Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım

+6
deli_fisek03
kadox
sponqe
kuscumehmet
ademyavuz
KaraCakmaklı
10 posters
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı
Ad Soyad : Özgür
Doğum Tarihi : 02/05/80
Forum Kayıt : 02/06/08

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım Empty Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım

16/6/2008, 11:25 pm
Selam arkadaslar oyun kuslarına nasıl bı ucurma uygulamak lazım ılk ucurmalar nasıl olmalı, yavru kızmalarından bahsedıyorum.
Benim bildiklerim:

Sabah cok erken saatte ve aksam ustu ucurtulmalı
Aç karnına ucmalı
ama fazla ucmazsa yanı hemen karsı catıya kondu dıyelım ne yapmak lazım? yanı orada bıraksak hemen alısır oraya konmaya saldıkmı artık hep oaraya konar. Ben apartmanda 6. kat terasta beslıyorum sızce neler yapmalıyım bıraz tıyo verırsenız sevınırım. Muhetemelen kus ucmaya alıstıgında ve gercekten cıns kussa kendı yuvasının oldugu yerden baska yere konmaz ve oyun yapmaz. ama bu alıstırmaylamı(sseyıslıkle) yoksa kusun kendı ıcgudulerıylemı oluo anlayamadım. yıllarca kus beslemısız ama amatorce ;)
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım Empty Geri: Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım

23/6/2008, 7:19 pm
yavru kuşlarımızı eke kuşlarla alıştırdığımız zaman yandaki komsunun catısına atmaYAN eke kuşlarla tabi bir sorun olacağını sanmıyorum.. kuş ilk uçuşlarında baska yerlere atması normaldir ama her gün atmasi iyi değildir çünkü oyun yapmaya basladığı zaman unuttulmamalıdırki yerine inemediği zaman o attığı evin üzerine atacaktır ben den bu kadar saygılar...
kuscumehmet
kuscumehmet
Forum Kayıt : 26/04/08

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım Empty Geri: Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım

24/6/2008, 3:30 pm
..

En son kuscumehmet tarafından 10/7/2008, 6:50 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı
Ad Soyad : Özgür
Doğum Tarihi : 02/05/80
Forum Kayıt : 02/06/08

24/6/2008, 6:09 pm
ne dedıysen artık :D anlamadım
sponqe
sponqe
Ad Soyad : sponge
Forum Kayıt : 05/06/08

24/6/2008, 7:18 pm
Yavru kuslarin sağa sola atmasi olabilir.Ancak sonrasi kusun kapasitesi yada oyun sekli ile ilgilidir.yani kimi kus takladan ucamaz bu tür olani tavsiye etmem eminim sende bilirsin kimi kusda sefer yapar dolasir sefer yapanlarda kolay kolay sağa sola atmaz ama bu tür kuslarinda nesilleri tükenmek üzere.MİSİRİ-BANGO kuslari gibi .eee kücükafacan kardes simdilik hoscakal.ALİ USTA 3.nesil kuscudur.
sponqe
sponqe
Ad Soyad : sponge
Forum Kayıt : 05/06/08

24/6/2008, 7:20 pm
kuslari fazla yorma.
kadox
kadox
Ad Soyad : Kamil Şenyurt
Forum Kayıt : 16/01/08

10/7/2008, 5:07 am
saatinde aç kapa yemle en başta
deli_fisek03
deli_fisek03
Ad Soyad : salih anbanazli
Forum Kayıt : 06/07/08

6/8/2008, 6:55 pm
yavru kuslarin ilk ucurumu bence su sekilde yapilmadir kuslari ilk basta nerde ucurcaksan teras bahse vs burlarda disariya cikartip ucurmadan kuslar kendileri yerden kanat alistirmak icin kalkaip gezinene kadar bir kac gun disariyi tanimalari icin disarda gezdirmek iyidir kuslari ac tutmakl gayet yararli biseydir kuslarin yemini suyunu disarda aksamlari verip kuslarini kapatacaksin yavrular tyur atmaya basladimmi gunde iki veya uc kere zorlamamak sarti ile kalkdiracaksin ki kuslar saga sola atmasinlar yeni ucan kuslar cabuk inerler bir hafta civari bu sekilde ucurdugun zaman eyer icinde var ise zaten ucumunu atirir sende artik biraz zorlamaya yanlkarina yuksek ucacak kuslarindan katmaya baslarsinki yavru kusu ne kadar yuksek ucurmaya alistirir isek o kanar nefesi acik ve o kadar kolay olur cunku kus yere yakin ucuyor ise bir gun oturmaya baslicaktir bu da kusu cok daha asagiya ceker saga sola atmaya baslar sonra tat vermez zoru gorunce artik saga sola gider kusun bunalara dikkat etmenizi tavsiye ederim saygilar
mehmet KARA
mehmet KARA
Ad Soyad : mehmet kara
Doğum Tarihi : 19/06/82
Forum Kayıt : 25/09/08

25/9/2008, 2:07 pm
arkadaşım ben butun yavruları ılk önce çatıda gezdırırım benımde yan tarafımda benden iki kat buyuk bına var ama hıç bir yavru veya eke kuşumun o çatıya attığı görülmemiştir arkadaşlarımda şaşırıyor ama boyle çunku ben hıç bir yavruyu zorlamam hazır olduklarını anladığım zaman ıkı eke kuşla kaç yavrum varsa çatıya bırakırım kuşları alıp havaya dikmem sopayla kovalarım yavrular 3 tur atınca kumesın kapısını açarım yerdekı kuşları görunce hemen ınerler yavruya ılk önce uçmayı değil benım çatıma konmayı öğretırım her zaman ışe yaramıştır
Forum Müdür
Forum Müdür
Ad Soyad : Güner Tunalı
Doğum Tarihi : 28/02/70
Forum Kayıt : 11/04/08

25/9/2008, 3:45 pm
mehmet KARA demiş ki:arkadaşım ben butun yavruları ılk önce çatıda gezdırırım benımde yan tarafımda benden iki kat buyuk bına var ama hıç bir yavru veya eke kuşumun o çatıya attığı görülmemiştir arkadaşlarımda şaşırıyor ama boyle çunku ben hıç bir yavruyu zorlamam hazır olduklarını anladığım zaman ıkı eke kuşla kaç yavrum varsa çatıya bırakırım kuşları alıp havaya dikmem sopayla kovalarım yavrular 3 tur atınca kumesın kapısını açarım yerdekı kuşları görunce hemen ınerler yavruya ılk önce uçmayı değil benım çatıma konmayı öğretırım her zaman ışe yaramıştır

katılıyorum nasıl başlarsa öle giderr
kuşçu_tpckli_19
kuşçu_tpckli_19
Ad Soyad : feyyaz gökgöz
Doğum Tarihi : 14/08/90
Forum Kayıt : 26/06/08

Oyun kuslarına nasıl ucurmayı alıstıracagım Empty sa

24/1/2009, 11:31 am
kardeş kuşları her zman aynı saatte sal aynı saatte içeri koy aç sal ben geçen sene mezatdan bi basık dumani almıştım 5 ytl ye kuş gençti ama yatıktı dama gidemiyordu o kadar eriniyor du bn kuşu bi söktüm kuş şimdi 3 saat uçuyor dama çekiyor yani herşey düzenle alakalı
bykalfa
bykalfa
Ad Soyad : Ercan
Doğum Tarihi : 13/05/80
Forum Kayıt : 23/11/08

27/1/2009, 9:34 am
deli_fisek03 demiş ki:yavru kuslarin ilk ucurumu bence su sekilde yapilmadir kuslari ilk basta nerde ucurcaksan teras bahse vs burlarda disariya cikartip ucurmadan kuslar kendileri yerden kanat alistirmak icin kalkaip gezinene kadar bir kac gun disariyi tanimalari icin disarda gezdirmek iyidir kuslari ac tutmakl gayet yararli biseydir kuslarin yemini suyunu disarda aksamlari verip kuslarini kapatacaksin yavrular tyur atmaya basladimmi gunde iki veya uc kere zorlamamak sarti ile kalkdiracaksin ki kuslar saga sola atmasinlar yeni ucan kuslar cabuk inerler bir hafta civari bu sekilde ucurdugun zaman eyer icinde var ise zaten ucumunu atirir sende artik biraz zorlamaya yanlkarina yuksek ucacak kuslarindan katmaya baslarsinki yavru kusu ne kadar yuksek ucurmaya alistirir isek o kanar nefesi acik ve o kadar kolay olur cunku kus yere yakin ucuyor ise bir gun oturmaya baslicaktir bu da kusu cok daha asagiya ceker saga sola atmaya baslar sonra tat vermez zoru gorunce artik saga sola gider kusun bunalara dikkat etmenizi tavsiye ederim saygilar

arkadasa katılıyorum kuslar yarım saat kadar ucar oldularmı kat araya bi yuksekçi onlar kendi halinde sökülecektir.
Similar topics