T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek 411k

Join the forum, it's quick and easy

T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek Empty T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek

8/7/2010, 7:38 am
Bu Sayfada Türkiye Şebap Güvercin Fedarasyonu Hakkında Sormak İstedikleriniz, Eksik Yada Yanlış Gördügünüz Konular, İstek Ve Önerilerinizi Paylaşa Bilirsiniz.

Bir Kaç Öneri ...

1-Kuşların Tüy Döküm Dönemleri Ay Gün Olarak Belirlenip Festival Zamanları Güvercinlerin Tüy Dökümü Dönemine Denk Getirilmemesi ...

2-Festival Jurileri Festival Afişlerinde İnternet Sitelerinde Festival Gününden Daha Önce Katılımcılara Duyurulmalı.

3-Şebap Yarışma Puanlama Tablosu Arap Mavi Kürenk Miski Çakmaklı Olarak Standart Bir Liste Haline Getirilip Her Festival Degişik Puan Tabloları Çıkarılmamalı.

4-Yarışmalarda Kuşları 30x30 Boyutlarında Kafesler Yerine Daha Büyük Ebatlarda Kuşların Üst Üste Çıkmayacagı Azda Olsa Adım Atabilecegi Kafeslerde Yarıştırılmalı Yada Degişik Bir Şeyler Düşünülmeli.

5-Yarışmalarda Kuşları Juri Puanladıktan Sonra Hangi Kuş Kaç Puan Aldı Bu İlan Edilip Kuş Sahibi Kuşunun Neresi Kaç Puan Neresi Eksik Görmesi Sağlanmalı Ve Yarışmaya Katılan Tüm Kuşların Puanla Derecesi Açıklanmalı

6-Yarışmada Kuş Sahiplerine 516-348-479 Gibi Numara Vermek Yerine Kuş Kimin Üstüne Kayıt Edildiyse 1-2-3 Olan Kuşlar İsim Soyisim Memleket Belirtilerek Takdim Edilmeli, Kayıtta Kuş Kimin Üstüne Yazıldıysa O Kupa ve Derece O Kişiye Verilmeli.

En son Forum Admin tarafından 8/7/2010, 8:27 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek Empty Geri: T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek

8/7/2010, 8:22 am
Forum Admin demiş ki:Bu Sayfada Türkiye Güvercin Fedarasyonu Hakkında Sormak İstedikleriniz, Eksik Yada Yanlış Gördügünüz Konular, İstek Ve Önerilerinizi Paylaşa Bilirsiniz.

Bir Kaç Öneri ...

1-Kuşların Tüy Döküm Dönemleri Ay Gün Olarak Belirlenip Festival Zamanları Güvercinlerin Tüy Dökümü Dönemine Denk Getirilmemesi ...

2-Festival Jurileri Festival Afişlerinde İnternet Sitelerinde Festival Gününden Daha Önce Katılımcılara Duyurulmalı.

3-Şebap Yarışma Puanlama Tablosu Arap Mavi Kürenk Miski Çakmaklı Olarak Standart Bir Liste Haline Getirilip Her Festival Degişik Puan Tabloları Çıkarılmamalı.

4-Yarışmalarda Kuşları 30x30 Boyutlarında Kafesler Yerine Daha Büyük Ebatlarda Kuşların Üst Üste Çıkmayacagı Azda Olsa Adım Atabilecegi Kafeslerde Yarıştırılmalı Yada Degişik Bir Şeyler Düşünülmeli.

5-Yarışmalarda Kuşları Juri Puanladıktan Sonra Hangi Kuş Kaç Puan Aldı Bu İlan Edilip Kuş Sahibi Kuşunun Neresi Kaç Puan Neresi Eksik Görmesi Sağlanmalı Ve Yarışmaya Katılan Tüm Kuşların Puanla Derecesi Açıklanmalı

6-Yarışmada Kuş Sahiplerine 516-348-479 Gibi Numara Vermek Yerine Kuş Kimin Üstüne Kayıt Edildiyse 1-2-3 Olan Kuşlar İsim Soyisim Memleket Belirtilerek Takdim Edilmeli, Kayıtta Kuş Kimin Üstüne Yazıldıysa O Kupa ve Derece O Kişiye Verilmeli.

Arkadaşlar zaten federasyon gibi bir yapıya bu bahsedilen problemleri çözmek için ihtiyaç duyuluyor. Şu an için oluşturmaya çalıştığımız BİRLİK federasyon kuruluna kadar geçmesi muhtemel zamanda doğacak boşlukları kapatıp alt yapıyı sağlamaya çalışıyor. Bu tür önerileri olan herkes birliğe aktif destek veririse yapıcı önerilerde bulunursa birlik amacına ulaşır. Önerileri için admine teşekkür ederim.

Mustafa Kale
AHMETHANKORKUT
AHMETHANKORKUT
Ad Soyad : AHMET KORKUT ÇEKEN
Doğum Tarihi : 20/10/78
Forum Kayıt : 26/10/08
http://www.tmgsk.com

T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek Empty Geri: T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek

17/7/2010, 9:33 am
ÇOK GÜZEL BİR ZEMİN OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOOR EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARI ŞİMDİDEN TEBRİK EDERİM HERKESİN MUHALEFET YERİNE NASIL KATKI SAĞLARIM NASIL FAYDALI OLURUM FELSEFESİ ÜZERİNDE BİRLEŞİP GÜZEL BİR ZEMİN OLUŞTURULMASINDA KATKIDA BULUNMALARININI DİLERİM.

BENCE ŞEBAB GÜVERCİNLERİN TÜMÜNÜN YARIŞMA KATAGÖRİSİNE ALINMASI TARAFTARAYIM

1)BUNLARIN ARASIN DA TEPELİ ŞEBABLAR DA BENCE AYRI BİR DALDA TEPELİ ŞEBAB KATAGORİSDE ONLARA DA BİR SITANDART GETİRTİLİP ONLARINDA NESLİNİN YOK OLMAMASI İÇİN ONLARINDA ISLAH EDİLMESİ VE ONLARINDA SOYUNUN KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ONLARIDA AYRI BİR DALDA YARIŞTIRILMALI .

2)ABALI GÜVERCİNLER POSTLU GÜVERCİNLERDE AYRI BİR KATAGORİDE DEĞERLENDİRİLİP ONLARINDA YARIŞMALARA KATILMALARI VE ONLARINDA DAMIZLIK KLİTESİ ARTIRMAK İÇİN ONLARADA BELİRLİ BİR SITANDARLAR GETİRİP ONLARINDA PİYASADA CANLI TAZE DURMALARI SAĞLANMALIDIR.

3)OLMAZDA OLMAZLARDAN DADAŞLAR BENCE BU KUŞLARA HAKSIZLIK YAPILIYOR ŞEKİL ŞEMA DURUŞ FİZİK OLARAK ŞEBABIN TÜM VASIFLARINA ÜZERİNDE TAŞIYON ÇOK ŞEKER KUŞLARDIR BUNLARIDA BÖYLE BİYASADA KARALIYARAK DEĞİLDE BEN DADAŞ ŞEBAB KUŞLARIN FARKLI BİR ALBENİSİ OLDUĞUNA İNANAN BİR İNSANIM BUNLARADA BİR SITANDAR GETİRİLİP BUNLARINDA AYRI BİR KATAGORİDE YARIŞMALARI SAĞLANMALIDIR
BÖYLECE HEM ÇESİT BOLLUĞU HEM FARKLI KATA GORİLER OLUŞMUŞ OLUR OZAMAN HERKES AYNI TARZ KUŞLARI BİRBİRİNE GİRER YANİ DADAŞI DADAŞA ABALIYI ABALIYA TEPELİ TEPELİYE İŞLER VE DAMIZLIK KALİTESİ ARTMIŞ OLUR .

4)BİDE FEDERASYON BİR ŞEBAB GÜVERCİN DERGİSİ DİYE BİR DERGİ ÇIKARTIK HER AY TÜRKİYE GELENİNDE BİR İL ZİYARET EDİP BURADAKİ MERAKÇI ARKADAŞLARI GEZİP ONLARLA SOHBET SÖYLEŞİ İSTEK ÖNERİ TALEPLERİ VE ORDAKİ ZİYARET ETTİKLERİ KİŞERİN BESLEMİŞ OLDUĞU GÜVERCİNLERİ DERGİDE YAYINLIYARAK HERKESİN BİR BİRİNİ TANIMALARI SAĞLANABİLİR BUDA İNSANLARI BİRBİRİNE KAYNAŞTIRIR DAHA CANLI DAHA AKTİF CAMİYA ÜZERİNDE AKTİF BİR FEDERASYON OLMASI SAĞLANIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM TELEP ARTIKÇA BU DERGİER POSTA YOLUYLA ÜYELERE ULAŞTIRILIP HERKESİN HERŞEYDEN HABERDER OLMASI SAĞLANABİLİR BUDA CAMİYAYI BİRBİRİNE BAĞLI TUTAR.BİDE CEPTEN BİLGİLENDİRİLME OLAYIDA GAYET GÜZEL BİR ÇALIŞMA ONUDA İLETMEK İSTERİM.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEKRAR TEŞEKKÜR EDER HERKESE ADİL HERKESE EŞİT MESAFEDE DURAN SAYGIN BİR FEDERASAYON OLMASINI TEMENNİ EDER TÜM ARKADAŞLARA KUCAK DOLUSU SAYGILAR SEVGİLER DİLERİM SAĞLICAKLA KALIN.

AHMET KORKUT ÇEKEN

yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

19/7/2010, 8:32 am
Ahmet Korkut, destek ve önerilerin için teşekkür ederiz...Bunların pek çoğu bizlerinde katıldığı düşünceler...Tabiki bütün sorunları birden çözmek bütün kararları birden almak ve uygulamak imkan dahilinde değil..Bu nedenle birliğin hem sayı hem güç olarak bir kartopundan bir çığa dönüşmesi gerekli...Buda zamanla olacak birşey..Ayrıca alışkanlıkların ve türlü engellerin kırılmasıda birden olmaz..Fakat bizim gücümüz birlikte olmaktan geçecek... Konu dar olarak şebap kategorisinde değerlendirilen kuşlarla ilgilide olsa, belki bu birlik diğer birlikteliklere örnek olabilir,diğer dallardada ayrı oluşumlar kurulabilir... bu oluşumlar ileride şartlar olgunlaşır ve kararlar alınırsa birliktede faaliyet ve organizasyonlar yapabilir,fikir alışverişinde bulunabilirler.
efekutay
efekutay
Ad Soyad : Ercan Oskan
Doğum Tarihi : 24/01/74
Forum Kayıt : 12/04/09

19/7/2010, 6:35 pm
bu işte emeği geçen herkese kolay gelsin,allah yollarını açık etsin.Bana göre festivallerde
yarışma puanlama tablolarında bazı aksaklıklar olduğunu düşünüyorum.Bunlardan ilki
şebab kuşunda düz kuyruk diğer tabirle aynasız ılması bir kusurmudur kusursa ne kadar
kusurdur.Düz kuyruk bir şebab tokaları düzgün ve kapakaltı açıksa en fazla 3-4 puan
alabilmekte aynalı bir şebabın 10 puan alma şansı var.Böyle olunca çok güzel bir
düz kuyruk şebabın yarışmada derece alması çok zor hatta imkansız oluyor.Bana göre
aynı güzellikte iki şebabtan biri düz kuyruk diğeri aynalı ise aynalı kuşun en fazla 2-3
puan fazla alması lazım ki.Sırf düz kuyruk diye güzel bir şebabın hiç şansı kalmıyor.
ikincisi ise:
şebab kuşunu bilen insanlarda konuşmalarda ve gözlemlerimde bir şebab alırken
ve ya bakarken ilk önce boyun kalınlığına ve kafa iriliğine dikkat ettiklerini gördüm.
ama puanlamada bunun o kadar dikkate alınmadığını ve ya yeteri kadar puan
ayrılmadığını gördüm.Bana göre sırf özellikleri barındıyor diye güzel olmayan bir
şebabı dereceye sokmak doğru değil.Bu yüzden şebabı güzel gösteren bölümlerine
daha dikkatli bir puanlama yapılmalıki dereceye giren kuşların herkes tarafından
göze hoş gelmesi sağlanmalı.
Anonymous
Misafir
Misafir

19/7/2010, 11:02 pm
alp abının dedıgını dıkkate almak lazım
Forum Admin
Forum Admin

11/1/2011, 1:11 pm
birlik yapacagı yarışmalar için kuşlara kedi köpek karnesi gibi bir belge çıkarmalı

kuşun adı kuyruk orantısı bir kaç fotoğrafı olabilir.

girdigi yarışmalar ve girdigi yarışmalarda aldıgı puanlar.yaptıgı derceler yazılacak

böyle bir pedigrenin çok güzel olacagını düşünüyorum
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

11/1/2011, 1:39 pm
Admin sana katılıyorum...Bunların uygulanabilirliği ve zaman peryodu dikkate alınarak yapılabileceğini bende düşünüyorum..
türker saygılı
türker saygılı
Ad Soyad : türker saygılı
Doğum Tarihi : 07/03/69
Forum Kayıt : 14/02/09

13/1/2011, 6:20 pm
jüriler birbirinden ayrılmalı,selamlar....
Anonymous
Misafir
Misafir

13/1/2011, 11:15 pm
türker saygılı demiş ki:jüriler birbirinden ayrılmalı,selamlar....
haklısın abı jurıler kendı fıkırlerını kendı kus bılgılerını oyladıgı kusa yansıtmalı ve söylede olabılır elemelerı ıstısarelerı önce beraber yapmalılar ve ılk ona kalan kusları herkesın kendı bılgısınde puanlaması daha mantıklı olur dıyorum
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

17/1/2011, 10:21 pm
slm arkadaşlar bundan üç ila dört gün önce zaman gazatesinde okuduğum bir haberde bu yılın üçüncü ayından sonra şehirler arası otobuslerde canlı hayvan taşınması düzenli olarak konturol altına alınacağını bu tarihden sonra kesinlikle göz yumulmayacağı yazısını okudum buda ne demek olur artık festivallere veya normal günlerde otobuslerle kuş getirmek veya göndermek imkansız olacak bu konu hakkında toplu olarak gerekli kurumlarla irtibata geçilmesi ya sağlık raporu alınarak veya bu düzenlemede kanatlı kafes hayvanlarının kapsam dışında kalması için gerekli yerlere toplu mail göndererek sesimizi duyurmamız lazım bu konuda
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

18/1/2011, 8:12 am
T.Şebap Güvercin Birliğine Soru -Öneri -İstek 3167858558
Forum Admin
Forum Admin

18/1/2011, 9:16 am
kuscu0424 demiş ki:slm arkadaşlar bundan üç ila dört gün önce zaman gazatesinde okuduğum bir haberde bu yılın üçüncü ayından sonra şehirler arası otobuslerde canlı hayvan taşınması düzenli olarak konturol altına alınacağını bu tarihden sonra kesinlikle göz yumulmayacağı yazısını okudum buda ne demek olur artık festivallere veya normal günlerde otobuslerle kuş getirmek veya göndermek imkansız olacak bu konu hakkında toplu olarak gerekli kurumlarla irtibata geçilmesi ya sağlık raporu alınarak veya bu düzenlemede kanatlı kafes hayvanlarının kapsam dışında kalması için gerekli yerlere toplu mail göndererek sesimizi duyurmamız lazım bu konuda

aynen başbakana birlik olup bir yazı yazmak gerekli biz çok büyük bir camiayız biz kuş türlerinin gelişmesi için bu kuşları ilden ile taşımak zorundayız otobüs almıyor uçak almıyor herkezin şahsi arabası yok nasıl bu iş olacak birligin ilk olarak yapması gereken konulardan biri uçak ile güvercin taşımacılıgı olayıdır.
Forum Admin
Forum Admin

18/1/2011, 9:24 am
bir önerimde şöyle olucak yılda 2 yada 3 festival yapılacak kararı alınır.

örnek 2011 yılı 2 festival kararı bu festivaller yapılır biter.
kuşlar derecelendiriliir ödüller verilir.

buna artı olarak yıl sonu yılın en iyi yetiştiricisine bir plaket bir ödül bir madalya verilmelidir.

derece alan kuşların yetiştiricileri belirlenir.

örnek antalya festivali kürenk erkek 1. kürenk erkek 3. yetiştiricisi oktay topcudur.
bu yetiştiricinin ismi orda geçmedi ama yetiştirdigi 2 kuş derece aldı.

bu şekilde yılın yetiştiricisini onu etmek gerekli oldugunu düşünüyorum.

örnek at yarışlarında bir at yetiştirdin bu atı sattın at yarış koşup yarış kazanmaya başladı para kazandıgı her yarış atın yetiştiricisine yetiştirici primi altında yarışın degeri oranla para aktarılır yurt dışından gelen ithal atlar burda yarış kazanıyor burdan o atı yetiştiren yabancı amcama prim gidiyor

bizde iyi kuş yetiştirenlere 1 plaket bir madalya bişi versek kötümü etmiş oluruz.

En son Forum Admin tarafından 18/1/2011, 9:58 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR

18/1/2011, 9:25 am
Şu uçak olayına bende kayılıyorum.
2,5 sene önce antepten 2 koli kuş almıştım.uçak almayınca biletimi yaktım otobüsle döndüm çektiğim çilede cabası.
Bir yerde bazı uçak firmalarının kanatlı hayvanları yanında sağlık belgeleri olursa alıdığını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam?
türker saygılı
türker saygılı

20/1/2011, 5:36 pm
Evren Öktem demiş ki:
haklısın abı jurıler kendı fıkırlerını kendı kus bılgılerını oyladıgı kusa yansıtmalı ve söylede olabılır elemelerı ıstısarelerı önce beraber yapmalılar ve ılk ona kalan kusları herkesın kendı bılgısınde puanlaması daha mantıklı olur dıyorum

Evren kardeşim fikirlerin güzel,değerlendirilmeli.....puanlamanın daha kısa sürede bitirilmesi için her kategoride veya Külrenk,Miski ve Arap dallarında farklı jüriler olmalı....selamlar
kuscu0424
kuscu0424

20/1/2011, 10:21 pm
jürilerin bir birinden ayrılmasındaki amaç ne
Anonymous
Misafir
Misafir

20/1/2011, 10:35 pm
türker saygılı demiş ki:
Evren Öktem demiş ki:

Evren kardeşim fikirlerin güzel,değerlendirilmeli.....puanlamanın daha kısa sürede bitirilmesi için her kategoride veya Külrenk,Miski ve Arap dallarında farklı jüriler olmalı....selamlar
aynen abım dogrusuda budur
Anonymous
Misafir
Misafir

20/1/2011, 10:38 pm
kuscu0424 demiş ki:jürilerin bir birinden ayrılmasındaki amaç ne
amac herkes kendı kus bılgısı göstersın bırbırlerıne bakarak sen kac verdın ben kac verdım olmaz ahmet abı önce ılk onu hep baraber cıkarsınlar ondan sonrada ılk 5 ii puanlayarak belırlesınler su sekılde de yapılabılır 5 jurının puanlamasından cıkan en az ve en cokta sılınebılır kalan uc jurının puanlaması degerlendırılır ve jurının hemen arkasında da dıvan heyetı olması gerek antalyada bu yoktu dıvan heyetınınde gözden gecırmesı lazım derım
Anonymous
Misafir
Misafir

20/1/2011, 10:39 pm
kuscu0424 demiş ki:slm arkadaşlar bundan üç ila dört gün önce zaman gazatesinde okuduğum bir haberde bu yılın üçüncü ayından sonra şehirler arası otobuslerde canlı hayvan taşınması düzenli olarak konturol altına alınacağını bu tarihden sonra kesinlikle göz yumulmayacağı yazısını okudum buda ne demek olur artık festivallere veya normal günlerde otobuslerle kuş getirmek veya göndermek imkansız olacak bu konu hakkında toplu olarak gerekli kurumlarla irtibata geçilmesi ya sağlık raporu alınarak veya bu düzenlemede kanatlı kafes hayvanlarının kapsam dışında kalması için gerekli yerlere toplu mail göndererek sesimizi duyurmamız lazım bu konuda
guzel bır konuya degınmıssın ahmet abı ınsallah bırlık yönetımındekı abıler bu ıse bır el atar ama kımse burda bu konuya degınmemıs
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR

21/1/2011, 5:16 am
Jüri konusunda %100 Türker beye katılıyorum.
Olması gereken budur.
kuscu0424
kuscu0424

21/1/2011, 10:35 pm
1 ben bir çok festivalde juri olarak görev yaptım puanlama konusunda şunu açık söyleyeyim ilk puanladığın kuşla son puanlama yaptığın kuşa gösterdiğimiz özen aynı olması imkansız yorgunluk ve kafa şişmesi doğru kararların çıkmasını oldukca zorluyor

2 juri konusunda ayrı ayrı olması konusunda herkez kendi düşüncesine göre puanlama yapılsın ama yörelerde kuşa bakış açışı ayrı fikirler ortaya çıkartıyor nasılmı ör: kimi bölge az taneli kuşu tutuyor kimi bölge pullu kimi bölde çil kuşu nasıl bu işin altından çıkılacak bence antalyanın puanlama siztemi çok cezbedici bir puanlama juri tek başına bol zaman ve ışık siztemi değişmeyen tur olması

3 miki kürrenk jürisi aynı arap mavi çakmaklı jürisi aynı imkan varsa miski jürisi ayrı olsa kürrenk jürisi ayır olsa kısacası her rengin jürisi ayrı olsa çok daha sağlıklı kararlar çıkacağı kanısındayım
türker saygılı
türker saygılı

26/1/2011, 3:00 pm
kuscu0424 demiş ki:1 ben bir çok festivalde juri olarak görev yaptım puanlama konusunda şunu açık söyleyeyim ilk puanladığın kuşla son puanlama yaptığın kuşa gösterdiğimiz özen aynı olması imkansız yorgunluk ve kafa şişmesi doğru kararların çıkmasını oldukca zorluyor

2 juri konusunda ayrı ayrı olması konusunda herkez kendi düşüncesine göre puanlama yapılsın ama yörelerde kuşa bakış açışı ayrı fikirler ortaya çıkartıyor nasılmı ör: kimi bölge az taneli kuşu tutuyor kimi bölge pullu kimi bölde çil kuşu nasıl bu işin altından çıkılacak bence antalyanın puanlama siztemi çok cezbedici bir puanlama juri tek başına bol zaman ve ışık siztemi değişmeyen tur olması

3 miki kürrenk jürisi aynı arap mavi çakmaklı jürisi aynı imkan varsa miski jürisi ayrı olsa kürrenk jürisi ayır olsa kısacası her rengin jürisi ayrı olsa çok daha sağlıklı kararlar çıkacağı kanısındayım

Ahmet bey selamlar,yukarıdaki sizin yazınızın 1.ci maddesi için benim teklifim geçerli ,sizin yazdığınız sıkıntının çözümünü önermişim kendime göre,jüri sayısının artırılması gerekir diyerek....yine sizin ikinci maddeye hem katılıyorum hemde katılmıyorum,neden katılmıyorsun denirse,futbol maçları için yüzlerce hakem yetiştirmişiz,festivallerde hakemlik işini hep aynı arkadaşlara yıkamayız,düzenli kurslarla bu sorun aşılıp hakem sayısı artırılırsa jüriler çoğalır ve festivallerde insanlar sıkılmaz,gündüz puanlama yapılabilir,kuşlar daha dinç olurlar,puanlama daha çabuk biteceği için insanlar usanmadan bekler ve dereceye giren kuşlar rahatça sergilenir...selamlar sevgiler
Forum Admin
Forum Admin

9/2/2012, 11:48 am
önerilere devam ...

Yarışmalarda Kuşları Juri Puanladıktan Sonra Hangi Kuş Kaç Puan Aldı Bu İlan Edilip Kuş Sahibi Kuşunun Neresi Kaç Puan Neresi Eksik Görmesi Sağlanmalı Ve Yarışmaya Katılan Tüm Kuşların Puanla Derecesi Açıklanmalı Ve Bütün Katılımcı Kuşlar Diskalifiyeler Hariç Puanlanmalıdır.

İlk 5 Kuş Kesinlikle Masaya İndirmeli Ve Son Gözlemini Tekrar Yapmalı.

juri puanlarının 5 juri üzerinden en düşük ve en yüksek puan verenler kesinlikle iptal edilmeli orta 3 puan toplanıp kuşun ortalama puanı çıkartılmalıdır.
ffsharma
ffsharma
Ad Soyad : fuat tiryaki
Forum Kayıt : 27/12/12

27/12/2012, 5:57 pm
yarışmaya katılan kuşların gece lamba ışığında değerlendirilmeye alınması ne kadar doğru bir iştir? Gündüz ışığında yapılsa daha net puanlama yapabilir juri üyeleri kanaatindeyim. Ayrıca jürinin yorgunluk ve uykusuzluk probleminden kurtulup daha sağlıklı puanlama yapabileceği düşüncesindeyim
Similar topics