Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  411k

Join the forum, it's quick and easy

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !

+13
turan o.ç
DELIYUREK41
izzet Muröz
yattara61
karaseytan
comando07
metezade
ŞEBAPÇI MÜDÜR
fuatbc
ali19
yavuzduman
Kuscu-Murat
ahmet1265
17 posters
ahmet1265
ahmet1265
Ad Soyad : Hüseyin
Forum Kayıt : 21/06/10

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  Empty Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !

2/8/2010, 6:37 pm
Arkadaşlar ben geçen gece 1 tane kuşumu dışarda bırakmıştım kümese bir türlü sokamamıştım sonra indim eve . Akşam saat 1 gibi bi tıkırtılar geldi çatıya çıktım qimseyi göremedim indim tekrar eve . Yine tıkırtılar gelince boş ver dedim ilgilenmedim uyudum sonra sabah oldu saat 6.5 te çıktım çatıya kuşları havalandırayım dedim işe gitmeden keşke gitmez olaydım bütün oynarlarımın kafaları gitmiş geriye vucutları kalmış ama diğer dışarı bıraktığım ise dışarda duruyordu. O da çok kormuştu beni gördüğü gibi fırladı korkudan . Bu sansar olayına ne yapmalıyım deliye döndüm şok oldum oturdum kümesin yanına bi yandan sinirlendimm fenacasına i yandanda üzüldüm off yha bu sansarı yaqaladığım yerde öldüreceğimm gitti emeklerim ben 3 sana den beri baqıyordum onlara!!!!!!!

SİZLER NE GİBİ BİR ÖNERİ SUNARSINIZ NE YAPMALIYIM ???

O son kalan kuşumunda fotoğrafı burda !!

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  Bursa21

ahmet1265
ahmet1265
Ad Soyad : Hüseyin

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  Empty Geri: Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !

2/8/2010, 7:31 pm
Yardımlarınızı Bakliyorum !!!
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  Empty Geri: Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !

3/8/2010, 11:23 am
Gecmis olsun, ...

Delik gibi veya herhangi bir acik yeriniz var ise mutlaka tikayin, önüne eger o niyetde havalanmasi icin bir yer actiysaniz ufak aralikli TEL örün, hava girer, baska birseyse zor girer, ... inanin üzüldüm

Ceken bilir, biz su an ne desek bostur, birakin 3 yillik emegi, 3 günlük olsa bile cok kötü bir durum, o tek kalan kusununuzun etrafina yeni bir soy dizersiniz artik, hayrini görün, ...

Olacaginin önüne gecilmezmis, vardir illaki bir hàyir bu iste, amma bugün amma yarin belli olur, isyan etmeyin, bunada sükür demeniz lazim, ... Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  4245286173

(Birdahakinde`de sesi duydugunuzda bakmakta fayda var, durduk yerde ses gelmiyor ise gelen ses süphe uyandirmali, bakmak yetmiyor, biraz bekliyebilirsin mesela, kedimi, filan, emin olurdum ben, el fireni ile dalardim kümesime...) hani duymusunuz, ...

Saygilarimla
yavuzduman
yavuzduman
Ad Soyad : yavuz duman
Doğum Tarihi : 10/04/66
Forum Kayıt : 30/10/09

3/8/2010, 6:43 pm
Kardeş öncelikle geçmiş olsun...ben gelincik denilen hayvanda keme kapanı olarak tabit edilen kapanla başarı sağladım...Tahtadan yapılan üstü telle kaplı bir yanı yaylı kapaklı basit bir sistemden oluşan bu kapanın içine bir gün önce öldürülmuş yada ölmüş bir kuş yada yumurdayı koyarak canlı yakaladık hayvanı...

not:piyasada satılan kapanların üst tellerini ve yaylarını güçlendirmezseniz teli yırtıp kapağı açık çıkabiliyor..bunuda yaşadık..
ali19
Ad Soyad : ALİ KUZU
Doğum Tarihi : 15/01/81
Forum Kayıt : 02/06/08

3/8/2010, 9:34 pm
BİRKAÇ GÜN BEKLEMİŞ TAVUK KAFASINI SOBA BORUSUNU DİK GELECEK ŞEKİLDE TOPRAĞA GÖMDÜKTEN SONRA SAĞLAM Bİ ŞEKİLDE İÇİNE KOYUN.HAYVAN BORUNUN İÇİNE GİRECEK VE Bİ DAHA ÇIKAMAYACAKTIR.SOBA BORUSUNUN İÇİ TEMİZ VE PÜRÜZSÜZ OLMALI..
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

4/8/2010, 12:39 am
buyuk gecmıs olsun ınsallah hıc bır kuscu arkadasımızın basına gelmez.
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

4/8/2010, 7:35 am
Daha önce Kümesin etrafına sarımsak konulduğunu duymuştum bu hayvan sarımsak kokusunu hiç sevmezmiş.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/8/2010, 1:11 pm
ben sarimsagi kuslarima iciriyorum, kümesim mis gibi kokuyor vallahi, iyimis, desene ondan ugramiyor king

Aman duymasin, epeydir vermiyom king
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR

4/8/2010, 1:31 pm
bu şerefsiz hayvan oralardadamı var be kardeşim
Bütün Bursa Taklacılarımı Sansar Boğmuş !  3419840488
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/8/2010, 1:36 pm
Selam Müdürüm,

sorma, birde bunu kisin beyaz tüge girdigini duydum, yani mevsime göre kilik degistirdigini, olmaz olurmu, ama burda sansar bogmus diye hic duymadim, cünkü bizim genelde kümeslerin alt izgarasi celikten veya telden olur, benim taban beton, geriside saglam, benim düsmanlarim disarda, ya atmaca yada kedi, ...

kaderimse cekerim, nedim, ...
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR

4/8/2010, 1:43 pm
VAY BE
ASLINDA GÖRSEN O KADAR SEVİMLİ Kİ
SİNCAP GİBİ BİR HAYVAN TAM BİR VAHŞİ YANİ
O aç kalsın kuş değil adam yer ...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

5/8/2010, 3:55 pm
:223:

Kuzu kiligindaki kurt misali, ...

yer valla, ramazan filan dinlemez king
metezade
metezade
Ad Soyad : osman mete
Forum Kayıt : 13/07/10

6/8/2010, 10:10 am
gecmiş olsun kardeş sansara en ıyı cozum kopek pisliği kopeğin oldugu yere gelmez ben rizeliyim biz hep aynı sıkıntıdayız ama bana bı abı soylledı ve denedım ıkı uc senedır rahatım dene bence
comando07
comando07
Ad Soyad : semih avcı
Doğum Tarihi : 13/01/92
Forum Kayıt : 02/08/10

6/8/2010, 11:51 am
Cok büyük Gecmiş Olsn , sansar ve gelincik cok lanet bir hayvandır , bundan 5 yıl önce ördek besliyordum baya büyümşlerdi Onlara bile Saldırdılar yani ... gördüğün yerde mıhla Acıma , Onlar Acımıyo cnkü
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

6/8/2010, 4:29 pm
çok geçmiş olsun bu durum çok acı verici ama önlem almak gerekir.
yattara61
yattara61
Ad Soyad : emre aydın
Doğum Tarihi : 02/06/94
Forum Kayıt : 04/11/09

7/8/2010, 9:26 pm
kardeş dikkatli ol hayvan zora geldinde insana saldırıypr bizim burda kuşçu abimizin kuşların yemişti adam yakaladı sansarı sansar boynuna yapıştı sonra adam ameliyat fin oldu
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/8/2010, 11:37 pm
dogrudur, adi üstünde hayvan, yaparmi yapar, ...
izzet Muröz
Ad Soyad : İzzet Muröz
Doğum Tarihi : 12/02/72
Forum Kayıt : 30/07/10

8/8/2010, 1:56 am
Geçmiş olsun.
DELIYUREK41
DELIYUREK41
Ad Soyad : murat koç
Doğum Tarihi : 10/03/84

9/9/2010, 6:38 am
kumesın her tarafını cok ınce gozeneklı telle cevırın.aralarından gecemeyecegı kadar kucuk delıklı olsun.bırde kopek olan yere gelmıyormus dıye duymusdum.mumkunse bellı bır sure oraya kopek baglayın.gecmıs olsun.kuslarınıza cok uzuldum.
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

12/9/2010, 12:22 pm
sansar dan kurtulmanın en etkiliyolu sansar beslemektir

bu bize doğanın bir oyunudur pek kimsede bilmez ama

sanar doğası gereği çok zekidir ve kendi yuvası bozulmasın diye kendi binasındaki hayvanlara asla karışmaz:?*bilirki kendi binasındaki hayvanları yerse ev sahibi onun yuvasını bozar:??

benim bodrumda yatıyor:)) ama her yer açık bişey yapmadı daha:?*
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

12/9/2010, 12:26 pm
kuşçu3344 demiş ki:sansar dan kurtulmanın en etkiliyolu sansar beslemektir

bu bize doğanın bir oyunudur pek kimsede bilmez ama

sanar doğası gereği çok zekidir ve kendi yuvası bozulmasın diye kendi binasındaki hayvanlara asla karışmaz:?*bilirki kendi binasındaki hayvanları yerse ev sahibi onun yuvasını bozar:??

benim bodrumda yatıyor:)) ama her yer açık bişey yapmadı daha:?*

hayvana güven olmaz siz kuzuyu kurta teslim etmeyin sonra ah keşke demeyin sansarın doğasında olan bişi bu ev bana bakıyo diye ellememezlik etmez benden söylemesi
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

12/9/2010, 8:20 pm
valla yapacak bişey yok yeni gelmedim bu eve 9 aydır ellemedi bu saaten sonrada sanmıyorum: lol! hem herkes kısmetini yer yemese iyide yersede yesin hayvandır sonuçta ne yapalım
ahmet3826
ahmet3826
Ad Soyad : ahmet zola
Forum Kayıt : 09/09/10

14/9/2010, 9:37 pm
valla bu onu bunu bilmem benim evin yakınında dev gibi bir kedi vardı hani görsen kedi demezsin öyle bir şey yani...4 hafta benim kuşlar çatıda açıkta durdu ellemedi sonra bir baktım ki kuşlardan en iyi uçanı afiyetle yemiş kediyi vursam bir türlü vurmasam bir türlü nasıl yakaladı anlamadım bile bu hayvanlar müthiş avcılar demedi deme sansardan kurtul benden demesi vururmusun beslermisin...sen bilirsin...
alper bosna
alper bosna
Ad Soyad : alper bosna
Forum Kayıt : 02/04/10

15/9/2010, 5:46 am
geçmiş olsun
bora özmen
bora özmen
Ad Soyad : bora özmen
Doğum Tarihi : 26/07/82
Forum Kayıt : 06/05/09

15/9/2010, 8:56 am
geçmiş olsun kardeş yerin müsait ise köpek besle diyecem bizim buralarda cok var ama köpeyin korkusundan giremiyorlar konşularda tavuk besleyen 3 5 kişi var onların kümeslerine girmiş hayvanları telef etmiş çok şükür köpeyin korkusundan giremiyor kümese çok geçmiş olsun kardeş
ahmet3826
ahmet3826
Ad Soyad : ahmet zola
Forum Kayıt : 09/09/10

17/9/2010, 7:19 pm
köpek besle kangal, doberman felan yanaşamaz.
Similar topics