Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında

+7
körfezli
cucu
alpc
Deli Asker
türker saygılı
yavuzduman
lapsekili
11 posters
lapsekili
lapsekili
Ad Soyad : Barış ÖZÇETİN
Forum Kayıt : 10/01/10

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Empty Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında

13/2/2010, 11:20 am
Bazı şebab'ların kanatları yere düşük oluyor bunun nedeni nedir ? makbulmudur degilmidir ?
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Empty Geri: Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında

18/2/2010, 5:51 pm
Urfa kuşlarından gelen bir özellik diyeceklerdir sana...

Fakat hangi urfa kuşundan geldiğini ve örnek urfa kuşlarını gösterecek birini mutemelen bulamayacaksın...

Çünkü ezbere laf söylemek kolay... delil ispat ise zor.. Bizde zoru pek sevmeyiz...

Kanat düşüren kuşların yarışmaya alınmayacağı kuralı almışlar geçen yıl...Bu yıl ne yapmış abiler bilmiyoruz.. Çünkü oplanttı tutanağını göremedik henüz...

Makbumü değil mi dersen bana göre zevk işi...

Benim dişi bir miskim vardı çok yakışıyordu haspaya....

En son yavuzduman tarafından 27/8/2010, 9:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

19/2/2010, 6:21 am
lapsekili demiş ki:Bazı şebab'ların kanatları yere düşük oluyor bunun nedeni nedir ? makbulmudur degilmidir ?

Kuşların kanat düşürmeleri genetik bir durumdur. Yavrularada bu özelliği aktarırlar. Şebab Kuşta istenmeyen bir durumdur. Yani Makbul değildir. Beslenmezmi Tabiki beslenir. Ama kimisi o durumdan nefret eder Kimisi zararı yok der.
Anonymous
Misafir
Misafir

19/2/2010, 9:08 am
yavuzduman demiş ki:Urfa kuşlarından gelen bir özellik diyeceklerdir sana...

Fakat han gibi urfa kuşundan geldiğini ve örnek urfa kuşlarını gösterecek birini mutemelen bulamayacaksın...

Çünkü ezbere laf söylemek kolay... delil ispat ise zor.. Bizde zoru pek sevmeyiz...

Kanat düşüren kuşların yarışmaya alınmayacağı kuralı almışlar geçen yıl...Bu yıl ne yapmış abiler bilmiyoruz.. Çünkü oplanttı tutanağını göremedik henüz...

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında 634977988 evet yavuz abı bendede vardı bır dısı kurenk onada yakısıyordu..valla her turlu beslenır kusun tek kusuru buysa..yarısırmı yarısmazmı bunu hala belırleyemedıler galıba..kusurmu degılmı onuda bılmıyorum..
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

19/2/2010, 1:53 pm
herhangi bir ilin kuşlarına has bir özellik olmayıp güvercinlerde ""çekinik gen""olarak bulunur,yapacağımız eşleştirmelerde kanat düşüren bir kuşu yine anne babasında bu özellik bulunan bir kuşa eş edersek kanat düşüren yavru alma olasılığımızı yükseltiriz yani ""baskın""hale gelmesi kolaylaşır,bu özelliği çekinik tutmak için yaptığımız eşleştirmelere dikkat etmeliyiz...
Deli Asker
Deli Asker
Ad Soyad : Tuhran Sezer
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 05/12/09

19/2/2010, 3:11 pm
Slm.a arkadaslar bildigim kadariyla urfa sabunilerinde kanatlari düsük tutmak bir özelliktir, hatta bendede vardi bitane kusu ôyle görünce tuafima gitti arastirdim ama neden düsük tuttuklarini bulamadim, diger arkadaslarin dedigi gibi sadece urfa kuslari degil sebaba, sabuni... bende bir sinekli mavi var oyun kusu oda kanatlarini düsük tutuyor, arayip bulamayinca bende merak ettim neden aceba lol!
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

19/2/2010, 5:35 pm
Eski kuslardan ornekler diyeyim

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Takla22

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Takla14Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Sabuni_akkuyruk
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

19/2/2010, 5:43 pm
Bu arada eski kalemlerinde nası kırıldığını görmüş oluyoruz..
cucu
cucu
Ad Soyad : Şamil Atç
Forum Kayıt : 18/04/08

23/2/2010, 7:19 pm
GENETİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
körfezli
körfezli
Ad Soyad : kader eşol
Forum Kayıt : 17/11/09

5/3/2010, 1:11 am
herkese iyi akşamlar öncelikle yarışmaları takip etmek lazım bence bu konuları tartışmak yersiz bence tartışılacak çok konu var. yarışmalara katılan kuş sever arkadaşların iki tane kuşu yokki kümeste 20 olan 50 tane kuşu olan var ama yarışa bir yada takım kuş geliyor.düşük kanatla olmayanı yanyana koydugunuda kanatları kuyruk üstünde duran daha heybetli ve asil görünüyor ban göre tabi damızlıkla yarışacak kuşu karıştırmamak lazım diye düşünüyorum eyer kanadını düşürmek hataysa tek hatayı kapatmak kolaydır yoksa bu işin ustalıgı nerde kalır .bana göre kuralların tüzük ve kesin olmasıdır.iyinin nasıl oldugunu bilrsen kaybettin zaman kazananı tebrik etmeydiye bilirsin
DMehmeT
DMehmeT
Ad Soyad : mehmet
Forum Kayıt : 18/01/10

13/3/2010, 8:52 pm
kanat düşük bir şey değiştirmez fakat gögüsten düşürürze o zaman iyi değildir kuyruk altına girmesi fazla önemli değil
lapsekili
lapsekili

24/3/2010, 5:24 pm
hepnizden Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında 582302429
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

27/3/2010, 7:57 pm
urfa kuşlarının kanat saldıgı bilinir genelde
lapsekili
lapsekili

13/4/2010, 5:57 pm
yavuzduman demiş ki:Urfa kuşlarından gelen bir özellik diyeceklerdir sana...

Fakat han gibi urfa kuşundan geldiğini ve örnek urfa kuşlarını gösterecek birini mutemelen bulamayacaksın...

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında 3434830833 yavuz abi :)
dadashanifi
dadashanifi
Ad Soyad : Hanifi Or
Doğum Tarihi : 01/01/62
Forum Kayıt : 10/06/09

Kanat Düşüren Şebaplar Hakkında Empty kanat düşüren kuş hakkında

23/4/2010, 11:28 am
arkadaşlar kanatdüşüren kuş ne olursa olsun kategorisi yok kimse kendine pay çıkarmasın ne kadar eşek kadar kuş olursa olsun kanat astımı hiç degeri yok yarışmazda yarışacak kuşlardada jüriden kim olursa olsun çıkarması lazım ve jüride olan arkadaşlar alınmasın ama kural kaide öyle hepinize saygılar sunraım dadaş hanifi
Deli Asker
Deli Asker

23/4/2010, 5:10 pm
Slm, abi bu kanat düsürme olayini daha kavramis degiliz, hatta bu forumdada kanat düsürme olayini arkadaslar sormuslardi. Kimsenin bir kesin cevabi yok, herkes birseyler diyor ama ne kadar asli var? Kimi genetik dedi, kimi soyundan dedi, kimi irkindan dedi. Aceba bu olay kusta bir (özellik'mi) yoksa bir (kusur'mu?) Yarismalara kabul edilmemelerini önesürdügüne göre bu soruya bir cevabin vardir muhtemelen.
Saygilar.
Forum Admin
Forum Admin

23/4/2010, 8:03 pm
Deli Asker demiş ki:Slm, abi bu kanat düsürme olayini daha kavramis degiliz, hatta bu forumdada kanat düsürme olayini arkadaslar sormuslardi. Kimsenin bir kesin cevabi yok, herkes birseyler diyor ama ne kadar asli var? Kimi genetik dedi, kimi soyundan dedi, kimi irkindan dedi. Aceba bu olay kusta bir (özellik'mi) yoksa bir (kusur'mu?) Yarismalara kabul edilmemelerini önesürdügüne göre bu soruya bir cevabin vardir muhtemelen.
Saygilar.

kesinlikle bir eksidir kuşu yorgun hasta yaşlı gösterdigini kimse inkar edemez
gözle görülür bir kusurdur yani artısı olmaz genetiklik boyutunu bilemem kuşu kötü gösterdigi kesin

En son Forum Admin tarafından 24/4/2010, 6:02 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Deli Asker
Deli Asker

23/4/2010, 9:30 pm
Anladim, tabiki süs, kostüm ve sebabp kuslarda görünüs, sekil, renk, vs daha önemli... Mesela sabuni kuslari anlatan bir yazida, kanati düsük tutmak bir özelliktir yaziyor (nasil bir özellik, kusta 11fenk gibimi? yada ayaklari perdeli kuslar gibimi?). Nasil bir arap kusa puan verirken illaki göz çerçevesi beyaz, gagasi elifli, tirnaklari siyah'mi diye bakiyorlarsa, sabunide bu özellige (yada bu begenilmeyen yapiya) bakilmazmi, puan düser veya artarmi? Aceba (saf) bir sabunide yada diger saf sebabp kuslarda kanat düsüklügü olurmu? Olursa o zaman bunu kabul etmek lazim, zencide kivircik saç gibidir:) Bilmek istedigim sebapb kuslarin kökeninde varmi bu kanat düsüklügü? Yoksa kirildigindanmi böyle olmus, yada kendine özgü bir özellikte, begenilmediginden dolayi kirilarak kanatlarinin düsmemesi saglandi? Yani 3aylik bir sabunide kanat düsüklügü görürüz, kusun ne yorgun, ne hasta, nede yasli oldugunu biliriz ve buna kusur deriz :) daha fazlada zorlamam ''jüriler'' benden daha iyi biliyorlardir, sonuçta kostüm kusu, süs kusu, önemli olan tek sey göze güzel görünmesi. Uçmasina engel olmadigini, performansindan bisey eksiltmediginide biliyoruz...
Forum Admin
Forum Admin

24/4/2010, 6:03 am
Deli Asker demiş ki:Anladim, tabiki süs, kostüm ve sebabp kuslarda görünüs, sekil, renk, vs daha önemli... Mesela sabuni kuslari anlatan bir yazida, kanati düsük tutmak bir özelliktir yaziyor (nasil bir özellik, kusta 11fenk gibimi? yada ayaklari perdeli kuslar gibimi?). Nasil bir arap kusa puan verirken illaki göz çerçevesi beyaz, gagasi elifli, tirnaklari siyah'mi diye bakiyorlarsa, sabunide bu özellige (yada bu begenilmeyen yapiya) bakilmazmi, puan düser veya artarmi? Aceba (saf) bir sabunide yada diger saf sebabp kuslarda kanat düsüklügü olurmu? Olursa o zaman bunu kabul etmek lazim, zencide kivircik saç gibidir:) Bilmek istedigim sebapb kuslarin kökeninde varmi bu kanat düsüklügü? Yoksa kirildigindanmi böyle olmus, yada kendine özgü bir özellikte, begenilmediginden dolayi kirilarak kanatlarinin düsmemesi saglandi? Yani 3aylik bir sabunide kanat düsüklügü görürüz, kusun ne yorgun, ne hasta, nede yasli oldugunu biliriz ve buna kusur deriz :) daha fazlada zorlamam ''jüriler'' benden daha iyi biliyorlardir, sonuçta kostüm kusu, süs kusu, önemli olan tek sey göze güzel görünmesi. Uçmasina engel olmadigini, performansindan bisey eksiltmediginide biliyoruz...

urfa patentli kuşlarda bu oluyor genllikle
dadashanifi
dadashanifi
Ad Soyad : Hanifi Or
Doğum Tarihi : 01/01/62
Forum Kayıt : 10/06/09

28/4/2010, 3:56 pm
kanat düşüren kuşların ırkında var kardeş irsi vede nekadar yavru alırsan al mutlaka bir tanesinde kanat asmaolur onun içinde makbül sayılmaz kardşlerim ilginzie alkanıza saygılar dadaşhanifi
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

3/5/2010, 6:40 am
Hanifi bey; Hiç şöyle bir gözlemde bulundunuzmu? Kanat salan kuşlarınızın kafa yapıları büyükmüydü. Alnı çıkıkmı duruyordu?
Anonymous
Misafir
Misafir

4/5/2010, 1:15 am
alpc demiş ki:Hanifi bey; Hiç şöyle bir gözlemde bulundunuzmu? Kanat salan kuşlarınızın kafa yapıları büyükmüydü. Alnı çıkıkmı duruyordu?
degısık oluyor bu kuslar
osman güneş
osman güneş
Ad Soyad : Osman Güneş
Doğum Tarihi : 25/06/96
Forum Kayıt : 16/04/09

4/2/2012, 1:09 am
Peki dişi kuş sadece bir kanadını düşürürse bu neye işarettir?
Forum Admin
Forum Admin

5/2/2012, 8:26 pm
sakatlık ...
Similar topics