Dişi Yumurtaya Yatmıyor 411k

Join the forum, it's quick and easy

Dişi Yumurtaya Yatmıyor 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

erdener
erdener
Ad Soyad : Ahmet hasan
Forum Kayıt : 07/07/10

Dişi Yumurtaya Yatmıyor Empty Dişi Yumurtaya Yatmıyor

9/7/2010, 9:38 am
dişi yumurtaya yatmıyor ben kusu yuvaya getirdigimde yavru kızmasıydı ilk yumurtasının 1 büyük biri kücük oldu
aldım altından bu sekilde olunca sonra yumurtladıgı yumurtalar normal ama bu sefer dişi yummurtaya yatmıyor erkegini de degiştirdim hala disi yumurtaya yatmıyor 3 seferdir bu sekilde
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Dişi Yumurtaya Yatmıyor Empty Geri: Dişi Yumurtaya Yatmıyor

9/7/2010, 9:43 am
Sakin ol ve aceleci olma, o ufak yumurtanin yerine mesela baska kusun yumurtasini kaydirip baktirabilirsin, sen yumurtalari aldikca kus yenisini üretmeye girisecektir, erkegi olsun olmasin, yani tavuk gibi, icinde olusur ve kesinlikle cikartmasi lazim, aksi taktirde cikartamayip ölebilir !!!

Sabir kardesim sabir, büyük yumurta verdigini görmüssün, demekki bir eksiklik var, yeterince mineral ve calsiyum alabilyormu kusun ???

Önce onlari sagla ve kusa o kadar yüklenme, havalarda sicak, kus ne etsin, yazik olur, ...

Saygilar
erdener
erdener

9/7/2010, 9:50 am
ilk yumurtasında bi anormalık vardı sonraki yumurtalar normal ben sedece ilk yumurtasını aldım zaten aldıgım yumurtanın yerine sahte yumurta koydum erkek girip girip yatıyordu sahte yumurtaya disi ise 5 dakika yatıyor sonra kalkıyor bi tünek bulup tünüyordu sonraki yaptıgı yumurtalar normal boyutta ben dedim bu normal yumurtalara ama yatmıyor erkekten yumurtaları dev alıyor 5 dakika sonra kalkıp baska yere tünüyor yumurtalarmı sorunlu dedim baska kusun altına attım hayır yavru cıkıyor
erdener
erdener

9/7/2010, 9:51 am
mineralini vitaminin yemi karışık yem hepsi tam banyosu
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

9/7/2010, 9:57 am
ilk sefer yawru bakması çok önemli benimde kız dişi bir kuşum aynı şekil oldu çok üstüne düştüm ilk yumurtaları aldım altından 2 yumurtaları yaptı hava soguktu tutmadı 3 yumurtaları biri kırdı biri çıkmadı 4 yumurtalar çıktı bakmadı yawru öldü 5,6,7 böle gidiyo bir sene yawru alamadım o kuştan ve o dişi alışkanlık yaptı yumurtluyor kalkıyor yawruyu bırakıyo gidiyo başka bir yere yumurtluyo yani insanın delisi nasıl bu kuşlarda o şekil onu ancak ayırıcan 3-5 ay tek duracak yumurta yawru hasreti çekecek artı eş edecegin zamanda yeri çok rahat olacak (kapris yapmaması için) kuytu yer olacak sen fazla rahatsız etmicen belki rayına oturur ama öle kuşları damızlık olarak kullanmak yanlış
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

9/7/2010, 10:00 am
Kendinden yola cik, ne kadar saglikli beslensen bile belli bir zaman sonra keyifsiz olabiliyorsun, gecici bir dönem diye algila o halde, yani telaslanacak bir durumda yok anladigim kadariyla, sicak havalara ver, kac kez yumurtladi bugüne kadar, belki dinlenmeye ihtiyaci var, zaten yumurtada hareket hissetmez ise kalkar, ama yatiyordurda sen görmüyorsundur, gece mesela, bence kusu fazla rahatsiz etme, taki yavru cikana kadar, ...

Saygilar
Similar topics