Güvercin salmak için güvenli bir yer? 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercin salmak için güvenli bir yer? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elma
Elma
Ad Soyad : Zeynep Kaya
Forum Kayıt : 21/06/10

Güvercin salmak için güvenli bir yer? Empty Güvercin salmak için güvenli bir yer?

21/6/2010, 4:36 pm
Merhaba,
Geçenlerde yolda hasta genç bir sokak güvercini buldum, şimdi ona evde bakıyorum, veterinere fln götürdüm en az 10 gün boyunca ilaç vercem fakat, iyileştikten sonra nereye salacağım konusunda endişeliyim, eve alışsın istemiyorum, vahşi hayata tekrar uyum sağlayabilsin istiyorum. Fakat endişem işte evde belli bi süre kaldıktan sonra vahşi ortamda sorun yaşar mı? Bu nedenle salabileceğim güvenli bir yer var mı bildiğiniz? Tek başınayken kolay kolay kaza bela geçirmeyeceği, kendine bakabilceği ve tekrardan vahşi yaşama alışabileceği bir yer var mı bildiğiniz? Hatta mümkünse diğer sokak güvercinlerininde bol olduğu bir yer?

Güvercin salmak için güvenli bir yer? 3434830833
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Güvercin salmak için güvenli bir yer? Empty Geri: Güvercin salmak için güvenli bir yer?

21/6/2010, 7:57 pm
Eminönüne götür, Kus Caminin önüne birak !!!
Volkan Gülal
Volkan Gülal
Ad Soyad : Volkan Gülal
Forum Kayıt : 13/11/09

Güvercin salmak için güvenli bir yer? Empty Geri: Güvercin salmak için güvenli bir yer?

22/6/2010, 7:01 am
Eğer kuş uçmaya başlarsa hiç problem yok etrafda güvercin olan herhangi bir yere bırakabilirsiniz. Ama benim anladığım o güvercin henüz yavru o nedenle uçamayabilir. Eğer öyle olursa biraz büyüyünceye kadar bakmanız gerekecek.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/6/2010, 10:16 am
Yabani Güvercin oldugu icin kümes sahipleri bunu avlularina indiginde kovaliyacaktir, ama sanki buralarda yabani yokmu, var tabiki, dolu, fakat yabani güvercinlerin kalabalik oldugu yerlerde kus yabancilik cekmez, yemide kendi bulur suyuda birde kesinlikle bir es, ...

Bu kadar özveri ile bakmaniz bile cok güzel, ama elinizden ciktigi an kus ne olur bellimi olur, doga bu, av`a giderken avlanmakta var, siz üzerinize düsenin fazlasini bile yapiyorsunuz, Güvercin salmak için güvenli bir yer? 745452271

Belkide sizin ordan ayrilmaz eger ucuyor ise tabiki, etrafi az bucuk bilirse ikidebir gelir davetsiz misafir gibi, ...

Kolay gelsin, sevaptir !

Saygilar
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

22/6/2010, 11:54 am
Eğer kuş çok küçük yavru gibi ise bence dışarıyı fazla göstermeyin yavru güvercinler çabuk alışır ondan sonra başınıza dert olur
Zaten yabani güvercinler her yerde var en iyisi siz onu bir parka bırakın...
Elma
Elma

22/6/2010, 2:06 pm
Cevaplarınız için çok teşekkürler. :)

Kuşun çok küçük olduğunu sanmıorum. Genç ama yuvadan yeni uçmaya hazır nerdeyse yetişkin gibi görünüo. Ama uçmayı tam öğrenip öğrenemediğini bilmiyorum aslında :/ acaba uçmayı öğrenirken geri yuvaya dönemedi, anne güvercin de gelemedi mi diye de düşünmüyor değilim, çünkü onu bulduğum ortam çok kalabalık işlek bir caddeydi o da öylece duruyordu. Belki de sadece hasta olduğu için öylece duruyordu bilmiyorum.
Uçmayı bilip bilmediğini kontrol etmenin bir yolu var mı?
cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

22/6/2010, 4:02 pm
Onu boş bir odada yavaşca havaya atın çok çırpınıp yere normal konamazsa biraz daha zamanı var demektir anlarsınız zaten...
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

22/6/2010, 7:49 pm
hasta veya YARALIDA OLABİLİR
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/6/2010, 11:18 pm
Ucacak kus kendiliginden kalkar, ...
Elma
Elma

24/6/2010, 9:55 am
Biraz açtığım konu dışı olcak gibi ama, evdeki güvercinle ilgili bi şey daha danışmak istiyordum size, veterinere götürmeden önce güvercine bartiril isimli bi antibiyotik veriyordum, sonra veteriner o ilacın yerine başka bi tane verdi vitamin fln da var dedi içinde. Şu an veterinerin verdiği ilaç tedavisine devam ediyorum ama güvercin hala hasta, sabahları hırıldıyor ya da öksürüyor, daha önce ağzından kan fln çıkarıyordu ama galiba o kesildi. Bir de hala kendi yemek yemiyor ben damlalıkla pirinç suyuyla karışık ıslatılmış bisküvi fln veriyorum, oysaki veteriner 3 gün sonra iyileşmeye başlayınca kendi yer demişti.

Ne yapmam gerek bu durumda?
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

24/6/2010, 10:08 am
kuşunuzun tam neyi var bilsek yardımcı olabiliriz ama yem kendi yer ne kadar hasta olursa olsun
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

24/6/2010, 9:57 pm
Spartrix is yapar bence !
Similar topics