KümEse AlIŞtırma yardım.. 411k

Join the forum, it's quick and easy

KümEse AlIŞtırma yardım.. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

KümEse AlIŞtırma yardım.. Empty KümEse AlIŞtırma yardım..

27/4/2010, 10:21 am
Benim kuşları yeni aldım kanatlarını bantlıcam ama bundan daha başka yöntem varmı tecrübeli arkadaşlar yardım etsin lütfen biri çengelli iğne ile bağla dedi ama ben anlamadım???
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

KümEse AlIŞtırma yardım.. Empty Geri: KümEse AlIŞtırma yardım..

29/4/2010, 11:24 am
Ben bu uygulanan yöntemlerin hepsine karşıyım ama tabiki kaçırmamak için uygulamakta şart diye düşünüyorum.Eğer kümesin kalabalık olsa o zaman buna pek gerek bile kalmadan genelde alışıyorlar.Çengelli iğne ile bağlamayı hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla bir kaç kanat teleğini çengelli iğneyle tutturuyorsun kuş uçamasın diye.Selamlar...
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN
Ad Soyad : Erdal
Doğum Tarihi : 28/07/82
Forum Kayıt : 04/04/10

29/4/2010, 4:45 pm
cihat_58 demiş ki:Benim kuşları yeni aldım kanatlarını bantlıcam ama bundan daha başka yöntem varmı tecrübeli arkadaşlar yardım etsin lütfen biri çengelli iğne ile bağla dedi ama ben anlamadım???

Ben bantladım ve kanatta ne bir bozulma ne bir tahrip nede bir hasar görmedim, fakat iğnenin kuşun kanadını deldiğini ve problem çıkardığını duydum ve ben iğnelemeye karşıyım. Ne olursa olsun bir kuşu uçmasın diye iğnelemenin yanlış olduğu düşüncesindeyim. Bir düşünsene senin kanatların olsa ve iğneleseler sence ne hissederdin ? Bence kuşun kanadını bağlamak zorundaysan bantlamayı tercih et ve açarkende dikkatli aç, bantı alıcam derken birkaç tüy koparma derim :)))
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

30/4/2010, 6:44 pm
Saol'un haftaya başlıcam..
Similar topics