KONYA'nın meşhur eski damarları  - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

KONYA'nın meşhur eski damarları  - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KONYA'nın meşhur eski damarları

+21
bekir79
nazım08
Mustafa42
dedekorkut
tolga40
hobist
tlgtck
technic
KONYALI KADİR
VeyselK
ahmet123456
kuzgun
kuscuraso
aytekin67
Sakallı Sadık
avcıı
refik34
gursel
bozlak42
Kuscu-Murat
zaralı emrah
25 posters
KONYALI KADİR
KONYALI KADİR
Ad Soyad : KADİR KÖROĞLU
Forum Kayıt : 16/11/11

KONYA'nın meşhur eski damarları  - Sayfa 2 Empty Geri: KONYA'nın meşhur eski damarları

4/2/2012, 8:49 am
İSMAİL ABİ BİRŞEY BELİRTMEK İSTERİM BELKİ YAZDIN BEN OKUMADIM ABDAL KUŞUNUN KÖKÜ RAHMETLİ CEMAL ABİNİN NESLİDİR DİYE BİLİYORUM DAHA SONRA BU KUŞLARDAN ALABİLMEK İÇİN KAPILARDA AYLARINI HARCAYAN ABİLERİMİZİN OLDUĞUNUDA DUYDUM BU IRK DAHA SONRA GÖÇÜLÜ ALİ ABİYE DE GEÇMİŞ BURDAN BU KUŞLARIN KİMİNE DİŞİ KİMİNE ERKEK GİTMİŞ KIRILMIŞ AMA KIRIKLARI BİLE ÇOK GÜZEL OYUN ÇIKARMIŞ ŞİMDİ KIRILMA NOKTASI NI BİRAZ AÇAYIM BABAM ESKİ KUŞÇULARDAN KÖROĞLU DİYE BİLİNİR ONLARIN ANLATIMDAN KULAK MİSAFİRİ OLDUĞUM ABDAL DENİLEN KUŞLAR ÇOK TOKATLI BİR IRK DELİBALAK DÖNEMİNDE 25-30 TAKLASI GÖRÜLEN BİR IRK TAKLA SERSEMİ OLABİLME RİSKİ ÇOK BU KUŞLARDAN BİR BIYIKLI ARAP ERKEK HİLMİ ABİYE GEÇMİŞ KONYA KUŞUNA KIRMIŞ VE DUYDUĞUM KADARI İLE BİR KUYRU BEYAZ KÜLÜMSÜ YAVRU ÇIKMIŞ BU KUŞUN 10-11 TAKLA İLE ÇOK SERT VE ÇOK MESAFELİ OYUN ÇIKARDIĞINI VE ÖYLE BİR KUŞUN ŞİMDİ OLMADIĞINI VE OLMAYACAĞINI SÖYLÜYORLAR ABDAL KUŞUNA KONYA MOR GÖKLERİNİ İŞLEYİNCE KAFA HAKİMİYETİ KUVVETLİ BİR IRK VE OYUNBAZ BİR NESLİN ORTAYA ÇIKTIĞINIDA SÖYLÜYORLAR SONA DÖNÜK NESİL BIYIKLI KOCA KAFALI MAVİ GÖZLÜ BİR IRKA DÖNDÜĞÜNÜ DE İLAVE EDİYORLAR BEN BU IRKA SAHİP OLAN ÜÇ BEŞ KİŞİ DUYDUM AMA KAHVEDE PAZARDA ŞEKİLLİ TIRNAK DÖNDÜRMÜŞ GÖZLERİ ÇAKIR KUŞ OLDUMMU HEMEN ABDAL KUŞU DENİLİYOR VE SATILIYOR SONUÇ HÜSRAN BİLDİĞİM KADARI İLE ABDAL KUŞUNDA NE TIRNAK NE SEKİL VARMIŞ AMA ŞİMDİ ÖYLE DEĞİL TIRNAKLAR DÖNDÜMMÜ GÖZ ÇAKIR OLDUMMU KUŞUN ADI ABDAL OLUYOR BABAM HER ZAMAN DER O KUŞLARIN NESLİ BİTELİ YILLAR OLDU ŞİMDİ ELİNDE SAHİPLENEN ÇOK AZ İNSAN KALDI BİZ KENDİ ELİMİZDEKİ KANI BİLE KIRMADIĞIMIZ HALDE HER SENE GERİ GİDEN BU DÖNEMLERDE BU IRKIN HALA KALDIĞINA İNANIYORUM RAHMETLİ ODACI AHMET AĞANIN YOZGATTAN BİR ERKEK GETİRİP O KUŞUN KONYADAN YOZGATA GİTTİĞİNİ BİLMEYEN YOKTUR KONYALI OLUPTA İYİ MERAKLI OLANLARIN ŞİMDİ O IRKI BESLEYEN BEKÇİ HASAN ABİMİZ VAR 65 YASLARINDA HİÇ KAN GİRMEYİP KIRMAYAN BİRİ O BİLE NERDE O ESKİ GÖKLER KARALAR DİYOSA BU IRKLARDAN BENCE ESER KALMAMIŞTIR .
SAYGILARIMLA KADİR HATAMIZ OLDU İSE DE AF OLA
kuscuraso
kuscuraso
Forum Kayıt : 07/12/10

KONYA'nın meşhur eski damarları  - Sayfa 2 Empty Geri: KONYA'nın meşhur eski damarları

9/2/2012, 4:16 pm
abartı değil müdürüm bende birçok yerde oyun kuşu seyrediyorum ama sizin beslediğiniz damarlara yakın senin kuşların göstermiş olduğu performansa yakın kuş görmedim desem doğru olur.zaten çoğu kuşcu arkadaşı ziyaret ettiğimizde kuşların ya kanadı makaslı ya yumurtada yatıyor vs.vs.bir sürü mazeret. arkadaşlar söylüyor işte şu arkadaşta şöyle oyun kuşu var diyorlar seyrettiniz mi hiç kuşları diyorum yoo namını duyduk sadece diyorlar.en son seyretttikleri 10 sene olmuş veya bir yavrusunu istanbul'a göndermişler ordan adam telefon açmış taban taklasını vurdumu 15-20 takla ile gidiyormuş vs.vs.hep şehir efsanesi.diğer seyrettiğim kuşlarda ya altını boşaltmış gevşek hayvan dümdüz gelip 2 takla ile giden veya uçuşun sonunda gelip benim beslediğim van havacıları gibi taklasız inen kuşlar piyasa böyle kuşlarla dolu.ama sende seyrettiğimiz gökyüzünden yağmur damlası gibi düşüp dama yaklaştıkça kelebek gibi kanatlarını bir sağ bir sol yapıp taban taklasını vurdumu 15-16 giden öyle 20-25 baş çıkaran performansta kuş daha izlemedim.ama yakın gelecekte inşallah çıkar da bizlerde keyifle o kuşlardan da izleriz diye düşünüyorum.çünkü kuş piyasasında fena kuşlar yok.geçenlerde çatıda kuş besleyen bir kardeşimize gittim (kaynakçı) ankara bozları gördüm müsade isteyip hemen elime aldım kuşları kafaya göze kanadına baktım hakketen süper kuşlardı ama kuşları ne uçurabilmiş nede yavru alabılmiş yani kanımca öyle kuşlardan iyi yavrular alınıp uçurulsa çok güzel kuşların nesli çoğalır diye düşünüyorum.Birde bence bu iş gönül işi, bu iş sabır işi ,bu iş iyi seyislik işi.Bu özellikler şu an bizde yok sende var onun için süper ötesi kuşların sende olması gayet doğal.sevgi ve saygılarımla.
Anonymous
Misafir
Misafir

10/2/2012, 6:36 pm
Havacıların anlatılanı şimdi de var konyada 4 5 takladan 30 taklaya kadar çıkanlarını izledim, uzunluk olarak 10 metreden kaybolana kadar gidenini de gördüm, kuşçuluk artık havada oynayanı seyretmekle olmuyor, türkiyenin her yeri artık damcı kuş kültürüne alıştı sefer yapan yere yaklaşan ve tabanı sağlam iniş taklası olan kuşlar arıyor...

Bahsettiğim kuşlar havada harikalar yaratıyor ama inerken gelip yapışıyor buda zevk vermiyor...

Ayrıca o mesafelerde o taklaları yapıpta 25 30 baş yapacak kuş bence eskiden de yoktur, eski olduğu için öyle hatırlanıyordur lol! Şimdikilerin iyisi 5 6 sefer yapıyor o zamanda yapan 15 yapsın
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

12/2/2012, 7:13 pm
ben konyanın eski damarlarını bilmem ama konya deyince karamanda hasan hüzeyin albayrak ustayı kümesimdeki damızlık dumanlarımın 2 tanesinin bu ustanın kuşu olduğunu araştırdım öğrendim izlediğim sayılı kuşlardan olan bu kuşlar ve kamanda olupda sobacı mesut abinin kuşlarınında yine aynı kişiye dayanığını öğrendim mesut abinin kuşlarını ben izlemedim yerinin biraz uzak olması nedeniyle gitmedim fakat kendinden ve arkadaşlardan duyduğuma göre kuşları fişekte çok sesli çıkmakta fişeğe giren kuşun 1 tane küp şeker kadar kalanaca fişeğe asıldığını duydum mesut abi bu kuşlardan çoğalttını ve kolay kolay kimseye bu kuşlardan vermediğini biliyorum diğer dumanlar ise adaşım tolga dağ kuşlarıdır bu kuşlarda yine hasan hüzeyin albayrak ustanın kuşlarıymış uçupta oynamayan çıkmadı bu kuşlardan kısa zamanda oyun açanlar yüksek uçarlar yüksekten atışlı kapatıp uzun fişek bol taklalı kuşlardır
dedekorkut
dedekorkut
Ad Soyad : korkut
Doğum Tarihi : 21/06/77
Forum Kayıt : 11/03/12

11/3/2012, 9:31 pm
Selamın aleyküm.Arkadaşlar o anlatılan havacılar koca paçalılar mı.Ben kümesimde 1 çift yavru sökmeye havacı aradım.Konya ereğlinin altını üstüne getirdim bulamadım bir kaç ilçeyi de gezdikten sonra kadınhanı ilçesinin bir köyünde kocapaça iki havacı izledim ve almıştım.çok ufak kuşlar ve oldukça sesliler ara sıra kaçarak vuruyorlar ama genelde toplu sarıyorlar.neyse benim damcılarla kırdım bunlardan çıkan yavruları çıkan yavrular beni tatmin etti bide tüyünü düzdükten sonro göreceğiz bakalım.
Mustafa42
Mustafa42
Ad Soyad : Mustafa Okutan
Forum Kayıt : 14/03/12

14/3/2012, 8:19 am
Eski Konya ari araplari biyiklilardan Konya'nin eski meshur damarlarindan.

Ve yine konyanin Eski Nasirli Kulumsulerinde bir foto
Mustafa42
Mustafa42
Ad Soyad : Mustafa Okutan
Forum Kayıt : 14/03/12

14/3/2012, 8:24 am
Foto yoladim umarim basarili olmusumdur fazla anlamadim yolama yönteminde.
nazım08
nazım08
Ad Soyad : nazım arslanalp
Doğum Tarihi : 09/11/85
Forum Kayıt : 25/01/12

20/3/2012, 1:39 pm
herkese selam önceliklen oyunkuşunun en makbul olanı bence enalçağa çökenidir fazla takla atıp atmaması pekte önemlideğildir 3 takla bence çok bakuldur önemli olan bolsefer yapması uzaktan kapatması burada hep okuyorum arkadaşlar 15 20 sefer başyapan kuşlardan bahsediyorlar ben çok şaşırıyorum 15 20 sefer baş yapan kuştan nasıl tatmin oluyorlar ben anlamıyorum 15 20 sefer hiçbirşey bence ya ben çok şanslıyım yada buarkadaşlar çok talihsiz buzamana kadar beslediğim kuşların en kötüsü zaten 15 20 yi buluyor bazı arkadaşlar belki inanmayacaklar saygı duyarım 1.5 saatte 75 baş yapan kuşlar uçurdum gözlerimle gördüm hatta tek tek saydım ve beğenmediğim çekişleride saymadım tam 75 başı gözlerimlen gördüm ama bukuş sizin bahsettığiniz kuşlargibi 8 10 taklayla gitmiyodu 30 metke gitmiyodu kısada gitmiyodu ama her 2 veya 3 turda bir baş yapıyodu bitek budeğil çoğu buşekildeydi hatta çok iyi hatırlıyorum bir mavi dişimvardı ben küçük tüm ozamanlar mahallemizde meh met diye bir arkadaş vardı obizden bayağı büyüktü onun birtane mat sabunisivarde kuş çatıya kuyruklarını değdirip gidiyordu ozaman kimsede öyle kuşyoktu bitek okuşu öyle biliyorduk herneyse ben maviyi kuşçudan almıştım oyunluolduğunu bile bilmiyordum neyse birgün kuşu uçurdum ve tam yarım saat uçtu yarımsaat içerisinde 30 başyaptı küsüratını saymıyorum ve her 3 veya 4 başından birinde kiremitlere şarpacak gibi alçalıyordu kuyruklarını değdirenekadar alçalıyodu şimdi diceksinizki sanlıyosun diyen arkadaşlar olabilir tabikide doğaldır gözle görmek gerekin saygı duyarım ama gerçektende eskiden iyikuş herkeste vardı herkesin enaz kümesinde iyi oynayan 6 7 kuşu vardı
nazım08
nazım08

20/3/2012, 1:49 pm
ama şimdi iyikuş nadir bulunuyor şuan eski kuşlarımdan bir tanesinin soyu duruyor diğerlerinin hiç birinden eseryok zamanında kıymetini bilemedim üretip çohaltmadım oyuzden şimdide böyle eskilerden konuşuyoruz iyibirkuş üretmek beslemek sabır ıster fedakarlık ister zaman ister kuş uçurmaya zamanımız yoksa iyi kuşumuzda yoktur bence kuş uçarak güzelleşir benim görüşlerim bunlardır herkese saygılar
Anonymous
Misafir
Misafir

21/3/2012, 1:44 pm
Siz 30 40 metreyi 20 30 başı 8 9 taklayı bırakın, varmı 3 4 nizami takla atan 15 20 sefer yapan 15 metre standardında fişek yapan kuşunuz ondan bahsedin...

Bu uzun fişek modasını çıkardılar adam gibi oynayan kuşun bitanesi kalmadı kuş geliyor 40 50 metre 1 2 yapıyor sonra soluğu bi tarafından alıyor gelip konuyor adı kuş...

nazım08
nazım08

21/3/2012, 3:49 pm
bulafın banamı toprağım eğer banaise cevap vereyim var evet odediğinden kat kat üstünlerivar
nazım08
nazım08

21/3/2012, 3:51 pm
benim anlamadığım nokta bu metre işide nerden çıktı millet keyfine göre şeyler üretiyo kafasından yok 15 metre yok bilmemne bune böyleya bu işin metresi mütresi yok iyi kuşvar kötü kuş var bu kadar saçmasapan şeyler üretmeyin
Anonymous
Misafir
Misafir

21/3/2012, 10:09 pm
Yok sen ben o şahıs kastetmeden ben ortaya konuşuyorum dedim ya yeni moda bu, herkes tutturmuş uzun giden kuş.

Gelip yapışıyor yapışsın, kanat sesi yok olsun, çok uçuyor uçsun ee ama uzun yapsın...

En güzel kuş nizami oynayıp az zamanda çok iş yapan çalışan kuştur...
hobist
hobist
Ad Soyad : ömer sezer
Doğum Tarihi : 08/06/66
Forum Kayıt : 09/10/08

21/3/2012, 10:27 pm
nazım ve uygar efendiler size kuşlarınızla başarılar diliyorum, siz öyle kuşları sevip besliyorsunuz bize ne, biz başka kuşları sevip besliyoruz size ne, bir de küfürlü konuşmayın, burası herkese açık bir form size yakışabilir, bize yakışmıyor.
nazım08
nazım08

22/3/2012, 10:03 am
vayyy çok kibarsınn toprağımm sen niye üzerine alınıyon neyi seversen sev banane ama piyasayı karıştırmaya çalışmayın heryere parmak sokmayın uzun kuşmuş kısakuşmuşdiye elinize ikitane kuş geçmiş yok uzundu yok kısaydı milletin zevkiyle ne ugraşıyosunuz buzamanakadar uzunu kısasımıvardı hee sizin kuşunuz uzungidiyo para ediyo bizimki kısa gidiyo etmez dimi sizin bu yaptığınız kendinizi önpilanaçıkarmaktır burada çok şeyler okudumben buyokuduklarımı yazanların çoguda yaşlı başlı şahıslar hepsi palavracı piyasayı karıştırmak için burdan yok şöyle yok böyle 10 takla beştakla bukadar insan salakta bisizmi akıllısınız bisizinmi kuşunuz iyi bisiz bilirsiniz zaten 15 20 metreden başa giren kuşlar nezamandan beri iyi oynar oldu eski köye yeni adetler getirmeyin kim neyi seviyosa onu beslesin buişler öyle kibar konuşup soradan akıl vermeyle olmaz herkesin zevki kendine benim kimseye küfür ettiğimdeyok ..uygar kardeş sana çok katılıyorum dediğingibi kuş nizami oynamalı gerisiboş bugünekadar böyleydi bundan sorada böyledir 15 20 si yok buişin
bekir79
Ad Soyad : B.Ç
Doğum Tarihi : 24/03/79
Forum Kayıt : 11/07/08

22/3/2012, 5:12 pm
herkeze merhaba. uygar beyin düşüncesine katılıyorum. bu işin tüzük kurallarıyla standartı yarışmalarda belirtilmiş. buna uymayanın kuşu yarışlar haricinde kötü olacak veya bu bir olmassa olmaz oyun kuşundaki kurallar arasında oldugunu düşünmüyorum. neyse herkezin bakış açısı ve hedefindeki arayışı tartişilmaz yani zevkini tartışamayız.

nazım kardeşim. seninde düşüncelerin dogru olsada yaklaşımın ve anlatımın dogru degil üslübunu birazdaha saygı ahlaki çerçevesinde yazman daha uygun olurdu. selametle
nazım08
nazım08

22/3/2012, 5:55 pm
haklısın biraz tepki gösterdim farkındayım şimdi sizde diyosunuz oyunkuşunun tüzükte standardı vardiye standardı neymiş iyi oynamayan kuş oyunkuşu olmuyomu yani anlamadım buişin standardı falan yok bence kim neyi beğeniyosa onu besler benim anlatmak istediğim oyunkuşunun çekiş mesafesini taklasını abartmaları tüzük diyosunuzda memlekette toplasan kaç adet 25 30 metre gidip 10 15 takla atankuşvar bence parmaklasayılır vee bukuşlarında altından gelen yavruların hepsi buşekilde oynamaz biliyosunuz sizde 10 yavrudan 1 tanesi ana babagibi oynar bence anlatmak istediğim butip kuşlar bir istisnadır bence neden buinsanlar bukadar takmışlar boltaklalı uzun kaçan kuşlara uzunkaçan herkuş iyi kuşmuoluyor boltaklalı kuş iyi kuşmuoluyor bence hayır kısa giden kuşunda iyisivar buişin uzunu kısasıyok bence görevini yerine getirip sahibini tatmin ediyosa kuş bence iyikuş odur ve birde buradan uzungidenkuş muhabbeti üzerinden reklam yapıp başka insanların kuşlarını alt safada bırakma çabaları gösteren insanlara kızıyorumben aslında bilmem anlatabildimmi
nazım08
nazım08

22/3/2012, 5:58 pm
uygar arkadaşa bende katılıyorum önemliolan azzamanda çok işyapmasıdır uzunu kısası değil 2 saat uçup 5 başyapıp 20 metre gideceğine yarımsaat uçsun 15 seferyapsın kısagitsin
bekir79
Ad Soyad : B.Ç
Doğum Tarihi : 24/03/79
Forum Kayıt : 11/07/08

22/3/2012, 6:14 pm
sana katılıyorum nazım kardeşim. benim anlatmak istedigim yanlış anlaşılmış sanırım. benim düşüncem kuş illaki tüzükler dogrultusunda oynıyacak diye bir kaide benim zeklerim arasında yok. neyi beyeniyorsan o senin tüzügündür. yarış dışındakiler kötü oynuyor oyun kuşu degildir diyemiyorum. bu iş herşeyden önce kendini tatmin etme meselesi birilerinin kuralları zevki senin zevkine balta vurması dogru degil. benim kuştan anladıgım iyi kuş yerine hakim dalışı güzel altı üstü dolu az sefer yapsın az kaçsa bile istikrarlı olmalı. 3 4 taklalı aramesafeleri açık 20 metre oynasın başımın üstünde yerivar. kuşun ekeligide seni yanıltmıyorsa elinde bulunmaz hint kumaşı var demektir. uzun kaçan kuşların sonu genellikle sıkıntı yaratıyor. kuşta arızalar veriyor. neyse uzun mevzu selametle
nazım08
nazım08

23/3/2012, 7:55 am
eyvalla toprağım haşimdi anlaştık işte bende sana gönülden katılıyorum önemliolan izleğinin küşün seni doyurmasıdır
Anonymous
Misafir
Misafir

23/3/2012, 9:15 am
Ömer abi kusura bakma sizi gocundurduysak siz uzun aramaya devam edin zaten ne arayana ne sevene bi lafımız yok, biz diğerini beğenmeyip beslemeyenlere kızıyoruz...

Türkiye de özellikle kuşun merkezi Ankara ve İstanbulda yıllardır festivaller uçum yarışmaları düzenleniyor şu forumda anlatılan seferlerin taklaların metrelerin yarısını yapan kuşlar yok nedense birde 1. olan kupa kuşunu izliyoruz ha benim anlattığım kuş ha o varın gerisini siz düşünün kim yalancı kim çomakçı...

Bende dediğim şekil kuş yok bende de şimdi uzun giden baltaya sap olmayanlardan var...

Bi rant amacımız yok maksat zevkin standardını bulmak yada bulamamış olana ne araması gerektiğini göstermek...
nazım08
nazım08

23/3/2012, 10:46 am
sana katılıyorum uygar kardeş haklısın dediklerinde
nazım08
nazım08

23/3/2012, 11:02 am
valla uygar kardeş bendede buyaşıma geldim hiç uzungiden kuşum olmadı vidyolardan hep izliuorum artık vidyodamı öyle gözüküyo gerçektede varmı bilmiyorum ama kuş bir baş yapıyo taaa bulutlara çıkıyo nasıl iştir anlamadım :) benim kargalar enfazla 2 klatlı ev boyunda anca gidiyolar acaba benmi çok geride kaldım yoksa bukuşların sahibi kendini aşmış mı acaba :):)
Anonymous
Misafir
Misafir

23/3/2012, 1:39 pm
Var gelipte tokadı vurdumu para gibi olan kuşlar var orta menzilden tutturdumu kaybolan kuşlar var ama aranan nedir, o oyun nizami midir, standardı var mıdır yok...

Şimdi herkes ağzını açtımı 15 20 sefer yapsın uzun gitsin taban taklası ve iniş taklasını yapsın 5 6 7... taklayla oynasın diyor be adam bunu o kadar uzun giden kuş yapmaz...

Uzun giden kuşların videoları 2 3 sefer başka yok, çoğunun inişi hiç yok, inişi olanın ekelikte uçumu aynı olacak mı, yerine konacak mı, taklayı azaltacak mı vs... oyun kuşu demek dert demek eğer elinizde oynayan kuş yoksa derdiniz büyük oynayan kuşunuz varsa daha büyük, çekemeyenler olacaktır kısa gidiyor uzun gidiyor kanat sesi yok taklası az vs şöyle yapsaydı daha iyiydi...

nazım08
nazım08

23/3/2012, 2:13 pm
aynen valla çok haklısın herşeye bir kusur bulurlar zaten doru söyledin :)
nazım08
nazım08

23/3/2012, 2:16 pm
toprağım sen konyalısın galiba ben konyadan birçift arap getirttim abdal arap diye ama hiç memnun kalmadım kuşlar kıçını kaldıramıyo yavrularını ucurimdedim yavrularda çift takla sarmaya başladı yani tek takla değilde biseferde ikitur dönüyo yani biz çift sarıyo diyoruz siz nediyosunuz bilmem ama buralarda çifsarankuş pek tutulmaz hemde yaramaz
Anonymous
Misafir
Misafir

23/3/2012, 4:20 pm
Konyada her araba abdal diyorlar artık sözüm meclisten dışarı yabancıya da basıyorlar...

Abdal nedir ne zaman ne yapmıştır bilen de alıyor, bilmeyende...

Konya Ereğli ilçesindeyim ben Konyayla pek zevklerimiz benzemez Konyalı internet kuşçuları gibidir havada bi gitsin 100 metre tamam gelsin konsun onların aradığı o...

Ama konyadan kuş alacak olursanız havada uzun giden kuşlar isterseniz aradığınız kuşları bulacağınız abilerimiz var havada dam üstünden 4 - 30 taklaya kadar çıkanı 10metreden kaybolana kadar gideni var...

Anlattığın şekil yapan kuşlarda dökülür genelde sarıyorsa öyle kalabilir, kuşu bilmeyince bişeyde diyemem...
nazım08
nazım08

23/3/2012, 5:32 pm
konyadan gökan ölmesden almıştım arapları arkatepe araplar hatta burayada koydum kuşların resimlerini paylaşımlarıma bakarsan görürsün yavruları kuşları övdüde övdü bide oyunlu diye gönderdi kuşlarda neoyunvar nedebişe kargadan farkıyok
Anonymous
Misafir
Misafir

23/3/2012, 7:06 pm
Baktım resimlerine ama resimden okuyacak kadar kuşçu olamadım bazı arkadaşlar var eline aldımı taklasını sayar, metresini ölçer, tabanını bilir hatta kaç kere bastırmış onuda bilir KONYA'nın meşhur eski damarları  - Sayfa 2 634977988
Sakallı Sadık
Sakallı Sadık
Ad Soyad : Sadık Özlü
Forum Kayıt : 16/12/08
http://mehmet-sadik.azbuz.com

23/3/2012, 8:09 pm
Arkadaşlar abiler yorumlarımızı yaparken lütfen toplum içerisinde olduğumuzu ve yaşı sizlerden büyük veya sizlerden küçük üyelerimiz olduğunu unutmayalım argo kelimeler kullanmayalım ve üslubumuza , birbirimizi kıracak lüzumsuz tartışmalar yaratabilecek kelimeler kullanmamaya dikkat edelim.

Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.