Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ ! 411k

Join the forum, it's quick and easy

Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ ! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN
Ad Soyad : Erdal
Doğum Tarihi : 28/07/82
Forum Kayıt : 04/04/10

Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ ! Empty Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ !

30/4/2010, 8:04 pm
Arkadaşlar birkaç sorum olacak, anne kuş yavruyu büyütür büyütmez tekrar çiftleşti ve yumurtladı ve yavru henüz 2,5 - 3 aylık filan. Fakat düne kadar çok iyi anlaşırlarken şimdi yuvanın içinde büyüttüğü yavruyu kovalıyor ve yem bile yedirmiyor acaba yumurtaya yattığı için mi büyüttüğü yavruya böyle saldırganlaştı ? dışarı saldığımda ise büyüttüğü yavruya hiçbir şey yapmıyor bu seferde yavru annesini kakıp kovalıyor ve dışarda rahat gezdirmiyor, sizce ne yapmam gerekli ? Bir diğer sorum ise yavru kuş dediğim gibi 2,5 - 3 aylık fakat babası ile öpüşüyor tıpkı annesinin çiftleşmeden önce yaptığı gibi, yavru kuşta dişi ve yuvada anne - baba ve yavru harici başka kuşum yok acaba çiftleşme döneminemi giriyor ve babası ile çiftleşir mi bu durumda ne yapmalıyım ?
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ ! Empty Geri: Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ !

30/4/2010, 8:18 pm
Erdal Bey merhabalar.Öncelikle şunu belirteyim yavru artık erişkinliğe girmiş durumda.Ve yumurta yapan dişiniz yuvada her zaman daha dominant olup yavruyu kovalayacaktır yumurtaları koruma içgüdüsüyle.Dışardaki kavgalar,kovalamacalar genelde olur kümeslerde.Diğer sorunuza gelirsek yavru dişiyse şayet babasıyla çiftleşmesi muhtemeldir.Erkekler bazen dişisi haricinde başka bir dişiylede çiftleşebiliyorlar.Bence yavru dişinize güzel bir erkek alabilirsiniz ve bu durum engellenebilir.Selamlar...
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ ! Empty Geri: Anne - Baba ve Yavrusu ile sıkıntım var ÖNEMLİ !

30/4/2010, 8:52 pm
Teşekkürler Deniz Bey, son bir şey daha sorayım yeni bir kuş alma imkanım şimdilik yok acaba birkaç ay beklesem bu süre içerisinde yavru ile baba çiftleşirse doğacak yavrularda problem olurmu ? sakatlık gibi, Tekrardan teşekkürler ve iyi akşamlar.
denigo20
denigo20

30/4/2010, 9:02 pm
Yavru daha ilk çiftleşmesi olduğu için bence öyle hemen yumurtlamayacaktır.Ama hiç alma şansınız yoksa bile yavruyu ayırma şansınız varsa ayrı tutun derim ben.Yoksa doğayı kendi haline bırakın sonuçları hepberaber görelim :) İyi akşamlar sizlerede.
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

30/4/2010, 9:11 pm
:)) Allah razı olsun, çok sağol. Ama ben risk almak istemiyorum sakatlık vesair gibi, bu nedenle en kısa sürede bi şebap bulayım bari :))) Yanlız erkek dişi yavruyu hiç kakmıyor fakat yuvaya yeni erkek girince ne yapar bilmiyorum artık :))))
zahirbaba
zahirbaba
Ad Soyad : zahir önen
Forum Kayıt : 10/11/09

30/4/2010, 9:18 pm
bende bişi soracan sandım
denigo20
denigo20

30/4/2010, 9:18 pm
Erdal Bey şöyle söyliyim sizde biliyorsunuzdur ki dişi yumurta yaptıktan sonra yavrunun sorumluluğu babaya kalır dolayısıyla bir süre daha yavruyla ilgilenir baba.O yüzden vurmuyordur dişi yavruya,bir de bunun dişi olduğunu varsayarsak:) gerisini siz düşünün artık.
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

30/4/2010, 9:35 pm
zahirbaba demiş ki:bende bişi soracan sandım

Daha yeni yeni öğreniyoruz ve ilk yavrularımı alıcam olacak bu kadar :))))
Erdal ŞAHİN
Erdal ŞAHİN

30/4/2010, 9:37 pm
denigo20 demiş ki:Erdal Bey şöyle söyliyim sizde biliyorsunuzdur ki dişi yumurta yaptıktan sonra yavrunun sorumluluğu babaya kalır dolayısıyla bir süre daha yavruyla ilgilenir baba.O yüzden vurmuyordur dişi yavruya,bir de bunun dişi olduğunu varsayarsak:) gerisini siz düşünün artık.

Bana bey demene gerek yok :))) çıkacak yavrulardan biri bari erkek olsada onla eşleştirsem :))) beni büyük bir zahmetten kurtaracak :)))
Similar topics