Güvercinler neden titrer? 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercinler neden titrer? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deli Asker
Deli Asker
Ad Soyad : Tuhran Sezer
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 05/12/09

Güvercinler neden titrer? Empty Güvercinler neden titrer?

11/3/2010, 4:34 pm
Slm.a arkadaslar, bir sorum olacakti... Bazen kuslari izlerken titrediklerini tesbit ediyorum, kuslarin cüvutlari tüm titremiyorda bazen kanat uçlari, bazen kuyruk ucu, bazen ikisi bir anda hafiften titriyor 10, 20 saniye falan... Soguktan oldugunu pek sanmiyorum çünkü bu hadise +10, +15 derecedede oluyor. Bu olayin nedeni manyetik algilar veya fiziksel denge ile ilgili olabilirmi, yoksa kendine özgü bir nedeni varmi? Belki gayet normal diyebilirsiniz, bende bunun bir hastalik olmadigini düsünüyorum ama nedenini bilmek istiyorum, kusun formu veya sagligi ile bir alakasi varmidir? ((Kuslarin birbirlerini yumurtaya çagirirken yaptiklari kanat tiklerinden bahsetmiyorum.))
oğuz06
oğuz06
Ad Soyad : oğuzhan OĞUZ
Doğum Tarihi : 11/07/75
Forum Kayıt : 04/03/09

Güvercinler neden titrer? Empty Geri: Güvercinler neden titrer?

12/3/2010, 5:52 pm
Acizane fikrimi yazayım.Kuşun sağlık problemi ve başka bir sıkıntısı yoksa tecrübelerime ve duyumlarıma göre hırslı kuş titrer diye biliyorum.Bu demek değilki bu kuşlar iyidir uçurmadan bilemeyiz.
Deli Asker
Deli Asker

12/3/2010, 6:45 pm
Hirs derken sadece uçma istegi olabilirmi? Çünkü kisin hava sartlari yüzünden kuslari uçurmuyorum...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

13/3/2010, 9:48 am
Selam,

Titremek "Sallabas" veya "Dönbas`ta" görülen bir belirtide, veya kusun birden toparlamasi, ...

Yani Salmonella dedikleri, ...

(Vitamin, veya Mineral noksanligi olabilir !)

Allah göstermesin, insallah böyle birsey degildir !

Boynu titriyor ise eger, Kankiran diyorlar galiba buna, bu kötü birsey degil, sen en iyisi Sarimsak suyu ver, en dogrusu sarimsaklari rendeleyip, suyu ile birlikte bir sisede serin bir yerde 3 - 4 hafta barindir, iyice hasir mesir olsun su ile, arada bir salla, onuda haftada 3 kez verirsen kuslarin tas gibi olur, yani özel ilaclara baslarsan Allah yardimcin olsun, sonu görünmez ve daha kötüye gider kuslarin, benim aklima bu ihtimal geliyor, yani baslangicta görülen belirtiler arasinda bu titremek, belkide kisaca üsüyorlar, umarim öyledir, ...

Saygilar
Deli Asker
Deli Asker

13/3/2010, 6:10 pm
Slm Murat abi verdigin bilgiler için tesekûr edrim.. Dedigin gibi vtamin veya mineral belkide baska vitaminlerden olabilir ama son zamanlarda, vitamin olsun kalsiyom olsun eksik etmiyorum. Bunun bir hastalik oldugunuda düsünmüyorum hayvan arada sirada kaptiriyor kendi devamli degil bide görünüse göre ciddi birseye benzemiyor, o an bir dalginlik yasiyor gibi biraz kiselesem kendine gelip kaçiyor.. Belkide o an boslukta bulunuyor biz insanlar gibi, ama muhtemelen vücudunda bir eksiklik var gibime geliyor, yinede yakindan takip edip anlamaya çalisacagim...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

13/3/2010, 9:02 pm
Rica ederim, ne demek, simdi nasil bakiyorsun, ne yerler ne icerler bilemem, bende sanki hersey dört dörtlük, kesinlikle degil, hele hele ihalelerden kus girer ise kümesine iste o zaman tehlikeli oluyor durum, yani kus senin olsa bile, ordan geriye geldiginde her türlü hastaliga yol acabiliyor, belki öyle bir durummu var sende ?

Veya yeni kusmu soktun kümesine ali almaz ?

Onu dikkatle izliyecegine ayri bir yere koy, yerin var ise tabiki, 2 hafta özel bakima al, digerlerine varsa bulasabilecek birsey bulasmasin diye, benim tavsiyem bundan yana, en iyisi ilk etapta bu olur bana göre !

Saygilarimla
Similar topics