yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen 411k

Join the forum, it's quick and easy

yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

recepyazgan
recepyazgan
Ad Soyad : atmaca
Forum Kayıt : 02/05/10

yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen Empty yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen

9/6/2010, 8:07 am
arkadaşlar benim kuşlar yumurtladıktan 7,8 gün sonra yumurtaları kırıyorlar yumurtalar da öyle ince kabuklu filan da degil sizce neden yuva içi rekebet sırasında oluyor olabilir mi ne yapmam gerek

En son recepyazgan tarafından 10/6/2010, 8:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
photoshopar77
photoshopar77
Ad Soyad : şener gursoy
Doğum Tarihi : 28/03/87
Forum Kayıt : 06/06/10

yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen Empty Geri: yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen

9/6/2010, 5:06 pm
sanırım yuvaya cok sık girip cıkıyosun kusların sanırım biraz urkek genelde urkek kuslar boyle yapar yuvada yumurta warken yem vermek dısında yuvaya girme hele hele yumurtaları sakın elleme yuvanda gereginden fazla kus olabilir we rahatsız ediliyo olabilir kuslarına uygun yumurtlama ortamı olusturmamıs olabilirsin en az 40x40 olmalı folluk kullanmanı tercih ederim bunların hepsini gozden gecir...
esmer.erkek3131
esmer.erkek3131
Ad Soyad : tolga kapar
Doğum Tarihi : 20/11/89
Forum Kayıt : 28/09/10

yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen Empty Geri: yumurtalarını kırıyorlar yardım lütfen

6/10/2010, 12:10 pm
slm recep sende çakçırlı veya balina bulunurmu bulunursa ekle esmer.erkek3131@hotm
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

6/10/2010, 2:33 pm
Öncelikle esmer.erkek soru içinde soru üretmezseniz sevinirim.Zaten yeride bura değil.Recep Bey sorunuza şöyle cevap vermek istiyorum. Öncelikle ilk neden bence kuşların yumurtalarının boş olmasından kaynaklanıyor bence kuşlar içindeki hareketliliği anlayabilecek kapasitede hayvanlardır.Diğer bir neden kuşları kavga anında(yuva kavgası) yumurtalar kırılmış olabilir.Photoshopar77 üyemiz ürkek kuşların bu tür davranışlar gösterdiğini söylemiş doğru olabilir ancak ben kendi ürkek kuşlarımı yuvalarında ellediğimde hiç bu tür bir tepki göstermediler ama bu bana denk gelmemiş bir şey photoshopar77 üyemize denk gelmiş olabilir bu fikrede saygı duymak gerekir ki bu 3 nedenden biri diye tahmin ediyorum...Selamlar.
recepyazgan
recepyazgan
Ad Soyad : atmaca
Forum Kayıt : 02/05/10

9/10/2010, 4:40 pm
öncelikle ilginiz için tşkk uzunbbi süredir forma ugrayamıyordum elimde olmayan sebeblerden dolayı o yüzden iletilerinizi yeni görüyorum
esmer erkek size gelince elimde mağlesef yok ben filo ( karışım) kuşları besliyorum
Similar topics