T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 411k

Join the forum, it's quick and easy

T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları

+9
KIYDINOĞLU
dadashanifi
mahir temel
Kuscu-Murat
altan-aziz
TARIK BUÇAK
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Forum Admin
şebapçı
13 posters
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları Empty T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları

25/7/2010, 9:04 pm
17 temmuz da bursa da yapılan seçimden sonra yapılan ilk yönetim toplantısında alınan karalar:

• Yarışma puanlama çizelgelerinin ayrıntılı bir şekilde hazırlanıp son haline getirilmesi
  • Yarışma organizasyon şartnamesinin ayrıntılı bir şekilde hazırlanıp son haline getirilmesi
  • Yarışmalarda görev almak üzere hakemler arasında standardizasyonu sağlayacak eğitim-seminer çalışmalarını başlatacak hazırlıkların yapılması,
  • Yarışmalarda çiftli kategorisinin kaldırılarak tüm kuşların cinsiyetine göre tekli yarıştırılması ve sıralamaya giren ilk 5 kuşa derece payesi verilmesi,
  • Bir sonraki yönetim kurulu toplantısının 25 eylül de yapılması karara bağlandı.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları Empty Geri: T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları

25/7/2010, 9:09 pm
kuşların tekli olarak yarıştırılması çok güzel bir karar tebrikler.

ilk 5 kuşa derece verilmeside katılımı oldukça artıracaktır yerinde bir karar.
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları Empty Geri: T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları

26/7/2010, 6:40 am
Tebrikler.
Güzel adımlar atılmaya başlandı.
TARIK BUÇAK
TARIK BUÇAK
Ad Soyad : TARIK BUÇAK
Doğum Tarihi : 26/02/76
Forum Kayıt : 08/11/09

26/7/2010, 12:11 pm
TEBRİKLER KARARLAR GÜZEL KATILIYORUM
altan-aziz
altan-aziz
Ad Soyad : Altan Aziz
Doğum Tarihi : 27/11/77
Forum Kayıt : 22/04/09

5/8/2010, 6:58 pm
MUSTAFA KALELİ KARDEŞİM ...HER ŞEY GÜZEL ...BEN İNANMIYORUM ...YENİLİK OLACANA ...CÜNKÜ BİZ İNSAN OLU NAMKÖRÜZ ...İSTESEKTE İSTEMESEKRE BİZLER TARAF TUTUYORUZ ...YARIŞMA ESNASINDA YARIŞACAK KUŞLARI BİLİNMEYEN KİŞİ KAYIT ALTINA ALMALI ...O KİŞİDEN BAŞKA YARIŞ ESNASINDA HANGİ KUTUDA KİMİN KUŞU OLDUUNU BİLİNMEMELİ ...BU MÜMKÜN OLMADIKCA TAŞLAR YERİNE ORURMAZ ..KUSURA BAKMA BENİM AYNADAN BAKTIIMDA ...BÖYLE GÖRÜYORUM
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

5/8/2010, 7:46 pm
1 olsun hele Altan abi
şebapçı
şebapçı
Ad Soyad : mustafa kale
Doğum Tarihi : 29/06/67
Forum Kayıt : 10/11/08

5/8/2010, 8:26 pm
altan-aziz demiş ki:MUSTAFA KALELİ KARDEŞİM ...HER ŞEY GÜZEL ...BEN İNANMIYORUM ...YENİLİK OLACANA ...CÜNKÜ BİZ İNSAN OLU NAMKÖRÜZ ...İSTESEKTE İSTEMESEKRE BİZLER TARAF TUTUYORUZ ...YARIŞMA ESNASINDA YARIŞACAK KUŞLARI BİLİNMEYEN KİŞİ KAYIT ALTINA ALMALI ...O KİŞİDEN BAŞKA YARIŞ ESNASINDA HANGİ KUTUDA KİMİN KUŞU OLDUUNU BİLİNMEMELİ ...BU MÜMKÜN OLMADIKCA TAŞLAR YERİNE ORURMAZ ..KUSURA BAKMA BENİM AYNADAN BAKTIIMDA ...BÖYLE GÖRÜYORUM

aziz abi tabi fikirleriniz önemli. önerini mutlaka düşünüceğiz.

selam ile...
altan-aziz
altan-aziz

15/8/2010, 10:22 am
SA OL KARDEŞİM ...BENİM BİLDİİM KİŞİ KENDİNE VE CEVRESİNE ZARAR VERMEZ ...BENİM GÖZÜMDE SEN DEERİ BİCİLMEZ KİŞİSİN ...SEN BU CAMİADA TAŞLARI YERİNE OTURTTACAK KİŞİLERDEN BİRİSİN ...SA NA İNANIYORUM... CÜNKÜ SEN MUSTAFA KALESİN ...KALE GİBİ SİN
mahir temel
mahir temel
Ad Soyad : MAHİR
Doğum Tarihi : 10/02/81
Forum Kayıt : 17/05/09

15/8/2010, 7:21 pm
İstanbul festivalinden önce bu ve baska festivallerde juri olarak gorev yapmıs insanlarla muhabbet esnasında cok uzuldugum bir diyalog yasandı.
Diyorlarki benim juri oldugum yarısmada su kus derece yapamaz,bu kus derece yapamaz gibi kişisel zevk ve insanlara olan tavırlarına gore puanlama yaptıkları kanatini edindim.
Ne kadar yazık degil mi.Siz binbir emekle kus yetiştirin veya satın alın bir suru paraya adamlar keyfi kus puanlasın.
Umuyorum bu sayede bu tur kıyımlarında önune gecilir,liyakat ve vicdan sahibi insanlar verdikleri hukumlerden sorumlu olmak kaydı ile secilir ve gorev yapar.
altan-aziz
altan-aziz

20/9/2010, 6:19 pm
mahir temel demiş ki:İstanbul festivalinden önce bu ve baska festivallerde juri olarak gorev yapmıs insanlarla muhabbet esnasında cok uzuldugum bir diyalog yasandı.
Diyorlarki benim juri oldugum yarısmada su kus derece yapamaz,bu kus derece yapamaz gibi kişisel zevk ve insanlara olan tavırlarına gore puanlama yaptıkları kanatini edindim.
Ne kadar yazık degil mi.Siz binbir emekle kus yetiştirin veya satın alın bir suru paraya adamlar keyfi kus puanlasın.
Umuyorum bu sayede bu tur kıyımlarında önune gecilir,liyakat ve vicdan sahibi insanlar verdikleri hukumlerden sorumlu olmak kaydı ile secilir ve gorev yapar.
MAHİR KARDEŞİM ELİNE SALIK ...YÜREKLİLİK YÜREKLİLİK YÜREKLİLİK DİYORUM ....SA OLASIN GO GERKEZ YÜREKLİ OLSA ....HER KEZ KENDİNİ BİLİR T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 3167858558 T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 3167858558 T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 3167858558 T.Ş.G.B.Y. Kurul Toplantısı Kararları 3167858558
altan-aziz
altan-aziz

20/9/2010, 6:26 pm
ARKADAŞLA ...COK GÜZEL TEKLİ VE İLK BEŞ KUŞA DERECE VERİLECEK ...AMA TÜM YARISAN KUŞLARIN PUANLARI BİLDİRİRSENİZ TAHA İYİ OLMAZMI ...CÜNKÜ BEŞTEN SONRA KAC PUAN ALDIINI BİLMEK HAKKIMIZ DEİLMİ ...
dadashanifi
dadashanifi
Ad Soyad : Hanifi Or
Doğum Tarihi : 01/01/62
Forum Kayıt : 10/06/09

14/10/2010, 9:41 am
emeyinize saglık
KIYDINOĞLU
KIYDINOĞLU
Ad Soyad : FATİH KUZULUOĞLU
Doğum Tarihi : 17/11/77
Forum Kayıt : 21/06/10

21/10/2010, 11:54 am
EMEĞİNİZE SAĞLIK BAŞARILAR
ali yılmaz
ali yılmaz
Ad Soyad : ALİ YILMAZ
Doğum Tarihi : 01/03/64
Forum Kayıt : 04/04/09

24/10/2010, 7:46 pm
her şey güzel görünüyor ama ben yinede endişeliyim bazı büyüklerimizin satdıgı kuşları derecelere sokmalarından bıktık artık öyle kuşlar derecelere giriyorki beşiksiz kuş kürrenk diye bursada birinci oluyor inşanlah istanbuldaki gibide olmaz herkes yerini bilir saygı duydugumuz kişiler den artık gercek kuşların yorumlarını yani orjinal kuşları da anlatmalarınıda istiyoruz ben de bunu sizlerden bekliyorum bakalım biz dogru yoldamıyız bildiklerimiz mi dogru yoksa herkes kafasındanmı konuşuyor anlarız selamlar
bonof
bonof
Ad Soyad : MUSTAFA DİNLER
Forum Kayıt : 01/05/09

25/10/2010, 8:49 am
BİZİM GÜVERCİN YETİŞTİRİCİLERİ OLARAK HENÜZ KUŞ YARIŞTIRMA OLGUNLUĞUNA SAHİP OLMADIĞIMIZ İNANCINDAYIM. BUNA SEBEP OLARAKTA HER YARIŞMANIN ARDINDAN YAŞANAN TARTIŞMALARI GÖSTARMEK İSTİYORUM. BİZ HENÜZ BU OLGUNLUK VE ANLAYIŞA ULAŞMIŞ OLMADIĞIMIZ KANAATİNDEYİM. YUKARIDA BİR BEYEFENDİNİN DE SÖYLEDİĞİ GİBİ, HER JÜRİ ÜYESİ İYİ PARALARA SATTIĞI KENDİ KUŞLARINI SEÇMEK VEYA SEÇTİRMEK GAYRETİ İÇİNDE OLDUKLARINA MAALESEF SIKÇA ŞAHİT OLUYORUZ. BUNDAN DOLAYI BEN ŞAHSEN KUŞLARI YARIŞTIRMAK YERİNE SERGİLENMESİ VE HERKESİN GÖNLÜNDEKİ BİRİNCİYİ SEÇMESİ TARAFTARIYIM.
murat bayram
murat bayram
Ad Soyad : MURAT BAYRAM
Forum Kayıt : 27/01/10

25/10/2010, 5:45 pm
İnşaallah bu birlik beraberlik içinde insanlar dürüstçe davranır ve ona göre not verirler bizler çalışan insanlarız evimizden çoluk çocuğumuzdan zaman ayırıp kuş yetiştiriyoruz yarışmayada kıt kanaat zaman ayırıp katılıyoruz.Üstadların sattığı kuşlara saygımız sonsuz velakin en güzeline puan verileceği kanaatindeyim.Antalyada umalımda güzel ve centilmence bir yarışma olur ayrıca arkadaşlara katılıyorum katılan her kuşun puanları açıklansın hadi herkese en güzel yavrular temenni ediyorum
murat bayram
murat bayram
Ad Soyad : MURAT BAYRAM
Forum Kayıt : 27/01/10

25/10/2010, 5:49 pm
Birde mümkün olursa hakem seçilirken her bölgeden bir hakem olsa bölge bölge puanlamalar yapılsa diye düşünüyorum bölgelerin puanlarında farklılık olacağı kanaatindeyim mesela Erzurum Koyu pullu severken Trakyalı daha kadife pul seviyor farklılık olabiliyor diye düşünüyorum.
kuscu0424
kuscu0424
Ad Soyad : Ahmet BETEDİN
Forum Kayıt : 18/04/08
http://kuscu0424.8k.com/

26/10/2010, 9:33 pm
slm arkadaşlar festivallerden puanlamalardan çok sıkıntı çekiliyor hep mertlik isteniyor hep dürüs tarafsız puanlama yapılmıyor deniliyor her festival sonrası hakkım yenildi falan kişinin kuşudu diye dereceye girdi bu gibi sözler form sayfalarında yer almaktadır

bu işin tek çözümü çok farlı jüri olması lazım kimsede sözünü esirgemeyen sözünü söylediği zaman kırılan kırılır kırılmayan nasihat gibi dinler tarzı nasılmı puanlama açık sistemle yapılarak dijital tablo bu şekilde puanlama yapa bilecek jüri varsa sorun yok demekdir

en son bursa festivalinde jüridim hepimizin tanıyıp sevdiğimiz ve deyer verdiğimiz behsan abi kobra erkeği dereceye girmediği için beni aradı kuşumun ne eksiği vardı bilmek istiyorum dedi ses tonu sitemli idi kızgındı ve kendisince haklıydı juride herkezden cevap bekliyordu neden kuşum derece yapmadı ben derece alacağına kesin gözü ile bakıyordum dedi
kendimce cevap verdim verdiğim cevap dan sonra içerisinde benim için acaba düşüncesi bitti gibime geldi
verdiğim cevap behsan abi ruşeni jüride görevli kişiler tek tek arayalım senin kuşuna verdiğimiz beş kişinin puan kağıdı sana fax çekilsin incele gör jüride sana haksızlık yapanmı var yoksa kuşunun esiğimi varmış kendin incele ona göre karar ver

ben açık artırma gibi puanlama yapılmasını uygun görüyorum o zaman şike veya hille sözleri ortadan kalkar
Similar topics