Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar? 411k

Join the forum, it's quick and easy

Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tyc_tyc
tyc_tyc
Ad Soyad : Taha
Doğum Tarihi : 13/01/90
Forum Kayıt : 24/07/09

Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar? Empty Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar?

28/2/2010, 12:37 am
Degerli Abilerim Kardeslerim merak etdigim bi konu var,güvercinlerin yumurtaları 1 gün arayla yumurtladıgını biliyoruz fakat neden bir gün arayla yumurtluyorlar merak ediyorum yani neden 4-5 saat snra deilde 1 gün sonra?
Deli Asker
Deli Asker
Ad Soyad : Tuhran Sezer
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 05/12/09

Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar? Empty Geri: Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar?

28/2/2010, 12:58 am
Bilimsel olorak bilmiyorum ama yumurtanin olusum zamanidir diye düsünüyorum. Kus yumurtayi olusturmak için enerji sarf ediyor belkide iki yumurtayi ayni zamanda üretemiyordur. Nasil kusta kalsiyom eksikligi olunca yumurta ince oluyorsa bu nedenlerden dolayi bünyesi iki yumurtayi ayni zamanda olusturmak için elverisli degildir... (BENCE)
tyc_tyc
tyc_tyc
Ad Soyad : Taha
Doğum Tarihi : 13/01/90
Forum Kayıt : 24/07/09

Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar? Empty Geri: Neden Bir Gün Arayla Yumurtlıyorlar?

28/2/2010, 1:01 am
tesekkür edrim ama öyleyse bu yumurta birgünde mi olusuyor?
Ali ŞEN
Ali ŞEN
Ad Soyad : Ali ŞEN
Doğum Tarihi : 12/07/87
Forum Kayıt : 26/02/10

28/2/2010, 1:39 am
benim tahminime göre kabuk kısmı son zamanlara doğru sertleşiyor, gözlemim doğrultusunda bir arkadaşımın güvercini yumurtladığında bir tanesi sadece zara sahipti, kabuk kısmı yoktu malesef, yani son 1 gün içerisinde yumurta sertleşiyor daha sonra diğeri diye düşünüyorum
saygılarımla
Similar topics