yavru bakımı sorunu 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru bakımı sorunu 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

oddrech
oddrech
Ad Soyad : muhammet
Forum Kayıt : 13/07/10

yavru bakımı sorunu Empty yavru bakımı sorunu

16/7/2010, 12:39 pm
yavru bakımı sorunu 582302429 benım bir çift kusum var ve bu sene 2 şer 2 şer 2 kere yumurtladı.. (4 ü aynı anda degil 2şer ay farkla) yumurtalar tam gununde saglıklı olarak çıkıyor ama yavrular 10 gunu geçmeden öluyorlar.. böle bu sene 4 yavrum gıttı... sızce nedenı ne olabılır.. yavruları annesıde babasıda saglıklı kuslar... kusçuluga baslayalı 1 sene oldu o yuzden pek bılgım yok... yavrular dogduktan sonra nasıl bır işlem uygulamam gerekıyor.......

simdiden verılen cevaplara tesekkur edıyorum....
bu acemi kardesinize yardım edersenız.....çok sevınırım yavru bakımı sorunu 582302429
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

yavru bakımı sorunu Empty Geri: yavru bakımı sorunu

16/7/2010, 10:57 pm
selam, simdi bazen kus yumruk kadar olunca öldüklerinde bir eksiklik vardir, veya bir hastalik, kuslar saglikli diyorsaniz bu ne peki ???

Uyusmayan bir unsur varki böyle bir durum oluyor demekki, dogal besinlerden yoksun beslemeyin kuslarinizi, brokkoli, sarimsak ve limon karisimi suyu, cimen yeme imkani, yani cesit cesit ve degisik sekilde menüyü ikidebir degistirirseniz kuslariniz hem bu durumdan memnun kalir hemde zaman zaman gerekli besinlerden faydalanmis olur, ilk etabta bunu deneyin, sonra tekrar yavru almaya bakin, ondan sonra yine görüselim ;)

Ama en önemlisi bu hususta, hijyen, temizlik cok mühim, yani diskilari ile temas olmamali, yemlik ve suluk temiz olmali, baska sorun yok, deneyin ve görün, kolay gelsin ve güle güle besleyin insallah

Saglikli ve bol yavrulu Folluklar dilerim ;)

Saygilar
anilll39
anilll39
Ad Soyad : anil turk
Forum Kayıt : 31/10/08

16/7/2010, 11:27 pm
bende fikirlerim yazıym istedim. yawruların 10 kdr yaşayp ölmesi büyük bi sorundr. kümeste hijyeni sağlayın. dışkı ve yemi temastan kaçının. kümesin rutubetli olmadığından emin olun. rutubet kuşa büyük zarr verir. kuşlarınıza kaliteli yem ve temiz su verin. bakımlarını düznli uygulayın. kümesinz güneşi görsün geniş ve HAVADAR olsun. kuşlrnzda yawru bakma kabiliyeti olmayabilr. iyi bakıcı özellkleri olmadığından dolayı da yawrular ölüyor olabilr. yahut kuşlrda kan uyuşmazlığı da olabilr. kan uyuşmazlığı olan çiftlerde de yawru büyüme problemi görülebilr. bu yazdığım hususlara dikkat edersen yawru konusunda sorn yaşycğınızı sanmıyorm.

bol yawrular dilerm....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

16/7/2010, 11:29 pm
yavru bakımı sorunu 3167858558 :223:
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM
Ad Soyad : yılmaz sağlam
Forum Kayıt : 14/07/10

22/7/2010, 1:16 pm
lol! lol! lol! yavru bakımı sorunu 4245286173
freaxs
freaxs
Ad Soyad : ufuk sahin
Doğum Tarihi : 10/05/85
Forum Kayıt : 12/01/10

22/7/2010, 2:55 pm
buda benim fikrimdir bence sen o kuşlara yavru baktırma her kuş yavruya bakmaz bazen kuşlardada boyle durumlar olabilir
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

23/7/2010, 8:59 pm
Yavru bakımı evresi elbette zor bir evre.Yorumlar üzerinden bir şeyler söylemek istiyorum bende.Öncelikle her kuş yavruya bakmaz sözünü şu şekilde düzeltmek istiyorum.Her kuş yavruya bakmaz değilde her kuş tam olarak yavrusunu besleyemez şeklinde daha mantıklı.Yine Murat Bey'in dediklerini uygulamanızı öneriyorum bende.Bir kuşun tek besinle beslenmesi,insanın ömür boyu ekmek yemesi gibi bir şeydir.Bu yüzden kuşlara çeşitli besin takviyeleri,vitamin,mineral vs verilmesi uygundur.Yine Anıl Bey'in söylediği gibi temizlik ve hijyen gerçekten olmazsa olmazlardandır kuşlarımız için.Bu kurallar doğrultusunda yavrularınızı kaybedeceğinize kanaat getirmiyorum olası aksilikler dışında.Selamlar...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/7/2010, 9:33 pm
yavru bakımı sorunu 582302429 yavru bakımı sorunu 745452271

yavru bakımı sorunu 1437731403 kardesim
oddrech
oddrech
Ad Soyad : muhammet
Forum Kayıt : 13/07/10

27/7/2010, 1:17 pm
yorumlar için teskkur edıyorum... ben galıba hatamı fark ettım.... yavrular çıktıgında bazen(bir kaç gun) gude 1 kere yem verıyorum büyük ihtımal bundan öluyor..... o kuslar 3 tane daha yumurtladı bakalım bu sefer çok dikkatlice bakacagım...... ama yavru yumurtadan çıktıktan sonra neler yapmalıyım sizin tecrubelerınızı soylersenız sevinirimmm....

simdilik açlıktan veya sususzlukan oldugunu tahmın edıyorum...
onun için ebeveynleri kustuktan sonra bebe bisküvisı sut ve su takvıyesı yapmayı dusunuyorum.....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

28/7/2010, 12:47 am
Vallahi ben her aksam saat 21:00 de yemliyorum bu ara, iki aydir böyle, ...

Yavruda var, sade suyun daima olmasina dikkat ediyorum, su icmeden kusmazlar yavrularina, ...

Kustan kusa degisir, kümesten kümese yine öyle, ...

Yavru yumurtadan ciktigi vakit ne yapmak istiyorsunki ???

Onun Annesi ile Babasi gerekeni yapar, ama evcil bunlar, yem ile sularini SEN önlerine sereceksin, yoksa ölürler tabiki, ilk günler cok mühim, ac kalabilir, ezilebilir, öldürülebilir, tehlike cok senin anliyacagin, senin yapabilecegin birsey yok, kuslari rahat birak ve yavrular gözlerini actigi vakit ele alip kontrol edebilirsin, yavas yavas, kisa kisa, böylelikle alisirlar, ama zaten az cok alisiklardir, cünkü bakicilari sensin, senide, hareketlerinide, saatinide, elinin ölcüsünüde iyi bilirler, kus deyip gecme, ...

Saygilar
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

28/7/2010, 8:54 am
Yavrular çıktığında öncelikle ilk kural ebeveyn kuşlara düzenli aralıklarla yem vermektir.Sudan bahsetmiyorum bile her daim kuşların önünde hele de bu yaz aylarında su bulunması en önemli faktör.Kümesin içini yine yavrular çıktıktan sonra düzenli şekilde havalandırmak çok iyi olacaktır.Anne baba yem yedikten sonra genel olarak hemen yavrularına kusmaya başlarlar.Bu süreçte benim gözlemlediğim kadarıyla mideleri boşalana kadar yavrulara kusarlar ki burdaki kural bu sefer değişim gösteriyor asıl amaç ebeveyni tekrar doyurmak yoksa açlıktan ölecek olan ebeveyn olur king yavru bakımı sorunu 4245286173
yılmaz_SAGLAM
yılmaz_SAGLAM
Ad Soyad : yılmaz sağlam
Forum Kayıt : 14/07/10

31/7/2010, 4:03 pm
lol! günde bi kere yemlersen olacağı o :D.(tabi bu espriydi).Hade bakalım çıksın yavrular ondn sora görşrz.
kuşçu60
kuşçu60
Ad Soyad : ibrahim temiz
Forum Kayıt : 15/04/10

31/7/2010, 7:56 pm
ya benim yavru 4 günlük oldu ne zaman ele alırım bunuda bi cvp larmısınız
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/8/2010, 9:44 am
simdi alsanda olur ama gözlerinin acildigini gördügün an kisa ele alsan birsey olmaz, ...

gözün aydin bu ara, hayrini görürsün insallah
kuşçu60
kuşçu60

3/8/2010, 9:52 am
4.gününde elime almadım abi 7.gün oldu hala almadım elimi uzatıyorum elimi gaglıyo yavru yuvayı goremıyorum kucuk kümes boyu yok 1cift kus için kümes ve dişi hala yatıyo
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/8/2010, 10:17 am
görürsün elbetde, elini gagalamasi normal
kuşçu60
kuşçu60

3/8/2010, 11:25 am
şimdi baktım yumruk kadar olmuş dögsü şişmiş tüyleri cıkmış:D
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/8/2010, 11:37 am
ne cabuk, masallah !!!

sen en iyisi bugün bidaha bakma, birde bir bakmisin nokta olmus lol!

Hormon vermiyong dimi ;)

Saka yaptim kardesim, simdi al eline, bak, tügleri nasil, bileklerinde diski varmi, var ise onlari yavasca al, ...

Hayrini gör
Similar topics