Kaçarmı? 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kaçarmı? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaçarmı?

+7
anilll39
denigo20
tyc_tyc
Kuscu-Murat
quaresma
bucale03
cihat_58
11 posters
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

Kaçarmı? Empty Kaçarmı?

19/6/2010, 10:00 am
Arkadaşlar yuvaya yumrta yapan kuş kaçarmı bundan sonra?
bucale03
bucale03
Ad Soyad : hayrettin yula
Forum Kayıt : 18/06/10

Kaçarmı? Empty Geri: Kaçarmı?

19/6/2010, 11:30 am
damarsa kaçar tabi
quaresma
quaresma
Ad Soyad : yusuf sarıçayır
Forum Kayıt : 17/12/09

19/6/2010, 12:02 pm
bncede damarsa yuvası yakında diger yuvası kaçar. bn aldım 1 çift arkiden yumurtaları var aynı zamanda yavruları var gidiyolar.işini saglama al.
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

19/6/2010, 4:03 pm
Teşekkürler..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

20/6/2010, 8:35 am
Salak kus isede kacar, illaki damar olacak diye birsey yok, kusu herhangi yerden alip, kendi elin ile ona ayirdigin yere kitleyip artik burasi senin yerin, sende benimsim diye birsey varmi ? Kaçarmı? 3419840488

Kimine göre iyi kus kacar, ben kusu para ile alacagim, özenle yer yapacagim, kus gök yüzünü gördügü gibi kaybolacak, kanat isitmak icin degil, tamamen, bence öyle kusu nedim, verdigin paraya yazik olmustur o halde, o kusu indirene hayirli olsun deyip üzerine ancak buz gibi su icersin, ...

Kacar korkusuylada Kus besliyor isen tavuk cinsi besliyeceksin, yerde gözünün önünde olur, gözün yükseklerdede olmaz, ...

Bana göre yani, kus bu, kefilmi ariyorsun, mümkün degil, gidermi gider, gitmez ise güle güle besle !

Saygilar
tyc_tyc
tyc_tyc
Ad Soyad : Taha
Doğum Tarihi : 13/01/90
Forum Kayıt : 24/07/09

6/7/2010, 9:55 pm
bu kusların işi hic belli olmuyor valla kusu 1sene 1.5 sene besledim hergünki gibi ucurmya cıkardım sabah erken saatde cekdi gitdi bir dahada gelmedi yapacak bisey yok yani :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

6/7/2010, 10:00 pm
kaybolur bir sekilde, anlam veremezsin
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

7/7/2010, 6:52 am
Merhaba Cihat.Bir kere kümesinde yavru verip,yavrusunu büyüten bir kuşun ben aksi olmadığı sürece kaçacağını düşünmüyorum.Nasıl olur aldığın yer çok yakın bir yerdir o zaman bu iki mekan arasında mekik dokuyabilir.Ama mesafe uzaksa senin kümesinden ayrılacağına kanaat getirmiyorum ben.
anilll39
anilll39
Ad Soyad : anil turk
Forum Kayıt : 31/10/08

14/7/2010, 9:45 pm
ben bu görüşe katılmıyorum. aptal kuş alırsanız 2 günde de salsanız ayrımaz biyere.ben bi tanıdıktan mülakat almıştım. bir sene bodrumda damızlk olarak kullandım yaklaşık 10-12 kadr yawrusunu aldım. dışar görmedi kuş 1sene boyunca. 1 sene sonnda gitmez diye düşünp çatıya uçum kümesine çıkardım. 2 gün hiç salmadım 3. gün saldm içeri grdi. 4. gün alışık kuşlrla kaldırdım çok güzl yükseldi ve hiç acemice davranmadan indi yine. 5. gün kaldrdığım gidi nokta olup eski sahibine geri gtti. eski sahibi de şehrin tam ters istikametindeydi. yani yumurta falan fasa fiso bence. kuş beyinliyse 2-3 sene de de salsan kalkar gider arkasına da bakmaz
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2010, 9:50 pm
:223: Kaçarmı? 3167858558
talha54
talha54
Ad Soyad : talhaakdeniz
Forum Kayıt : 08/01/10

15/7/2010, 9:10 am
salasa kaçar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/7/2010, 11:39 am
icini bilemezsinki kusu, kaybolma sebebini hele hele hic bilemezsin, basinda durmazsan tabiki, ama yerde kedisi var, hem 4 ayakli, birde 2 ayaklilarda cikiyor piyasaya Kaçarmı? 4245286173

Göktede atmaca derdi, bu kusun düsmani coktur, ...
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM
Ad Soyad : yılmaz sağlam
Forum Kayıt : 14/07/10

15/7/2010, 1:16 pm
Warmı öle sadık kuşlar yha.Ben sadece postalarda wardır diye düşünüyodum..
kuşçu mert
kuşçu mert
Ad Soyad : mert soğancı
Forum Kayıt : 03/02/10

15/7/2010, 5:49 pm
KUŞUN İŞİ BELLİ OLMAS
anilll39
anilll39

15/7/2010, 9:20 pm
yılmaz_SAGLAM demiş ki:Warmı öle sadık kuşlar yha.Ben sadece postalarda wardır diye düşünüyodum..

abi ne sadık kuşlar var ya. bende bi çift beyaz kelebek vardı cikcik ken almıştım kuşları 2side erkek çıktı. kyşları satmaya bıktım. kanatları yolunmuş filizleri gelmeye başladığı gibi geri gedkleri oldu. 3-4 ay sonra geldkleri oldu. yoluk kanatla geldikleri oldu. bi bakıyorm kuş kümeste bi bakıyorm kapınn önnde. yani işin özü kuş asil bi kuşsa damar varsa değil yawrusunu aldıktan sonra 2 senede sonra salsan kalkar arkasına bile bakmaz... damar olmayan salak kuş her yerde salaktır...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/7/2010, 10:18 pm
bilinen ama belki kimse veya cok kisi tarafindan kabul edilmiyen bir durum belkide, hani kimse, evet, ben salak kus bakiyorum demez !

anil`a kesinlikle katiliyorum, ama bu damari ilemi alakali yoksa herhangi bir durum ilemi tartisilir bence, toplum dilinde böyle bir tespit elde edilmis fakat kaybolan kus hemen saglam damar anlamina gelmez, bana göre yani, yukarida bir yazim var, hani ben alacagim, yer verecegim, ... oda kacacak, ... helal olsun kusa demekten ziyade aklima neler gelir neler, ...

hani bunu anca eski sahibi bilir, o da ancak kusu kümesinde gördügü vakit, ... kaybolan kusu kedi`de almis olabilir, atmaca`da, hirsiz`da, ...

ama güzel konu Kaçarmı? 3167858558 yorumlarda öyle Kaçarmı? 3167858558

elinize saglik

Saygilar
anilll39
anilll39

16/7/2010, 10:02 am
murat abiye katılıyorm. elbette her kaybolan kuş damar sayılmaz. benim beslediğim ırklarda çok az zayi veriyorm ben. yok denecek kadr az.baska ve tip besliyorm uçum kümesnde ve ve yılda 1-2 zayiden başka kuş kaçmıyor o da yeni yawrudr çok sıkıştırmışımdır o yüzden gider yada almışımdır eski sahibine gitmiştir. he çok kuş kaçırmışımdr ama ya o gece ya ertesi sahah gelmiştir hep . asıl damar olan da budur bence. kalkar arkasına da bakmaz gezer tozar eski sahibine gider. gidemezse de tutulmaz çıktığı yere girer. yoksa heryere tutulan kuş zatn damar değildir BENCE.
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM

17/7/2010, 11:29 am
Damar derken en az 2 3 kere yavrusunu mu almamız lazm ?
anilll39
anilll39

17/7/2010, 12:02 pm
tabki hayır. damarlı demek akıllı beyinli demektir yani...
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM

17/7/2010, 12:52 pm
Kaçarmı? 3434830833
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/7/2010, 1:25 pm
Anil, peki o kadar akillida millet bunu simdi neden elden cikartmak istiyor ??? Kaçarmı? 3419840488

Yani milletin beslemek istedigi belli o halde king

Güzel kus kovaliyan bir abimiz demisti birkez bana, kus sahibine cekermis, sahibi akilliysa yani kusunda hakkini verise kusta akilli cikarmis, aksi halde, anla iste, ...

Yarasi olan gocunurmus king

Saygilar, benim kuslar full damar lol! Kaçarmı? 4245286173
anilll39
anilll39

17/7/2010, 3:06 pm
murat abi bi kere kuştan anlayan kimse iyi sağlam damar kuşunu elinden çıarmk istemez. çıkarsa da eşine dostune yabi yakın çevresine verme taraftarı olur. mal sahibine çeker demişsin o konuyu da şöyl eizah edicem. kuşum damar olması olayı sadece kuşta bitmez. kuş beyinlidir ama sahibi gerektği gibi ilgilnmezse o kuşla kuş damar özellklerini vermez. yada şöyle örnekle açıklıyym bi kuış var diyelim sen bu kuşu besliyorsn ama düzenll uçrmuyorsn bakımını düzenli yapmıyorsun salıyorsun aklına estiği zaman kaldırıyorsun esmediği zaman kaldırmıyorsun ve bu kuşu böyle 8-9 ay besliyorsun ve 1 km uzaklıkta bi arkadaşına veriyorsun kuş orda kalıyor ve rahat bi şeklde alışıyor. aynı kuşu ben alıyorm diyelm kırklarelinde beslmye başlıyrm. kluşun bakımını düzenli yapıyorm yediğine içtiğine dikkat ediyorm hergün saattli ve düzenli bi şeklde uçryorm kuş kondüsyon olarak sendekinden çok daha ileri bi düzeye geliyor. aynı sende olduğu gibi 8-9 ay besleyip bu kuşu 2 km uzaklıktaki bi arkadaşıma veriyorm kuş haftasına geri geliyor. dilim döndüğünce anlatmaya çalıştm bilmem ne derece kendimi anlatabildim. yani her zaman bu kuş damarlı bu kuş aptal diye yargıda bulunmak doğru olmuyor. yetiştiricisine göre bazen beyinli kuş aptal, aptal kuşta beyinli olr. iş kuşta bitmiyor yani.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/7/2010, 9:28 pm
:223: Kaçarmı? 1437731403
deltree
deltree
Doğum Tarihi : 18/04/80
Forum Kayıt : 16/07/10

20/7/2010, 9:23 am
arkadaşlar ilk önce merhaba aranıa yeni katıldım ben yaklaşık 10 senedir kuşçulugu bırakmıştım vede 6 aydır tekrar başladım güvercinleri alıştırmakta zorluk çekiyorum 6 aydır 10 a yakın güvercin kaçırdım hepside kendi kümesimden çıkan yavrular dah az önce kırçakal yavum gitti anlam veremedim şunu diyecegim 10 sene kadar önce bu kadar güvercin ilaçlarıyoktu şimdi ise birçok ilaç var acaba bu kullanılan ialaçlarmı bu kadar kuşları ilaçlıyor yoksa kuşlar kırıla kırılamı kafasız oluyolar

En son deltree tarafından 20/7/2010, 11:09 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
anilll39
anilll39

20/7/2010, 9:42 am
deltree demiş ki:arkadaşlar ilk önce merhaba aranıa yeni katıldım ben yaklaşık 10 senedir kuşçulugu bırakmıştım vede 6 aydır tekrar başladım güvercinleri alıştırmakta zorluk çekiyorum 6 aydır 10 a yakın güvercin kaçıdım hepside kendi kümesimden çıkan yavrular dah az önce kırçakal yavum gitti anlam veremedim şunu diyecegim 10 sene kadar önce bu kadar güvercin ilaçlarıyoktu şimdi ise birçok ilaç var acaba bu kullanılan ialaçlarmı bu kadar kuşları ilaçlıyor yoksa kuşlar kırıla kırılamı kafasız oluyolar

aramıza hoş geldiniz. güzel bi soru sormuşsunuz. ben bi tyorum getiriym istedim. konunun ilaçlarla alakasaı yoktur bence. 10 sene önce bu kdr ilaç yoktu demişsiniz. 10 sene önce tıpta bu kadar gelişmi değildi ona bakarsanız. şimid tıpta gelişti ama bu insanlarn yeni buluşlar yapmasına engel olmuyor değl mi? bi sürü ilaç çıkmış demişsinz ya. bu bahsettiğiniz ilaçların çoğu güvercinler için üretilen ve ABD ingiltere hollanda vs yerlerden ithal edilen ilçalardr. bunlar belki 10 seen önceside vardı ama ithal edilmiyordu. bahsettiğinz durum kuşların melezlenmesiyle alakalı bi durumdur. 10 sene önce bizim büyüklerimz ihtiyacı olduğu halde dışardan erkek yada dişi bi kuş almayıp kendi yawrularından yetişmesini bekler ölyelkle kendi kuşuna eş yapardı. yada ne bileyim kuş izlemeden alınmazdı. bildik yerden alınırdı. şimdi şidmi kuşçuluğun cıvkı çıkmaya başladı. bilinçsiz bi şeklde güvercin üretiliyor. salınmıyor hatat çoğu kişide. tavan arasında ne olduğu meçhul güverciler üretilp piyasasa sokulursa, önüne gelen her kuştan yawru alınırsa, bilinçsiz bi üretim yapılırsa olcğı budr. bence bunlar daha iyi günler. piyasanın gidişini gözlemle söylüyorm bence daha da kötü olcak bu durum. billem ne derece anlatabildim kendimi. saygılar
tekrara aramıza hoş geldinz
deltree
deltree

20/7/2010, 9:49 am
cevabın için teşekürler aynı dediginiz gibi daha önceleri dışarıdan kuş almaz kendi kuşalarımın özeligine göre kendi yavrularımdan eş yapardım şimdi ise çok çeşit kuşlar var artık zevk için güvercin besleyen yok artık işi ticarete dökmüşler galiba
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

20/7/2010, 10:05 am
Tasimaligini tika basa doldurup ihaleye gitmiyor isen eger, demekki zevk icin besliyorsun, ama gece yarisi kümese dalip, bir cakmak ile kümesi aydinlatip kümesi bosaltip bu kuslari satmaya kalkan biriysen onuda bilemem artik, böyleleride var, yani kusu iyi olsa bile derdi para, halbuki parasizda olmuyor malesef ne yazikki, mezatlar güzel sosyal bir faliyet bana göre, cayini ic, sohbetini et, hasretini gider, kus begen, kus sat, bunlar normal seyler, güzelde ayni anda, ama adam kartonu veya tasimaligi tepesine kadar doldurmus, kusun tirnagi digerinin gözünde, ne o kuscudan hayir gelir, nede o kuslardan, haaa, o sahistan kus alirsin, ancak sevap olur, o kusu kurtarmis olursun, ... iyi kus olsun kötü kus olsun, performans kusu yerinde izlenir, ve bana göre satilmaz, ama alicisi cikar, arz edilen miktari verir ise insan tabiki bir an Kaçarmı? 3419840488 böyle kafa kasiyabilir, ...

Ben bir kez bir cift kus sat`tim, birdahada satmam, kus verdigim kisiden ancak bir cift yavrusunu isteyebilirim, oda begenirsem bakalim, yani bir ömür boyu mahcup etmemek sartiyla, getirirse getirir, abi, gel sec begen derse der, demez ise cani sag olsun, iste bazi insanlarin yüzünü bu durumlarda daha iyi görüyorsun, tabiri caiz ise, mal mülk sevgisi gözünü bürümüs sanki, hepsi benim dercesine üzerine yatiyor, tavuk gibi king

Yavrusunu alsa bile, daha almadim abi diyor, halbuki yalan, ... aslinda orda onu deniyorum ama tepe takla sinavi daha ilk sorudan kaybediyor, yazik, ...

Hani istese istese bile, o kusu sana veren istiyor, baskasi degil ya, ...

" Veren el, alan elden üstündür "

Biz veren el olmaya bakalim, ... bu vesile ile, ...

Saygilar
deltree
deltree

20/7/2010, 11:04 am
tabiki zevk için tekrar yeniden kuşçuluk yapıyorum
''gece yarısı kümese dalıp,bir çakmak ile kümesi aydınaltıp kümesi boşaltıp bu kuşları satmaya kalkan biriysen''

lafını anlayamadım biraz daha açarmısın

teşekürler

bu arada kırçakal geldi miiletin kuşu yanında kaçak güvercin getirir benimki ise peşinde çatısına konupda benim kuşu tutamayan kuşçu birini getirdi :-)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

20/7/2010, 9:45 pm
Mesela ihale günü, aksam saatinde kendi kümesine dalip, uyuyan kusunu enseleyip kutuya tika basa doldurup ihale`lere getirene idi sözüm, ordada elinde bira sisesi ile benim kusum söyle benim kusum böyle, ... diyene idi sözüm

Hani ne kusunu bilir, ne ucurtur, ras gele yavru alir, ama her kusu 10 numera, ... birde yasi biraz yerindeyse, DAYI olur, king

Ama Ramiz degil, onun cakmasi Kaçarmı? 1390399058

Bilmiyorum anlatabildimmi !?!

ilgin icin Allah razi olsun

Saygilar