camasir suyu - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

camasir suyu - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

camasir suyu

+13
lookinq_21
kuscuozgur
cabir
Hasan OLGUN
Kuscu-Murat
bozkurt61
SEFA
mazpet
security
serdar kaya
musamamoste
Ali3547
rifad
17 posters
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

camasir suyu - Sayfa 2 Empty Geri: camasir suyu

12/9/2010, 5:16 pm
Kuscu-Murat demiş ki:camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king ok

ukalalik degil, kime soru soracagimi ve sormiyacagimi görüyorum, ben cevabimi aldim, camasir suyu - Sayfa 2 200771

Ben is olsun diye yazmiyorum, bugün Pazar, isteyim, bosum yok, ama geyik muhabbetine benzetiyorsaniz uslubumu orasini bilemem, cok bilmis biride degilim, ama bunu burda konu etmiyecegim, ilgin icin camasir suyu - Sayfa 2 210605

isin ras gele kardes, ...

Saygilar

tadını çıkar murat burda benle konuşuyorsun dışarda selem vermeye yanıma gelemezsin
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

12/9/2010, 5:21 pm
camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king tüh

Korumalarinmi var ? camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king

Yoksa VIP`misin ?

Kendini o kadar yüksekte görmesen, senden büyük Allah varken böyle sözleri hic yakistiramiyorum, senle cogu konuda zit olabilir görüslerimiz, ama hemen böyle HOP demenin alemi ne demek anlamadim, ... sözlerimin arkasinda olmam herhalde seni rahatsiz eden, aklima uysa desteklerim, demekki benimsiyemiyorumki tavrimi ortaya koyuyorum, seviyeli ve mesafeli, aslinda, burda su an yazdiklarimi gec, inceldigi yerden koparmisin bile, tekrar dügüm atmaya gerek yok, zorla degilya, ... pasa gönlün bilir kardes, ... akil yasta degilmis bastaymis sözünü yerinde buluyorum, hani sanki gicik alir gibisin bana karsi, sebebi nedir birde bilsem erenler kervanina katilirim inan, ... neyse, aksama üzülürüm artik, simdi az isim var daha, ...
Biraz artislik var ama dimi, ... camasir suyu - Sayfa 2 243385

Antalyada Altin Portakal Festivaline denk gelirsem sana bir ödül vermek isterdim !

camasir suyu - Sayfa 2 22563 hem kupa, hemde madalya, hemde rozet, vallahi bak camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king

Korkma, rahatsiz etmem, Istanbulda ayagina varilacak o kadar muhterem ve saygili insan varken yolum Beykoz`a düsmez, merak etme, havasi bana yaramiyor oranin, ... camasir suyu - Sayfa 2 686484
kuscuozgur
kuscuozgur

12/9/2010, 11:09 pm
yolun düşmez oyüzden böyle konuşuyorsun ama biraz ciddi ol çok kıvırma çocukca şeylerden uzak kal eylenceli bir yanın var güzel vakit geçiyor ama yaşıtlarınla yap salıcakla kal dostum
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/9/2010, 3:03 pm
Hele bir gelim, ... Cay ismarliyacanmi ? king

Bak yoksa "mektubunuz var" programina bas vururum, ona göre king

camasir suyu - Sayfa 2 582302429
lookinq_21
lookinq_21
Ad Soyad : feyzullah aslan
Doğum Tarihi : 30/08/84
Forum Kayıt : 13/07/10

15/9/2010, 9:33 pm
özgür kardeş herkez damızlıkçı olabilir murat ın dediği gibi sen şimdi lafları başka biryerlere çektirip burdaki insanların muabbetlerini bölme bence sana esrar veya eroin içtiriyosun kuşlara diyen oldumu herkezin görüşü kendine sen kullan başkası kullanmaz herkezin çok iyi kuşları var bazen çocukların eline de geçiyor ii kuşlar ii kuş besleyen herkez ii kuşçu olmaz bunuda bil kardeş
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

16/9/2010, 5:10 pm
Allah razi olsun güzel yorumun icin, ben unuttum bile, yanlis anlasilma veya yanlis algilama oldu zannedersem, önümüze bakalim, sen ben olaylarina dönüsmesin yeterki, ben sen o bu yazar ama herkes bunlardan faydanlansin diye, uygulamasi herkese kalmis birsey, yapan yapar, yapmiyanda uzak durur, ...

lastik bir dilde olur böyle seyler, pireyi deve etmenin alemi yok degilmi, ... bosver, ...

Saygilar
qüclü2008
qüclü2008
Ad Soyad : MURAT TAŞKIN
Forum Kayıt : 13/11/09

17/9/2010, 12:44 pm
Ben olayı ateşlemim ama kendi yorumumu yapım diyorum,bencede çamaşır suyu olayı biraz tuhaf ve yanlış ...tabi bu şunlara bağlı ;ne kadar suya ne kadar çamaşırsuyu konuyor.bu 10 lt suya bı kapaksa bı sakıncası olmayabilir ama yinede tehlike arz eder.Ayrıca çamaşırsuyu bardakları bile zamanla inceltir.Bu hayvanlardan suya qirmeden qaqasıyla suyun sıcaklıqına bakar tadına bakar o arada içebilirler,ayrıca bu kuşu ishal eder.Oranı yüksek çamaşırsuyunda kuşun agız içi qursaqı ve bagırsaqında yaralar şişmeler olabılır.Dilsiz hayvan bunu sana nasıl anlatır onuda sen düşün artık.
Kuşlarımızı parlatmanın bi kaç yolu vardır.Bunlardan birisi odun külüne yatmalarını sağlamaktır.Bir digeride yıkanma sularına tuz koymaktır.Ayrıca içme sularına 5 lt ye bir kapak elma sirkesi haftada bir kere konulabilir,diger sirkeler değil elma sirkesi ama...bunda da ince bir nokta vardır.Elma sirkesi hasta kuşlara verilmez ateş yükseltici özelliği vardır.İshal kuşlarada severek içmediklerinden su tüketimi az olacağından sirkeli su verilmez.
Bunlarda benim bildiklerim arkadaşlar faydam olursa birilerine ne mutlu bana ...Kalın sağlıcakla ....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

19/9/2010, 12:10 am
eline saglik
kuscuozgur
kuscuozgur

19/9/2010, 4:05 pm
beyler anlayın artık çamaşır suyunu bende verin demiyorum ama kullanılıyordu bende bir eönem kullandım kısa vadede bir sorun yaşamadım uzun vadede kullananlardanda bir sorun yaşadıklrını duymadım yazıları iyi okuyun

looking AVATAR İSMİNİN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ BAKMAK AMA BUSENDE PEK DURMAMIŞ İYİ BAK VE OKU BEN ÇAMAŞIRSUYU İÇİRİN İYİDİR DEMİYORUM MURAT KÖTÜ DAMIZLIKÇIDIRDA DEMEDİM BİRAZ DİKKATLİ OKU
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

19/9/2010, 4:42 pm
Estagfurullah, denilse bile üzerime almam ;)

Bende bunun denenmesi bile sakincali oldugunu düsünüyorum, yani mantigim almiyor, ne etsem nasil etsem almiyor, hani adamin elinde o an baska birsey yoktur, veya maddi imkani yoktur, uygular, kuslarda ölmeyince, iyimis bu diye bunun savunmasi ne kadar dogrudur diye düsünüyorum, hem kötü sonuc alinmis olsa bile, adam dermiki hic ben camasir suyu verdim, yikandilar, ictiler ama öldüler veya daha kötü oldular, ... adama ne derler ? ? ? Ister doktor olsun ister prof olsun, arada bir bile sakat diyorum bende, yani bu konuda bir araya gelmemiz imkansiz, saglik olsun, veren versin, ben asla vermem, okuyanda artik kendi bilir, Edison gibi deneyler yapabilir, bana göre o kadar sonucu bilindigi ürün varken, Annelerimizin camasir suyundan numunelikde olsa bile, ... bunu birakin tüm kuslara, 1 kusa bile verilmesine karsi cikiyorum sadece, oda sadece burdaki yorumum ile, masa basinda oturmuyoruzki cay esliginde bunu güzel güzel tartisalim, tatli yiyip icip tatli tatli bunu konusalim, malum, sözler ister istemez bazen yanlis yerlere gidebiliyor, yani iyi oku denilmis, okuyan elbetde iyi okuyordur, yorum ne kadar uzun olursa olsun, en az 3 kez okurum, türkcemin zayif oldugundan degil, yanlis yorumlamamaktan cekindigim icin, referandumdan yeni cikildi, bu konuda yine diyorum H A Y I R !

Damizlikci olmak kolay degil, kus kisir olmadigi vakit onlar sahibini vezirde eder rezilde, ... doga bu, dogal birakmak gerek, ... Allah herseyi güzel güzel yaratmis, bozmaya yanasan sadece yine o kutsal insanoglu, bozun bakim, ... illaki bununda hesabi sorulacaktir, ...

Saygilar
kuscuozgur
kuscuozgur

21/9/2010, 3:05 pm
demekki anlama yeteneğimniz zor durumda bak sevgili kardeşim kullanın demiyorum tavsiyede etmiyorum zarar verdiğinden dolayı değil o amaç için kullanılan doğal ilaçlar dezan lar olduğu için

yıllarca kullandı eskiler. çoğu dezenin ne olduğunu bilmiyor kürün ne olduğunu hala bilen yok

istersen bir konu aç çamaşır suyu kullanpta zarar gören varmı diye bak gelen yorumlara

ama şunu iyi anla ben çamaşırsuyu kullanın demiyorum bu gün kısır olan bir kuşu bile 1 ayda üreme organları iflas etmemişse çöze biliyoruz neyi nerede kullanılcak doğalı doğal olmayanı biliriz
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

21/9/2010, 4:07 pm
" demekki anlama yeteneğimniz zor durumda "

" bizde düne kadar yapıyorduk
"

kiviran kim onu merak ediyorum, kullan kardesim kullan, bildigini yap, ...

camasir suyu - Sayfa 2 210605

Saygisizlik yapip saygi beklemek gibi birsey bu`ya, neyse, ...

Beykoz`da görüsmek ümidi ile, ama günes gözlügünü evde birak camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king

Gözümün icine baka baka anlatacan o zaman, tamam`mi ?

camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king

Hey Allah`im (sen bana sabir ver) camasir suyu - Sayfa 2 Icon_king
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

21/9/2010, 4:28 pm
Bak, sen bunu burda, yani Almanyadaki siradan bir Posta Güvercin sahibine sorsan veya söylesen adama gülerler vallahi :301:

Bu konuda mümkünati yok bir araya gelmemizin, saglik olsun degilmi, ...

Burda bir yasima daha girdim sayende, yaslandik, ...

Bilgilerini ve tutumunu paylastigin icin Allah razi olsun Özgür Bey

Ras gele insallah

Saygilar
Anonymous
Misafir
Misafir

22/9/2010, 9:07 am
MURAT BENİ BİLE ÇATLATTIN ADAM TÜM BİLİMSEL YENİLİKLERDEN BAHSETMİŞ AMA ANLAMIYORSUN ZAMANINDA KULLANILIYORMUŞ SORUNLA KARŞILAŞAN OLMAMIŞ BUNU SÖYLÜYOR KULLANIN DEMİYORKİ BUNDA ANLAMIYACAK NE VAR
SONRA ALMANLAR DOMUZ ETİ YİYOR BİZDEMİ YİYELİM YANİ ÇAMAŞIR SUYU DOĞUDADA ÇOK KULLANILIRDI BEN HALAN KULLANIYORUM KAÇ SENE OLDU SEN ALMANLARA BAKMA ASLINA DÖN
Bhri_gzmr
Bhri_gzmr
Ad Soyad : Bahri Ak
Doğum Tarihi : 29/01/91
Forum Kayıt : 09/09/10

22/9/2010, 10:02 am
çaMAŞIR suyu değil 1 kapak kilorak atcaksın suya hiçte bişey olmaz kuşlara
qüclü2008
qüclü2008
Ad Soyad : MURAT TAŞKIN
Forum Kayıt : 13/11/09

22/9/2010, 10:19 am
urfalı mehmet demiş ki:MURAT BENİ BİLE ÇATLATTIN ADAM TÜM BİLİMSEL YENİLİKLERDEN BAHSETMİŞ AMA ANLAMIYORSUN ZAMANINDA KULLANILIYORMUŞ SORUNLA KARŞILAŞAN OLMAMIŞ BUNU SÖYLÜYOR KULLANIN DEMİYORKİ BUNDA ANLAMIYACAK NE VAR
SONRA ALMANLAR DOMUZ ETİ YİYOR BİZDEMİ YİYELİM YANİ ÇAMAŞIR SUYU DOĞUDADA ÇOK KULLANILIRDI BEN HALAN KULLANIYORUM KAÇ SENE OLDU SEN ALMANLARA BAKMA ASLINA DÖN

PEKİ NE MARKA ÇAMAŞIRSUYU TAVSİYE EDERSİN URFALI DOMESTOS MU GÜLDAL MI YOKSA ACE Mİ :) BENCE BİRAZDA VERNEL KOYALIM YUMUŞACIK OLURLAR,OMO YA NE DERSİNİZ İLK GÜNKİ GİBİ ...
MURAT SERT KUŞLARIN VARSA VERNELİ DENE KARDEŞ YUMUŞACIK OLURLAR,NE ÖLE YOK ESNEK KUŞA VURCAN SERT KUŞU FELAN NE GEREGİ VAR VERNEL VARKEN İŞTE ÇÖZÜM :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/9/2010, 2:16 pm
Kosla`yi cok met ediyorlar king yada Silit Bang Bum Bang king

Bende deterjan`dan sade bayanlar anlar diyordum, ... king

Eeeee zaman degisiyor, eskiden Bayanlar Kuaförün sandalyesinden saatlerce kalkmazdi, simdi erkekler daha cok para harciyor olmus vaziyetde, yok kas göz, ... aslimiz bu ise, ben yokum urfali, ... bende aslimiz oguz asli diye biliyordumda, yanilmisim ellàm king

Sizlerede birsey denilmiyor, burda Domuz eti yiyen o kadar Türk varki, görsen aglarsin, ...

iyi yikamalar size emmi gardas ;) nehirleri cok kirletmeyin su velinimetdir king

madem birsey olmuyor benzin veya LPG deniyelim, veya mazot, belki daha tasaruflu ucarlar, biraz su ilede inceltiriz, satarkende 100 de yüz diye yemin ederiz, yem pahali nede olsa, denemesi bedava dimi ? camasir suyu - Sayfa 2 3419840488

Söyle birsey diyim son olarak, biz burda Türkiye`deki gallesinede merdinede hasretiz, ama bazen diyorumki, yaw dur yerinde, ne isin var, Almanlarin elini kolunu 50 yil baglasan ne yazikki yetisemezsiniz bunlara, ... acik ara ile sollariz ama, bu kafayla zor arkadas, ...

Gidin Allahinizi severseniz ya, bu konuda " Söz Gümüs ise, sukùt altindir " ... (Bana göre en azindan) sustum, ... king

Saygilar king
lookinq_21
lookinq_21
Ad Soyad : feyzullah aslan
Doğum Tarihi : 30/08/84
Forum Kayıt : 13/07/10

9/10/2010, 9:39 pm
kardeş ben senin yazdıklarına ii baktım vede okudum sen saygısızlık yapıyorsun çok bilmişlik taslar gibi bi havan var bende sana diyorum ki hani insanlara karşı fazla kırıcı olma bide kendini beyenmişlik ii bi iş deyil zaten bu konu çok kırıcı olmaya başladı kapatın gitsin bence hiç gerenk yoq böle saçma sapan şeyler için tartışıp kalp kırmanın da bi anlamı yoq ben hiç bişi kullanmıyorum ilaç dahi vermiyorum hasta olabiliyorlar evet ama bırakıyorum biraz daha özenle bakıyorum kendileri ileşiyor hiç de ilaç vermiyorum kuşlarım da canavar gibi
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

21/10/2010, 3:23 am
Kus Forumunda insan sarrafi kayniyormusta haberim yokmus, eyvallah, ukalalik yaptigimi sanmiyorum, uzun uzun yaziyorumki anlasilsin, ama yine yerine varmiyor ise yapacak birsey yok, sözünüzün bana ait oldugunu düsünerek söz hakki aldim, sizden sinyal alamadigimdan, özel mesaja bakmadiniz herhalde, olabilir, is güc vardir, mesele yok, konuya sustugumu yazmistim son olarak, camasir suyu degilde, icme suyunda`da bulunan KLOR`un bu konuda ise yaradigini biliyorum, Postacilar bunu veriyor Almanyada, adamlar memnun, sonucta ayni kapiya varabilir bu uygulama fakat kac kez belirttigim gibi BENCE yanlis birsey, savunanda vardir, görüyoruz, herkesin fikrine saygimiz var, ne üzerine vardik kimilerin, nede hakaret ettik, medeni medeni yazisiyoruz, ... anlama özürlü veya sorunlu oldugum BANA denildi !!!

Kim kime saygisizlik yapti ? ? ?

Kus resimleri ile buraya cikiyorsunuz, alnim acik ve ak cok sükür, icim disim bir olan biriyim, daha slm vermeden hakkimda hüküm kildiniz, bravo, hakim`misiniz ?

Bizim kimseden alip veremedigimiz, veripte alamadigimiz yok cok sükür, uzaktan ezan okumuyalim lütfen, hatda sorun olabilir, ses gelmiyor buraya kadar, edebiyat Türkcesi degil bu, sizinde kullandiginiz dilden yaziyorum !

Malum Gurbetdeyiz, elimizin ve dilimizin döndügünce artik, onuda hos görün artik, ...

Ben kimseyi assagilamam kardesim, nede hor görürüm, ne haddime, bu yakistirmanizi o yüzden üzerime almiyorumda, bir sözüm vardir, "Bizi Kul bilmesin, bizi bilen Allah var" diye, gerisini siz düsünün artik, Laf anlamiyana laf anlatmak güc`müs, dogru, hemde cok dogru ... Allah kolaylik versin insallah, ...

Konu Kümesi dezinfekte etmesi olsa amenna, banyo suyu olmasi bile icilebilecek durumda olmasidir suyun, KLOR olursa birsey demem, ama camasir suyu, tuhaf, ...

Saygilar efendim
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

4/12/2010, 1:11 pm
bit şampuanıyla yıkayınca tüğler acayip parlıyor kuşun rengi değişiyor adeta. camasir suyu - Sayfa 2 1533641337 denenmiştir şaka değil.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/12/2010, 1:37 pm
Bide tariyonmu yoksa sac tarar gibi king Fön mön lol!

Dogrudur, ama sampuan göze gidigi vakit etkiler, yakar daha dogrusu, köpügü kalir gözü rahatsiz eder, buda kusu tamamen rahatsiz edebilir, ... banyo tuzu yeter bence yikama konusunda, dedigini yapan yine yapar, kendi bilir, ... can sikintisindan dogan deneyimler bence, deneme tahtasi olmus oluyor kus böylelikle, ...

Saygilar
bozkurt61
bozkurt61
Ad Soyad : OFLU Devran
Doğum Tarihi : 11/03/85
Forum Kayıt : 06/06/10

4/12/2010, 3:55 pm
camasır suyu öldurur hayvanı dalgamı gecıyosunu ya zehır kuscuyuz dıye gecınıyosunuz hay Allahım ya
bozkurt61
bozkurt61

4/12/2010, 3:59 pm
murat kardesım boswer ya abuk suuk ısler kuscu olmus herkes anasını satıyım su forumun %98 ı kusdan anlayan adam degıl kulakdan dolam seylerr tecrubesız deney sonucunda uretılmıs sacma sacma yonetemler kus alım satım falan fılan da varsa oda hıkaye ne satıcı var ne alıcı var ılkyarım bolumu bence en gusel beysan bey saolsun tavsıylerı yardımları gerısı bos bı forum arada gusel kuslar oluyo bakmalık okadar takmıcaksın yanıı he dıceksın gecıceksın :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

5/12/2010, 10:03 am
Hersey Kontrolümüz altinda, don`t panic king

Kustan ve bakimindan anliyan cokta, paylasma istegi yok bazilarinda, nidek, zorla degilya, kiminin feryadi kiminin sevincine sebep olabiliyor ne yazikki, ... olmuyor degil ve bu yalanda degil, ...

Saygilar

Not: Camasir suyu konusu kapanmistir camasir suyu - Sayfa 2 4245286173
BlackJack
BlackJack

5/12/2010, 12:00 pm
Kuscu-Murat demiş ki:Bide tariyonmu yoksa sac tarar gibi king Fön mön lol!

Dogrudur, ama sampuan göze gidigi vakit etkiler, yakar daha dogrusu, köpügü kalir gözü rahatsiz eder, buda kusu tamamen rahatsiz edebilir, ... banyo tuzu yeter bence yikama konusunda, dedigini yapan yine yapar, kendi bilir, ... can sikintisindan dogan deneyimler bence, deneme tahtasi olmus oluyor kus böylelikle, ...

Saygilar

Gözüne kaçırmamak lazım tabi Murat.garibanın halinden anlamak lazım.biraz tecrübe işi bu.ama şunu diyim kuş çok rahatlıyor.ipek gibi yumuşacık ve parlak oluyor tüğleri.elma sirkeside aynı etkiyi yapıyor.ama bit şampuanı daha etkili.kuşun rengini değiştiriyor adeta.tepinme alerji filanda yapmıyor.köpüklü 10 dk beklet sonra durula bırak güneşlensinler.bunu yazın yapmak gerek tabi.saygılar... camasir suyu - Sayfa 2 2372082066
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

6/12/2010, 11:37 am
camasir suyu - Sayfa 2 1668118718 ilginc, dogrudur Fatih`im, kusun az ise ugrasilir böyle seyler ile, ama cok ise eger teker teker onu elden gecirecek vakit herkeste herzaman olmuyor malesef, madem bundan olumlu sonuc aldin, aynen devam, ne deyim, ...

kolay gelsin sana, yaz aylarinda bir denemek gerek o halde, ...

Saygilar
BlackJack
BlackJack

6/12/2010, 9:43 pm
kuşum az olduğundan uğraşılıyor böyle şeylerle doğru söylüyorsun.onlarında hoşuna gidiyor süslenip püslenmeye başlıyorlar aheste aheste camasir suyu - Sayfa 2 582302429
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

7/12/2010, 4:26 am
Hepimizden insallah, güle güle yika emmi king
bozkurt61
bozkurt61

7/12/2010, 10:33 am
yumusatıcı falanda koyun :D:D:D
HÜLYA CAN
HÜLYA CAN
Ad Soyad : HÜLYA CAN
Forum Kayıt : 20/04/14

22/4/2014, 5:12 pm
önceleri sade ılık suyla yıkayıp havluya sarıyordum, sirkeli suyla yıkacağım bundan sonra parazitler varsa kurtulsun diye..

küvete su doldursam kuş kendi yıkanır mı acaba, çok beklemem gerekir belki de başında 10 20 saat, dışarı kuşu olmadığı için alışık değil, yinede küvete su doldurmayı da deneyeceğim, kendim su dökerek yıkadığımdan gözlerine dikkat ediyorum.
güvercini tutup sodyum hipoklorit karıştırılan su üzerine dökülse, gözüne gelirse, zarar vermez mi?
suları arındırmakta kullanılırmış bazan, sebze meyve yıkanması önerilmezmiş (vikipedi)
sirke aynı işi görüyorsa, SİRKE KULLANMAK DAHA MI MANTIKLI?!
Similar topics