usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!
Ad Soyad : ali rıza demir
Doğum Tarihi : 14/09/94
Forum Kayıt : 12/03/10

usta kuşçular buraya LÜTFENN!! Empty usta kuşçular buraya LÜTFENN!!

18/3/2010, 2:41 pm
merhaba ben kuşçuluğa yeni başladm. 1 çift sazlı arap ve 1 adet sarı aldm. arap bi türlü alışmadı bana ve dişisinide kedi kaptı. nasıl alıştırıcam sazlı arabı ? lütfen yardmcı oln TEŞEKKÜRLER
erding
erding
Ad Soyad : janak
Doğum Tarihi : 03/07/92
Forum Kayıt : 23/03/09

usta kuşçular buraya LÜTFENN!! Empty Geri: usta kuşçular buraya LÜTFENN!!

18/3/2010, 7:32 pm
Kendine alıştırmak istiyorsan aç bırakıcaksın eline yem koy elinde yedirmeye çalış 1 2 gun sonra gelir yer ondan sonra seni gördümü uçar eline gelir kuş
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

18/3/2010, 7:33 pm
yok eve alışmadı kümesine falan 1 hafta oldu usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 3419840488

nasıl alışçak 1 kere kaçtı sahibinden aldm
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

18/3/2010, 7:42 pm
??? cevap yok galiba
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

19/3/2010, 9:38 am
Tek tarafli olmak sartiyla kanadini bantla ! ! !

Ilk 3 - 5 Kanat tüglerini yani, birbirine bagla bunlari hele, bu arada bunuda kediye kaptirmada king

Kus degil, Kedi beslersin ondan sonra lol!
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

19/3/2010, 2:22 pm
alışmıyo abi ya bantları söküp sahibine gidio =) kanadını kestm bende daha yeni yeni benim attığım buğdaylardan yiyo usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 634977988
Sipikopat
Sipikopat
Ad Soyad : Halil ÖNER
Doğum Tarihi : 14/09/85
Forum Kayıt : 26/10/09
http://www.rugzo.com

19/3/2010, 5:21 pm
Kanadını Kesersen Uzamaz Cekmen Lazımdı Sen o Kestıgın Kanadı Cek 1- 1.5 Ayda Anca Uzar Zaten O Zamanda Alışmazsa Sat Yenı Kus Al.
Ali ŞEN
Ali ŞEN
Ad Soyad : Ali ŞEN
Doğum Tarihi : 12/07/87
Forum Kayıt : 26/02/10

19/3/2010, 5:49 pm
öncelikle eşsiz biraz sıkıntı olur birde kuşlar kart ise o da sorun teşkil edebilir,
1*1*1 m boyutlarında bir tel kafes yapın, akşam üstleri veya sabahları güneşin doğduğu veya battı zamanlarda( siz böyle bir mekanda oturmak istemez misiniz:) )bu kafesi kümesin içini ve etrafı görebilcekleri bir yere koyun bu yaklaşık 1 hafta bilemediniz 2 hafta sürücek kadar bunlar 2 3 saat orda tutun tabi biraz yem atın önlerine suluklarını da koyun çok tok tutmayın ama aç tutarak ta hayvana eziyet etmeyin, ve ayrıca kanat çekere yada bant çengelli iğne vs. bu tarz şeyler kullanarakta hayvana eziyet etmeyin...
1 2 hafta olduktan sonra tabi eş tutmuş olucaklar eşsiz olana eş alın derim, kğmesin kapısını açın çok aç çok tok olmasınlar her ihtimale karşı, biraz kümesten uzaklaşın onlar kendileri girip çıkıcaklar muhtemelen de eşleşme çabaları devam edicek :D hatta o sıralar yumurtlayabılırlerde , kuşları rahat bırakın 1 haftada öyle geçsin, sonrası tamamdır :D, kesinlikle kışkırtmayın kovalamayın hava karar masına yakınken biraz aç oldukları için kümesin içine yem atar hareketleri yaparak az yem atın çekilin onlar girer, hele de kuşununz sağlam oyunlu işe ilk serbest bıraktığınız da kesinlikle kışkırtmayın kendileri de uçarsa meraklanmayın 2 haftada muhtemelen alışmış olucaklardır, eşsiz yine de tavsiye etmem, mutlulukları ve huzurları açısından :)

saygılarımla
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

19/3/2010, 6:38 pm
saolasn kardeş bugün 6 tane daha kuş getirdm maviş&kelebek&beyaz&arap alışırlar heralde ya ama kelebek ile mavişten şüpheliyim postalı tarzı ikiside usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 3149687655
Ali ŞEN
Ali ŞEN
Ad Soyad : Ali ŞEN
Doğum Tarihi : 12/07/87
Forum Kayıt : 26/02/10

19/3/2010, 8:04 pm
sana tavsiyem şu benim nacizane önerim; düz kuş ile oyun kuşunu bi arada besleme,
alışırlar alışırlar ne kadar çok o kadar iyi tabi kümesinin buyuklugu de önemli benim bi üstadım adını vermicem damızlık şebap vs. bakardı, o bana derdi BİR ÇİFT KUŞUN SAHİL OLACAGI ALAN 1M2 DİR DERDİ, mesela 3 çift mi var 3 m2 alan lazım gibi, tabi bu tarz şeylere kımse bakmıyor ama işin aslı budur, kuşun kumeste huzurlu olucak, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

kalın sağlıcakla
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

19/3/2010, 9:12 pm
kümes geni ama oyunlu kuş yok ya yeni getirdiklerimde kümesi öğrendi girip çıkıyolar ama dip köşelere giden yok bende kasaları en dip tarafa koydum. sabah dipteki kasaların yerini değiştiricem:

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Çoğu işime yaradı usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 3434830833 usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 634977988
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!

19/3/2010, 9:14 pm
kümes geniş ama oyunlu kuş yok ya yeni getirdiklerimde kümesi öğrendi girip çıkıyolar ama dip köşelere giden yok bende kasaları en dip tarafa koydum. sabah dipteki kasaların yerini değiştiricem:

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Çoğu işime yaradı usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 3434830833 usta kuşçular buraya LÜTFENN!! 634977988
Similar topics