Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 411k

Join the forum, it's quick and easy

Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali Temel
Ali Temel
Ad Soyad : Ali Temel
Forum Kayıt : 29/05/10

Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Empty Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek

29/5/2010, 11:08 am
İyi günler arkadaşlar ben bursada oturuyorum.güvercin bakmak istiyorum ama tek müsait yerim balkon balkonumun önünü aşağısını ve balkonun fotolarını çektim balkondaki kutular falan kalkıcak ve yeni bir kümes yapıcam.yaklaşık 4 yada 6 tane güvercin bakmak istiyorum sizce bu balkonda bakılabilirmi birde bakılıcak cinsler nelerdir kolay inmesi açısından falan ben kelebek yada bursa oynar düşünüyorum.görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.[img]Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 1001849i[/img][img]Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 1001850m[/img][img]Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 1001852[/img]
Ali Temel
Ali Temel

Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Empty Geri: Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek

29/5/2010, 5:56 pm
millet hadiya yardım lütfen
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Empty Geri: Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek

29/5/2010, 6:41 pm
kardeş 2de manzara resmi koysaydın bursadan süper olurdu Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 1390399058
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 7:05 pm
nabalım kardeş balkonun manzarası iyidir de işte bakamıyoruz güvercin bir yardımcı olsanız bilenler olarak durumu açıkladım
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

29/5/2010, 7:23 pm
Vazgec bu sevdadan desek gecmezsin belli, iyide bence, sana ya Dönek ya Kelebek Güvercinleri gider, tam senlik, BANA göre en azindan, Dolapcisinin ucus stilini bilmiyorum mesela, veya örnek vermek gerekirse mesela Bayburt Kusu veya Malatya Güvercini gibi, bana göre o dedigim iki cesit Güvercinden birine ver kararini, hem güzel kuslar, kolu komsuyuda rahatsiz etmez, yere ayak basmadanda kümesine girer, tabiki Posta Güvercinide öyle, ama onun asli TÜRK degil, ...

Saygilarimla
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 7:28 pm
Murat bey ilginizeden çok teşekkürler posta bakmak istemem bende benim tek korkum yuvayı tekrar bulabilirmi kuşlar ondan endişe ediyorum arada bir yoz kuşlar geliyor balkonuma bazen yumurta falanda bırakıyorlar herhalde bakıcağım kuşta bulabilir yuvasını
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 7:48 pm
arkadaşlar bu kadar mı kısacık bile bir yorum atabilirsiniz hadi lütfen
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/5/2010, 8:24 pm
Estagfurullah, vallahi ne deyim sana ben simdi, yaban besle dicem ama olmiyacak ;) Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Lol

Güvercin irklari diye bir gir arama motorlarindan, ucus stilleri ile ilgili bilgide alirsin orada, gerci bu Forumda`da yok yok, kararini ondan sonra ver bence, birde Güvercin Pazarlarini gez bir, gözüne hangisi hos gelir ise ona karar verirsin, canli canli görmek ayri, burda kuru kuru yardim almak ap ayri, zevklerin ne kadar farkli oldugunu bilirsin zannedersem, benim ilk göz agrilarim hala mevcut kümesimde, iki yil oldu, onlara baska bir göz ile bakiyorum haliyle, ama kacanimda oldu, kaybolanda, üzüldükte haliyle, ama bunlari hep yasamalisin, ölen yavrudan bos cikan yumurtadan tut, taki atmacanin gözünün önünde kusunu aldigina kadar, elin kolun bagli seyretmekten baska birsey yapamiyorsunda o an, ...

Bunlari kaldirabilirsen basla derim, zor dersen iyi düsün bence, hakikatden bazen cok aci verici olabiliyor, neye ugrasiyorumki dedirtiyor insana zaman zaman olanlar, sonucta bayagi bir zaman isteyen bir ugras bu, sorumluluk var, hafife alma bana göre !!!

Saygilar
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 8:35 pm
tekrar teşekkürler
bu işi hafife almıyorum gerçekten tamam zorlukları var ben sadece yerden korkuyorum bu balkon fotolardanda anlaşılıyor size göre Murat bey uygunmu bakmak için zaten kuş ırklarını falan araştırdım arkadaşlar var bu işlerle uğraşan 4-5 kişi onların kuşlarına falan baktım.kafama yatan kuşlar dediğim gibi kelebek,bursa oynar birde taklacı vardı ama sizin birkaç yazınızı okuduktan sonra taklacı ırkından vazgeçtim.Sizce bu balkonda yer,apartman kalabalığı sıkıntısı yüzünden kuş bakılırmı bakılamazmı lütfen birazdaha açıklarsanız çok makbule geçer.
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 9:09 pm
yokmu yorum yaa ?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/5/2010, 9:21 pm
Dairenizin ortagi yok, istediginizi beslersiniz, kimse sizi sikayet etmedigi müddetce, siz istedikten sonra herseye bakarsaniz, tabiki bazen yer engel olabiliyor, bazende en iyisi böyle olmasi, cünkü kus icin cokta basiniz agriyabilir, yani bunu yasadikca anlarsiniz artik, hele hele belli bir topluma girdikten sonra ve bunlar ile cok yakin oldugunuz vakit yani, ... uzun mesele bu, ...

Yerinizin durumundan dolayi sakincasiz kus bakabilirsiniz, ve bunlar birde yumurta yaptiklari vakit yuvalarina daha sadik olur, hele birde yem ile su olduktan sonra, ...

Balkonunuz biraz dar, az daha genis olsaydi daha iyi olurdu, kedi derdinizde yok orada, raf seklinde yukari bölüme yaparsaniz kus ayagini bir yere kondurmadan kümesine girebilir, yerde olursa tabiki pek uygun olmaz bence, kuslar uctukca yerlerini tanirlar, kacan veya kaybolan olur ise, onada artik alisirsiniz, evini bulamayan salak kusu ne edeceksiniz, giden gider, yapacak birsey olmaz bu hususta, mecbur ucacak, ... bazen 3 - 4 gün kaybolan olur, tam ümidi kesmisken bir bakarsiniz geri gelir, bazende cok beklersiniz, giden gitmistir, ...

Tercih sizin, ben simdi ne deyim, Allah saglikli uzun ömürler versin, teker teker deneyin en iyisi, kararinizi ondan sonra verirsiniz, ve hemen hemen cogunun huyunu suyunu görmüs olursunuz, teker teker yani, baktiniz olmadi istediginiz gibi, elinizden cikartirsiniz, ...

Saygilar
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 9:26 pm
Murat Bey şimdi çok güzel bir şekilde beni aydınlattınız çok teşekkür ediyorum ve bu işe başlama kararı aldım 1-2 hafta içinde yuva yapabilirsem kuşlar hazır bursa oynar bakmayı düşünüyorum.Birde benim balkona arada bir yoz güvercinler geliyor onlar bişey yaparmı kendi besliceğim ırkıma daha çok falan gelirlermi yani ? Ama yine de çok sağolun çok güzel anlattınız durumu.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/5/2010, 9:41 pm
Yaban yemine ortak olur, yuvanada ortak olabilir tabiki, ama o kadar israrci olacagini zannetmiyorum, adi üstünde, yaban, fare gibi kacar üzerine gitsen, onu pek bilmem ben, onu artik kendi gözün ile görmelisin, tecrübem yok onlar hakkinda, ama sulugun disarda ise eger disardan SALMONELLA gibi ciddi hastaliklar tasiyabilir folluguna, uzak tutmaya bak Balkonundan, yoksa Istanbuldaki Kus camisinin önüne benzer Balkonun Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Lol
Ali Temel
Ali Temel

29/5/2010, 9:44 pm
O baya kötü olur tavsiyeleriniz çok güzel sağolun.Başka konulardada sizden yardım almak isterim.İyi geceler
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/5/2010, 10:09 pm
Bunlar bedava idi, birdahaki sefer banka hesabimi veririm, sonra yardim ederim Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek Lol

estagfurullah, seve seve, ama ben Almanyada yasiyorum, Türkiyede olup Balkon`da besleyen arkadaslara sorsaniz daha iyi olur, bizim burda Balkon bulamazsinki üzerinde Kümes kurasin, ... burda, yani bu FORUM`da Kümesler Konusu var, oraya bir bak, ordada örnek Kümesler var, belki ilham alirsin oradan, bir bak, ...

Sizede hayirli geceler dilerim, Allah`a emanet olasiniz, Memlekete selam Gurbetden

Saygilarimla
photoshopar77
photoshopar77
Ad Soyad : şener gursoy
Doğum Tarihi : 28/03/87
Forum Kayıt : 06/06/10

9/6/2010, 9:49 pm
dostum kus bakmana karsı degilim ama eger bakıcaksan kesinlikle balkonda bakma apartmanda oturuyosun ilk gun kapına komsun kusların balkonumu batırdı diye gelicek
2.gun daha ters daha sinirli gelicek
3.salısında kesin kavga edersiniz Yeni başlıyacağım bu işe sizden yardımlarınızı bek 634977988
bu sekilde kusculuktan hiçbir zewk alamazsın
sen en iyisi catıya yuva yapmaya calış dostummm...
edi42
edi42
Ad Soyad : ERDİNÇ ŞAHİN
Doğum Tarihi : 25/05/82
Forum Kayıt : 12/06/10

13/6/2010, 11:48 am
o balkonda taklacı besleyim deme pişman olursun. taklacı önü açık yer ister geliş yönü ferah olacak. yok illada taklacı dersen kuşları ancak 3 günde bir görürsün oda acıkacaklar zoraki kendilerini bi şekilde balkona atacaklar. sonra hop yine çatılarda yatmaya başlıyaklar.
Similar topics