ADANA GÜVERCİNİ YENİ BAŞLAYANLAR !!! YARDIM. 411k

Join the forum, it's quick and easy

ADANA GÜVERCİNİ YENİ BAŞLAYANLAR !!! YARDIM. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

laheya
laheya
Ad Soyad : eray ulucan
Forum Kayıt : 12/04/16

ADANA GÜVERCİNİ YENİ BAŞLAYANLAR !!! YARDIM. Empty ADANA GÜVERCİNİ YENİ BAŞLAYANLAR !!! YARDIM.

13/4/2016, 1:26 pm
öncelikle herkese merhabalar. Şimdi direk bir soru sormayacağım Ankarada yaşamaktayım ve bu konuda bilgi alabileceğim kişiler çok az ve bu ırkı gerçekten beslemek istiyorum tüm forumu taradım fakat benim gibi meraklı ve bilgisiz arkadaşlar için yeterince bilgi yok illaki okumakla birşey olunmuyor ama baştan savma bi işten daha iyidir diyerek bu başlığı açtım. aşağıdaki sorulara cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim inşallah bana ve başkalarına yardımcı olunur.

öncelikle çevremde kimse yok pazarlardan ordan temin edebiliriz lakin yardımcı olan kimse yok

1. kuş seçimi nasıl olmalıdır ?
2.kuşumuzu aldık kaç tane almalı bu kuşları ?
3. bunların teminini sağladık bunların alıştırması nasıl olmalı ? yani 1 çift damızlıktan yavru alınıp bunlar mı uçurulmalı aldığımız kuş kart mı uçar mı yuvasını arayıp gider mi kimse bilemez en mantıklısı nasıldır ?
4. farz edelim bu kuşları yetiştirdik ırkı bilmiyoruz ve benim hiç alışmış kuşum yok bu kuşları nasıl uçuracağım ?
5. öncü kuş yancı kuş nasıl ayırt edilir ? 
6. okuduğum bilgilere göre dedelerden babalardan alışan kuşun yoksa imkansız gibi birşey alışmış kuşum yok . öncü arkacı nasıl anlaşılır bilgilerinden faydalanabileceğimiz abilerimiz kardeşlerimiz yorumlarınızı bekliyorum :)

7.Son olarak dolap kümes yaptırıyorum fakat bunun havalandırması nasıl olur ? şimdiden teşekkürler.
Similar topics