camasir suyu 411k

Join the forum, it's quick and easy

camasir suyu 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

camasir suyu

+13
lookinq_21
kuscuozgur
cabir
Hasan OLGUN
Kuscu-Murat
bozkurt61
SEFA
mazpet
security
serdar kaya
musamamoste
Ali3547
rifad
17 posters
rifad
rifad
Ad Soyad : rifad dalov
Forum Kayıt : 30/05/10

camasir suyu Empty camasir suyu

26/8/2010, 2:32 pm
selam ne kadar camasir suyu koymam gerek suya
Ali3547
Ali3547
Ad Soyad : Ali Demir
Doğum Tarihi : 21/11/94
Forum Kayıt : 13/07/10

camasir suyu Empty Geri: camasir suyu

26/8/2010, 2:37 pm
ne çamaşır suyu bilader burası türkiye bulaşık formu degıl güvercin formu dalga geçıosan kaybol
rifad
rifad

26/8/2010, 3:54 pm
yaban tv-de duydum dalga gecmiyorum ben yeni im guvercin bakmakta 3,4 ay oldu
musamamoste
musamamoste
Ad Soyad : Şeyhmus soysal
Doğum Tarihi : 17/04/82
Forum Kayıt : 23/05/09

26/8/2010, 4:10 pm
benim bildiğim çamaşır suyu zehirli kuşlar için sen vermeden önce düşün birde bilen biirine sor
bu arada arkadaşım kuşlar çamaşır değilki çamaşır suyuyla yıkayacan sen yıkanma sularına bir sirke koy fazla değil o yeterli olur
rifad
rifad

26/8/2010, 4:42 pm
tamam arkadasim ben bunu yabanda duydum kullanmadim sizlerle danismak istedim ve anladim kullanmam bu arada ben Bulgaristan-dan im klaviemde turkce harfler yok bu uzden yazilarim biraz tuaf olabilir
serdar kaya
serdar kaya
Ad Soyad : serdar kaya demir
Doğum Tarihi : 20/09/94
Forum Kayıt : 11/07/10

26/8/2010, 5:15 pm
Kardes Uzman Tv'de temızlık acısından demiş olabilirler Güvercin Federasyonu Baskanı konusuyor orda Sanırım temızlık acısından Kümesi yıkamak olarak soylemıstır...
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

28/8/2010, 12:54 am
çamaşır suyunu kümesi dezenfekte etmek için kullanan oluyo ama tavsiye etmem.
ayrıca çamaşır suyunu kesinlikle ama kesinlikle kuşlara içmelari için veya yıkanmaları için verme onun içerisinde nekadar zararlı kimyasallar olduğunu biliyormusun, kuşun iç organlarını mahvedersin.
mazpet
mazpet
Ad Soyad : mazpet tarım inş.ltd.şti.
Forum Kayıt : 17/01/10

28/8/2010, 8:05 am
Çamaşır kuşlarda ishal sorununa iyi gelir 5 litre suya bir kapak uygulamak şartı ile fazlası kuşları zehirler.Ayrıca banyo sularına veya kümesi dezenfekte etmekte kullanmayın kuşlarınıza ciddi zarar verirsiniz banyo sularına elma sirkesi koyarak banyo yaptırmanız daha sağlıklı olur.Ayrıca kümes dezenfektesi içinde veterinerlede satılan dezenfektanlardan alıp uygulamanız daha uygun olur.
serdar kaya
serdar kaya
Ad Soyad : serdar kaya demir
Doğum Tarihi : 20/09/94
Forum Kayıt : 11/07/10

28/8/2010, 11:17 am
Çamaşır suyunun neyi kuslara iyi gelıyo anlayamadım içinde bir sürü kimyasal zaten bize zarar kuslara nasıl faydalı ??? camasir suyu 3419840488 camasir suyu 3419840488 camasir suyu 3419840488
SEFA
SEFA
Ad Soyad : SEFA ERSOY
Forum Kayıt : 05/09/08

28/8/2010, 10:05 pm
arkadaşım temizlikte dahi olsa tavsiye etmem arkadaslarında yazdıgı gibi elma sirkesinden öteye gitme yoksa o kuşlarını hakkın rahmetine kavuşturursun
bozkurt61
bozkurt61
Ad Soyad : OFLU Devran
Doğum Tarihi : 11/03/85
Forum Kayıt : 06/06/10

8/9/2010, 9:11 am
CAMASIR SUYU KOYULURMU OLUR HAYVANLAR SIRKE KOY SEN SUYA AZ BISEY IYI GELIR
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

8/9/2010, 11:44 am
king
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

8/9/2010, 12:16 pm
yaw bilen bilmeyen konuşuyor ben koyuyorum banyo sularına neden ölmüyorlar?

Sen tutup da bi kilo çamasır suyunu oldugu gibi boşaltırsan ölüler tabiki. Arkadaşın bahsettiği koskoca bi leğenein içine altı üstü 1 kapak. 5-10 gramı gecmez yani. O da kuşların temizlenmesi için faydalıdır.

Bunun yanında elma sirkesi konulabilir. Neguvan adlı toz ilaçtan konulabilir. Bir parça (1-2 çay kaşıgı) tuz konulabilir..

Bunların hepsi olabilir. faydalıdır.

Burda önemli olan şu : Dozajını ayarlamak. Örnegin tuz konusu. Güvercinler tuzsuz yapamaz. Ama biraz fazla koyarsan tuz da öldürür. Ben tuzlarını toprak bi kabın ıcınde karıstırarak verıyorum. yemin içine konmaz. Koyarsan tuz dibe çöker ve yem bittiginde hepsini yıyebılırler.

Elma sirkesini de biraz fazla kaçırırsan ishal yapar. Kuşlar o suyu içemez. Banyo suyuna gıremez.

demekki herşeyin fazlası zarar azı karar.

cabir
cabir
Ad Soyad : ZAFERKARAGOL
Forum Kayıt : 16/11/09

8/9/2010, 1:45 pm
bende aynı şekilde kullanıyorum biraz elma sirkesi biraz çamaşır suyu bugüne kadarda hiç bir problem yaşamadım kullanmayan arkadaşlara tavsiye ederim kuşların tüğleride çok güzel parlıyo
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

8/9/2010, 2:25 pm
bizde kullandık bir zararını görmedik kısa vadede ama sirke ve bal kümesten eksik edilmicek iki şey kışın bal yazın sirke yaz aylarında güvercinler iç parazitleri daha hazla olur zaten çamaşır suyu kullanımındaki maksatta parazit için sirkenin insanlarda bile midedeki parazitleri dışarı attığı biliniyor bu sebebten sirke daha güvenli
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

8/9/2010, 3:41 pm
Sirkeli suya ama pek yanasmiyorlar benim bildigim ve gözlemledigim, bence resmen zehir bu camasir suyu, göze görünmese bile kusun icini kim bilir ne hale getiriyordur, kusa denendigi gibi bir kapakta icsenize madem zarari yok, bana göre o gün ve o an kendinizi acil serviste bulursunuzya, ...

ilginc yöntemler vallahi, ... camasir suyu 1668118718

Bence kendi ürününüz gibi bunu desteklemekte yanlis yapiyorsunuz, tügü parlatmanin baska yollari var, ama birsey olmaz zihniyeti hakim olursa böyle seyleri okumak mümkün, BANA göre ters bir yöntem, dogru bulmuyorum, biz yiyecegin hormonsuz olanin pesindeyken, siz zehire kefil olur gibi bunu savunuyorsunuz, Allah kuslariniza uzun ömürler versin ne deyim, ...

Saygilar
cabir
cabir

8/9/2010, 6:45 pm
murat dostum ben buraya ne yazdıysam aynen uyguluyorum bu konuda çok ciddiyim
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

8/9/2010, 8:57 pm
Bende inanmiyorum demedimki, sadece bana göre ters oldugunu ifade ettim, hani sana göre birsey olmaz görüntüsü mevcut olabilir, ama ben buna inanmakta zorlaniyorum, oda tabiki en dogal hakkim, degilmi, sen bunu savunabilirsin, ben denemem bile, cünkü aklim ve mantigim almiyor, ne etsem, nasil etsem birtürlü almiyor, bunu ifade etmek istedim, ben seni son derece ciddiye aliyorum, yorumlarinda hos, herzaman öyle, siz yazdiniz, bende giciklik olsun diye takilmadimya, detercan gibi seyler kuslarin banyo suyunda isi ne, hani bitkisel olsa neyse, resmen kimya ürünü, ben bunun icin söz alma geregi duydum, kuslar senin degilmi, diledigini yaparsin, bana göre ters bir uygulama, Efe abimizde aynisini savundu, sözüm onada ayni, hani bana göre ters, siz uygulayin durun, kusun ici ne durumda bilmek bile istemiyorum, düsünmesi bile korkunc bence, ...

Saglikli Kümesler dilerim

Saygilar
cabir
cabir

9/9/2010, 6:09 pm
murat dostum kızmıyorsun inşallah
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

9/9/2010, 8:38 pm
Yok, cinnet geciriyorum o kadar lol!

Estagfurullah, hersey konusa konusa, hem neyi paylasamiyoruzki, güle güle besle king

Kizmak kim, ben kim, hayatta kizmam, ...

Saygilar ve iyi Bayramlar güzel kardesim
cabir
cabir

9/9/2010, 10:29 pm
sanada iyi bayramlar camasir suyu 582302429
kuscuozgur
kuscuozgur

12/9/2010, 1:08 am
Kuscu-Murat demiş ki:Sirkeli suya ama pek yanasmiyorlar benim bildigim ve gözlemledigim, bence resmen zehir bu camasir suyu, göze görünmese bile kusun icini kim bilir ne hale getiriyordur, kusa denendigi gibi bir kapakta icsenize madem zarari yok, bana göre o gün ve o an kendinizi acil serviste bulursunuzya, ...

ilginc yöntemler vallahi, ... camasir suyu 1668118718

Bence kendi ürününüz gibi bunu desteklemekte yanlis yapiyorsunuz, tügü parlatmanin baska yollari var, ama birsey olmaz zihniyeti hakim olursa böyle seyleri okumak mümkün, BANA göre ters bir yöntem, dogru bulmuyorum, biz yiyecegin hormonsuz olanin pesindeyken, siz zehire kefil olur gibi bunu savunuyorsunuz, Allah kuslariniza uzun ömürler versin ne deyim, ...

Saygilar

murat bey yeni galiba
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/9/2010, 5:08 am
Bilmem, yenimiyim eskimiyim ona siz karar verin, ... ben hos geldim, ya siz ? camasir suyu 1668118718

Ne demek bu simdi ? camasir suyu 3419840488

Konu yeni olmakmi ? Anliyamadim ?

Camasir suyunu aydinlatiyoruz, kümesi temizlemekte kullanana birsey demem, ama banyosuna BANA göre ters, ... cokmu sacma oldu bu ? camasir suyu 3419840488

Aydinlatinki bari cahil cahil ölmiyelim, madem bir bildiginiz var, ... merak ettim, ...

Saygilar
kuscuozgur
kuscuozgur

12/9/2010, 3:05 pm
şimdi dostum bir paylaşımda bulunmuşsun cabir beyde destek olmak istemiş ama sende alıntı yaptığım yazını bir oku zehir tacircisi yaptın adamı sanki esrar satıyor cabir bey iyi bir damızlıkçıdır resimlerindende belli oluyor kendisi yapmış bir zararını görmemiş öneride bulunuyor bizde düne kadar yapıyorduk ve bir çok kişide yaptığını biliyorum bişey olmadı kısa vadede bunu belirttim zaten yine yeniliyorum ama çok uzun vadede etki yaparmı bilmiyorum eskiler kullanırlardı ama doğaldan yana olmak lazım ya onun için çamaşır suyunu niçin kullanmamız gerektiğini soralım kendimize cevabı şu olacak

1 kuşun iç parazitlerinden beltaraf etmek
2 kuşun banya suyuna koyup kanattaki parazitlerden bel taraf etmek
öyleyse aynı işlevi sirke görüyor hemde bu gün bu işi yapan araştıran ornitolog murad doğangün bilimsel yollarla bunu aydınlatıyor sirke ve bal kümesten eksik edilmemesi gereken iki şey

size arkadaş yeni dememdeki maksat o kimse sizin kuşlarınıza zarar vermek istemiyor yardımcı olmak istiyor bugüne kadar kullanıldı zararı görülmedi ama sirke bu işi görüyor bizlerde tükettiğimize göre sirke kullanmak daha iyi derim
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/9/2010, 3:21 pm
Hmmm, vallahi dogal ilaclar hakkinda pek bilgiye sahip degilsin o halde, Probiotiklerde bu isi görüyor, limonlu sarimsak suyuda, ... tabiki elma sirkesi ve sirkenin hepside, önemli olan kusu sirkelere alistirmak veya icmesini sagliyabilmek, cok feci kokusundan dolayi, ...

ic parazit bizdede var, yokmu ? bir su kapagida biz icelim madem öyle, bu is bana göre eskiyle yeni ile olmuyor, dogru ile yanlis ile oluyor, damizlikci olmaktan kolay ne var, bende öyleyim, bol bol yavru aliyorum, marifetmi bu simdi, kimi saray gibi kümeslerde, kimi limon kasalari ile, mermere fayansa gerek yok, kümesleri ve kuslari zaman zamam resimlerde görüyoruz, manzarayami bakalim, temizligemi yoksa kusami bilmiyorum bazen, ...

Ben esrar satiyormu dedim, hey Allah`im, ... yapma Özgür bey, Allahini seversen, mübarek günlerdeyiz, ... o ciddiyim dedi, ama yinede sacma bence, bana göre kanatlari ve tügleri icin özel BANYO TUZLARI var, belki ithal mal, pahalli olabilir belki, sizin oralari bilmem, burda 500gr kutusu 10TL, yani 5 Euro`da ben TL`ye cevirdim, camasir suyu girisimleri isin kolayina kacmak bence, kimine göre masraftanda, kusu deney tahtasi gibi kullanmak gibi, ölmez ise iyimis der gibi, ... neyse, siz kuslarinizin icini disini bununla aritin bakim, kolay gelsin, ...

Hani cogu kisiden uygulanmasi bunun DOGRU oldugu anlamina gelmez, birsey olmaz birsey olmaz, kanimizda var, ben sözlerime dahilim, kimse üzerine almasin, egri oturalim dogru yazip konusalim, ama dogrular bazen bazilarina batiyor, orasini bilmem, ben CAMASIR suyuna HAYIR diyorum, 12 Eylül`ya bugün, EVET diyen varsada, oda Vatana millete hayirli ugurlu olsun insallah camasir suyu 686484

Saygilar
kuscuozgur
kuscuozgur

12/9/2010, 3:37 pm
anladığım kadarıyla anlama güçlüğü yaşayan soru soran ama sorduğunuz sorunun cevabını herkezden çok bilen biriyle karşı karşıyayız dostum basit bir yazı yazmışsın damızlıkçıyım diyorsun sorduğu soruyu çocuk sormaz adam bilmiyorsun zannetmiş çok eskilerden beri kullanılan bir metoddan bahsetmiş ukalelık yapıyosun

ben sana bugün bilimsel araştırma yapılmış bir doktorun reçetesinden bahsediyorum sirke ve bal ha levamix diye bir ilaçda var parazit ve kurt için ama sen daha iyisini biliyorsundur zaten iş olsun diye yazma bimediğin soruları sor millet sana yardımcı olmaya çalııyor
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/9/2010, 4:13 pm
camasir suyu Icon_king ok

ukalalik degil, kime soru soracagimi ve sormiyacagimi görüyorum, ben cevabimi aldim, camasir suyu 200771

Ben is olsun diye yazmiyorum, bugün Pazar, isteyim, bosum yok, ama geyik muhabbetine benzetiyorsaniz uslubumu orasini bilemem, cok bilmis biride degilim, ama bunu burda konu etmiyecegim, ilgin icin camasir suyu 210605

isin ras gele kardes, ...

Saygilar
cabir
cabir

12/9/2010, 4:26 pm
murat dostum ne banyo tozunun parasından kaçıyorum nede bu işin kolayına kaçıyorum ben çamaşır suyu kullanıyorum arkadaşım beni tanıyan insanlar beslemiş oldugum kuşun değerinide vermiş olduğum emeğide iyi bilirler bu arada zehir taciride olduk hadi bakalım hayırlısı daha başımıza neler gelicek
cabir
cabir

12/9/2010, 4:33 pm
bu arada bu konu için birtek kelime daha yazmak istemiyorum allah muhafaza sonra adımız çıkıcak aman aman herkes bildigini yapsın benim bildiğim bana başkasının bildiği kendine mümkünsede burda adım geçmesin eyvallah
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/9/2010, 4:49 pm
Neyse, belki ve kimine göre kelimeleri kayda alinmiyor, ben kendi yazilarimdan mesulum, baska degil, yazin yazmayin, kullanin kullanmayin, Allah önce size daha sonrada kuslariniza saglikli ömürler versin, Amin !

Artik el fatihayida siz kendiniz okursunuz, ... Allah kabul etsin, Amin !

Herkes ayni seyi savunacak degil, efendi efendi paylasip tartisiyoruz, oda biryere kadar demekki, adin neden gecsin biryerlerde, yakinda KOSLA veya Silit Bang reklaminda görürsem seni sasirmam ama ;) yakisir ;) camasir suyu Icon_king camasir suyu 686484 (saka yani)

Saygilar Cabir`im

Hakkini helal et kardes, yordum seni belliki, benden yana HELAL !
Similar topics