorunda bırakılmıştır ....... yanlı davranan varmıdır o artık hakemlik yapanın vicdanına kalmış bir olaydır ......ama kafes sistemi doğru karar verilen ve yanlı davranmayı zorlaştıran bir sistemdir .......selametle
kahvecişaban
kahvecişaban
Ad Soyad : şaban özer
Doğum Tarihi : 15/08/58
Forum Kayıt : 22/07/08

13/7/2009, 5:38 pm
selam arkadaşlar müsade varsa buraya bir görüntü atacam izmirli ve niğdeli karamanlı arkadaşların ve kuşların resimlerini sonrada festival hakkında bilgilerini yazacam tabiki müsade ederseniz saygılar sunar hayırlı akşamlar dilerim
kahvecişaban
kahvecişaban

13/7/2009, 7:23 pm
Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Imgp1449

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Imgp1451

KARAMAN

KAHVECİ ŞABANIN MEKANINDA MEZAT VE DUSUNCE PAYLASIMI

En son kahvecişaban tarafından 13/7/2009, 8:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

13/7/2009, 8:10 pm
metın abı anlattıgına gore harıka bır festıval ..inşallah bızım burdada boyle festıvaller duzenlenır.
kahvecişaban
kahvecişaban

13/7/2009, 9:02 pm
SELAM SAYGI DEĞER ARKADAŞLAR YUKARDA GÖRDĞÜNÜZ RESİMLER MEZAT ÜZERİ FESTİVAL FİKİRLERİDE KONUŞULMUŞTUR FESTİVALDE DÖRTDEN FAZLA KUŞ ATILDIĞINDA BİRİNCİ İKİNCİ ÜÇÜNCÜ GELEN KUŞLAR YANYANA ATILARAK BİRİNCİ İKİNCİ ÜÇÜNCÜ KUŞLAR TEKRAR BELİRLENSİN KUŞ HEVESİ CANLANACAKSA YENİ YETİŞECEK OLAN GENC ARKADAŞLARIMIZIN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ FESTİVALDE KUPA ALAN KUŞLAR BİRDAHA FESTİVALE ATILMASIN BU DÜŞÜNCELERİ BURADAKİ ARKADAŞ SÖYLEMİŞ BENDE BURAYA YAZDIM BİR HATA VARSA AFOLA HERKESE SAYGILAR SUNAR İYİ AKŞAMLAR DİLERİM SÖYLEYEN ARKADAŞLAR YAZAN KAHVECİ ŞABAN
Anonymous
Misafir
Misafir

14/7/2009, 5:11 am
Ben Derim Ki Kupa Alan Kuş Festivale Tekrar Katılmalı taki Boyunun ölçüsünü :) alana kadar katılmalı ki yeni ve daha kaliteli nesiller yetişsin.

Kuş Sahibi veya Yetiştici olan kişiler Jüriye Alınmamalı. (Arada dolaşacak sözleri engellenemek için)
daghan
daghan
Ad Soyad : ÖZGÜR SATI
Doğum Tarihi : 05/01/77
Forum Kayıt : 19/03/09

14/7/2009, 7:05 am
METİN ÇORLU GÖSTERİSİNİN GÖRÜNTÜLERİ VAR DERNEKTE TEHMİN EDİP FORUMDA YAYINLAYA BİLİRSİN .
ankaralı
ankaralı

14/7/2009, 7:32 am
daghan demiş ki:METİN ÇORLU GÖSTERİSİNİN GÖRÜNTÜLERİ VAR DERNEKTE TEHMİN EDİP FORUMDA YAYINLAYA BİLİRSİN .
özğür bende seni arayacaktım sana zahmet ben pek anlamıyorum bu konuda yardımcı olursan sevinirim hem arkadaşlarda görmüş olur anlatmak bir yere kadar hemde örnek teşkil eder çorluya selamlar
eray burmacı
eray burmacı
Ad Soyad : eray burmacı
Forum Kayıt : 05/05/09

14/7/2009, 8:51 am
selamlar arkadaşlar. ben NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ HERKESİNDE BİLDİĞİ GİBİ SON NİĞDE FESTİVALİNİ BEN VE ARKADAŞLARIM YAPTIK.BU FESTİVALDE ELEME USULÜ KUŞLAR YARIŞTI VE SON 3 KUŞ PUANLANDI YAN YANA ATILDI BUNA GÖRE DERECELER BELİRLENDİ.JÜRİNİN İSE YANINA KALABALIK ALINMADI ÇÜNKİ JÜRİ KALABALIK İÇİNDE HATA YAPMA OLASILIĞI YÜKSELİYOR. TABİKİ HATASIZ BİR YARIŞMA YAPMAK ÇOK ZOR ÇÜNKİ HATASIZ KUL OLMAZ.BİZ SADECE HATAYI MİNUMUMA İNDİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK.ÇOK ŞÜKÜRDE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM.ZATEN İÇİM ÇOK TA RAHAT.KAHVECİ ŞABAN ABİNİN DEDİĞİNEDE GELİNCE.BİR KUŞ YARIŞTIĞI ZAMAN DERECE ALSIN ALMASIN BİR DAHA YARIŞMASIN DEMEK YANLIŞ OLUR.ÇÜNKÜ PEHLİVAN YIKILANA KADAR HER ZAMAN PEHLİVANDIR.AYRICA BİR KUŞ BU FESTİVALDE İYİ HAZIRLANAMAMIŞTIR.2. 3. OLMUŞTUR BİRDAHAKİNE İYİ HAZIRLANIP 1. OLABİLİR.BİRDE FESTİVALLERDE 1. GELEN KUŞLAR O GÜNÜN O DÖNEMİN BİRİNCİSİDİR.SİZLERDE BİLİYORSUNUZ Kİ 1. GELEN KUŞ EKSİKSİZ HATASIZ KABUL EDİLEMEZ.O GÜN YARIŞAN KUŞLARIN EN İYİSİDİR SADECE.SAYGILARIMLA.
ankaralı
ankaralı

14/7/2009, 9:14 am
eray burmacı demiş ki:selamlar arkadaşlar. ben NİĞDEDEN BÜLENT BAŞTUĞ HERKESİNDE BİLDİĞİ GİBİ SON NİĞDE FESTİVALİNİ BEN VE ARKADAŞLARIM YAPTIK.BU FESTİVALDE ELEME USULÜ KUŞLAR YARIŞTI VE SON 3 KUŞ PUANLANDI YAN YANA ATILDI BUNA GÖRE DERECELER BELİRLENDİ.JÜRİNİN İSE YANINA KALABALIK ALINMADI ÇÜNKİ JÜRİ KALABALIK İÇİNDE HATA YAPMA OLASILIĞI YÜKSELİYOR. TABİKİ HATASIZ BİR YARIŞMA YAPMAK ÇOK ZOR ÇÜNKİ HATASIZ KUL OLMAZ.BİZ SADECE HATAYI MİNUMUMA İNDİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK.ÇOK ŞÜKÜRDE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM.ZATEN İÇİM ÇOK TA RAHAT.KAHVECİ ŞABAN ABİNİN DEDİĞİNEDE GELİNCE.BİR KUŞ YARIŞTIĞI ZAMAN DERECE ALSIN ALMASIN BİR DAHA YARIŞMASIN DEMEK YANLIŞ OLUR.ÇÜNKÜ PEHLİVAN YIKILANA KADAR HER ZAMAN PEHLİVANDIR.AYRICA BİR KUŞ BU FESTİVALDE İYİ HAZIRLANAMAMIŞTIR.2. 3. OLMUŞTUR BİRDAHAKİNE İYİ HAZIRLANIP 1. OLABİLİR.BİRDE FESTİVALLERDE 1. GELEN KUŞLAR O GÜNÜN O DÖNEMİN BİRİNCİSİDİR.SİZLERDE BİLİYORSUNUZ Kİ 1. GELEN KUŞ EKSİKSİZ HATASIZ KABUL EDİLEMEZ.O GÜN YARIŞAN KUŞLARIN EN İYİSİDİR SADECE.SAYGILARIMLA.
bülent niğde festivalinin biz gelemedik ama hocam güzel olduğunu anlattı........ iyiniyet ,emek ve çabanızdan dolayı hepinizi tebrik ederim ....burda şebab festivallerinin eksik ve yalnış taraflarını eleştirmek daha iyisini yapmak için......artı trakyada yapılan yarışmaların düzeninin daha profesyonelce yapıldığı bir gerçek ......eğer özgür arkadaşım çekilmiş bir videosunu temin edip buraya koyarsa eminim aradaki farkı değerlendirip ğelecekte yapılacak yarışmalar için örnek alınacaktır......yoksa bu kadar emek verilerek herkezin üstesinden gelemeyeceği festivalleri kötülemek maksadında değiliz ......ayrıca baş pehlivan ğüreşmelidir yeni bir baş pehlivan çıkana kadar seninle aynı fikirdeyim.......niğdeye ve bütün dostlara selamlar
daghan
daghan
Ad Soyad : ÖZGÜR SATI
Doğum Tarihi : 05/01/77
Forum Kayıt : 19/03/09

14/7/2009, 11:10 am
ankaralı demiş ki:
daghan demiş ki:METİN ÇORLU GÖSTERİSİNİN GÖRÜNTÜLERİ VAR DERNEKTE TEHMİN EDİP FORUMDA YAYINLAYA BİLİRSİN .
özğür bende seni arayacaktım sana zahmet ben pek anlamıyorum bu konuda yardımcı olursan sevinirim hem arkadaşlarda görmüş olur anlatmak bir yere kadar hemde örnek teşkil eder çorluya selamlar

METİN EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE BU İŞİ HALLETMEYE ÇALIŞACAĞIM SELAMLAR
eray burmacı
eray burmacı
Ad Soyad : eray burmacı
Forum Kayıt : 05/05/09

14/7/2009, 2:19 pm
BU BİRAZDA KİŞİYLE ALAKALI BİR ŞEY YANİ YARIŞTIRILAN KUŞU Bİ DAHA YARIŞTIRMAYI KİŞİNİN İNSİYATİFİNE BIRAKMAK LAZIM.BEN KENDİ ŞAHSIM ADINA AYNI KUŞU YARIŞTIRMAKTAN PEK HOŞLANMIYORUM AMA DIŞARDAN GELEN TEPKİLERE KARŞILIK BUNU MECBURİYETTEN YAPIYORUM.ŞUNU DA UNUTMAMAK LAZIM Kİ BİR KUŞU YETİŞTİRİP YARIŞMAYA ATMAK 2 YIL TABİKİ BENİMDE YETİŞTİRDİĞİM YENİ KUŞLARIM VAR ZAMANI GELİNCE ELBETTE ONLARDA YARIŞACAK.ALLAH HERKESE İYİ KUŞ YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN.SAYGILARIMLA.
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

23/8/2009, 11:29 pm
festivallerde kuşların puanlama olayı çok uzun sürüyor uzun yollardan gelen kişilerin dönuşleri ve jürinin bu kadar çok kuşu incelemesi belirli bir zaman sonra dikkatlerinin dağılmasına bu nedenle istemeden yanlış kararların çıkmasına sebeb oluyor aslında jüri sayısı artırılıp 2 veya 3 gurup juri olması çok daha sağlıklı olur diye düşüncedeyim 1 jüri (miski-kurenk) 2 jüri ( mavi-çakmaklı) 3 jüri (arap) tüm jüriler aynı anda başlamış olsa puanlama kısa zaman alır
Anonymous
Misafir
Misafir

23/8/2009, 11:43 pm
cok guzel bır dusunce mantıklı kuscu gardas
adanalı
adanalı
Ad Soyad : havalanı sedat
Doğum Tarihi : 28/04/71
Forum Kayıt : 15/02/09

28/11/2009, 12:19 pm
kuşta ilk önce gelen göz,tonaj ve tip göze ve tonaja 15 er ouan verilmiş yapıya 10 puan verilmiş onunda 15 puan olması gerekirdi
adanalı
adanalı
Ad Soyad : havalanı sedat
Doğum Tarihi : 28/04/71
Forum Kayıt : 15/02/09

28/11/2009, 12:20 pm
kuşta ilk önce gelen göz,tonaj ve tip göze ve tonaja 15 er ouan verilmiş yapıya 10 puan verilmiş onunda 15 puan olması gerekirdi
Forum Admin
Forum Admin

Şebap Güvercin Yarışmalar Hakkında Empty Yarışmalara Kuş Hazırlama

13/12/2009, 8:26 am
bir kuş festivala zamanına en iyi nasıl hazırlanır püf noktaları ?

festivala kuş hazırlamak için kanat kuyruk ve paçalarını kaç gün kala çekmek gerekli kaç günde tamamlanır ?

kuşu festivale ne kadar zaman kala yavru yumurtayı kesmek gerekli ?

festivale hazırlarken kuşu ayrı bir yem programı uygulamak gereklimidir ?

vs.. şeklinde bildiginiz yararlı zararlı püf noktalarını burda paylaşırsanız seviniriz

En son Forum Admin tarafından 13/12/2009, 8:37 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Similar topics