Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz

+9
alpc
Kuscu-Murat
aliihsan
şebapçı
Rauf
altan-aziz
Forum Admin
pala hayri
yavuzduman
13 posters
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz - Sayfa 2 Empty Geri: Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz

26/5/2010, 9:09 pm
Bu Kusbaz sitesinden alintidir !

Tanrı bir gün peygamberin birine bir sandık hediye eder ve derki ;
- Bu sandığı sana emanet ediyorum ama sakın ola ki içini açıp bakmayasın...
Tamam der peygamber.. Aradan zaman geçer ve peygamberi bir merak sarar
acaba sandıkta ne vardır? İçi içini kemirmektedir. Sonunda dayanamaz
vesandığı azıcık aralayıp içine göz atar ama sandığı aralar aralamaz
içinden bir sarı güvercin ve bir mavi güvercin uçuverir.Peygamber son
hamleyle sandığı kapatır ve içinde tek bir beyaz güvercin kalır...

Ve Tanrı yanına gelir, peygamber işlediği günahın farkındadır,
mahçuptur.Tanrı şöyle seslenir; Kaçırdığın o sarı güvercin insanoğlu
için sonsuza dek yaşamdı yani ölümsüzlüktü. Kaçırdığın o mavi güvercin
sonsuza dek mutluluk yani -BARIŞ- tı. Peki der Peygamber içinde kalan
beyaz olanı nedir? Tanrı cevap verir..
- O da sonsuza dek -UMUT- tur.

Umutlarınızın uçup gitmemesi dileğiyle...."
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz - Sayfa 2 Empty Geri: Dernekçiliği Tartışmaya Açıyoruz

30/5/2010, 5:26 pm
ARKADAŞLAR ..NE GÜZEL HERKEZ DÜŞÜNCELERİNİ AKTARMIŞ ...BUNLAR DORUMU ...BEN DİYOREUM Kİ BU DERNEKLER KİŞİLERİN MEMFATİNE CALIŞIYOR...CÜNKÜ BURSADA BÖLE ...ÜVELER TRIŞKADAN ÖVE ...HİC SÖZ SAİBİ O LA MI LOR ....DERNEKLERDE VERİLEN BAIŞ KAYIT ALTINA ALINMIYOR ...BU NEDİR ...KİŞİLERİN CEBİNE GİRİYOR ...DORUMU DORU ...BEN DİYORUMKİ BUNLAR DERNEK DEİL ...DERNEKCİLİK BU MU GÜZEL KUŞ SERGİLERİNDE İHALELERDE TAKVİYELER YAPILIYOR ...PARA KİMİN CEBİNE GİRİYOR ...HEPİMİZ COK İYİ BİLİYORUZ Kİ ...PARA FIRSATCILARIN CEBİNE GİRİYOR ....ARKADAŞLAR YAZ MIŞLAR KANUNLARI ...NEKADAR KANUN OLURSA OLSUN BU KANUNLARA DENETİM YOK ...DENETİM OLMAYAN YERDE NE VAR ...MAFYA VAR DÜZENSİZLİK VAR VERGİ KACAKCILII VAR RANDCI VAR ....TAMAM SİZLERE KATILIYORUM BURSA NİLÜFER DERNEİ COK GÜZEL ....AMA YAPILAN BAIŞLAR KAYIT ALTINA ALINDIMI ...YOK ...BU NE DEMEK VERGİ KACAKCILII YAPIYIYOR DORU DEİLMİ ...COU KİŞİLERDEN BAIŞ ALINDI ...EN AŞAAİKİBİN LİRANIN ÜZERİNDE ...BU NE DEMEK DÜZEN BOZUK DEMEK ...HAR HUKUK YOK DEMEK ....BUN LAR VERGİ KACIRMIYORMU ...BİLMİYORUM ...AMA BİLDİİM TEK ŞEY VAR Kİ KUŞCUKUK CAMİASI İSTEDİİNİ YAPIYOR ....HAK YOK HUKUK YOK DÜZEN YOK ...HELE HELE BU MEMLEKETTE SORU SORAN YOK ...NEKADAR DÜZENSİZLİK VARSA HEPSİ VARE ...SA OLSUN DÜZENSİZLİK
pala hayri
pala hayri
Ad Soyad : hayri yerebasmaz
Doğum Tarihi : 06/06/85
Forum Kayıt : 15/05/10

30/5/2010, 7:58 pm
Yukardaki yazılara baktım.Güzel faydalı değerlendirmeler var.Fakat dernekçiler buraya nedense uğramamış..rauf beyden başkada derneğini savunan biri çıkmamış.Büyükşehirlerde yasa dışı parkçılara değnekçi deniyordu,bizi bazı dernekçilerimiz esasta değnekçi galiba ki yaptıkları ciddi bir işi burada yazamamışlar.Demek ki bişey yapmıyorlar ve bu eleştirileri hakediyorlar.. Yok ben şu işleri başardım,ben örnek derneğim diyen varsa yazsınlarda bizde bilelim...

Babam gençliğinde istanbulda meşhur bir semtte gezmekten yorulmuş kahvehane gibi bir yere oturmuş bir çay içeyim.demiş..babamı ordan hemen çıkarmışlar meğer o orası sözde kanarya derneği imiş ama içerde kumar aynatılıyormuş..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

31/5/2010, 9:36 am
Dogru söylüyorsun Hayri, bu vasifa sahip bir milletiz, ... malesef, ...

Ama sahisa ait olursa böyle olur, illaki birinin cebi dolar böyle durumlarda, olmamasi lazim, o yüzden bastan Dernek binasi olsun, icerideki esyalar olsun, alinacak kararlar ve yapilacak hizmetler herkese ait ve yönelik olmasi lazim, o zaman zarda atilmaz, kagit`da sallanmaz, bunlar Dernekcilige yakismayan hareketler, insanliga hizmet kadar güzel sey yoktur, bazen insanin burnundan getiriyorlar, ama duyulan bir tatli söz o tatsizliklari örtmeye yetebiliyor, gören var dedirtiyor cok sükür, ama zaten gören var, ve bizler gönül kirmayi sevmeyen milletiz, onca bize bile yapilan yanlislara ragmen, bazen ama o bir iki olan ve topluma zarar verenleri ikaz ettikten sonra ayirmali bu tür hizmet mekanlarindan, cogunu ve zihni zehirlemeden bunu yapmali, yoksa toparlamak güc olur, ...

" Dünyanin hic bir yerinde, yikmakta gösterdiginiz basariyi yapmakta gösteremezsiniz "

bunun ilk önce zaman faktörü önde gelir, 5 dakikada yikarsiniz, 5 yilda toparliyamazsiniz, ...

Sahislarin kurdugu Dernekler benim anlatmak istedigim Dernekleri kast etmiyor, biri gece gibi, biri gün gibi, ...

Türkiyemizin hemen hemen her yerinde hala pilini pirtini toplayip ZABITA`dan kacan oldukca bu durumda degismez, ... takanmi var demek geliyor icimden, ... sözüm burdan disari !!!

Saygilarimla
altan-aziz
altan-aziz

8/6/2010, 8:49 pm
MURAT KARDEŞİM HAKLISIN HİZMET KADAR DORU ŞEY YOK ...AMA HIZME DORU KİŞİLERLE OLUR ...BAK SANA BİR KONU ANLATAYIM ...1800 LU YILLARDA İSTAMBULDA GÖK YÜZÜNÜ GÖZETLEME KULESİ YAPILMIŞ ...AMA BİZİM İNSANIMIZ MALESEF DİYORUM KENDİ CIKAR İCİN DEMİŞKİ BUNLAR ŞEYTANI GÖZETLİYOR ... SONU NE OLMUŞ ...MALESEF BİZİM HALKIMIZ O KULEYİ YERLE BİR ETMİŞ ...AMAAAAAAAAAAAA...O ZAMANDAN BU ZAMANA KADAR O KULE DURSAYDI ....YILDA BİR BULUŞ YAPILSAYDI ...ŞİMDİ NE OLURDU SİZ DÜŞÜNÜN ...HAKLISIN BİZİM MİLLETİMİZ GELECEİNİ YİKİYOR ...CÜNKÜ BİZLER ONUN BUNUN PİYONUYUZ ...GERİYE BİR BAK 30 SENE ÖNCESİNE SACILARIN ELİNDE AY YILDIZLI BAYRAMIZ ...SOLCULARIN ELİNDE AL BAYRAIMIZ ...BİRBİRLERİNE GİRİYORLARDI ...HEDEFLERİ NEYDİ ...HEDEFLERİ YOKTU CÜNKÜ DIŞ GÜCLERİN İŞİNE GELİYORDU ...BİZLER SACILIK SOLCULUK YAPARKEN ONLARIN İŞİNE GELİYORDU ...HAKSIZMIYIM ...BİZLER NEYİN KAVGASINI YAPTIK ...BAYRAK AYNI DEİLMİDİ ...
norwich
norwich
Ad Soyad : erkan sakıcı
Forum Kayıt : 09/06/10

10/6/2010, 6:36 pm
değerli arkadaşlar ben çoçukluğumdan beri güvercinleri çok severim ve besledimde şu anda hiç kuşum yok ama yakın zamanda uygun damızlıklarla başlayacağım.Yıllarca kanarya besledim show kuşları kupalarım var.ama sizlerde şunu gördüm kanaryacılığın geçmişini.güvercini üreteni değil reklamını yapan para babalarını kollamayı.değerli arkadaşlar ne yaman çelişkidir bu bir kuş 3 sene 5 sene yarışlara katılıp kupa alıyor varmı böyle birşey.biri kupayı alıyor kuşu satıyor alan kupayı alıyor kuşu satıyor.böyle..... sürüp gidiyor size saçma gelmiyormu.bu kuşların ayağına bileziklerini takarsın bir sene yarışır.böylelikle yeni üreticiler ortaya çıkar ve yeni kuşlar ürer.naci,zane fikrim bu teşekkürler
altan-aziz
altan-aziz

20/6/2010, 12:13 pm
ARKADAŞLA BİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK HAKSIZLIA TARİH BOYUNCA GÖZ YUMMADIK ...YUMAMAYIZDA ...NEDEN KENDİNİZE BİR SORUN ACABA BEN BÖYLEMİYİM ...EGER BÖYLE DEİLSEN NEDEN SESSİZ KALIYORSUN ....KANI TÜRK KANI TAŞIYAN KİŞİ HAKSIZLIA GÖZ ..YU..MA..MAZ.....CÜNKÜ BİZİM ÖZÜMÜZ BELLİ SÖZÜMÜZ BELLİ ...BİZLERİDE YÜCELTEN BU ...ARKADAŞLAR 2 Kİ GÜNDE 10 ŞEİT VERDİK MİLLETİMİZ VE BAYRAMIZ SA OLDUKCA ...SOYSUZLARIN KAKKINDAN GELECEİZ ALLAHIN İZNİYLE ...BUNLAR ZAVALLILAR BUNLAR GERİ ZEKAĞLI ...ALLAH YARDIMCISI OLSUN ...ZAVALLILARIN...CÜNKÜ BİZ ÜSTÜN GÖRÜŞLÜYÜZ ...ONLARIN DA GÖRÜŞLERİNİ BİR GÜN DEİŞİR DİYE ALLAHA DUVA EDİYORUM ...ALLAH TÜM ŞEİTLERİMİZE VE AİLELERİNE SABIR VERSİN ...VE MİLLETİMİZE ŞİFA VERSİN ...O GİZLİ HESAP YAPANLARA ALLAH AKIL VERSİN ....ONUDA UNUTMASINLAR ...BU BAYRAK KANLA ALINIR ...UNUN BUNUN ZÖZÜYLE DEİL ...ONU UNUTMAYIN GÖKTE AY YILDİZ...BAYRAMIZ AY YILDIZ ...BU BAYRAI ANCAK ALLAH YIKAR SOYSUZLAR DEİL ...BUNUDA BÖYLE BİLİN
ali yılmaz
ali yılmaz
Ad Soyad : ALİ YILMAZ
Doğum Tarihi : 01/03/64
Forum Kayıt : 04/04/09

24/10/2010, 7:52 pm
ALTAN BEY DOGRU SÖYLUYOR ADAMLAR ÜC AYDA BİR DERNEK ACIYORLAR HER ACILIŞTADA PARALAR TOPLANIYOR AMA NEREYE GİTDİKLERİ BELLİ DEYİL O PARALARIN ADAM DİYO BEN EVİMİ GEGİNDİRİYORUM SANKİ DERNEK HERİFİN KAHVESİ GİBİ KULLANIYOR SELAMLAR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

28/10/2010, 10:50 am
mezatlarlar sadece mezatçının cebini doldurmak için yapılan yerler olmuş.
en son yaşadığım bir olayı anlatayım ismi herkezce üç aşağı beş yukarı bilen bir mezatçı
arkadaşları ile bir mezata geldiler kendi kuşlarını arkadaşı satın aldı 2500 tl falan ortadada 450 tl toplanan bir takviye vardı ne oldu şimdi kesintilertden sonra kalanı ceplerine indirip oradan çıktılar.
yuhh yani ya bu nasıl iştir böyle .
İşte bizim mezatlarımız genelde mezatçılara yarıyor.
Hiç sosyal aktivite de yok
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

3/11/2010, 9:32 pm
yorumların tümünü okudum hep aynı şikayetler ben elazığ'da dernek kurulumunda görev yaptım derneğimiz yaklaşık dokuz yıl devam etti dokuz yıl sonra derneğimiz kapandı kapanmasının sebebi maddi imkansızlık nasılmı maddi imkansızlık gelirlerin kesilmesi sonucu kira elektirik su yakacak bu gibi ihtiyaçların karşılanamaz hale gelmesi

şimdi söyleyelim kar amacı olmayan mezat yapılmayan bir dernek yürümesi imkansız
yürütmenın aslında yolu var ama bunun bedili ağır olur aidat olayı yıllık değil aylık 100 tl olursa üye sayısı 250 kişiden fazla olursa bu üyelerin 3/1'i hargun derneye gelir giderse olur

bunuda açık konuşalım bu şekilde yürüyen derneye kaç üye gider kaç kişi üye olur üye olan kaç kişi düzenli aidatını öder

bu camianın ağzına bir defa kan bulaşmış ne yaparsanız yapın bu gidişatın önune kimse geçemez
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/11/2010, 10:53 pm
Bahsidelin bu Camiaya ait olan bir sorun degil, Türk insaninin bazi durumlara duyarsiz, alakasiz, iyi günde Allah diyen, isine gelmedigi an Yallah diyen, ahlak anlayisi bozuk, birsey olmaz diyen bir Milletin tutumundan gelen bir durumdur, onun meyvesi ceya tabiri caiz ise cocugudur, Allah bagislasin ,...

eee, isimiz kolay diyen olmadi, ilk önce insan gibi susmak, konusani dinlemek gerek, siraya girmeyi bilmek gerek, evdeki emanetine güvenip, vay ben suyum ben buyum diye kükremektense, insan gibi masa basinda ortak bir yol bulup uzlasmak gerek, 2010 yilindayiz, bu saydiklarim belki 2500 yilinda gerceklesebilir, temennigimiz daha erken olmasidir, ama zor gibi, kolay gelsin, Allah ugrasana sabir ve akil versin, ... herkes topa tasa tutar, kollari sivayip birde ben elimi koyim su tasin altina diyen olmaz ise sonucta böyle olur, is yapanda ertesi gün ya madalya yada roset veya kupa istiyor, en iyisi her is yapana ******ün heykelinin yanina birer heykel dikmek, istenilen ahmet yapti desin diye giriyor ise hizmete gülerler böyle seye, ... zor dostum zor, hemde cok zor ... ama umutsuz ve imkansiz degil, tikr tikir isleye örnekler var cok sükür, olabiliyormus demekki, hizmet isi gönül isi, Allah rizasi icin kula edilen hizmet`tir, kurallar cercevesinde ama, karsidaki adamin cebindeki paraya göz dikmek, onu nasil alirim isi hizmet degildir !

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/11/2010, 10:57 pm
Bahsedilen bu Camiaya ait olan bir sorun degil, Türk insaninin bazi durumlara duyarsiz, alakasiz, iyi günde Allah diyen, isine gelmedigi an Yallah diyen, ahlak anlayisi bozuk, birsey olmaz diyen bir Milletin tutumundan gelen bir durumdur, onun meyvesi veya tabiri caiz ise cocugudur, Allah bagislasin ,...

eee, isimiz kolay diyen olmadi, ilk önce insan gibi susmak, konusani dinlemek gerek, siraya girmeyi bilmek gerek, evdeki emanetine güvenip, vay ben suyum ben buyum diye kükremektense, insan gibi masa basinda ortak bir yol bulup uzlasmak gerek, 2010 yilindayiz, bu saydiklarim belki 2500 yilinda gerceklesebilir, temennigimiz daha erken olmasidir, ama zor gibi, kolay gelsin, Allah ugrasana sabir ve akil versin, ... herkes topa tasa tutar, kollari sivayip birde ben elimi koyim su tasin altina diyen olmaz pek, isi biri yapiyor ise ona yigilir kalir, sonucta böyle olur, is yapanda ertesi gün ya madalya yada roset veya kupa istiyor, en iyisi her is yapana ******ün heykelinin yanina birer heykel dikmek, istenilen bumu yoksa, "ahmet" yapti desin diye giriyor ise hizmete gülerler böyle seye, ... zor dostum zor, hemde cok zor ... ama umutsuz ve imkansiz degil, tikir tikir isleyen örnekler var cok sükür, olabiliyormus demekki, hizmet isi gönül isi, Allah rizasi icin kula edilen hizmet`tir, kurallar cercevesinde ama, karsidaki adamin cebindeki paraya göz dikmek, onu nasil alirim isi hizmet degildir !

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/11/2010, 11:10 pm
Unutmadan, cay icmek ayip degildir, milli icecegimizdir, amenna, ama ben iceriye girim cayimi icim, ayagima gelsin, oh, herkes o dernekte hizmet ederse, hizmet herkese dagitilirsa, nöbetinden tut temizligine kadar, aradaki en yaslilar haric tabiki, onlarda birgün cig köfte yaparlar, ...

Kahve ortamlari o istenilen Derneklere yansir ise sonu erken görülür, ... !!!

Örnegi verildi yukarida, ...

Öyle olmamali !!!