Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... 411k

Join the forum, it's quick and easy

Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ...

+8
murce
alpc
bülent baştuğ
altan-aziz
yavuzduman
Kuscu-Murat
Forum Admin
şebapçı
12 posters
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... Empty Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ...

25/5/2010, 12:25 pm
Arkadaşlar merhaba

Hepimizin zaman zaman tartıştığı şebapseverlerin ortak problemlerinden en önemlisi örgütlenememek. Örgütlenememek, yani bir anlamı ile hepimizi ortak bir zeminde buluşturacak bir noktada buluşamamak. Bunun sonucu da hep şikayet ettiğimiz festivaller , kuşların özelliklerinin net bir şekilde ortaya konamaması gibi sorunların ortaya çıkması. Bunların çözümü için ise adım atılması bir şekilde harekete geçilmesi gerekiyor. Böyle bir oluşumun bana göre meydana gelmesinin vakti geldi de geçiyor bile.
Hemen hemen tüm arkadaşların ortak fikri bir federasyon kurulması. Tabiî ki şebapseverlerin bağımsız bir federasyon a sahip olmaları ideal ve asıl olması gereken. Ancak bir federasyonun kurulması için epey fazla bürokratik engellerden geçmek gerekiyor. Ve bunun içinde hem maddi kaynağa hem de emek harcayacak insan gücüne ihtiyaç var. Yani aslında zor olmasa da biraz yüksek bir hedef.

Öyleyse ne yapılmalı? Bence adım adım ilerlemekte fayda var. Resmi bir federasyon kurulana kadar şu bulunan boşluğu doldurmak gerekli. Bunu en kestirmeden bürokrasi ile uğraşmadan en kolay şekli ile nasıl yapabiliriz?

Tüm Türkiye deki şebapseverlerin doğal üyesi olduğu ama bu oluşuma destek verenlerin söz hakkının bulunması için üyesi olduğu ,bir yönetim kurulu bulunan ve gerekli diğer organları bulunan bir birlik altında toplanmak beklide en kestirme yol.

İlk önce birliğin bir tüzüğü oluşturulur. Bu tüzüğün izin verdiği konularda; festivallerin sayısı ve şekli, kuş normlarının gösterilmesi ,puanlama çizelgeleri , hakem tespiti-yetiştirilmesi organizasyonların düzenlenmesi gibi konularda gerekli dökümanlar oluşturulur.

Birliğe üye olan herkes birliğin aldığı kararları (tabi ki alınan kararlar belli bir görüşmeden sonra ortak fikre göre ortaya çıkacak) kabul etmiş sayılacak. Ve birliğin tüm üyeleri birlikte hareket ederler. Bu çok önemli çünkü birliğin gücünü bu birliktelik –ortak hareket etme oluşturacakır.

Birlik çatısı altında buluşma bize ne getirecek? Şimdiye kadar hep şikayet ettiğimiz , eleştirdiğimiz konularda insiyatif almaya başlayacağız. Sözden icraata geçmiş olcağız. Yanlış dediklerimizin doğrusunun ne olduğunu, nasıl olması gerektiğini söyleyeceğiz.

Tüm arkadaşların fikirlerini eleştirilerini bekliyorum.

Selam ile…..

Mustafa Kale
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... Empty Geri: Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ...

25/5/2010, 12:57 pm
evet şebap agırlıklı güvercin besleyen her ilden bir temsilci seçilerek gayri resmi bir federasyonlaşma çok mantıklı olabilir herkezde buna saygı duyar yeterki artık her festivalde farklı kurallar farklı puan tabloları çıkmasın
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... Empty Geri: Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ...

25/5/2010, 1:24 pm
EVET ! Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... 89498

Önce Federasyon kurulmali, o da, Dernekleri altina almali, varsin Dernekler Federasyondan önce var olsun ve olmus olsun, tecrübeli abiler, büyükler kollari sivayip nesillere hitap edecek adaletli bir düzenin temelini atmasi lazim, bilgililer yolu gösterek, dinamik gencler kosacak, sevinende camia olacak, Türk insani olacak, Türkiye olacak, hersey kendi elimizde, büyük düsünüp kücük ama emin adimlarla ilerlemeli, yavas yavas, yeterki temelini saglam atalim, ordan kismaya bakarsak erken cökeriz, uzun vadeli olmasini istiyor isek eger saglam ve adaletli ve dissiplinli sekilde olmasi lazim, bir örnek:

Demokraside diyelim birsey dagitiliyor, herhangi bir yerde mesela, insanlarin siraya girip beklemesi Demokrasinin bir göstergesidir, diyelim dagitilan 1000 adet ürün varan, fakat bu bilinmiyor, ama o gün siraya girip bekleyen 100.000 (Türkiyemizde olabilen bir durum) ama siraya girip beklemek bunu benimsemisligin göstergesidir, " herkese ayni hak " !

Insanimiz önce bunu bir kavrayip benimsemesi lazim, unutmayalimki bizden büyük Allah var, birbirileriyle benim ondan eskigim ne diye yola cikmamali, hepimiz ayniyiz, sadece zevkler farkli olabilir, onuda tartisacagimiza saygi duyalim karsimizdakine, ...

Helal olsun sana Admin, belki burda ( insallah ) bir Federasyonun ilk adimlarina vesile olacaksin, helal olsun sana Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... 22563

Allah`a emanet olun
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

25/5/2010, 1:38 pm
Bu fikri destekliyorum...

Tarihte bilmem şukadar devlet şu kadar beylik kurmuş bir milletin torunları değilmiyiz?
Bu kadarmı aciz hale geldik, ? Neden basit bir birlik kurmayalım?...
Birlikteliğin kuvvet olduğunu daha çocukken öğrenmedikmi? Bir elin nesi iki elin sesi var ata sözünü daha ilkokulda açıklamadık mı?Koca koca adamlardan oluşan şebapseverler neden kırmasın şeytanın bacağını?

Kuralsızlık,başsızlık kaostan,karmaşadan ve dırdırdan başka ne getirebilir.Bunları görmedik mi ? Yaşamadık mı?İki kişi bir yola çıktığında aralarından birini imam/lider/yönetici seçsin diyen bir peygamberin ümmeti değilmiyiz..

Tamam diyelim.. Bir üye listesi oluşturalım... Bir toplantı tertip edelim... Kurallarımızı belirleyelim... Kaç kişilikse bir yönetim kurulu oluşturalım.. Al sana birlik... Daha sonra paylaşımları işte bu sitelerden yapabsilir, kararları bu sitelerden alabiliriz..Yine arada bir genel kurul gibi insanların bir araya geleceği toplantılarda yapabiliriz.. neden olmasın..

Ben varım,üyeyim diyen arkadaşlar buraya isimlerini yazsın.. iletişim bilgilerini koysun..İşte sana üye listesi..su arkadaşlarımızın içinden hizmete talip olanlardanda bir yönetim kurulu oluşturdukmu oldu bitti gitti...

Daha sonra yönetim kurulu araştırsın,yeni bir federasyonmu kuralım,yada mevcut federasyona üyemi olalım yada ayrı bir dernek mi kuralım, yada bu şekilde bir Şebapçılar Birliği olarak mı kalalım bizlere önersin bizde bir karar verelim destekleyelim...İşi bir kaç basamak yukarı kaldıralım.. Bunlar olana kadar kendi seçtiğimiz yönetim kurulunun icraatlarına destek olalım..

Küçük hesapları,nefsimize uymayı bir an bırakalım hepimizin ihtiyacı olan bu birliğin temelini atalım...Bu binada herkezin bir tuğlası olsun... Üç 5 yıl sonra gere baktığımızda evet bizte bu işin kuruluşunda vardık diye başımız dik durabilelim...

Selamlar
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

25/5/2010, 8:09 pm
arkadaşlar BU BİRLİE DESTEK VERİN DUYARSIZ KALMAYIN ...YOKSA KURTLARA YEM OLUR BİTERİZ ...HOCAM BU İŞİ TAM YAPALIM ELİMİZE YUZUMUZE BULAŞTIRMIYALIM ...BU İŞİ TAM YAPACANIZDAN EMİNİM ...AMAAAAAYANINA ALACAIN KIŞİLER COK ÖNEMLİ ...SAKIN HAAAAA DİKKAT ET YOKSA SENİDE YOK EDERLER KİMİN NE OLDUUNU COOOOOOOOOK İYİ BİLİYOOOOOORSUN ONA GÖRE ....SEN 10 NUMARASIN AMA KENDİNİ YOK ETTİRCEK KİŞİLERE DİKKAT ET ...KİMSEYEDE GÜVENME ... UMARIM BEN YANILIRIM ...CÜNKÜ SENİN UMDUUN KİŞİLER BURSADA YOK ...BEN ÖYLE BİLİYORUM ....BU İŞİ YAPARSAN TAM YAP ...DORU KİŞİLERLE YAP ...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/5/2010, 12:20 am
Lideri zaman bulur, ...
bülent baştuğ
bülent baştuğ
Ad Soyad : Bülent Baştuğ
Doğum Tarihi : 27/02/59
Forum Kayıt : 15/07/09

26/5/2010, 6:36 am
HERKESE MERHABALAR.MUSTAFA HOCAMI BURADAN SELAMLIYORUM VE BÖYLE BİR BAŞLIK ALTINDA BİZ ŞEBAB SEVERLERİ TOPLADIĞI YADA TOPLAMAYA ÇALIŞTIĞI İÇİN KENDİSİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.BİZLER ŞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ Kİ BU CAMİA GERÇEKTEN OLASI GEREKTİĞİ YERDE VE SEVİYEDE DEĞİL VE BUNUN EN BÜYÜK SEBEBİ İSE BİR ÇATI ALTINDA DÜRÜSTÇE SAMİMİ OLARAK ÇIKAR GÖZETMEDEN TOPLANAMAMIZ.FEDERASYON KURALIM ELBETTE BUNU HERKES İSTER BEN KENDİ ŞAHSIMA CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUM AMA HOCAMIN DA DEDİĞİ GİBİ EMEKLEMEYE BAŞLAMADAN KOŞMAYA ÇALIŞMAK YANLIŞ OLUR DÜŞERİZ.BENİM FİKRİMDE GAYRİ RESMİ BİR ŞEKİLDE BİR ARAYA GELEBİLELİM VE GEREKLİ PROSÜDÜRLERİ YANİ YARIŞMALARI,JÜRİLERİ,KUŞLARIN PUANLANMASINI VE BİRÇOK BENZERİ KONULARI YAZILI METİN HALİNE GETİRİP BU CAMİANIN ÖNDE GELEN HER İLDEN BİRKAÇ KİŞİYİ TOPLAYIP BUNU ORTAK KARAR HALİNE GETİRELİM.EĞER İŞLER BU ŞEKİLDE GERÇEKTEN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE GELİŞİYORSA BÜTÜN YAPILACAKLAR KENDİLİĞİNDEN GELİŞECEKTİR.HERKESE SELAM VE SAYGILAR.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/5/2010, 9:54 am
Aleykümselam, simdi ben Sebap beslemiyorum, ama Teskilatlan`mak konu olunca yorumsuz kalamadim, diyecegim sudurki, denilenler ve tespitler hep dogru, yani dogru yolda hareket ediyoruz, fakat hep puanlama deniliyor, maksat kuslari yarismalara sokmakmi ??? Birliğe Doğru Bir Araya Gelmek ... 3419840488

Herkes birer damla su olsa, ve cöle damlasa ne olur ???

Hic birsey olmaz, buhar olur gideriz, ...

Ama yine o damla Deniz`e damlasa ne olur ???

Deniz oluruz !!!

Onunla bütünlesir, ona dahil oluruz, farkinda bile olmadan onun ve ayni anda kendimizin yükselisine sebep oluruz, maksat bu olmali Teskilatlan`mada, yeterki birlikte atilacak adimlari yine birlikte atin, ve sadece bulusalim, sohbet edip karnimizi doyuralim demiyelim, onlar zaten olmazsa olmazlarimizin basinda gelen seyler, Federasyon gibi bir kurulustan beklentimiz ne olmali, onu ilk önce bir tespit edelim, ondan sonra o Federasyon Dernekleri tespit edip kayda aldiktan sonra faliyetler basliyacaktir, ama lafla peynir gemisi yürümezmis, ...

Saygilarimla
alpc
alpc
Ad Soyad : alp
Doğum Tarihi : 08/05/76
Forum Kayıt : 08/03/09
http://sebabci.sitemynet.com

26/5/2010, 10:04 am
Bu kuşları beslememizin tek nedeni GÜZEL oldukları için... Bu cümleyi herkez çok iyi anlamalı. Birde bu kuşları yetiştiren güzel insanları bir araya getirirsek işte o zaman süper olur.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/5/2010, 10:12 am
insallah !!!

Fakat "güzel" kelimesi cok esnek bir kelime !!!

Herkes icin ayni seyler güzel degildir, herkesin tutkusu ve bakis acisi farkli, asil güzel olan bu bence, ne demis Asik Veysel: " güzelligin on para etmez bendeki ask olmasa " ...

Herkesin cok sükür "aski" farkliki herkeste o yüzden huzurlu olabiliyor, düsünsene güzel tek olacak ve sadece birinde olacak, ortalik karisir vallahi, Kelebegi`de güzel, Dolapci`sida, Sampiyon Bursa`sida, Takla`sida, aklina ne gelirse artik, yabani bile güzel, cenàbi Allah`in yarattigi hersey gibi, ...

Ama insanin güzeline can kurban, kus mus bahane, yeterki insan insan olsun, olabilsin !!! Gerisi bos`ki bos, 10 para etmez, ...

Saygilar
altan-aziz
altan-aziz

26/5/2010, 7:32 pm
ARKADAŞLAR ÖNCE BİR DÜŞÜNELİM ...HOCAMIZ BİRLİĞ E DOĞRU BİR ARAYA GELMEK DİYOR ...COK GÜZEL FİKİR MANTIKLI ...AMA HERKEZ ESKİ VE KENDİ CIKARLARINI UNUTSUN YOKSA ...AYNI TAS AYNI HAMAM GİBİ, OLACAKSA BU İŞİ BU NOKTADA KAPATALIM ...AMA ÖNCE BU İŞE EL ATANLAR .... COOOOOOK DÜŞÜNSÜNLER ....GECMİŞTE OLDUĞU GİBİ YAPILACAKSA ...BU İŞİ BURADA KAPATALIM ...BU BİRLİKTE AMICA DAYICA YAPMAYALIM ...BU BENİM ADAMIM BU SENİN ADAMIN OLMASIN ...HAK OLSUN KURAL OLSUN DUZEN OLSUN ...EN ÖNEMLİSİ ALLAHTAN KORKUMUZ OLSUN ...BU CAMİAYI EN İYİ BİLENLERDEN BİRİ MUSTAFA HOCAMIZ ...KİMİN KAC PARALIK OLDUĞUNU COK İYİ BİLİYOR ...KİMSENİN HAKKI YENMİYECEKSE BEN BU BUNU DESTEKLİYORUM ...AMA HAKLARI YENİLECEKSE ...BENDE KİMSEYE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM ....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/5/2010, 7:44 pm
Hemen yarin olacak birsey degilki bu, 500 Milyarlik bir Binayada gerek yok, Kapisi olsun, ilk etapta insan agirliyacak Lokal`i olsun, icindekiler adam olsun, hak hukuk bilen olsun, ismi Federasyon olsun, büyüdükce yeni mekan olur, ama kislasiz olmaz, kisla olmazsa orduda kurulamaz, ordusuzda menzile, hedefe varilamaz, ...

Sizlersiniz o islemleri yerine getirecek, ama Altan`in dedigi gibi, iyi düsünülmeli, yarin bikip usanip birakilacak ise hic baslamasin daha iyi, her mevkide en az iki kisi olmak sartiyla yola cikilmali, hatda yedegin yedegi olursa ne ala, ama tam fikir olunmali, bu is aslinda tam Türk isi, ama Osmanli torunlariyiz, tarih bize ders olsun, agizimiza burnumuza bulastirmadan, adam madam kayirmadan, ancak öyle olur, hamlelerinizi merakla bekliyorum, ...

Allah yardimciniz olsun
altan-aziz
altan-aziz

30/5/2010, 4:36 pm
ARKADAŞLAR .HOCAMIZ DEMİŞKİ BİRLİE DORU BİR ARAYA GELMEK ....BU SÖZÜ UNUTMAYIN BİRLİE DOORU ...BUNUN KÖRÜ YANI NEREDE ....BAKIYORUM HARAKET YOK SÖZ SÖYLEYEN YOK BİR KAC KİŞİDEN BAŞKA ....BU BİRLİİN KÖTÜ YANI NEREDE ...NEDEN DUYARSIZ KALIYORSUNUZ ...DEMEK BU CAMİA CIKAR CAMIASI BEN BUNU BÖYLE ANLADIM UCUDA SİZLERE DOKUNUYOR ...ÖYLE DEİLMİ DEİLSE İSPAT EDİN FİKİRLERİNİZ VARSA SERİN ORTAYA ....NEDEN SEZSİZ KALMAYI TERCİH EDİYORSUNUZ ...BU DA Sİ,ZLERİN CIKARCI OLDUUNU GÖSTERİYOR....BUNUDA BÖYLE BİLİN HER ŞEY GECMİŞTEKİ GİBİ OL MU YA CAK ...HER SENE 1 ..2Kİ TANE FESTİVAL OLUYOR HEPİMİZDE COK İYİ BİLİYORUZ Kİ BU FESTİVALLERDE NELER DÖNDÜÜNÜ ...İŞALLAH ALLAHIN İZNİYLE BU DÜZENİ BOZACAIZ ...NEDEN TOPLANTI YAHUTTA BU DÜZEN HAKKINDA GÖRÜŞMELET OLDUMU AYNI KİŞİLERLE YAPILIYOR ...BU SORUYU KENDİNİZE BİR SORUN ...TÜRKİYE CUMHURİYETİN NASIL DEMOKRASİYE İHTİYACI VARSA ...BİZİMDE İHTİYACIMIZ VAR ...BEN BU ESKİ DÜZENİ YIKILMAZ BİROKRASİ GİBİ GÖRÜYORUM....HATAYI DA BURADA YAPIYORUZ BU DÜZENİ BOZALIM ...CÜNKÜ BU DÜZEN BİZLERİ İLERİYE GÖTÜRMÜYOR BİR KAC KİŞİYİN SAYESİNDE ...ALLAH AŞKINA YOKMU DUYARLI KİŞİLER BU MEMLEKETTE ...NELERDEN CEKİNİYORSUNUZ ...YOKSA SİZLERİDE Mİ ONLAR YÖNETİYOR ....ÖZGÜR OLUN HÜR OLUN SÖZ SAİBİ OLUN....YOK SA ERİRİZ ....ZAMAN BU ZAMAN ...BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR ...ATALARIMIZ BU SÖZÜ BOŞUNA MI SÖYLEMİŞ ....BU SÖZÜ KENDİMİZE BİR SORALIM
yavuzduman
yavuzduman

30/5/2010, 7:41 pm
BİRLİK HAYALİ ARTIK GERÇEK OLUYOR....

29 MAYISTA İSTANBULDA YAPILAN GENİŞ KATILIMLI ŞEBAP İSTİŞARE TOPLANTISINDA AKLI BAŞINDA HERKEZİN YAPTIĞI BİRLİK ÇAĞRISI '' TÜRKİYE ŞEBAP GÜVERCİN BİRLİĞİ''
KURULMASI KARARIYLA ARTIK SOMUTLAŞTI...

YÜRÜTME (YÖNETİM)KURULU SEÇİLDİ... ANTALYADA ALINAN KARARLARA PRENSİPTE UYULMASI NIN YANINDA ÖNEMLİ BAZI KONULARDA KARARLAR ALINDI..BUNLAR DETAYLI OLARAK BİRLİK SEKRETARYASINA GETİRİLEN SAYIN MUSTAFA KALE TARAFINDAN AÇIKLANACAKTIR...

TÜRKİYEDEKİ ŞEBAPSEVERLERİN HEPSİ BU BİRLİĞE ÜYE OLABİLECEK.. ÜYE KAYITLARINA BAŞLANDI...İNTERNET ÜZERİNDENDE ÜYE KAYIT İMKANI SAĞLANACAĞI İFADE EDİLDİ..

TÜRKİYE ŞEBAP GÜVERCİN BİRLİĞİNİN HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ..
murce
murce
Ad Soyad : murat eyüpoğlu
Forum Kayıt : 07/03/10

30/5/2010, 7:50 pm
Umarım tüm camiaya hayırlı uğurlu olur
alpc
alpc

31/5/2010, 4:42 am
hepimiz için hayırlı olsun.
alpc
alpc

31/5/2010, 5:11 am
Alınan kararlar aşağıdaki maddeler gibimi

Hasta kuş yarışmaz
Kafası dönük kuş yarışmaz
Atlamalı kuş yarışmaz
1-0 kuş yarışmaz.
ful kuyruk beyaz kuş yarışmaz
beli tozlu kuş yarışmaz.
Enseli kuş yarışmaz.
Kanatları akkanat kus yarışmaz.
titrek kuş yarışmaz.
yavuzduman
yavuzduman

31/5/2010, 7:59 am
Evet Alp Bunlar tek tek konuşuldu,oylandı bazılarında bir iki kişilik küçük bir karşı oya karşılık 50-60 oy gibi büyük oy çokluğu ile bunların yarışmayacağı kararı alındı.Bunları Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Sekreterya sorumlusu Sn.Mustafa Kale hocamız daha kapsamlı açıklayacaktır.İlaveten mavi ve çakmaklıda beyaz tırnaklı ve beyaz gagalı kuşun yarışmayacağını da aynı şekilde oylandı ve kabul edildi..

Ayrıca senede iki kez festival yapılacağı,talipli illerden seçileceği,hakemlerin birlik tarafından onaylanacağı da alınan kararlar arasında..

Tabi bu birliğin onayladığı ve desteklediği festival ve yarışmalar için geçerli..Bunun dışında isteyen istediği festivali yapmakta elbette hür olur....Fakat bunların her türlü sorumluluğu düzenleyenlerine ait olur,birlik bu festival sonuçlarını tanımaz..Üyelerinin buralara katılmasını ve desteklemesini uygun bulmaz...
alpc
alpc

31/5/2010, 8:57 am
Merakla gelişmeleri ve kararları bekliyorum.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

31/5/2010, 10:14 am
Hadi bakalim, ... simdiden hayirli ugurlu olur insallah
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

31/5/2010, 8:13 pm
Arkadaşlar merhaba;

Daha önce ilk paylaşımını sitelerimizde yaptığımız BİRLİK in ilk temeli İstanbul toplantısında yapıldı. Camia ya hayırlı olsun.

Yavuz beyin de bahsettiği gibi bu toplantı da birliğin temeli fiilen atılmak ile birlikte ilk kararları da alındı.

Birliğin tüzüğü ve alınan kararlar sitelerimizde yayınlanacak. Birlik fikrinin yapılan tartışmalar ve eleştiriler ile olgunlaşmasına en büyük katkıyı sağlayan internet camiasına bu saatten sonra düşen görev birliğe üye olmak ve herkesi üye olmaya teşvik etmektir. Üye olmayı kolaylaştırmak için internet aracılığı üyelik konusunda Yavuz Bey gerekli çalışmaları yapıyor.

İlk adım atılmıştır bundan sonrası daha kolaydır.

Selam ile…..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

31/5/2010, 10:51 pm
insallah
alpc
alpc

1/6/2010, 1:29 pm
Şimdi transfer yerine orada üye olmak isteyen bircok kişi olacaktır. Üye olmak ne demek, Uye olunca hangi şartları kabul etmiş oluyoruz. Üyeliğin avantajları neler? Ranttan ve tekelcilikten uzak, güzel şebap kuşlarımızın gerçekten hak ettiği yere taşıyan, farklı nesil ve yapıların güzel olanlarının korunduğu bir yapımı olacak.. Üst yönetim bu işe gönülden yaklaşabilecek ve öyle kararlar alabilecekmi?
Bu sorular benim ilk aklıma gelenler. Gerçek bir oluşum, gerçekten bu kuşlarımıza değer katacak insanlara ihtiyaç var.
Bu kuşların güzellerini imkanı olan varsa , tüm turkiyeden örneklerini gönderelim. Ucursunlar. Taklacılık özelliğini kontrol etsinler. Kontrolü geçenleri barkodlayalım. Tüm türkiyeye dağıtalım. Turkiye jokey kulubunun yaptığını, karacabey harasının yaptığını yapalım. Kuşlara garantör olalım. Ne beslediğimizi bilelim. Varmı bunları gerçekleştirebilecek insanlar. İmkanı zamanı olan varsa, Ben kendi adıma örnek kuşlardan ucretsiz göndereyim. Güzellik konusu, vasıflar, en önemlisi taklacılık özellikleri kontrol edilsin. Geçer geçmez. önemli değil. Sınavı geçenlerden beslemek isterim. Böylece ne beslediğim ortaya çıkar.
Varmı dev adamlar.. Turkiye Şebap kuşlarını bir yerden alıp , tepeye taşıyacak insan veya insanlar varmı? Çok para harcayanları, imkanları üst düzey olanları duyuyoruz. Ne yapıyorlar. Rantçıların kucağına oturuyorlar. Hadi gelin. Test edin onaylayın, Tüm türkiyedeki güzel insanlara bu barkodlanacak kuşları dağıtın. 1 cift olur 5 cift, 5 cift olur 20 cift, 20 cift olur 100 cift. Kuşlarda hak ettiği yaşam hakkına kavuşurlar. Ranta ticarete izin vermeyin. Kuş sevenler gelsin başımıza tac olsun, çıkarı olanlar nemalanamasın.
Devrim dedinmi böyle bir devrim yapalımki, oturaklı olsun. Yoksa akarsu gideceği yolu bulur.
yavuzduman
yavuzduman

2/6/2010, 8:23 am
alpc demiş ki:Şimdi transfer yerine orada üye olmak isteyen bircok kişi olacaktır. Üye olmak ne demek, Uye olunca hangi şartları kabul etmiş oluyoruz. Üyeliğin avantajları neler? Ranttan ve tekelcilikten uzak, güzel şebap kuşlarımızın gerçekten hak ettiği yere taşıyan, farklı nesil ve yapıların güzel olanlarının korunduğu bir yapımı olacak.. Üst yönetim bu işe gönülden yaklaşabilecek ve öyle kararlar alabilecekmi?
Bu sorular benim ilk aklıma gelenler. Gerçek bir oluşum, gerçekten bu kuşlarımıza değer katacak insanlara ihtiyaç var.
Bu kuşların güzellerini imkanı olan varsa , tüm turkiyeden örneklerini gönderelim. Ucursunlar. Taklacılık özelliğini kontrol etsinler. Kontrolü geçenleri barkodlayalım. Tüm türkiyeye dağıtalım. Turkiye jokey kulubunun yaptığını, karacabey harasının yaptığını yapalım. Kuşlara garantör olalım. Ne beslediğimizi bilelim. Varmı bunları gerçekleştirebilecek insanlar. İmkanı zamanı olan varsa, Ben kendi adıma örnek kuşlardan ucretsiz göndereyim. Güzellik konusu, vasıflar, en önemlisi taklacılık özellikleri kontrol edilsin. Geçer geçmez. önemli değil. Sınavı geçenlerden beslemek isterim. Böylece ne beslediğim ortaya çıkar.
Varmı dev adamlar.. Turkiye Şebap kuşlarını bir yerden alıp , tepeye taşıyacak insan veya insanlar varmı? Çok para harcayanları, imkanları üst düzey olanları duyuyoruz. Ne yapıyorlar. Rantçıların kucağına oturuyorlar. Hadi gelin. Test edin onaylayın, Tüm türkiyedeki güzel insanlara bu barkodlanacak kuşları dağıtın. 1 cift olur 5 cift, 5 cift olur 20 cift, 20 cift olur 100 cift. Kuşlarda hak ettiği yaşam hakkına kavuşurlar. Ranta ticarete izin vermeyin. Kuş sevenler gelsin başımıza tac olsun, çıkarı olanlar nemalanamasın.
Devrim dedinmi böyle bir devrim yapalımki, oturaklı olsun. Yoksa akarsu gideceği yolu bulur.

HEPİMİZ BİLİYORUZ VE İNANIYORUZ Kİ BU BAŞIBOŞLUK DÜZENİ İLE GİDİLECEK BİR NOKTA YOK...

ANCAK ÖNEMLİ BİR ADIM ATILMIŞTIR..SORUNLAR BELLİDİR.. SENİN BELİRTİĞİN AMAÇLAR HEPİMİZİN OLDUĞU GİBİ BİRLİĞİNDE AMAÇLARIDIR..SIRASI GELDİKÇE BUNLARIN NASIL GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLECEKTİR...BU İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ŞARTLARDA KOLAY DEĞİLDİR..

BU İŞLER ANCAK BİRLİKTE ÇÖZÜLECEKTİR... MERDİVEN HERKEZİN DESTEĞİ İLE BASAMAK BASAMAK ÇIKILACAKTIR... BU YÜZDEN BUGÜNKÜ BİRİNCİ AMACIMIZ BİRLİK OLMAK.. BİRLİKTE KARAR ALMAK.. BU KARARLARI BİRLİKTE YÜRÜTMEKTİR..

BUGÜN BU BİRLİĞE ÜYE OLMAK BENDE VARIM DEMEK, DESTEK VERMEK, ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAK BANADA BİR GÖREV DÜŞÜYORSA BENDE ELİMDEN GELDİĞİ KARARIYLA YAPARIM DEMEKTİR..

ELBETTE GELECEKTE ÜYE OLANLA OLMAYAN FARKLI HAKLARA SAHİP OLACAKTIR..

BİRLİĞE FİKREN VE FİİLEN KATKIDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİZ.

ÜYELİK KAYITLARINA DEVAM..
yavuzduman
yavuzduman

7/6/2010, 1:06 pm
Bugün birlik üye kayıtlarına baktım, insanlar neredeyse akın akın birliğe üye oluyorlar...

Bilgisayara giremeyenler telefonlarla nasıl üye oluruz bizide üye yapın diyorlar...

Bu insanlarımızın birliğe susamışlığının işareti...
Bu insanlarımızın bir adım atıldığında evet bende varım demelerinin bir yansıması...
Bu gelecek için bir umut..
Bu öne düşenler için bir sorumluluk...
Bu ben yaptım olducular ve bu güzel kuş ve zevkini sadece bir çıkar ve gelir kapısı görenler için hayal kırıklığı..
Bu dışarda kalanlara sizde buyurun gelin davetiyesi..

Bugüne birliğin sesini kulak veren ve üye olan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz...

Bir de küçükricamız var...İnternete giremeyen,gelişmelerden haberdar olamayan çevremizdeki dostlarımızada haber verelim,onlarında üyeliklerinin gerçekleştirmeye çalışalım...

Şimdiden tahminlerin çok üzerinde üstelik çok nitelikli,bu işe gönül vermiş arkadaşlarımızdan
büyük bir ordu oluştu..
kardelen
kardelen
Ad Soyad : sinan taşar
Doğum Tarihi : 18/08/64
Forum Kayıt : 04/10/08

8/6/2010, 7:29 pm
sayın meslektaşım mustafa hoca ve yavuz duman arkadaşımı gönülden destekliyorum birlik mutlaka gerekli
çalışmalarınızda başarılar diliyorum sinan hoca
ahmet türk
ahmet türk
Ad Soyad : ahmet türkoğlu
Forum Kayıt : 04/04/10

17/6/2010, 9:00 pm
keşke bu organizasyon oluşurda herşey netlik kazanır artık bıktık şu torpil işinden adamların kuşları bir şeye yaramaz belki ama adları var diye birinci oluyorlar adalet olsun emek verenlerin ellerine saglık
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

17/6/2010, 11:03 pm
slm herkese; yazılanların çoğunu okudum ben 20 yıldır güvercin besleyen bir kişiyim, kuş için türkiyede çok memleket gezdim çok kuş gördük allahın izniyle çok kuşçuyla tanıştım,şebab diye piyasaya mal edilmiş kuşlardan beslemiyorum sevmiyorumda zaten ama, asıl soruna kimse deyinmemiş ya unutmuşlar yada işlerine gelmemiş:?? peki asıl sorun ne:?? belkide bunun bilincinde değil kuşçu arkadaşlarımız:?? bilende ses etmiyor genelde her nedense:??

bence sorun şu; şebab diye bir kuş türü varmı var piyasada; heralde tüm illlerde beslenmekte dir:?? iyide arkadaşlar her ne hikmetse be şebab kuşun hemen her bölgede tanım ı farklı:)) ORTADA BİR TENCERE BOŞMU DOLUMU BİLEN YOK hesabı:?? asıl sorun bu bence:??

şimdi ben buna niye deyindim onuda yazayım:??

ŞEBAB KUŞUN TANIMI HER YERDE DEĞİŞİYOR İKEN:??

HERKES ELİNDEKİ KUŞA ÖNÜNE GELEN HERKESE BU ŞEBAB DİYOR İKEN:??

KUŞÇULAR BİRBİRLERİNE SENDEKİ KUŞ ŞEBAB DEĞİL O MEMLEKEKETİN KUŞUNDAN ŞEBAB OLMAZ OLSADA SAYILMAZ DİYOR İKEN:??

GÖZÜ SARI KUŞ ŞEBAB OLUYORKEN BEYAZ OLANIDA ŞEBAB OLUYORKEN:??
UFAK KUŞ ŞEBAB İKEN İRİSİDE ŞEBAB OLUYOR İKEN:??

VS VS VS VS VS VS İKEN:??

ŞİMDİ HERKESE TEK SORU NASIL OLACAK BU İŞ ALLAH AŞKINA:))

ŞİMDİ BURADA BUNU TEKLİF EDEN ARKADAŞ YÜZDE YÜZ HAKLI BENCE:? ONA BİŞEY DEMİYORUMDA ARKADAŞLAR SİZCE OLACAK İŞMİ BU:??

BİZLERİN İÇİNDE SAYGI YERİNE KISKANÇLIK VAR İKEN:??

İYİ KUŞU KISKANIP ÇALDIRMAK VAR İKEN:??

KUŞLARI İYİ OLANA YA BU KUŞTAN BİŞEY OLMAZ DEYİP KENDİ DANDİK KUŞLARINA İYİ DEMEK VAR İKEN:??
HAYATINDA KUŞLARI SADECE PARA OLARAK GÖRÜP KUŞTAN YAVRU ALMAYIP EMEK VERMEDEN RANT ELDE ETMEK VAR İKEN:?

KÖTÜ KUŞLAR SIRF TANIDIK BİRİLERİNİN DİYE DAHA İYİLERİNE DÜŞÜK PUAN YAZIP KÖTÜ KUŞU 1. YAPMAK VAR İKEN :??

VS VS VS VS VS VS VS NASIL OLACAK BU İŞ ALLAH AŞKINA SİZCE OLURMU YAZDIKLARIMDAN SONRA BİR DÜŞÜNÜN

PEKİ BU İŞ NASIL OLUR:?? İLK BAŞTA HAKKA SAYGI İLE OLUR:?? ÖNCE O:?? YOKSA BU İŞ OLMAZ OLAMAZ:??SONRADA İYİ YADA KÖTÜ HER YERDE AYNI ŞEBAB STATÜSÜNÜ BELİRLEMEK İLE OLUR:?? STATÜYÜ BELİRLEYİP SIFIR HATA PAYI İLE KABUL ETMEKLE VE TABİKİ ADİL BİR ŞEKLİDE UYGULAMAK İLE OLUR BUNALRDAN BİRİNİ BİLE YAPAMAZ İKEN NASIL OLACAKKKİ BENCE İMKANSIZ:?? GERİSİ SİZE KALMIŞ
yavuzduman
yavuzduman

18/6/2010, 7:43 am
Turan işte tamda sizin belirtiğiniz sıkıntılardan dolayı bu birlik gerekli.. bu sıkıntıları halletmek için gerekli...Aksi halde böyle gelmiş böyle gider diyeceğiz.. bunu kolaycılık olur bize yakışmaz...Birazcık elimizi taşın altına koyarsak bir zaman içindede olsa bazı şeyler değişebilir..6 ay öncesinden farklı bir noktadayız bugün mesela... İnşaallah 2 yıl sonra daha iyi bir noktada olunur.
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

18/6/2010, 12:58 pm
vallahi inşallah yapabilirsinizde zor kardeşim bence yine de inşallah halledersiniz bu sıkıntıları:?? ister inanın ister inanmayın bu şebab meselesi türkiyede ki kuşçuluğun önünü tam olarak tıkamıştır bence:?? herkese saygılar
Similar topics